Stajnie w Warszawie i okolicach

szafirowa ostanio widziałam ukradkiem, ale nie zaglądałam głębiej, ponieważ było przelotne. Ok.10 koni stało na 2 padokach na wejściu, jeden a la lasek, drugi piaszczysty, o ile pamiętam, a z tyłu łąka. Widać, że konie dobrze odżywione. Stajnia na uboczu osiedla domków, a obok budują się nowe, ale droga w lasek jakaś idzie. Dojazd prosty - od razu skręcasz w ulicę, jedziesz do końca i masz lekko po lewej. Konkretnie ona już w pustelniku stoi, prawie na samym jego początku. Niewiele, ale mam nadzieję, że kapkę pomogłam 🙂
Szafirowa - pw 😉
Megane
Czyzby na nie po wizycie ?
Gniadata   my own true love
28 lipca 2013 13:51
a gdzie w Markach ta stajnia jest tak konkretniej? i też bym mogła prosić o pw na ten temat?  :kwiatek:
[quote author=baba_jaga link=topic=46.msg1837599#msg1837599 date=1375003330]
Megane
Czyzby na nie po wizycie ?
[/quote]
Czemu od razu na NIE?
Stajnia bardzo ładna, duże i mniejsze boksy, (stajnia hodowlana, stąd różne rozmiary boksów) dobrze wentylowana, przestronna, widna, konie na padokach, grubiutkie, zadbane, dojazd super, blisko komunikacji, ładnie , czysto i cichutko... z minusów, mały lonżowniczek dostosowany do arabków 😉 brak łąk, ujeżdzalnia dość kopna i też niewielka.
Cena przystępna. Tereny fajne, choć teraz koszmar z komarami. Blisko bagna.
Byłam z ciekawości, bo mieszkam w okolicy, ale dla mnie bardzo ważne są łąki.

Jest część terenu, która ma być z czasem przeznaczona na trawiaste padoczki, (teraz trwa tam rozbiórka i oczyszczanie terenu) w przyszłości też może powstanie hala. 
Właścicielka lubi ciszę i spokój, tak więc nie liczy na tłumy rekreantów lub weekendowe "zjazdy rodzinne" z pieseczkiem u konisia.  Tak przynajmniej wywnioskowałam z rozmowy.
Edit: a co ze stajnią green grass? Co się tam teraz dzieje?


Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
28 lipca 2013 22:35
Zamknięta.
Witam. Szukam stajni do 50km od W-wy gdzie mogłabym wstawić konia. Najbardziej zależy mi na tym, by faktycznie codziennie był wyprowadzany na wybieg/pastwisko, nie stał na gnoju - najchętniej by odchody były wybierane codziennie, ponieważ w takich warunkach stał do tej pory-jeśli nie trudno-sama to zrobię. I oczywiście karmiony paszą nie budzącą zastrzeżeń(nie oszukujmy się różnie to bywa). Nie ukrywam, że zależy mi na w miarę przystępnej cenie, ponieważ kiepsko z finansami, ale najważniejsze są dla mnie warunki. Interesują mnie tylko stajnie, które podpisują umowy.
moi89, zajrzyj do mojego www pod avatarem, codzienne padokowanie, świetne siano i owies, boksy codziennie sprzątane, cena 550
A czy ktos się orientuje, czy GG jest do dzierżawy?  :kwiatek:
Megane
Tak od razu przez PW chcialas sie kontaktowac, stad obawa, ze nie do konca ok  🙂
Poprzednie ogloszenie bylo troche bardziej rozbudowane (choc z tego co pamietam nie bylo jasnej informacji o padokowaniu), z obecnego nie wynika nic poza boksami do dyspozycji.
Dowiedzialas sie moze cos wiecej o opiece (opisujesz raczej infrastrukture) ? Np. Czy mozliwe jest podawanie przez obsluge pasz i dodatkow wlasciciela konia, czy padokowanie jest w ofercie i przed obiadem i po nim (i czy wyprowadza obsluga czy samemu trzeba to zorganizowac), czy jest mozliwosc padokowania indywidualnego badz w mniejszych grupach, godziny otwarcia osrodka, sprzatanie oznacza codzienne wybieranie czy doscielanie, jak sytuacja w weekendy i swieta (rowniez z przyjazdem do stajni, wlasciciel szuka wzglednego spokoju).
Miejsce jest polozone super blisko, a jednoczesnie troche w glebi od glownej ulicy, z dogodnym dojazdem.


Poszukuje osoby stojacej w Dobrzyncu.
Czy A. Romszycka jest tam teraz na stale (razem ze swoimi konmi) i czy prowadzi tam jazdy ?
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
29 lipca 2013 09:55
moi89, jeżeli nie masz wysokich wymagań, to Dragon k. Radzymina, 650 obecnie
moi89, za 650zł jest jeszcze stajnia w Zagościńcu, padoki, pastwiska, czysto w boksach, dobre jedzenie, ujeżdżalnia zdatna do jazdy i fajne tereny 😉
Dowiadujcie sie u źródła, od mojej wizyty mogły zajść jakieś zmiany.
Konie wyprowadzane na padoki przez obsługę, czyli właścicieli, jak tam byłam, to nie było zapotrzebowania na stajennego. Włascicielka woli sama dopilnowac koni, niz pilnowac jeszcze stajennego. No ale mogło się coś zmienic, jeśli doszły jakieś konie. W stajni monitoring. na padokach siano, dokładane jak tylko się kończy.  Karmienie w zaleznosci od potrzeb 2/3 razy dziennie. Nie pamietam, czy na obiad konie sprowadzane, czy np mają owies zadawany na padokach, ale z padoków korzystają długo. Padokowanie indywidualne lub w grupce. Co do godzin otwarcia... hmmm nie pamiętam 😉

Do tej pory była to stajnia hodowlana, więc z zaciekawieniem słuchałam o samej hodowli, o potrzebach dla różnych grup wiekowych, o treningu itp. Właścicielka ma bardzo dużą wiedzę i chętnie się nią dzieli, co moze byc tez minusem, bo duze grono posiadaczy koni uwaza sie za ekspertow i mogą mieć problem z dostosowaniem sie do zasad, ktore narzuca włascicielka 😉
Ogólnie byłam w szoku, ze w tym miejscu jest tak fajna stajnia z tak pięknymi arabkami 😉
A jaka tam jest cena?
700 lub 1000. Pierwsza cena to boks, wyzywienie, wyprowadzanie, czyli ogolna podstawowa opieka, druga cena to dla tych, co czasu dla swojego konia nie mają, rozszezona opieka wraz ze szczepieniami, kowalem, odrobaczaniem itp....
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
29 lipca 2013 11:31
Właścicielka ma bardzo dużą wiedzę i chętnie się nią dzieli, co moze byc tez minusem, bo duze grono posiadaczy koni uwaza sie za ekspertow i mogą mieć problem z dostosowaniem sie do zasad, ktore narzuca włascicielka 😉


Megane Nie wiem czy to tak miało zabrzmieć? Mnie tylko zastanawia kwestia tego jak właściciel konia może weryfikować wiedzę właścicielki pensjonatu? Wszak wiele osób ma swoje konie od x lat- wbrew pozorom raczej zna ich potrzeby (i nie mam tu na myśli pensjonariuszy aka szalonych właścicieli kochanych konisiów). Ale rozumiem, że właścicielka jest otwarta na dialog z potencjalnym klientem .
Nie znam kobiety, nie stoje w Jej pensjonacie, ciężko sie głębiej wypowiedzieć 😉 zapewne można się z Nią dogadać, choć wydaje mi się, że trzeba mieć mocne argumenty 😉 to kobieta z zasadami, dot prowadzenia stajni i hodowli, nie prowadziła pensjonatu, więc obce są Jej "wymysły" pensjonariuszy. Moja wypowiedz była ironiczna i dotyczyła pensjonariuszy od koffanych konisiów, a takich jest wielu 😉 takim osobom moze byc ciężko. 😉
To moja opinia, stajnia sie ogłasza, więc kazdy może z ciekawości sprawdzić i wydać własną... moja jest pozytywna, choć to nie mój przedział, bo ja dla swoich nierobów wymagam łąk, lubię też usiąść z kawką i przyglądać się jak pałaszują trawę i cieszą się nicnierobieniem 😉

Edit: a jak zweryfikować wiedzę właściciela pensjonatu?

Pewnie to dłuższy proces, ale po godzinnej rozmowie moge powiedzieć, że nie piep...yła głupot, odpowiedzi były konkretne, szczegółowe i nie odbiegające od mojej wiedzy (tylko proszę, nie weryfikujmy teraz mojej wiedzy ) 😉 ... no, nie zgodziłam się z jednym, ale na szczescie nie dotyczylo to samych koni a pensjonariuszy i ich potrzeb 😉
Dobra, zmykam... jakby co, to na pw. Nie chce tu nikomu robic ani reklamy ani anty reklamy.
Pzdr.
emptyline   Big Milk Straciatella
29 lipca 2013 15:48
Padały tu pytania o odchów źrebiąt pod Wawą, własnie zauwążyłam, że Celbant ma taką usługę, 400zł.
http://www.celbant.pl/rates/
moi89, zajrzyj do mojego www pod avatarem, codzienne padokowanie, świetne siano i owies, boksy codziennie sprzątane, cena 550

Martolina, da się do Was dojechać bez samochodu?
Martuha, ciężko. Chyba, że pociąg i rower 😉
Czy ktoś z Voltopirów stoi obecnie bądź stał w ciągu ostatnich 6 miesięcy w Szwadronie w Starej Miłosnej? I zechciałby odpowiedzieć na parę pytań, może być na priv 🙂 Będę bardzo wdzięczna  :kwiatek:
emptyline w tamtym sezonie w Celbancie nie było pastwisk, a młode konie spędzały co najmniej pół dnia w boksie...
Moon   #kulistyzajebisty
31 lipca 2013 11:22
Dziewczyny, pytam grzecznościowo - nie znam zupełnie Wawki, a koleżanka koleżanki (:P) poszukuje: Stajni jak najbliżej centrum (Okolice Torwaru mieszkanie) dla 9-cio latki i jej kucyka. Dziewczynka nie jest samodzielna w obsłudze kucyka - siodłanie, kiełznanie trzeba sprawdzać, jeździ samodzielnie. Docelowo chce skakać, więc ktoś do trenowania ale i pomocy właśnie w stajni zdecydowanie poszukiwany. Rodzice nie-koniarze, są w stanie dowozić małą, ale nie pomogą w obsłudze.
Z braku trenerów, lub na początek mogłaby to być osoba posiadająca w danej stajni własnego konia i chcąca dorobić, żeby wziąć juniorkę pod "swoje skrzydła".
Kucyk: http://www.swiatkoni.pl/ads/show,21525,ferrari-drp-super-kuc-gr-c.html
[b]Moon[/b] pw  😉
Mazia   wolność przede wszystkim
31 lipca 2013 12:20
Najbliżej Torwaru to są Łazienki
Łazienki zamykają (?) pensjonat albo jakoś zmieniają zasady funkcjonowania. Ktoś wie coś więcej?
Bardzo przyjazny dla młodej adeptki wydaje mi się Humorek... pomoc zapewniona, dzieciaki skaczą...
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
31 lipca 2013 14:42
Moon, aldragho? poster?
Moon   #kulistyzajebisty
31 lipca 2013 14:56
Dzięki dziewczyny, wszystko zostało przekazane zainteresowanym.  :kwiatek:
ash   Sukces jest koloru blond....
31 lipca 2013 17:36
A łazienek nie przejmuje jakiś inny ośrodek???!

edit: nie to plota  😡

Wiem, że Poland Park się przenosi - chwilowo na Kozielską.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się