siodło ujeżdżeniowe

Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
24 lipca 2013 22:36
A jak ma ujść niby? 😉 Komory są szczelnie zamknięte. Nic mi tam spod tyłka nie uchodziło. Tu można sobie poczytać o tym systemie: http://www.fteltd.co.uk/flair/flairintro.htm
Koniczka, zaworki mają to do siebie że są zawodne 😉 a jak uchodzi z opony rowerowej? :P

ok, to jeszcze jedno - czy ktoś wie czy Lucky występuje większy niż 16 cali? Ze strony equishopu wynika, że można zamówić 17 i 18... o.O zawsze mi się wydawało że występuje tylko w wersji 16"
Koniczka, a jak wrażenia z siedziska? Bo tybinka to mały pikuś, zawsze się jakoś dobierze, żeby było ok. Gorzej, jeśli siedzisko jest płaskie albo z szerokim twistem, a z tego co słyszałam WOWy takie są, prawda li to? 😉

Anaa, za stroną producenta: The Lucky dressage is only available in a 16” seat.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
24 lipca 2013 22:44
Żadnej płaskości nie zauważyłam, normalne głębokie siedzisko ujeżdżeniowe, twist powiedziałabym, że średni.

Anaa są zaworki i zaworki 😉 Tu jest podane jak testowali te worki: http://www.fteltd.co.uk/flair/flairnoofbags.htm  Wygląda dość przekonywająco  😉
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
24 lipca 2013 22:50
co to ten twist?
Tu widać twisty:
http://goo.gl/zggvGc
Siodła o szerokim twiście gorzej układają damską nogę (szczególnie krótką i szczególnie taką z udem). Zamiast mieć nogę ładnie i anatomicznie puszczoną w dół z miednicy, wykręca się ją i siedzi okrakiem, a za tym idzie odstawia od siodła kolano etc.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
25 lipca 2013 09:29
aha. dzięki.
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
25 lipca 2013 09:38
No chyba, że ma się szeroko zawieszone podwozie (szeroka miednica) i wtedy
taki twist nie przeszkadza a nawet jest wygodnie.
KarolaLiderowa   Lider moj dobry smok
25 lipca 2013 09:51
Matko jedyna jak to wszystko czytam to jestem coraz bardziej załamana, powoli zbieram się do zmiany siodła i im więcej czytam w tym większej d...e jestem  😵.
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
25 lipca 2013 12:47
Koniczka, zaworki mają to do siebie że są zawodne 😉 a jak uchodzi z opony rowerowej? :P


nie z opony a z dętki jak już  😉

A schodzi bo zazwyczaj jest dziura w dętce, zaworek jest przyczyną może w 0,1% przypadków.  🙂

czy ktoś poszerzał łęk w Wejherowie w x-horse?

gdzie najszybciej i najlepiej poszerzyć łęk w uj. Sommera?
RioBrawo, w sommerze u p. Piotra. Robi to na miejscu
Co do Lucky jeszcze, to jak się okazuje cal calowi nierówny, 16' Lucka ma dokładnie 39cm (w linii prostej między łękami) czyli tyle samo co 17' Isabell Werth, tak przypadkiem pomierzyłam i porównałam 😉 oczywiście głębokość siedziska robi też swoje.
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
26 lipca 2013 20:27
Ha, to by tłumaczyło, dlaczego czułam się tak pozamykana w Wintecu, w porównaniu do 17 Prestige. 😉
Wintec Pony Pro Dressage
co sadzicie o tym siodle ? i gdzie można go dostać na polskim rynku ?
Tu widać twisty:
http://goo.gl/zggvGc
Siodła o szerokim twiście gorzej układają damską nogę (szczególnie krótką i szczególnie taką z udem). Zamiast mieć nogę ładnie i anatomicznie puszczoną w dół z miednicy, wykręca się ją i siedzi okrakiem, a za tym idzie odstawia od siodła kolano etc.


A ja się ostatnio zastanawiam czy twist nie powinien być także dopasowany do grzbietu konia, a nie tylko do tyłka jeźdźca.
O, a kwestia tych twistów z kolei wyjaśnia dlaczego w siodle, które teoretycznie powinno być dla mnie idealne (16', głębokie, duże klocki kolanowe, krótka tybinka) siedziało mi się jednak tak sobie. Znaczy siedziało się dobrze, ale nogi nie do końca leżały tak, jak powinny, trudno było złapać oparcie w strzemieniu - najwyraźniej siodło pod osobę z szerszymi biodrami.
ladydill - ledwo nogę zmieściłam, tyłek to miał aż za dużo luzu - jestem wąskobiodrzasta i długonożna. Z resztą, jak wcześniej pisałam pasował na skokowy czaprak, czego o zdecydowanej większość ujeżdżeniówek nie da się powiedzieć.


chyba  żartujesz 😉 Sylwester ma mega tybinki, tu zdjęcie z DL Eskadrona, a one sa naaaprawdę duże, jedne z większych 😉
Jestem zmuszona sprzedać moje euroriding jade i szukam siodła do 3 tysięcy,które mocno trzyma.Mam 173 wzrostu i w euroridingach mam rozmiar siedziska 17''
Ktoś coś? 🙂  :kwiatek:
Ja zaś wsiadłam dziś w Prestige Venus Monoflap i REWELACJA !!!!!!
Nie wiem jak to siodło jest zrobione, ale siedzę w nim normalnie w siodle jak rasowy dresażysta 🙂
Naprawdę ekstra !
[s]Jakie są te stare modele Winteców jednotybinkowych zamszowych ( w całości )? Nie znam się akurat na tych siodłach, a chciałabym wiedzieć który to model.[/s] [s]Zdjęcie poglądowe dodam później. [/s]
Isabelle, w takim razie najprawdopodobniej dostałam wersje ze skróconą tybinką, o czym nikt nie raczył poinformować.
była u mnie pani przedstawiciel Prestige i koniec sierpnia wysyłam swoje siodło do przeróbki, poszerzą mi łęk do 35 i zmodyfikują mi panele które uciskają mięśnie przy kłębie. Powiedziała mi, że nie chce poszerzać łęku o 2 rozmiary bo ryzykują opadnięciem siodła na przód, że lepiej zmodyfikować te poduszki/panele (nie wiem jak to się nazywa).
A na razie muszę używać siodło mojej szefowej.
Albo 🙂 - jak wiele doświadczeń z forum wskazuje, w Prestige od 36 zaczynają się kłopoty albo... niebyt 🙁
Jaka jest róznica miedzy Wintec Pony Pro Dressage a Wintec 500 Pony Dressage ?
Jaka jest róznica miedzy Wintec Pony Pro Dressage a Wintec 500 Pony Dressage ?



Najbardziej rzucająca się w oczy różnica to materiał z jakiego wykonane jest siedzisko i część tybinki. W modelu 500 masz "śliski" materiał a w PRO "trzymający". Jako użytkowniczka Winteca 2000 mogę powiedzieć, że ten a'la zamszowy naprawdę mocno przykleja pupę do siodła. Mnie to osobiście średnio odpowiadało ale to chyba kwestia preferencji🙂 Na szczęście z czasem ciut się wytarło i nie działa już tak bardzo jak rzep🙂 Chociaż nadal bryczesy z pełnym lejem powodują, że kości kulszowe podróżują sobie wewnątrz portek🙂

A tak w ogóle to długo się opierałam ale już nie mogę wytrzymać... Kupiłam swoje pierwsze w życiu siodło ujeżdżeniowe !!! 😅 😅 😅
Podczytywałam po cichu sobie ten wątek i o dopasowywaniu siodeł i czułam jak mi ze zmartwienia włosy siwieją...🙂
Zamówiłam na przymiarkę używanego SOMMERA ESPRIT ATHEN. Malo popularne siodło ale pocieszyło mnie, że Quanta dobrze się o Sommerach wypowiadała. Generalnie dużo czytania nie miałam🙂
Optycznie sprawiało fajne wrażenie, szerokie poduszki podbicia, rozmiar 32 ( z rozmiarami przeżyłam koszmar ale już mi Bogdan wytłumaczył o co chodzi🙂, fajna skóra...
W niedzielę wieczorem mierzyliśmy z Bogdanem i Honoratą i okazało się, że PASUJE!
Dzisiaj miałam pierwszą porządną jazdę w nim i jestem zachwycona🙂😉) Nie mam doświadczenia, siedziałam raptem w kilku ujeżdżeniówkach więc trudno mi porównać ale... czułam, że siedzę " w koniu" a nie kilometr nad. Czułam swoje kości kulszowe które w Wintecu niestety gdzieś mi się zatapiały. Klocki były chyba mocowane pod kogoś kto miał bardzo długie udo bo są ok 1,5 cm niżej niż na zdjęciach na stronie Sommera. Ale mam 1,70 więc jakoś się wpasowuję🙂 Podoba mi się, że kolano ma swój "klęcznik" i łatwo odnajduje punkt w którym być prawdopodobnie powinno. No chyba, że jednak po pewnym czasie dojdę do wniosku, że klocki są ciut za nisko. Ale na razie jeszcze tego nie wiem🙂 Wydaje się, że jest w sam raz.
Monoflap to jest chyba to co będę lubiła najbardziej🙂 Czuję się blisko konia i bardzo mi to odpowiada.
Florentyna szła bardzo swobodnie - czuć, że nic nie blokuje jej łopatek. Było mi łatwiej kontrolować jej wykrok i robić przejścia - mam wrażenie, że komunikacja przez dosiad jest dużo lepsza.
No i galop! Moja pięta achillesowa. Wreszcie koń spode mnie nie uciekał a ja mniej wysiłku musiałam wkładać w to żeby siedzieć prosto i mogłam wyczuć jak kości sobie podróżują "pa-ta-tam" 🙂 Mam niestety stary, paskudny nawyk do "wycierania siodła" ( i przygniatania konia w dół w fazie w której opiera się na przedniej nodze)  z którym walczę zaciekle. W tym siodle było mi znacznie łatwiej...
Siodło pomaga i usadza ale nie blokuje. Mam nadzieję, że na mój etap rozwoju i początek przygody z ujeżdżeniówkami będzie super🙂

Któraś z Was ma może takiego Sommera albo miała okazję w nim jeździć? Jestem bardzo ciekawa wrażeń  :kwiatek:

P.S. Przy okazji wieeeelkie całusy dla Bogdanów! 😍
weszłam dziś na nową stronę equishopu a tam ceny siodeł Prestige jak z kosmosu... o.O
ktoś coś o tym wie? żeby Prestige tak wywindował ceny?
Większość powyżej 10tys, najdroższe prawie 18tys... o.O Doge 12 koła... o.O
O, czyli zrobili ta podwyżkę o której mówiono od zeszłego roku
kolejna?  🤔
mam wrażenie że Prestige takimi cenami strzeli sobie w kolano... nie dość że wszyscy dookoła narzekają na equishop jako sprzedawcę siodeł, na serwis, to teraz jeszcze taka podwyżka... szoczek.
skokówki, które przecież miały chyba dość przyjazne ceny (częściowo oczywiście) teraz zaczynają się od 6tys, a kończą na 23.5 (sic!)
wszechstronne! od 6.5 do 11...

mam wrażenie, że ktoś mocno upadł na głowę...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się