W górach jest wszystko, co kocham - wątek dla łazikantów

Ja wróciłam właśnie z Beskidu Śląskiego. Już zapomniałam jak kocham góry 😍 Tak mnie wzięło, że za miesiąc jadę znowu 💘
Polecam wszystkim lubiącym adrenalinę jaskinię Trzy Kopce - wymaga pewnych umiejętności i odwagi (zwłaszcza jeżeli nikt wcześniej nie eksplorował jaskiń). Przewodnik taternictwa jaskiniowego i odpowiedni ekwipunek niezbędny.
lotnaa] o matko jak pięknie!! Tylko pozazdrościć🙂 może też kiedyś wyjedzoemy poza polskie góry🙂

można zacząć od Słowackich, blisko a szlaki puste. Nie wiem dlaczego (nie istniejąca) granica jest barierą ❓ ❓ ❓ w sumie to dobrze 😅  A jak ktoś lubi wyzwania to polecam Słowacki Raj, ciekawe miejsca, a do tego przez caly dzień można nie spotkać nikogo.
oooch, dziewczynka, zazdroszcze nalesnikow, ale slowenskich Alp Ci nie wybacze!!  🤣 Przejezdzalismy z mezem przez Slowenie jakies 2 tygodnie temu i totalnie sie zakochalismy - chcemy na pewno pojechac polazic.

Lotnaa, 1,5h zwalilo Cie z nog bo Ty bylas w bouderowym raju! boulder jest troche inny niz wspinaczka jako taka, scianka to tez zupelnie co innego. Inne sily i duzo wiecej techniki 🙂
My bylismy tydzien w Sokolach, bylo super hiper! Porobilam takie drogi, o ktorych bym nawet nie snila 🙂 w sensie, ze przez lek wysokosci nie myslalam ze dam rade. Takze jestem z siebie mega dumna i juz mysle kiedy znowu pojechac. Jest tez bardzo fajna Pelcza kolo Walbrzycha - fajne drogi do cwiczenia techniki. Polecam 🙂

Mielismy jechac tez w Tatry, ale stwierdzilismy ze za duzo ludzi tam teraz i pojedziemy po sezonie.
My już odliczamy dni do wyjazdu i intensywnie planujemy trasy. Kluczowe decyzje jeszcze nie zapadły, korci nas Triglav. Na razie wiemy tylko tyle, że stacjonujemy tutaj:
oo, Triglav! Super! ale trzeba przyznac ze te gory sa duzym wyzwaniem.. mnie troche przerazaja stromizny i duzo wspinania... nie wiem czy bym nie wymiekla 🙂
Jedziecie tylko we dwojke czy bedzie was wiecej?

Rob duzo zdjec i zdaj relacje jak sie tam chodzi 🙂
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
30 lipca 2013 21:06
Niedawno wróciłam z Bieszczad - przepięknie! Jestem zakochana 🙂 Cisza, spokój, niektóre wioski miały raptem 18 mieszkańców! Na pewno powrócę 🙂
Lotnaa   I'm lovin it! :)
30 lipca 2013 21:33
Nerechta, 1,5 dnia, nie 1,5h  😉 Teraz będzie blizej w Alpy, moze wlasnie z lina polazimy  😀
aaaaaaa  🤔wirek:  🤣 polazcie z lina polazcie, fajna zabawa! 🙂
Jedziemy tylko we dwójkę. Właśnie się trochę obawiam czy dla nas nie za trudne ale mój wujek schodził te alpy w każdą stronę i pomaga nam wybierać trasy na których większych trudności nie będzie. Adrenalina pewnie też zrobi swoje 😉
koniecznie sie podziel tymi szlakami!! 🙂
Wróciłam z Bieszczad  🙇 już chcę wracać 😉
Bardzo, bardzo fajny urlop. Spokój, przyjemni ludzie, fajne knajpki, fajne trasy. Tatry wciąż kocham, ale teraz mają silną konkurencję 😉
Ja wróciłam z mojej słoweńsko bałkańskiej wycieczki. W alpach Julijskich byliśmy tylko 2 dni ale na pewno tam jeszcze wrócimy. Wchodziliśmy tylko na Stenar, to niby jedna z łatwiejszych tras ale dała nam nieźle w kość, to nie Tatry. Trasy nie są tak przygotowane no i jest gorąco 🙂 Dla mnie najtrudniejsze były strome piargowe odcinki, szczególnie na zejściach. Generalnie zupełnie inna kultura chodzenia po górach niż w Polsce, na trasach głownie Włosi i Słoweńcy, wszyscy w odpowiednich butach i ubraniach, większość jednak z kijami. Na trasach dość pusto, ale z naszym "szczęściem" spotkaliśmy Polaków, którzy wybrali tę samą trasę. Oczywiście w półbutach marki cropp i opróżnioną półlitrową butelką wody mineralnej, oczywiście bez mapy (trasy są w ogóle nie oznaczone i wszystkie mają kolor czerwony, więc czasami nawet z mapą trudno się zorientować). Dziewczyna miała torbę na ramię 🙂 Daliśmy im wodę i zasugerowaliśmy zejście w dół. Po piargu raczej by w tych butach i tak nie weszli.
Następnego dnia relaksowaliśmy się nad jeziorem w Bledzie. Piękne miejsce 🙂

widok z okna

wycieczka






a po zejściu burek:


Bled

JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
10 września 2013 18:21
Jak dostać się z Wałbrzycha na Chełmiec? Jadąc pociągiem z Wrocławia?
Jak dostać się z Wałbrzycha na Chełmiec? Jadąc pociągiem z Wrocławia?

moje okolice! Nie musisz dostawać się tam z wałbrzycha, możesz wysiąść dalej- np. w Boguszowie-gorcach, nie dość, ze miasto mniejsze, na chełmiec będzie ze 2km pieszo (do samej góry/szlaku), to jak dobrze rozplanujesz dzień możesz zaliczyć naturalną ścianę wspinaczkową w okolicy😉 A dlaczego chełmiec?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
10 września 2013 20:49
Nie mam chwilowo możliwości jechać gdzieś dalej, a poza tym może za rok na niego wbiegnę w zawodach 🙂 Więc dobrze by było też wejść.
Macie jeszcze w swoich okolicach fajne górki? 🙂
to dalej to właściwie 3 stacje dalej😉 Fajne górki to Rudawy janowickie, oraz moje ukochane stołowe- niby nic wysokiego, ale jest tam po prostu pięknie.
jasminowa, o jakiej scianie wspinaczkowej mowisz? 🙂
Ja polecam gory Sowie, arcypiekne i przyjemne do chodzenia 🙂 Tez bliziutko Walbrzycha.
Sowie akurat mi średnio leżały, natomiast okoliczne podziemia- rewelacja i baaardzo polecam wszystkim, zwłaszcza osówkę i włodarza.
Naturalna ściana wspinaczkowa jest w okolicy mniszka- to już chyba góry kamienne, nie wałbrzyskie. Mimo, ze to moje rodzinne strony nie mam pojęcia czy jest czynna- tj. czy wszystko jest ok i gotowe do wspinaczki,  natomiast jadąc z wałbrzycha w stronę kamiennej przez Boguszów-Gorce widać znaki wskazujące drogę w to właśnie miejsce.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
11 września 2013 20:30
Góry Sowie, a dokładnie Wielką Sowę też mamy w planie na ten rok. W sierpniu byłam w Ludwikowicach Kłodzkich na biegu na Wielką Sowę.W przyszłym roku też może na nią wbiegnę 😉
Tylko ja przemieszczam się wszędzie z psem i szukam bezpośrednich i wygodnych (w sensie pociąg, autobus, a nie mikrobusiki) połączeń. Póki nie będziemy mieć auta.
Ja też polecam Rudawy Janowickie i Góry Stołowe. A w weekend odwiedziłam Park Krajobrazowy Chełmy, może tylko wzgórza, bo to Pogórze Kaczawskie, ale bardzo malownicze, zwłaszcza wąwozy, i bardzo spokojne turystycznie, zwłaszcza na wyprawy z psem (ja mam dużego i groźnie wyglądającego, to im mniej uczęszczane trasy, tym mniej zestresowanych turystów 😉 )
Kami   kasztan z gwiazdką
22 września 2013 13:40
Szukam fajnego pensjonatu w Zakopanem albo bliskiej okolicy  👀 Z racji tego, że jadę z córą wolałabym żeby pensjonat był w samym Zakopanem (dalsze dzielnice też wchodzą w grę), albo np. w Kościelisku. Koniecznie ze śniadaniami i obiadokolacjami. No i oczywiście bardzo czysto  🤣 Macie jakieś sprawdzone miejsca  👀
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
22 września 2013 21:05
Kami ja ogólnie polecam pensjonat Kantek z Małym Cichym, ale to jednak 10km od Zakopanego więc raczej nie spełnia Twoich wymogów. Mili właściciele, czysto, tanio i właścicielka sama gotuje  😉
Kami   kasztan z gwiazdką
22 września 2013 21:12
No wolałabym jednak coś bliżej - w razie nieprzewidzianego płaczu chciałabym się szybko dostać do domu  😉
jest już co prawda po sezonie, ale podsyłam link do Tutaj reszta filmów, polecam 🙂 .
piękne zdjęcie smreczyńskiego st 🙂 !
Ech Tatry najpiękniejsze 😍

Ja już w górach miesiąc nie byłam, aż mnie nosi 😵 Na szczęście za tydzień weekendowy wypad do Cieszyna, więc wstępnie planuję skoczyć na Pilsko.
Potem może jakiś Sylwestrowy rajd no i Świnica dopiero w lutym 🙁
Lotnaa   I'm lovin it! :)
08 listopada 2013 20:23
ahawa, dlaczego tak mało zdjęć?!  😍

Mnie troszkę zdjęć się nazbierało, więc wybaczcie bezlitosną ilość.

Boulderowo:


Tirol












Bawaria


W drodze na Zugspitze, najwyższy szczyt Niemiec


Na szczycie 🙂


Pierwsze zabawy z liną w skałach 🙂


Zima w październiku


Atak szczytowy 😉




Benediktenwand


Magia


nieziemskie widoki 😍 !
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
15 listopada 2013 14:56
Miał ktoś może do czynienia z butami Salewa Rapace GTX? Warto? (Ewentualnie jakiś inny podobny model, ogólnie zastanawia mnie firma w kwestii tego typu butów)


Lotnaa w jakich bucikach Ty chodzisz? Potrzebuję coś na pogodę od obecnego błota i deszczu po zimę.. Moje obecne przemokły w weekend przy zwykłym bieszczadzkim deszczu, a niby z gore-texem  🙄
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się