SIODŁA

Idealne!  🏇
Dziękuję Sisisa  🙇
Mam pytanie, czy ktoś kiedykolwiek widział to siodło? Może jeździł ?

[[a]]http://allegro.pl/show_item.php?item=3427190962&msg=Tw%C3%B3j[[a]]+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62
Moja skromna rada 🙂

Kup lepiej winteca 🙂 ( za taką kasę używke dostaniesz 🙂 )
korysindex4, ale aspołeczność, fuj! 🤣 Niech szukam_szczescia szczęścia poszuka i kupi to siodło. A potem koniecznie zda relację. Będziemy wreszcie wiedzieć co warte są siodła z "Alladyna" (bo na razie była tylko jedna, skromna, nieprzychylna opinia).
Raczej nie zdecydowałabym się na to siodło , ani cokolwiek z tego typu. Zapytałam z czystej ciekawości bo nigdy nie widziałam by ktokolwiek używał i szczerze, ciekawiło mnie czy ktoś się kiedyś skusił. Tym bardziej, że moje preferencje co do siodeł raczej odbiegają od tego standardu (Kieffer Norbert Koof AT, Daw-Mag Sylwester i obecnie , skusiłam się na nowy Wintec 500 Dressage to moje pierwsze syntetyczne siodło i szczerze mówiąc miałam baaaardzo dużo obaw,ale bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło i już od roku mi służy.)
Mamy pytanie : czy jest różnica ( w jeździe ) między Kiefferem Norbert Koof AT a FL? Podobno to drugie bardziej płaskie , no i ma te klocki schowane ... Ma ktoś porównanie?
Bronze   "Born to chase and flee.."
13 sierpnia 2013 18:22
Witam serdecznie.

Mam pytanie odnośnie wszechstronnych siodeł pleszewskiej firmy Siodlarz. Warto zainwestować w takie siodło ? Jesli ktos ma i uzytkuje to prosze sie pochwalić jak sie jeżdzi  🏇. Z góry dziekuję  :kwiatek:
Są różne opinie na temat tych siodeł.

Ja osobiście bardzo nie przepadam za nimi. Wolę Ubo i Stubbena.
Bronze   "Born to chase and flee.."
13 sierpnia 2013 19:58
O dziwo o Siodlarzu prawie nikt sie na forum nie wypowiadał. Ja wiele lat temu siedziałam w ich Konradzie i pamietam,ze był twardy jak deska - to było moje jedyne "spotkanie" z tymi siodłami. Mam okazje zrobic u nich siodło na miare więc powaznie biore pod uwagę ich usługi. Gdybym szalała to bym brała Equipe :-) - ale prosze o obiektywne opinie a nie co kto by wolał, bo to temat rzeka :-)
pozdrawiam
Bronze, przypominam sobie 2 opinie, ale mocno sprzeczne.
Bronze   "Born to chase and flee.."
14 sierpnia 2013 07:39
Halo - dokładnie  😵. Ja się sama zastanawiam nad sprowadzeniem Kentaura od producenta więc mam dylemat - czy warto robić na zamówienie czy kupować z Czech...bo lepsze zagraniczne...
Hej, mam pytanie. Czy ktoś z Was orientuje się może co to za model Winteca? I czy posiada system wymiennych łęków. Mam niestety tylko takie zdjęcia:

[img]https://lh6.googleusercontent.com/fBRK48Dy7JIswhTKP1SE0N6DEhkRj9z1VJG7SRLRNUo=w702-h527-no[/img]



ontaria, to chyba Wintec jump close contact. Ma wymienne łęki.
Sisisa , dzięki.
A jak oceniacie to siodło? Jeśli już pojawiło się takie pytanie to przepraszam za zaśmiecanie, 'pójdę' poszukać😉
ontaria, ja mam takie siodło i nie narzekam, ale widzę, że stan tego z powyższych zdjęć pozostawia wiele do życzenia. Można wiedzieć za ile je kupiłaś/zamierzasz kupić 🙂?
Właśnie nie kupiłam, ale się zastanawiam. Mam dosyć młodego konia, który zaczyna prace pod siodłem i coś z wymiennymi łękami byłoby na miejscu, ale właśnie wolałabym zapytać, żeby nie zostać później z siodłem na lodzie😉
Są modele winteca, które nie maja wymienny łęków ?
Sa, stare jednotybinkowe np, albo wintec 100
Fantine   Koń to koń, ale za to koń!
25 sierpnia 2013 13:01
Czy ktoś używa/używał siodła Kieffer Amsterdam?  Czy są to siodła produkowane z myślą o koniach o specyficznej budowie, typu haflingery, fiordy?
Czy jest tu ktoś kto posiada Winteca z białam łękiem?
ontaria, ja.
Ja też.
Zwracam się do was z prośbą o radę :kwiatek:
Mam siodło, wszechstronnego Winteca 2000, bez systemu cair. Kupiłam używanego, w całkiem dobrym stanie, nie cały rok temu. Bardzo je lubię, całkiem dobrze leży na koniu, tylko jest jeden mały minus. To 17,5 cali, wypada dosyć duże, bo mój tyłek w nim się topi. Powinnam mieć pewnie 16 cali.
Tak cały czas myślę, czy się z nim rozstać czy sobie zostawić.
Mam możliwość kupić okazyjnie FP rimini, w dopasowanym do mnie rozmiarze. Ale nie wiem, trochę mi szkoda z Wintecka przesiadać się w rimini. Na droższe siodło lepszej firmy nie mam szans. I chciała bym jednak by to w dalszym ciągu było siodło z wymiennymi łękami, więc żadne skórzane używane lepszych firm nie wchodzą w grę.
Co byście mi doradzały, lepsze FP Rimini dopasowane do mnie i konia, czy lepszy ten mój Wintec, dla mnie z siedziskiem za dużym, ale dopasowany do konia i na pewno bardziej wytrzymały? Fakt, ciężko mi usiąść prawidłowo w tym Wintecku. Nie wiem czy w ogóle prawidłowy dosiad jest możliwy w za dużym siodle.
Ale czy to rimini jest tak dobre dla końskich pleców? No i na tym forum kilka opinii widziałam, że te siodła za bardzo lecą na tył.
Co byście zrobiły na moim miejscu? Bo ja już sama nie wiem co będzie lepsze, a że fundusze mam skromne, to nie i pole do manewru biedne 🙁
oki, wysłałam pw, dzięki  😀
Bronze   "Born to chase and flee.."
07 września 2013 21:41
Pamirowa - Daslo Rimini upiłam pare lat temu dla mojego 3-latka - bo było zarówno lekkie ja i z wymiennymi łekami. Po czasie moge stwierdzic,że to siodło masakruje końskie plecy, panele leżą blisko siebie i siodło uciska na kręgosłup i więzadła. Siodło jest wygodne - ale trzeba brac pod uwagę fakt,że to ma pasować do konia a nie na odwrót. Wintec'a tez przerabiałam - i tez nie potrafiłam w nim w ogóle dobrze usiąść. Najtaniej pomimo,ze sam zakup wychodzi drożej - wychodzi inwestycja w dobrze dopasowane siodło skórzane. Lepiej wydac kase na siodło niz weta ;-)
A co powiecie o Daw-Mag'u? A konkretnie Daw-Mag Hubert- jakie opinie? 😉
Bronze   "Born to chase and flee.."
08 września 2013 09:18
Koniuszy - bardzo dobra skóra w standardzie i wygodne siedzisko. Nie lubie siodeł profilowanych skokowo więc jak dla mnie tybinki do wymiany ale reszta - super jakość. Plus siodła - jest w miare lekkie, panele maja szeroki rozstaw i cena na polską kieszeń. Mój zwierz ewidentnie polubił to siodło.
Bronze dziękuję za wypowiedź, bo właśnie o taką mi chodziło :kwiatek: Wszędzie była ocena Rimini pod względem wygody i dopasowania dla jeźdźca, a nie mogłam znaleźć jakie te siodła są dla końskich pleców. Obawiałam się właśnie tego, że może dla jeźdźca są i dobre, ale miałam wątpliwości jak dla konia.
A Wintecki jak wypadają pod tym względem? Ma ktoś jakieś nie miłe doświadczenia z Winteckiem? Mój wydaje się leżeć na koniu dobrze i pasować, więc póki co, zostawię go sobie, dopóki nie uzbieram na siodło idealnie dopasowane do mnie i konia.
Od jednej osoby słyszałam, że Wintecki po jakimś czasie się rozjeżdżają ze względu na elastyczną terlicę. Spotkał się ktoś z tym?
Swoją drogą, słyszałam kiedyś wiele złego o Daw magach, że one również masakrują końskie plecy. Jednak mogło być tak, że ktoś miał źle dopasowanego Daw Maga i wypowiedział się źle o całej marce siodeł, więc ile w tym prawy nie wiadomo. Od koleżanki z kolei słyszałam, że Daw Magi ciężko dopasować do większości koni ze względu na kształt tylnych paneli.
Bardzo prosiłabym o opinie



kentaur-model-theseus

daw- mag ibis


siodlo-prestige-golden-star i czym rózni sie silver stara


Bardzo proszę o opinie  :kwiatek: 😵 :kwiatek:
Bronze dziękuję  :kwiatek:
A jak Daw-Magi mają sie pod względem dopasowania do konia? Nie ma z tym problemów? Są "przyjazne" dla końskich grzbietów?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się