Siodło skokowe

Ja sobie w carismie... Obtarlam tyłek  😲


Nie dziwie się, jazdy w nim była dla mnie katuszą

katija Nic nie mów o jasnobrązowym sprzęcie  🤬 ile szukałam pasujących puślisk do antaresa.. 👿
equi.dream jeździłam w kilku prestige'ach ... i zakochałam się w tej skórce, w jakosci wykonania...  super jeździło mi się w paris d... ja wiem, że wygląd to nie wszystko, ale chce żeby siodło zarówno było dobrze, dopasowane i żeby dobrze mi się jeździło, jak również żeby mi się podobało... taka zmiana siodła to jest dla mnie decyzja życia 😉 i bardzo dziękuję, za rady i wsparcie... miło posłuchać Waszych opinii... 🙂 w końcu trafię na siodło, które jest mi pisane...
Dworcika   Fantasmagoria
31 lipca 2013 08:01
jaskierkowa, jeśli to siodło Ci się podoba i możesz wziąć na testy z możliwością zwrotu, to się nie czaj. Każdy tyłek inny - na kilka opinii bardzo negatywnych wpadła jedna pozytywna. Może Twoja będzie druga? 🙂
A jak nie, to oddasz i przynajmniej będziesz wiedzieć, że to nie to. Poszukasz najwyżej innego.
Dramka, to daj znac jakbys znalazla jeszcze jedne. wlasnie koncza sie te prestige, ktore zalatwilas 🤔
jaskierkowa, mnie jednak dziwi, ze odrzucasz tego buteta. zwlaszcza, ze jest ono w takiej cenie.
katija i tak butet już jest nieaktualny... 🙂
Livia   ...z innego świata
03 sierpnia 2013 09:47
Przepraszam z góry, jeśli już wcześniej to pytanie się pojawiło...

Zamierzałam kupić za jakiś czas Prestige Joy jumpera, ale ponieważ cena poszła sporo w górę, zastanawiam się, czy są inne siodła juniorskie, za którymi mogłabym się rozejrzeć? Znacie może jeszcze jakieś inne, fajne modele skokowe/wszechstronne z siedziskiem odpowiadającym 16" Prestige? :kwiatek:
Livia, koleżanka ma DM Vicky (a właściwie dwie koleżanki) i są bardzo zadowolone. No i warto chyba zobaczyć Kentaura - juniorską ujeżdżeniówkę mają świetną, więc i coś skokowego pewnie się znajdzie 😉
Livia   ...z innego świata
03 sierpnia 2013 10:04
Nirv, dzięki, bardzo fajnie ten DM wygląda. Czy mogłabyś może poprosić koleżanki o zmierzenie siedziska i tybinki?

edit: Czy jeszcze jakieś sklepy poza Okserem, HorseHouse i Yard Equites mają w swojej ofercie Kentaury? Czy ktoś może w którymś z tych sklepów kupował te siodła? :kwiatek:
Widzieliście nowe ceny siodeł Prestige w Equishopie ?? Konkretnie poszły w górę.
Livia sklep skoczek ma kentaura. Też mam Vicky i nie narzekam.
Jeżdził ktoś w Decathlonowskim siodle Romeo ( firma Fouganza) jeśli wcześniej napisane to jestem ślepa  😡
Livia   ...z innego świata
03 sierpnia 2013 14:35
Klami, ja widziałam, dlatego się żegnam z Joy jumperem na razie 😉

Louisa, nigdzie w skoczku siodeł Kentaura nie widzę niestety... Mogłabyś mi może (tu albo na PW) napisać jak wrażenia z jazdy w Vicky i czy mogłaś sobie podobierać coś poza rozmiarem łęku przy zakupie? :kwiatek:
Uuu... faktycznie mają wszystko z kentaura oprócz siodeł... akurat siodłami się nie interesowałam, bo w listopadzie kupiłam Vicky.
Ja potrzebowałam siodła na już (koń po zajeżdżaniu zrobił się nagle sporo szerszy  😉), więc wzięłam co było, byle było szerokie, na szczęście było czarne  😉
Livia, fajne juniorskie siodło ma jeszcze Stubben. Model Juventus chyba.
Livia - kentaur jest dostepny w horsehouse np. , jakosc faktycznie jest bardzo fajna tych siodelek.
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
05 sierpnia 2013 11:01
Ja mam KenTaura i za żadne skarby świata bym go nie oddała. Każdy kto miał okazję na niego wsiąść, mówił, że dawno na tak wygodnym i pasującym siodle nie siedział. I duży +, że pasuje na znaczną większość  koni  😉
Livia   ...z innego świata
05 sierpnia 2013 11:06
Klami, faith, Mozii, dziękuję bardzo za pomoc 🙂 Na razie czekam na informacje zwrotne od sklepów w sprawie DM Vicky i Kentaura Young Jumpera, dostałam także podpowiedź odnośnie HBC - choć może się okazać, że ono jest poza moim zasięgiem 🙂
A po co komu nr? Albo rok produkcji, wystarczy zetknął na siodlo i stan oczywisty jest 🙂
Dramka, np do sprawdzenia legalnosci siodla 😉
Dobra, nie będę cię wyprowadzać z błędu 😉
Livia w Kentaurze można dobrać wiele 😉 Szyją zawsze na zamówienie, ponieważ nie utrzymują stanów magazynowych-dzięki temu pole manewru jest spore. Fantazje można zacząć od skróconej tybinki kończąc na wymyślnym połączeniu kolorów 😉
Co to znaczy szyja na zamówienie?
To znaczy ze szyja co chcesz bez dodatkowych opłat np tybinki, kolor nici itp
To znaczy, że siodło jest szyte bezpośrednio pod zamówienie sklepu. Nie mają "gotowców" na magazynie. Co do opłat dodatkowych-są ustalane indywidualnie, jednak takie opcje jak kolorystyka nie są dodatkowe płatne.
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
06 sierpnia 2013 22:08
Przypuszczam, że dramce chodziło o szyję jako część ciała  😁 "Szyja na zamówienie" tylko skąd szyja w siodle, stąd zapewne zdziwienie. "Szyją na zamówienie"- to już zasadniczo zmienia postać rzeczy 😉
Livia   ...z innego świata
07 sierpnia 2013 10:21
equi.dream, fajnie że Kentaur szyje na zamówienie, tylko czy jest jakaś osoba w Polsce, która może pomóc z dobrym dopasowaniem? Bo co z tego, że ja sobie cośtam zamówię, jak potem mi to nie będzie dobrze na koniu leżało 🙂

Na razie wszystko wskazuje na to, że zostanę jednak przy Prestige'u, skoro ceny wróciły do "normalności" 🙂
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
10 sierpnia 2013 04:27
Czy ktoś miał porównanie siodeł Prestige Paris D i Prestige Versailles D? :kwiatek:
Ja jeździłam w obydwu. Dla mnie Paris jest spoko, Versailles był strasznie niewygodny.
mils   ig: milen.ju
10 sierpnia 2013 21:34
A ja mam takie pytanie... Czy Versailles ma większe klocki niż stary Golden Star?
Nie. Jest bardzo podobny do Goldena, różni się dziobatą skórą na tybinkach i przeszyciami 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się