NIE DAJMY ZGINĄĆ POLEGŁYM

Oczywiście pamietać i szanować bohaterstwo bezwzglednie, ale do cholery musimy umieć tworzyć swoją Polskę , a nie tylko jak pisał Cat-Mackiewicz "umierać pięknie", bo jak zwykle nas sojusznicy wystawili. Sojusze zawierać trzeba rozumem a nie honorem niestety. 🙁
Melechow, a jak to dziś wygląda? Obecne sojusze, stan armii?  Jestem ciekawa Twojego zdania.
Zdumiewające, prawda?
Zdrajcy i głupcy są w każdej nacji i nie zależy to do genów.

Jedna z dwóch kobiet  w randze generała brygady - "cichociemna" Elżbieta Zawadzka była "z domu" niemieckojęzyczna - Polką stała się dzięki szkole i koleżankom.
Gen. Unrug (obrońca Helu w 1939) był Niemcem z urodzenia - lepiej mówił po niemiecku, niż po polsku.

Z innych ciekawych postaci: http://pl.wikipedia.org/wiki/Heinz_Reinefarth - burmistrz wyspy Sylt (to taki niemiecki Sopot) - również, jak poprzednio wymieniony nie poniósł żadnych konsekwencji, dożył spokojnej starości. Ta prawidłowość jest ogólna - w otoczeniu Adenauera (twórca potęgi Niemiec po II WS, jeden z ojców założycieli Unii Europejskiej) roiło się od esesmanów i członków NSDAP. Ujmując to wprost - obecne elity Niemiec pozostają w pełnej ciągłości z elitami III Rzeszy. W Niemczech poza kilkoma spektakularnymi procesami i małym pierdu-pierdu żadnej denazyfikacji nie było.

Wybielanie Hitlera, Wehrmachtu, a niedługo zapewne Waffen-SS idzie pełną parą - nawet nasi celebryci w rodzaju młodego Stuhra włączyli się aktywnie w proces pojednania z bratnim narodem Niemieckim. Ten nawet nazwisko ma odpowiednie - jakby co korzenie się znajdą same.

Podziwiać można jedynie głupotę tych, co dają się wpuścić (jak tet czy inne marysie, melechowy) w koncentrowanie się na ocenie dowódców Powstania. Ta rola jest co najmniej trzeciorzędna - Żydzi w Polsce nie mieli żadnego "dowództwa" a i tak w przeważającej masie trafili do Auschwitz czy Treblinki. Faktycznymi sprawcami są: Niemcy, Rosjanie, Anglicy i Amerykanie (w tej dokładnie kolejności) - rola dowództwa AK ma charakter czysto techniczny. Można mówić o naiwności (która w określonych okolicznościach urasta do rangi winy) - ale tą samą naiwnością wykazuje się obecnie kilkadziesiąt procent elektoratu w Polsce, sądząc, że Anglia to fajny kraj. To mentalność kurwy - przypisywanie fajności temu, kto jest w danym momencie zasobny i potrafi się ustawić - bez względu na sposób, w jaki to robi.

To tak, jakby w życiu prywatnym obwiniać ojca za śmierć dziecka, bo zdenerwował bandytę (Niemcy) albo złodzieja (Anglia) - i ci musieli "działać" bo takie jest prawo buszu - a jak dowodzi marksistowska nauka - to prawo jest jedynie słuszne.
Zaraz pojawi się tu pewnie paru mądrych z podzieloną lojalnością wobec swojej starej czy nowej ojczyzny, albo innych, do bólu logicznych i napisze, że jesteśmy tacy sami, jak Niemcy - więc jesteśmy winni. Wszystkiego - Holokaustu, hekatomby Powstania i w ogólności II WS, bo przecież Hitler kochał i szanował Polskę, zwłaszcza Piłsudskiego, a Anglicy są flegmatyczni, jak Jaś Fasola, więc gdzieżby oni cokolwiek złego mogli uczynić.

Istnienie elity wojskowej i każdej innej w powojennej Polsce było nie na rękę wszystkim - stąd Intelligenzaktion, doły Piaśnicy, Katynia - i Powstanie. Majstersztyk - a durnie jeszcze kilkadziesiąt lat po wojnie nie mogą dojść, jak to było i chcą wieszać własnych, nieżyjących już dowódców.

p.s.
Ty, melechow czytujesz Mackiewicza? To wprost niebywałe! Chyba trzymasz książkę do góry nogami. Zobacz, co robią inni - nawet zbrodniarzy gloryfikują - jak Niemcy, Ukraina, Rosja, Anglia. A my mamy karać dowódców Powstania? Może ja Ciebie zapytam w języku kubizmu-wojewódzkizmu - czy Ciebie pojebało? Czy ty naprawdę nie rozumiesz tego, że jak się nawet zająkniesz o jakiejś polskiej winie, to goebbelsowska i lewacka propaganda natychmiast tę winę pomnoży przez dziesięć i odejmie od swojej? Za tym pójdą nasze pieniądze, z których nas oskubią - a jak pieniądze się skończą, to znowu jakiś Czemberlen czy inny Niemiec zacznie dywagować, gdzie jest brudno, biednie i gdzie trzeba zrobić porządek, bo miejscowi sobie nie radzą - np. marnują cenne surowce naturalne - do czego już dzisiaj przygotowanie ideowe robi na Śląsku RAŚ. Potem, jak minie kilkadziesiąt lat jakaś lewaczka napisze, że oni nas mordowali, by my nie jesteśmy tolerancyjni dla innych, że oni też maja prawo do swoich świąt, a mordy były uzasadnione, bo wiadomo, bitwa pod Grunwaldem, gdzie polscy antysemici mordowali Żydów, skrzywdzili rodzinę Stalina w XVII wieku i uciskali ukraińskich chłopów.
krótko po ułańsku, Do dupy.
Rzucilismy sie bez pamieci w nowe sojusze, które naszym zołnierzom każą stać na strazy demokracji i w imie tego walczyc z tymi, którzy twierdzą że walczą o wolność. Nie nam Polakom być okupantem nawet w najbardziej słusznej sprawie, za duzo okupacji w naszej historii.
[Nestor wydaje mi sie, ze czytam poprawnie, najmłodszy nie jestem, troche z historii naszego kraju widziałem na ócz własnych błekit.
Rozliczasz młodego Stura, że jako aktor zagrał w filmie(pomijając jego treść) a ciekawe czy rozliczałaś/łeś Opanię, że nie zechciał zagrać śp. Lecha Kaczyńskiego w filmie o katastrofie smoleńskiej, wszak przez wielu uznany został za zdrajcę.
Rząd Londyński powołany wbrew prawu polskiemu (jeżeli juz sie na to powoływali), potem uzurpujacy sobie prawo rzadzenia narodem o którym nie do końca mieli pojecie, stosunków dyplomatycznych nie mieli z krajem który ich tolerował na swoim terenie, a ich mister skarbu miał najwiekszy problem skad wziąć srodki finansowe na zapłacenie czynszu za najem lokali rządowych.
Nestor- mnie nie zdziwiło pochodzenie (no, może trochę), tylko sama postać i jej losy. Wstyd przyznać-wcześniej nie czytałam.  😡
co do powstania można mieć różne podejście...
ale my patrzymy przez pryzmat "siebie" obecnych czasów...
czasów mediów, telefonów, internetu, komunikacji...

teraz wróćmy do czasów "tamtejszych"
wojna, jakiekolwiek kontakty utrudnione,
na informacje czeka sie godzinami, czasami całymi dniami...
i idzie wyzwolenie od wschodu (jakiekolwiek by ono nie-było)
trzeba ruszyć... bo przecież zaraz dojdą... pomogą,
niepełna informacja - ale DUCH wielki... nareszcie będziemy wolni, za te lata, za to wszystko, teraz Niemiec może nam skoczyć bo zaraz dostanie wpierdol...
pospolite ruszenie,

co z tego, że nic nie wiadomo, że nie ma przepływu informacji,

łatwo nam oceniać znając pełen wachlarz wydarzeń z różnych stron...
ławo potępiać w dobie tego, że zaraz to co piszę  się opublikuje

biegnij Kasiu, Misiu z meldunkiem, może dobiegniesz za 3-4h, moze nie... moze oni sie dowiedzą, może nie...
a jak dobiegniesz to i może sytuacja sie zmieni...
Zawsze powstania wydawały mi się głupotą, ciekawa jestem ile z nich wybuchło/wybuchło w złym momencie na skutek zręcznych zabiegów różnych konkurencyjnych "służb". Wykrwawianie się narodu (bez wnikania w definicje) jest czymś strasznym.
Ale ostatnio pomyślałam, że (historycznie) wiele sił było zainteresowanych tym, żeby Polska jako samostanowiący kraj nie istniała. Ba, chyba nadal są i samostanowienie względne. A były też znaczące siły, zainteresowane unicestwieniem - terytorium potrzebujące. Ze wszystkich stron.
I tak sobie myślę - głupi czy nie głupi - nadal istniejemy, trwamy, przekazujemy język i kulturę, operujemy pojęciem Polska. Nie wszystkim nacjom/plemionom to się udało.
I wydaje mi się (ostatnio), że ta tożsamość została utrzymana właśnie za cenę krwi.
Że niepragmatyczny romantyzm, męczeństwo - wręcz płynie u nas z "uwarunkowań geopolitycznych". Dla nas ważne jest przetrwanie tożsamości - nie dobrobyt (może szkoda), nie terytorium (bo chyba nie ma takiego skrawka obecnego terytorium RP. o którym można powiedzieć bez wątpliwości "a to Polska właśnie".) Nasza tożsamość tkwi w kulturze, nie w bankach ani w hektarach. Jesteśmy rodzajem koczowników.
Dlatego matki śpiewały dzieciom pieśni o bohaterach, dlatego Sienkiewicz pisał bajki, dlatego tworzyli poeci. "Zysk" z Powstania Warszawskiego - to wiersze Baczyńskiego, "podbite" jego śmiercią.
A jeśli dla kogoś tożsamość jest nieważna - najlepiej niech przeprowadzi się w terytorialnie spokojniejsze miejsce, tam gdzie mury banków grube, własność świętością od pokoleń, a że nie mówi się w swoim języku tylko "urzędowym" - phi. W PL nie ma co liczyć na spokojne i racjonalne budowanie dobrobytu. Zbyt wielu jest zainteresowanych poprawą dobrobytu jakoś bardziej dla nich 🙂 My całe wieki płaciliśmy dobrobytem (że ciągle go nie było i nie ma) - za Przetrwanie.
Powstanie Warszawskie odniosło Sukces.  Po tej hekatombie nie pogodziliśmy się biernie z rolą republiki sowieckiej. Krew tych ludzi, ruiny ulic - to sprawia, że jesteśmy dumni, że mówimy po polsku, uczymy się po polsku, że mamy swoje kościoły (tak, tak), nawet zaznaczone na mapie granice, nawet reprezentacje sportowe.
Jeśli dla kogoś to są głupoty - powtórzę, zmiana kraju na zasobniejszy, stabilniejszy, w mniejszym stopniu będący "postawem sukna do szarpania". Bo jeśli polskość nieważna - inne miejsca na świecie są nieporównanie bardziej racjonalne, przynoszące dochody, kosmopolityczne i "otwarte" (w teorii). I bezpieczne - bez porównania bezpieczniejsze.
halo to co piszesz racja
jednak dlaczego jedyne powstanie wygrane czyli Wielkopolskie, które przyłączyło do odzyskujacej niepodległość Polski kawał kraju, nie zniszczonego wojną, rozwinietego gospodarczo, który na wojne z bolszewikami dawał ludzi (uzbrojonych i częściowo wyszkolonych), konie, broń i umundurowanie nie jest czczone tak jak te przegrane. Może dla nas powinno byc wzorem jak stawiać bierny opór zaborcy, zachowując przy tym ziemię w polskich rekach. Jednoczesnie symbol jakim jest "wóz Drzymały" czy Rota napisana na cześ dzieci z Wrześni daje duzo do myslenia, ale... ale obchody rocznicy powstania Wielkopolskiego nawet te okragłe zawsze przycmiewaja obchody powstań przegranych, dlaczego?
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
01 sierpnia 2013 14:55
Nestor, polecam lekture J. M. Ciechanowskiego, jako uczestnik powstania na pewno tez dał sie wkrecić i nabrać...I oczywiście, winne są dzieci, które rzuciły sie na czołgi, nie dowództwo, które ignorowało doniesienia wywiadu, ignorowało fakt jakim był brak broni i amunicji, ignorowało fakt że zaczyna walki uliczne w mieście pełnym cywili, a bije sie o guzik z petelką. Bo juz wiadomo było co stoi po drugiej stronie Wisły i jaki ma kolor.

I nie klnij jeśli łaska
Pod poglądami Nestora podpisuję się oboma rękami.
Dużo przekleństw... A mnie się czepialiście, jak powiedziałem że nie lubię ped... homo  🚫  Sorry za drobny off 😉
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
01 sierpnia 2013 15:14
cóż, pewnie jesteś dumny/a: jesteś prawdziwym Polakiem: czcisz bohaterów, klniesz i nie lubisz homoseksualistów, heja i do przodu.

no ale ja miałam rodzinę w Wermahcie...
(w AK tez, ale co to kogo obchodzi, Wermaht górą)
Nestor, polecam lekture J. M. Ciechanowskiego, jako uczestnik powstania na pewno tez dał sie wkrecić i nabrać...I oczywiście, winne są dzieci, które rzuciły sie na czołgi, nie dowództwo[...]


Nie, winni sa Niemcy. Niemcy, ktorzy wjechali do nie swojego kraju, ktorzy ten kraj zniszczyli, ktorzy zmietli z powierzchni ziemii miliony polskich istnien, czego symbolem jest smierc tych 200 tysiecy w Warszawie. O tym powinno sie mowic w rocznice powstania. A czepianie naszych rodakow, doszukiwanie winy wsrod swoich zostawic obcym. Tak robia madre narody.
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
01 sierpnia 2013 15:23
ciekawe dlaczego Praga jest oryginalna, podczas kiedy Warszawa to atrapa? madrość kierowała Czechami czy głupota?
A wiesz Tet, że tak właśnie jest! Przyznaję się do tego, jak komuś moja postawa nie odpowiada, to mnie to nie obchodzi. Uważam, że Polska jest najważniejsza, i nie pozwolę w imię "poprawności politycznej" stała się muzełmańskim krajem, gdzie normą jest ślub i gwałcenie kilkuletnich dziewczynek i pieprzenie się z kozą. Tak samo nie mam zamiaru pozwolić na to, żeby ten naród wyginął, bo będzie pozwalał homosiom się hajtać i adoptować dzieći, bo to prowadzi do zagłady narodu. Tylko normalna heteroseksualna rodzina jest wartościowa z punktu widzenia przyszłości narodu.
Chyba drobny mały off, w stosunku do tematu przewodniego, ale jak to mówią: "Nie o taką Polskę walczyli nasi przodkowie"
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
01 sierpnia 2013 15:31
moze ubierz czapke? wiesz, lato, upał, w łysą głowe chyba ci grzeje ?
bobek a dlaczego wjechali? Wszak w 1938 razem wkraczalismy do Czech, prawie jak sojusznicy, a przynajmnij tak nas opinia miedzynarodowa traktowała. Historia jest po to by wyciagac wnioski i nie popełniac po raz kolejny tych samych błędów. I pamietac o tych co krew przelali, ale nie w sposób bezkrytyczny.
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
01 sierpnia 2013 15:39
[quote author=tet link=topic=8152.msg1841140#msg1841140 date=1375365335]
Nestor, polecam lekture J. M. Ciechanowskiego, jako uczestnik powstania na pewno tez dał sie wkrecić i nabrać...I oczywiście, winne są dzieci, które rzuciły sie na czołgi, nie dowództwo[...]


Nie, winni sa Niemcy. Niemcy, ktorzy wjechali do nie swojego kraju, ktorzy ten kraj zniszczyli, ktorzy zmietli z powierzchni ziemii miliony polskich istnien, czego symbolem jest smierc tych 200 tysiecy w Warszawie. O tym powinno sie mowic w rocznice powstania. A czepianie naszych rodakow, doszukiwanie winy wsrod swoich zostawic obcym. Tak robia madre narody.
[/quote]

no właśnie, niektórzy nic chyba nie rozumieją i nie zrozumieją
szkoda czytać wypociny niektórych [tu wykropkuje], co własny naród by sprzedały np po to żeby im oryginalna starówka została  😉
albo takich co to uczą następnych żeby niczym się nie dzielili, bo wszystko jedno kto sypie do koryta, ważne żeby zawsze było pełne

nie czcimy decyzji o powstaniu, czcimy pamięć ludzi którzy walczyli o wolność - bo wolność jest wartością najwyższą
moze ubierz czapke? wiesz, lato, upał, w łysą głowe chyba ci grzeje ?


Spoko, jeszcze się tam włosy zachowały, nie jest tak łyso  😀iabeł:

Czyli rozumiem, że Ty stoisz na straży zniewieścienia, pedalstwa i żydowsko-germańskiej propagandy umniejszającej zasługi Polskich Żołnierzy i pozwolisz w imię "poprawności i szacunku dla innych" żeby nami rządzili obcokrajowcy o innej wierze i kulturze?
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
01 sierpnia 2013 15:47
Czyli rozumiem, że Ty stoisz na straży zniewieścienia, pedalstwa i żydowsko-germańskiej propagandy umniejszającej zasługi Polskich Żołnierzy i pozwolisz w imię "poprawności i szacunku dla innych" żeby nami rządzili obcokrajowcy o innej wierze i kulturze?


byle koryto było pełne i starówka oryginalna  😉
ciekawe dlaczego Praga jest oryginalna, podczas kiedy Warszawa to atrapa? madrość kierowała Czechami czy głupota?

Ty to serio piszesz?  👀
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
01 sierpnia 2013 15:56
stoje za wolnością osobistą i swobodą wyboru w granicach prawa ustanowionego przez niepodległe Państwo. A takie mamy. Twoja postawa jak to byłeś (byłaś?) łaskawy określić podszyta jest strachem. Daleko mi do niej, fakt.
Ludzi łatwo zastraszyć i naszczuć. Jesteś dla mnie biednym, zaszczutym człowiekiem. Siejesz ta samą nienawiść, która siał Hitler, a wydaje ci się, że jesteś rycerzem na białym koniu. Uderzasz w ta samą nutę. Tacy jak ty zasilali szeregi SS. Nie wiem doprawdy z czego jesteś dumny.

bobek, nie starówkę szlag trafił, szlag trafił ok 150 tysięcy CYWILI, zwykłych ludzi, zmnieszano ich zycie z pyłem. Podbijasz tylko emocjonalne nuty. Idz na plac Krasińskich, stań przy włazie, i pomyśl, ile ludzi może nim przejść, czy ty i twoje dziecko dostałabys sie do włazu, czy została w płonącym piekle. Podpalili Niemcy, a Bór -Komorowski dmuchał...Wymkneło sie im to z rak, nie przyszło im do głowy, ze taki będzie scenariusz? JA chetnie dam laparatomii butelke z benzyna i wyślę przeciw czołgom. Co tam laparatomia? Kupic ci bilet w jakis zakatek gdzie sie bedziesz mogł wykazac?

nie Tania, nie serio, bo wiem dlaczego Praga stoi cała i nietknięta
melechow, dywagacje o sojuszu z Hitlerem, z dzisiejszej perspektywy? No nie wiem. Zychowicza nie czytalam. A co do uczenia na wlasnych bledach, zgoda ale znaj propocja mociumpanie.

madrość kierowała Czechami czy głupota?

Czy madroscia kieruja sie Polacy, ktorzy w rocznice wielkiej krzywdy, jakiej doznali od Niemcow, na pierwszy plan wysuwaja nie okrucienstwo i bezwzglenosc najezdzcy ale ewentualna nieudolnosc wlasnych dowodcow? Zydzi dostali ogromne odszkodowania zwiazane z II WS, w przeciwienstwie do Polakow ale czy widzialas kiedys Zyda, ktory rozkminia wine Zydow w Holokauscie?
melechow, o Powstaniu Wielkopolskim to w szkole powinien być jeden semestr minimum. Z dokładną analizą "jak doszło do SUKCESU". Ale dlaczego dzieci uczą się zbędnych i szkodliwych treści - to inna sprawa, OT - albo i nie.
Teraz też toczy się wojna, inna, mierzona nie krwią a kierunkiem przepływu środków płatniczych. Propaganda nadal jest użyteczna - nie w interesie indoktrynowanych.
Jest jeszcze coś ważniejszego niż ofiara krwi w zachowaniu tożsamości. To edukacja.
Pod trybunał stanu powinni zostać postawieni ci, co naszą edukację (jakimś cudem - zaangażowaniem wielu idealistów - przejściowo sprawną) rozwalili. Oni żyją i mają się dobrze. A dzieci faszeruje się głupotami i mitami (w tym romantycznymi) czyniąc ze szkół bezpieczną przechowalnię, nie grożącą wychowaniem sprawnych, kompetentnych, wyciągających wnioski, skutecznych w działaniu, świadomych istotnych wartości, umiarkowanie romantycznych, umiarkowanie pragmatycznych - konkurencyjnych dorosłych.
Przez całe wieki byliśmy chowani na owieczki na rzeź i teraz jest nie inaczej.
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
01 sierpnia 2013 16:00
a jaka była wina Żydów ? Naprawdę nie widzisz nic złego w wysłaniu nieuzbrojonych ludzi na karabiny maszynowe i czołgi? cutując Kazika: to głupota jest czy już zdrada?
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
01 sierpnia 2013 16:10
Jesteś dla mnie biednym, zaszczutym człowiekiem. Siejesz ta samą nienawiść, która siał Hitler, a wydaje ci się, że jesteś rycerzem na białym koniu. Uderzasz w ta samą nutę. Tacy jak ty zasilali szeregi SS. Nie wiem doprawdy z czego jesteś dumny.

biedna lapaparotomia, zdaje się zostałeś faszysta?  🏇 i jeszcze te uwagi o łysej głowie., no cóż ciężko się dyskutuje z osobami reprezentującymi tusko-michniko-logikę  😉

nie Tania, nie serio, bo wiem dlaczego Praga stoi cała i nietknięta no to jak nie wiesz, to dlaczego przywołujesz to w dyskusji?  😎
i co to? w wyborczej tego nie napisali  😉 ??
Widzisz Tet, ale od Hitlera różnią mnie dwie rzeczy.
Prosty podział, on był po tamtej stronie barykady, ja jestem po tej stronie. To prosty podział, wybierze stronę. Jesteś Polką/Polakiem, czy nie? Jeśli tak, to nie pozwól sobie szczać i srać do własnej "piaskownicy".
Drugą rzeczą jest nastawienie, moje jest defensywnę. Przyjmuję taką postawę, gdyż kiedyś Polsce grożono za pomocą karabinów i czołgów. Dziś się grozi, ale pod płaszczykiem szeroko rozumianej "tolerancji". Trzeba tolerować gejów, arabów, czarnuchów, żydów, amerykańców i diabli jeszcze wiedzą kogo, bo tak "wypada" w imię tolerancji. Tylko, że z takim podejściem jutro obudzą nas nawoływania z minaretów, a nie kościelne dzwony, a Ty po ulicy będziesz chodzić w burce. No i wszędzie będzie różowo, kolorowo, tęczowo... tylko skąd się będą brały dzieci? Z probówek czy z adopcji?
Gdyby takie osoby nie stanowiły dla Polski zagrożenia, a żyły sobie w innym kraju, w innym świecie, nie miałbym faszystowskich zapędów najeżdżania ich kraju. Ale jeśli ten problem dotyczy mojej ojczyzny, sprawa jest inna.
.



bobek ja myslę, ze znam proporcje mociumpanie, bo ileż razy można danina krwi płacić za romantyczne zrywy, pokażcie mi kraj na swiecie, który tyle razy robił powstania i tyle razy przegrał. I to gloryfikujemy, tak zawsze bez dyskusji, bo dyskutowanie złe jest bo pokazuje żeśmy jako naród skłóceni
Niestety bylismy i bedziemy zawsze, taka nasza mentalność juz jest (jedyny wyjatek wojna 1920). Dletego wszyscy sojusznicy i wrogowie wiedząc o tym to wykorzystuja co by swoje ugrać, a my dalej walczymy bo jak pisał Kaczmarski "pod kazdym sztandarem, byle nie białym szukają zwycięstwa rozbite oddziały"
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
01 sierpnia 2013 16:23
no ja jestem przeciw narzucania władzy Żydów w Polsce, ale w sumie jestem przeciwna tylko dwóm konkretnym osobom, znanym jako Jezus, syn Marii, i Maria. Oboje byli Żydami i do dzić rządzą Polską. Do budzenia sie mam budzik, kościelne dzwonyny zakłócają ciszę, czy chce czy nie chcę. Muezina jak zyje, jeszcze nie słuszałam. Ale moze ty mieszkasz w jakiejś innej Polsce? Dzieci u nas zawsze będą, przeciw KK broni zycia poczetego. KK lubi dzieci, księża lubia dzieci... to się jakoś nazywa. Pedofilia? Ciekawe jak oni się mnoża, ci księża? in vitro czy z probówki?

Jestes po tej samej stronie barykady, zła i nienawiści.
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
01 sierpnia 2013 16:28
😵
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się