jeździecka szkoła internetowa

taggi   łajza się ujeżdża w końcu
29 lipca 2013 09:03
ulala... widzę, że poziom dyskusji spada na łeb na szyję... ja się wypisuję nie chcąc marnować czasu i klawiatury...
Szkoda tylko, że nie powiedziałeś, że chowasz się za stodołą, żeby śledzić, jak jeżdżę 👀 a druga sprawa, że ten pan nie wygląda na 7-latka 🍴
Jeździecką szkołą internetową to w sumie jest całe forum 🤣
Smok przyszedł do 1 klasy i nie wie, że wszystko już byyyło. Dyskusje też. Niektóre po kilka razy.
[quote author=sumire link=topic=91979.msg1838129#msg1838129 date=1375075748]
Wiesz co? Na tak zrobionym koniu pewnie skakałabym takie przeszkody za pół roku.


To go sobie zrób .Ileż to roboty  😉
[/quote]
No jasne, bo ten siedmiolatek też pewnie sam go sobie zrobił. Skoro mnie porównujesz do niego (podziel się adresem sprzedawcy kul do wróżenia, co? :kwiatek🙂, to się tego trzymajmy. Nie wiem, po co jesteś na tym forum, chyba po to, żeby jeździć po wszystkich dookoła, nie mając w rzeczywistości jak jeżdżą i jakie mają doświadczenie, do tego sam kreujesz się na mistrza świata i okolic... W jakim celu - nie wiem, ale generalnie wydźwięk/treść Twoich wypowiedzi zniechęca do czytania coraz większej ilości wątków.
Ale komu ja to w ogóle tłumaczę? 🙄 Czas się chyba po prostu wylogować i z tego wątku...
sumire w moim odczuciu to był tylko żart 😉 Czasami trzeba trochę zluzować 🤣 Odnośnie dzieciaka to fantastyczna sprawa, że ma okazję trenować na tak doświadczonym koniu i przyznam, że osobiście czuję się trochę zazdrosna 😉
Sumire - Poczucie humoru masz specyficzne . Więcej luzu .  🤣 🤣 🤣 Widzisz że do każdej wypowiedzi dodaję buxki ,ale jesteś strasznie drażliwa. Nie wiem ale chyba nie dobrze z tobą skoro porównujesz się do 7 latka. Ząden 7 latek nie zrobi sobie konia bo z prostej matematyki ,żeby tak zrobić konia to musiał by go robić w brzuchu matki. Jestem nawet pewny że ten 7 latek nie jeździ i nie trenuje na tym koniu ,bo to po prostu nie ma sensu. Jest to ciekawostka u handlarza i reklama jego koni  żeby pokazać jakie to on ma wspaniałe konie że nawet oseska przewiozą przez parkur 130cm.
Wszystkie te filmiki mają na celu pokazanie jakichś umiejętności, bo przecież nikt na co dzień i na zawodach tak nie jeździ. Aczkolwiek miło jest zobaczyć jak są porobione młode konie przez nasze zawodniczki jak prowadzą się i skaczą w idealnym rytmie bez oglowia ,czy tak jak ta Nowo Zelandzka WKKW - istka skacze parkur  bez siodła i ogłowia.  Swoją drogą widziałem 12 letnią Litwinkę w konkursie Dużej Rundy 140 cm na zawodach w Galinach który ukończyła z jedną zrzutką .Nasi sedziowie nawet chcieli ją wykluczyć bo wg polskich przepisów była za młoda ,ale nie mogli . 🙄
Odnośnie dzieciaka to fantastyczna sprawa, że ma okazję trenować na tak doświadczonym koniu i przyznam, że osobiście czuję się trochę zazdrosna 😉

szkoda tylko, ze gdzie indziej to rozumieja, ze dzieciaki/poczatkujacy musza sie na takich profesorach uczyc! a u nas w kraju czesto jest tak, ze kupuje sie 5-latki, zeby sobie dluzej na koniku pojezdzic 🤣 a ostatni hit ktory uslyszalam to taki, jak poczatkujacy ledwo galopujacy pacjent kupil 5 latka tlumaczac, ze przeciez on nie kupi gotowego konia, bo co on wtedy bedzie robil, skoro ten kon bedzie wszystko za niego wykonywal. a on chce sie przeciez rozwijac i uczyc! 😲 🤔
Ciekawska -Z jednej strony masz rację i dzieciaki powinny się uczyć od takich profesorów ,z drugiej jest ich wyjątkowo mało i kosztują krocie. Więc rodzice kupują 5 latka i podchodzą do tego tak jak do zakupu swojego samochodu. Po co mu stare auto jak tu kupuje nówkę sztukę i jeszcze za pół ceny. Tyle że potem dzieciak sobie z tym koniem nie radzi. Pół biedy jak to są młode konie tak zrobione jak te na filmikach że praktycznie same skaczą . Prowadzą się i skaczą bez oglowia to znaczy że jeździec ma 100% posłuszeństwa. Więc jest duża szansa że potem i młody niedoświadczony zawodnik też sobie poradzi. Gorzej jak rodzice kupią takiego nieujeżdżonego świeżaka i potem jest lament i płacz dziecka. Potem jest zatrudnianie trenerów ,cząsto z bożej łaski którzy zrobią więcej złego niż dobrego ,i szukanie nowego konia bo ten jest do niczego. A on po prostu potrzebuje dobrego jeźdźca który by go dobrze zrobił ,a nawet jako trener wsiadł i pokazał dziecku jak ten koń prawidłowo funkcjonuje i jak się prawidłowo używa pomocy  a potem go co jakiś czas podrabiał żeby młodemu lepiej się jeździło. 😉
Smok, ty chyba masz problem zadawania się/przebywania z głupimi ludźmi. Przepraszam, że tak piszę ale po prostu piszesz we wszystkich wątkach o polskiej patologii jeździeckiej tak, jakby stanowiła 99% realiów. Wstawiasz filmy z ludźmi jeżdżącymi bez siodła i ogłowia jako jakiś kontr przykład dla osób tu obecnych.
Naprawdę sporo osób na tym forum sporo potrafi (bez siodła i ogłowia także) ale jakoś nie widzi powodu aby filmy z tego robić i do netu wstawiać. Sporo polskich zawodników jak musi też da radę (np. słynna akcja Jaśka Żmójdzin kilka lat temu jak w Białym Borze popręg mu strzelił i wypieprzył siodło w krzaczory i całą wodę na oklep przejechał; czy zdjęcie Jacka Gałczyńskiego wysłane do rubryki "okiem trenera" - bez siodła o ogłowia... i Pan Wierzchowiecki fason trzymał i "dzielnie" komentował).

Jeśli twierdzisz, że z polskim jeździectwem jest tak do dupy to zrób coś, nie wiem, bloga załóż czy coś.
Albo zmień otoczenie na takie, które "umie" jeździć konno.

Mój post nie ma być obraźliwy. Po prostu uważam, czytając to co piszesz, że masz pecha i jesteś otoczony złymi przykładami.
Kotbury - A tobie to na mózg padło ??? A co mam wstawiać filmik z wyjazdu do lasu ??? Ale kurde ciekawostka . Następny  fanatyk długich poważnych rozmów o wyższości różowych końplecików nad błekitnymi . Wstawiam filmiki bo uważam je za ciekawe ,inni wstawiają to co się im podoba a ty możesz sobie wstawić filmik z konisiem w różowym kompleciku i też pewno komuś się spodoba.

Jak Daria Kobiernik wygrywała zawody w WKKW  to Jasia jeszcze na kucykach w rączce oprowadzali  🤣 🤣 🤣

Naprawdę sporo osób na tym forum sporo potrafi (bez siodła i ogłowia także) ale jakoś nie widzi powodu aby filmy z tego robić i do netu wstawiać.


No tak ,ciekawsze filmiki są z pląsania po łączce z koffanym konisiem ,   🤣 🤣 🤣

Sporo polskich zawodników jak musi też da radę (np. słynna akcja Jaśka Żmójdzin kilka lat temu jak w Białym Borze popręg mu strzelił i wypieprzył siodło w krzaczory i całą wodę na oklep przejechał; czy zdjęcie Jacka Gałczyńskiego wysłane do rubryki "okiem trenera" - bez siodła o ogłowia... i Pan Wierzchowiecki fason trzymał i "dzielnie" komentował).

Janek na pewno umie jeździć i na pewno nigdy bym tego nie poodważał. Zresztą to ty masz jakiś problem bo ja się źle o Polskich zawodnikach nie wyrażam .

temat jest Internetowa Szkoła Jazdy , a kazdy jeździ jak mu się podoba 🤣
Kotbury - A tobie to na mózg padło ??? (...) Następny  fanatyk długich poważnych rozmów o wyższości różowych końplecików nad błekitnymi .
No i to jest właśnie to, co powoduje, że "jestem drażliwa" i "nie kumam żartu". Niemal cały czas piszesz w takim tonie, więc trudno traktować Twoje posty na luzie... Sorry, nie chce mi się zgadywać, która wypowiedź miała na celu zmieszanie kogoś z błotem, a która wyjątkowo była żartem.

O polskich zawodnikach się może i źle nie wyrażasz, ale generalnie o polskim jeździectwie i owszem - i o ile ciężko się nie zgodzić, że dajmy na to w latach 80. jeździectwo w Polsce miało się zgoła inaczej (mam na myśli jeźdźców i ogólną "ideę" tego sportu, nazwijmy to tak)... o tyle ogólny wydźwięk Twoich wypowiedzi można odebrać jako "nikt u nas nie umie jeździć i w zasadzie to nikt tu się na temacie nie zna, ale za to za granicą... 😍".
...internetowa szkoła jazdy, internetowe jeździectwo, internetowy "fachowiec" 😁

O polskich zawodnikach się może i źle nie wyrażasz, ale generalnie o polskim jeździectwie i owszem - i o ile ciężko się nie zgodzić, że dajmy na to w latach 80. jeździectwo w Polsce miało się zgoła inaczej (mam na myśli jeźdźców i ogólną "ideę" tego sportu, nazwijmy to tak)... o tyle ogólny wydźwięk Twoich wypowiedzi można odebrać jako "nikt u nas nie umie jeździć i w zasadzie to nikt tu się na temacie nie zna, ale za to za granicą... 😍".


sumire - No cóż .jakoś kiepsko ci idzie odbiór tego wydźwięku 🤣 🤣 🤣 I nie mam bladego pojęcia ,gdzie tak napiałem ???

Czas już się chyba wyspać ,bo majaćzysz !!!
ceffyl   Niektórzy ludzie są taktowni. Inni mówią prawdę.
30 lipca 2013 00:07
...internetowa szkoła jazdy, internetowe jeździectwo, internetowy "fachowiec" 😁


kliknęłabym "lubię" jakby można było 😉
sumire - Dlaczego nikt nie stara się odbierać tekstów takimi jakimi dokładnie są a większośc stara się je interpretować po swojemu i to dopiero odzwierciedla sposób myślenia osoby która coś interpretuje fałszując intencję oraz wpis autora. Autror wpisu z reguły ne ma nic wspólnego ze zinterpretowanym tekstem. 🙄 Jeżeli coś napisałem wprost to proszę się odneść do konkretnego wpisu a nie interpretować go na swój sposób. 🤔
Każdy autor słowa pisanego ponosi odpowiedzialność za jego interpretacje. "Słowo z ust wyleci ptaszkiem..." - tym bardziej w necie. Pisząc cokolwiek musisz sobie zdawać sprawę, że czytają to róóóżni ludzie.
Poza jednym przypadkiem tego kretyna ,wszystkie konie robią to chętnie i są świetnie przygotowane ,więc czego ci żal ???  🙄


Czy ja wiem czy kretyna? Oglądałam ten film tysiące razy i szczerze mówiąc to wydaje mi się mocno podejrzany. Patrząc jak facet siedzi między przeszkodami, jak galopuje bez strzemienia i bez problemu je łapie w galopie, jak szybko i łatwo wraca w siodło po każdym skoku. Hmmmm. Mi się ten obrazek nie klei.
Gdzieś przeczytałam, że ten facet jest zawodnikiem polo, który pierwszy raz skacze przez większe przeszkody 🤣
Bo to podobno zawodnik POLO  🤣 🤣 🤣 No ale nie skoczek . Więc w pewnym sensie profesjonalista tyle że nie w tej konkurencji. 😉
Halo - Oczywiście że tak ,rózni ludzie interpretują czyjeś wypowiedzi na swój sposób ,tyle że nie można się wtedy zwracać do autora że to czy co innego miał na myśli ,bo co on miał na myśli to wie tylko ON ! A wystarczy po prostu przczytać to co napisał i się z tym zgodzić albo nie ,ale już własna interpretacja to nie są słowa autora, tylko osoby która je zinterpretowała. 🤣 🤣 🤣

P.S Przedstawienie przeze mnie filmików ludzi którzy mają perfekcyjnie zrobione konie tak że mogą sobie skakać parkury bez ogłowia czy na oklep  miało na celu tylko i wyłącznie pokazanie ciekawego sposobu pracy z koniem a nie wiem jaka mogła by tu być inna interpretacja. A to że Jasio Żmujdzin skakał bez siodła to pewno jakbym trafił na jego filmik to trż bym wstawił.  🤣 🤣 🤣

Specjalnie dla wrogów takiego stylu jazdy . Ujeżdżenie  🤣 🤣 🤣

ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
30 lipca 2013 20:02
Sałackiego i Czcionkę każdy chyba już z milion razy widział
Kotbury - A tobie to na mózg padło ??? Następny  fanatyk długich poważnych rozmów o wyższości różowych końplecików nad błekitnymi . ... a ty możesz sobie wstawić filmik z konisiem w różowym kompleciku i też pewno komuś się spodoba.



No tak ,ciekawsze filmiki są z pląsania po łączce z koffanym konisiem ,   🤣 🤣 🤣



Przepraszam to o mnie??? 🤔

....
Chylę czoła w takim razie, kilka dni obecności na tym forum i mnie rozgryzłeś!!!
Z tym padnięciem na mózg to możliwe bo ostatnio chyba trochę przesadziłam z jaraniem skunów z końskiej kupy, ale wiesz, my kuniarki małolatki tak mamy, lubimy takie ekstremalne dopalacze, taka moda wśród gimbusów.

Tadammm - czar prysł, a tak się starałam stworzyć sobie profesjonalną, jeździecką wirtualną tożsamość.

No cóż, w takim razie nie będę się dłużej ukrywać, tu moje "długie poważne rozmowy o wyższości różowych końplecików nad błekitnymi":
http://www.hipologia.pl/forum/viewtopic.php?f=1&t=2953&sid=c4e6d1e271605c3c747e91c5a47242aa&start=0

tylko do końca przeczytaj bo jest wiele niespodzianek po drodze, typu fiolet, brudny róż itd.

A co do filmików  z pląsania po łączce z koffanym konisiem, to mam taką jedną internetowa kumpelusię co ma blogaska naszprycowanego filmikami (trochę stara dupa już z niej i cycków nie ma, trochę z blondem przesadziła, ale co tam) i normalnie w windows movie maker napierd..a takie efekty jak w afterze).
Ostatnio tak się jarałam jednymi z jej filmików, o tymi (no bo jakby nie było laska te konie tam nieźle wygina i to na oklep i bez ogłowia):




że aż se musiałam z nią na czacie posiedzieć. Droga impreza bo się skończyło tym, że ona na wsi mieszka i starzy jej  limit na transfer założyli i mi resztę rzeczy na ten temat (czyli to:
http://www.amazon.com/Transversal-Rotations-Equine-Vertebral-ebook/dp/B00585CFLO/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1375212888&sr=8-1&keywords=transversal+rotation) powiedziała, że paczką wyśle.

No wiem, książki są takie niehipsterskie, ale jak już mnie rozgryzłeś to się przyznałam, bo się boję, że mi jeszcze tu na forum wyciągniesz, że kiedyś byłam Emo i teraz w garażu po nocach sobie składam takiego konia jak ona na tych filmach ma. Ale będzie czad normalnie jak filmiki do netu powstawiam jak tego konia w lesie ganaszuje, to mnie normalnie pół Yodupa zasubskrybuje.

I jeszcze ci zdradzę taki psikus internetowy 😀iabeł: Tam koło mojego nicka jest taki buttonik "ignoruj" - no weź, nie bądź świnia i kliknij mi ignora, no c'mon, nie daj się prosić🙂
kotbury - Co palisz ? daj bucha ,musi byś świetne  🤣 🤣 🤣 🤣
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
30 lipca 2013 21:27
kotbury - Co palisz ? daj bucha ,musi byś świetne  🤣 🤣 🤣 🤣


skuny z końskiej kupy 🤣
Już się boję zapytać jakie te konie ziółka dostają i co tam jest w tych kupach  🤣 🤣 🤣 Swoją droga to i te koniki masz chyba wesołe  🤣 🤣 🤣 To się nazywa wykorzystanie paszy i koń szczęśliwy i własciciel ma niezłą jazdę  🤣 🤣 🤣 🤣
Ty tu teraz nie polewaj tęczą dla złagodzenia klimatu tylko obejrzyj filmy ze zrozumieniem.  🤬
Jak ci "nie brzmi" akcent mojego guru, tfu, mojej kumpelusi kuniareczki to ci na priva puszczę tłumaczenie. Daj znać.
A i przypal coś równie ekstremalnego sobie i się wczytaj w te "czapraczki'.

Jestem zwolenniczką niemodnej idei, że jak ktoś się nie urodził z mega talentem to żeby dobrze jeździć konno trzeba. b. dobrze rozumieć końską biomechanikę i chociaż ogólnie anatomię. "think inside the horse"🙂

A i jeszcze ta moja kumpelusia ma fajny profil na buniu: https://www.facebook.com/scienceofmotion?fref=ts
może was zalajkuje jak jej przypucujecie (tylko nic o cyckach nie piszcie!!!)
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
30 lipca 2013 22:26
Ostatnio tak się jarałam jednymi z jej filmików, o tymi (no bo jakby nie było laska te konie tam nieźle wygina i to na oklep i bez ogłowia):




przesłodziaszny jest ten Francuz jego franskusko-angielski 🙂
Kotbury - Czyli rozumiem że żeby dobrze jeździć konno powinno się jednego zajeździć i przeprowadzić sekcję zwłok żeby zapoznać się z anatomią i biomechaniką . 😉

Wyrosłem już z rozbierania zabawek żeby sprawdzić jak działają  🤣 🤣 🤣
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
02 sierpnia 2013 22:31
No tak. Studenci medycyny też uważają zajęcia w prosektorium za rozbieranie zabawek  🤣
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się