DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie

xxKooniexx, potrzebujesz show pad czy jakieś futro?
xxKooniexx   Wprowadzam do doliny łez, teorie sensu życia.
29 lipca 2013 21:38
Paulinka, show pad ;>
Cześć dziewczyny!
Piszę z dość nietypową sprawą. Główkuję się już jakiś czas, aczkolwiek nic sensownego nie wymyśliłam.
Wiecie może z czego można zrobić but dla konia? Na kopyto? Głownie po to, żeby chronił podeszwę i strzałkę przed zanieczyszczeniami, a równocześnie był nieprzemakalny, w miarę trwały i przepuszczał powietrze? Da się w ogóle zrobić coś takiego?
Z czego są wykonywane buty dla koni? Na nasz budżet to niestety za duży wydatek, dlatego myślimy nad czymś podobnym, ale tańszym.
Ktoś coś widział, ktoś coś wie?  👀
Czepek pływacki z grubego silikonu? Dętka z traktora? Ale - albo będzie nieprzemakalny, albo - przepuszczał powietrze, albo - będzie hi-tech, ale nie tani.
Sytuacja wygląda tak: dotychczas używałyśmy pampersów wzmocnionych taśmą i na to szedł taki pleciony worek (taki zwykły, trzyma się w nim pasze najczęściej itp). Jest to trochę uciążliwe, szukamy czegoś trwalszego... Zaczynam wątpić że takowe coś wymyślimy.
Mimo to, dziękuję za podrzucenie pomysłu  :kwiatek:
anioleczek.97, zamiast zwykłych pampersów rozważ wkłady pampersowe dla dorosłych: są duże, nie mają rzepów, o wiele trwalsze, "wielorazowe". Niestety, miałam okazję sprawdzić - w porównaniu ze zwykłym pampersem niebo  a ziemia. Kupiłam za grosze x sztuk w second handzie (kto oddaje takie rzecz luzem(!) do SH  :icon_rolleyes🙂. Czepek (są w chińskich centrach), dobra taśma i powinno styknąć.
xxKooniexx,  Szyjemy 🙂 W czym Ci można pomóc?
halo masz na myśli podkłady higieniczne?
sandi, nie. Wygląda to jak pampers, tylko duży i bez rzepów, pewnie wkładany pod zwykłą bieliznę.
Kameleonik   Bo życie jest piękne...
30 lipca 2013 20:37
Zdjęcia czapraka na koniu:


oraz naczółek

Kameleonik, naczółek w połączeniu z tym ogłowiem wygląda super
Wieczorny tworek..  😉
Cześć dziewczyny!
Piszę z dość nietypową sprawą. Główkuję się już jakiś czas, aczkolwiek nic sensownego nie wymyśliłam.
Wiecie może z czego można zrobić but dla konia? Na kopyto? Głownie po to, żeby chronił podeszwę i strzałkę przed zanieczyszczeniami, a równocześnie był nieprzemakalny, w miarę trwały i przepuszczał powietrze? Da się w ogóle zrobić coś takiego?
Z czego są wykonywane buty dla koni? Na nasz budżet to niestety za duży wydatek, dlatego myślimy nad czymś podobnym, ale tańszym.
Ktoś coś widział, ktoś coś wie?  👀


Styrodur. Sama uzywałam ( w sensie, że dla konia). Wycinasz kształt kopyta i przyklejasz to taśmą srebrną (patex fix, czy jakoś tak?). na następny dzień wycinasz znów i podklejasz tą uklepaną plus nową. Wady... żeby się trochę trzymało taśma musi być b. mocna.
hej, poszukuję kogoś kto uszyje mi potnik rajdowy niedrogo. kogo polecacie?
BASZNIA   mleczna i deserowa
30 lipca 2013 23:02
kotbury, gdzie kupujesz styrodur?
Winko dasz instrukcje lub coś w ten deseń jak wykonać taki czaprak ?
a tak wgl  👍 !
Podstawą mojego tworzenia i zarazem inspiracją jest instrukcja z pierwszej strony tego zacnego wątku.  😀
Jakieś ciekawe pomysły na ozdobienie naczółka? 🙂
Melduję offtopicowo, ale uważam, że powinnam:  horse_art (post  http://www.re-volta.pl/forum/index.php/topic,88.msg1825694.html#msg1825694 ) wywiązała się ostatecznie ze swojego zobowiązania, dziś odebrałam paczkę, z ładnym gratisem.
hmmm.... mam pytanie. Gdzieś tam mi nadszedl czas na kupno maszyny do szycia. Zna ktoś może AEG? a konkretnie modele: 1715,1714, 227 z wyswietlaczem? Nigdzie nic na ich temat nie mogę znaleźć a te maszyny naprawdę wyglądają ciekawie i kosztują od 400-600zł.
Sio   nowe wcielenie marchewki
04 sierpnia 2013 20:34
Kameleonik komplet w paski wygląda pięknie na koniu, ale ja mam  🚫  co to za ładne, czerwone ogłowie?
dziewczyny, możecie powiedzieć jaką siatkę kupić na derkę siatkową? sztywniejszą, bardziej lejącą? kupowała któraś z Was na allegro bądz w sklepie wysyłkowym na metry?
sztywna czy lejąca, jeśli masz możliwość, to bierz taką grubszą 3D, przestrzenną. Te plaskate (po prosty ażurowy materiał) dają tylko tyle że koń mniej czuje jak robale po nim łażą, ale w ogóle nie chroni przed jakimikolwiek ukąszeniami

edit: moja derka jest zrobiona z mat. wyglądającego jak ta siateczkowa, wentylacyjna część w adidasach. znalazłam na necie że nazywa się to adidasowe "dzianina dystansowa":
Kameleonik   Bo życie jest piękne...
05 sierpnia 2013 11:32
Sio Firmy diana, kupione na allegro. I kocham je  😜 Przepraszam za  🚫
Robi ktoś moskitiery ?🙂 Potrzebuję na szetlanda.
xxKooniexx   Wprowadzam do doliny łez, teorie sensu życia.
07 sierpnia 2013 15:58
Jeden z moich naczółków na modelu 😉
moja poczciwa maszyna mnie już nienawidzi za te sznurki  😂
genialne
Elena   emocjonalnie elastyczna
07 sierpnia 2013 22:42
JSBach cudo cudo !  😍 zazdroszczę umiejętności 😀
dzięki  :kwiatek: Jeszcze jest dużo do poprawiania, muszę poćwiczyć pikowanie 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się