Oficerki

Wizja   Skąd wziąć siłę do dalszej walki...?
27 lipca 2013 22:03
Olek - dokładnie takie będę zamawiać. Super wyszły. Jak odczucie na nodze ? Ile czekalas ?
Moon   #kulistyzajebisty
27 lipca 2013 22:24
A widzisz, Krejze, mogłam pytać :P Będę pamiętać przy kolejnych  🤣
Anai, ja właśnie twardo starałam się rozchodzić je bez żadnych podkładek, najwyżej nie dopnę zamka do końca jak będę sobie harakiri pod kolanami robić  😉 Ale generalnie w stopie kostce są suppa i bardzo fajnie leżą  😀
Hej! Szukam dobrych oficerek do jazdy, jakie polecacie? Wiem że pewnie w wątku się już to przewinęło, ale niestety brak czasu nie pozwala mi przeglądać wszystkich 127 stron  😉
Irma jeżeli Tobie brak czasu nie pozwala przejrzeć chociaż przedostatniej strony, na której są zdjęcia oficerek z opisem, to voltowicze będą mieli brak czasu aby opisywać ci na tak proste pytanie.
pozdrawiam :kwiatek:
no wiesz niektórzy pracują od 8 do 21 i mają jeszcze inne sprawy do załatwienia, aczkolwiek dziękuję za wskazanie odpowiednich stron
Ma ktoś może oficerki z DECATHLONU ? skórzane , za 400 zł bodajże  🙂
no wiesz niektórzy pracują od 8 do 21 i mają jeszcze inne sprawy do załatwienia, aczkolwiek dziękuję za wskazanie odpowiednich stron

niektórzy inni też pracują, a w ramach oszczędności czasu używają wyszukiwarki... zamiast czekać, aż ktoś (zamiast pracować i załatwiać swoje inne sprawy) im podsunie pod nos to, co już tu było i o czym jest cały wątek.  🙄
Czy ktoś z Was kupował oficerki w Berlinie w sklepie EBERT  http://www.ebert-reitstiefel.de/ ?
Ma ktoś może oficerki Cavallo summer jump?
Dziewczyny mam problem i liczę na Waszą pomoc!

A mianowicie - miała już któraś z Was problem z pleśnią w oficerkach?
Buty po jeździe w takiej temperaturze mam zawsze mokre od środka. Raz widocznie zamknęłam je (oficerki z zamkiem), wsadziłam prawidła kiedy nie były wystarczająco suche i po 2 dniach otwierając buta zobaczyłam, że pojawiła się na nich pleśń od środka. Wymyłam, wysuszyłam i teraz już zostawiam buty zawsze rozpięte i tak, że mogą spokojnie wyschnąć jednak sytuacja się powtarza. Są jakieś preparaty przeciwko pleśni? Jest szansa, żeby jakoś to zwalczyć?
m0niSka, tak naprawdę grzybnia jest na wszystkim co nas otacza, tylko ujawnia się gdy napotka sprzyjające warunki. Ale jeśli chcesz zminimalizować mikroby to są środki grzybobójcze do skór. Ja bym przetarła wilgotną szmatką ze słabym roztworem bielinki/chloru, ale z pewnością są środki bardziej profi.
halo, :kwiatek: dzięki! Myślałam, że są jakieś już sprawdzone środki do walki z tego typu rzeczami.... Aż strach pomyśleć co może się dziać w oficerkach bez zamka, a o czym możemy nie mieć pojęcia ;|
Wkurzona zakładaniem i zdejmowaniem oficerek bez suwaka w te upały na szybko i po taniości zakupiłam Equi-Theme Leather. W wątku były pytania, bo to najtańsze skórzane(?) oficerki, ale nie było wrażeń. No to tak: rozmiarówka stopy normalna, jeśli chcemy dodatkową skarpetę to nr. większe. Kształt stopy wygodny i nawet zgrabny. Problemem jest skóra. Oznaczona jako skóra, a sprawiająca wrażenie ceraty. I tu się zrobił problem z wysokością, bo wzięłam wg wymiarów na "normalne" skórzane, a te buty raczej nie osiądą i nie powinny (wolę sobie nie wyobrażać, jak będą wyglądać, jeśli jednak osiądą 🙁) - to cieniutka i sztywna powłoka skóry, która łamie się jak papier. To buty poszły do szewca na skrócenie. Z suwakiem i bez finezji - rzecz do zrobienia i nawet tania. Tylko... szewca zmogły upały  😉 i wyraźnie skracał je w pijanym widzie  🙁 Nic, kłania się moja maszyna i moja staranność, dobrze że napy przebite. Czyli - fajne butki na chwilę, rozmiary trzeba brać "jak są" bez żadnych naddatków, liczenia na rozbicie, "siąście" etc.
halo ja mam te oficerki equi theme leather i jestem zadowolona bardzo. Kupiłam je z wyprzedaży za całe 200 zł. Skóra faktycznie pozostawia troszeczkę do życzenia, ale nie jest źle... Jeżdżę w nich codziennie od marca i nic poza tym, że minimalnie starła mi się skóra od ostrogi na jednym bucie im się nie dzieje...
Jak za taką cenę są świetne... Jeżeli chodzi o osiadanie, to ja sobie kupiłam za wysokie, na początku nie mogłam zginać nogi, a teraz osiadły, tak jak normalne oficerki... Więc, halo ja tam na nie nie narzekam...
jaskierkowa, to dobra wieść. Ja dopiero po pierwszej jeździe, też nie narzekam. Tyle, że wiadomo - duchota straszna, a wyściółka cholewki... no niby oddychająca ale to nie to co "normalna" skóra. Ale i tak było nieźle. Ja zapłaciłam mniej niż 300 i nie bardzo pojmuję, po co ludzie za tę cenę coś dużo gorszego kupują, np. syntetyki.
Zdecydowałam się na skrócenie, bo gdyby osiadły, to "kształty" nie zgadzałyby mi się z łydką - a tak wypadają dokładnie tak, jak powinny. "Normalne" wiem, że mogę brać 49 cm, te mają 47 i myślałam, że będzie ok - ale były za wysokie, zaczynały giąć się źle.
Poratujcie..
Jest jakiś patent żeby ostrogi nie przesuwały się na bucie? Nie pomyślałam, aby w nowych oficerkach zażyczyć sobie wypustki na ostrogi i mam problem.. 3 sekundy i ostroga na wysokości obcasa  🙄 Już próbowałam skracając/ściskając maksymalnie paski, ściskając ostrogi aby się zawęziły. Mam też ogumowanie na ostrogach, które teoretycznie też jest jakoś antypoślizgowe. Dalej nic. Nie mam pomysłu..
Może ktoś ma jakieś sprawdzone sposoby?  :kwiatek:
olek, a jakie masz paski do ostróg? Ja miałam parciane i miałam podobny problem, wymieniłam na skórzane i już jest ok ;-)
olek gumowe nakładki na ostrogi
equi.dreamOlek pisała, ze ma nakładki... ja mam właśnie ten sam problem zwłaszcza na lewej nodze, muszę sobie kupić skórzane paski.  🙂
Właśnie nakładki mam. Chyba faktycznie musiałabym spróbować ze skórzanymi paskami, bo mam parciane..  :kwiatek:
Olek ratują cię tylko skórzane paski  😉 
dorwałam już!  😅 mam nadzieję, że będzie lepiej  :kwiatek: :kwiatek:
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
10 sierpnia 2013 19:42
olek, też mam oficerki hippicy bez wypustek, na skórzanych paskach nic mi się nie przesuwa a zakładam je dość wysoko żeby w ogóle do kucyka dosięgały  😉
Ciekawe dlaczego tylko skórzane się w tym wypadku sprawdzają.. Jutro dzień startowy, mam nadzieję że Wasza rada ułatwi mi życie  😉
Monoc   Kaski GPA dla wszystkich! :)
10 sierpnia 2013 23:19
Ma ktoś może oficerki sznurowane firmy obuwniczej Paweł Krzysiek ze sztyblety.pl? Albo jakiekolwiek inne oficerki spod jego ręki? 🙂 Przeleciałam forum, ale żadnej w miarę wartościowej opinii nie znalazłam niestety.

Potrzebuję oficerek na miarę, a niestety Hippice nie ufam.
Monoc, odpuść te oficerki. Firma, która nie potrafi dobrze wyprofilować butów, robi takie "kalosze" skórzane, a jak domagasz się profilowania pod łydką, to słyszysz, że "się nie da". Szkoda zachodu na szarpanie się z nimi o dobrze dopasowany but.
dworcika nie zgodzę się. Moje sztyblety z firmy obuw P. Krzysiek mam już 12 lat! i dopiero w zeszłe lato przestałam w nich śmigać po stajni bo bardzo lekko rozkleiły się przy podeszwie - jakbym dała do szewca na naprawę to mogłabym dalej nosić. Obecnie noszę sztyblety tej samej firmy po kuzynce, kupowałyśmy razem w sklepie, i jej nadal żyją. W ciągu 12 lat jeździłam w moich butach 6 lat, później miałam 3 lata przerwę, a jak zaczęłam znowu jeździć to kupiłam inny komplet, później oficerki, jednak sztyblety nadal noszę do stajni. Oficerek tej firmy nie miałam.
junona, ale ja pisałam o oficerkach, a nie sztybletach. Jest drobna różnica.
Zobaczcie jakie piękne !!! Chciałam zapytać co to za oficerki ale mi zwiala po przejeździe kobieta.
Musze mieć !!! <3 <3
Monoc   Kaski GPA dla wszystkich! :)
11 sierpnia 2013 13:34
Dworcika, czyli mówisz, że nawet ten model jego oficerek jest słabo wyprofilowany i niewarty zachodu?




Po zdjęciu też ciężko poznać, bo nie wiadomo na jaką nogę te oficerki były szyte.

junona, dzięki za info co do jakości. 😉 Właśnie z tego powodu boje się Hippicy, bo widziałam jakie różne dziwne rzeczy dzieją się ze skórą tych oficerek.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się