Pensjonaty, ośrodki jeździeckie- Kraków / Małopolska

W Rząsce są dwie stajnie, prawie na przeciwko. W "górnej" w większości stoją konie należące do UR, bo ta stajnia jest stacją badawczą UR, kilka w pensjonacie, ale zapewne miejsc brak i kolejka (przynajmniej kiedyś była). W "dolnej" - jest pensjonat i rekreacja, nie wiem czy aktualnie są miejsca. W obu stajniach konie wychodzą na pastwiska, za moich czasów na cały dzień - podejrzewam, że w tej kwestii nic się nie zmieniło. W górnej jest jedna ujeżdżalnia, w dolnej 2 (duży parkur + mniejsza), piaszczyste.
Jak obecnie z karmieniem, dodatkowymi usługami, sprzątaniem i ceną nie wiem.
Zdaje się że forumowa Alaska tam stoi?
Tusia   zośkowo - monologowo mi :)
02 sierpnia 2013 08:45


Stajnia w Skale to "na goscincu" czy jeszcze jakaś inna?
A Darek Polakiewicz gdzie ma stajnię?


W Skale u Baśki, bardzo dobra opieka i atmosfera, ale chyba nie ma miejsc.
Darek ma  stajnie w Trzyciążu.. to trochę daleko i cenowo chyba też nie jest tani.
Mam ogromną prośbę, ma ktoś kontakt do stajni w Minodze? Ktos cos więcej o niej wie?  :kwiatek:
maison   Wiara i wytrwałość to klucz do spełnienia marzeń!
02 sierpnia 2013 10:12
Z Rzaski wyprowadzilam się co prawda w tamtym roku ale słyszałam, że po moim wyjeździe sytuacja się pogorszyła czego sobie nie wyobrażam nawet...
Gdybym chciała opisać te koszmarne warunki, absurdalne sprawy i nieodpowiedzialnych ludzi to wyszedlby referat, więc jeśli ktoś naprawdę chce znać moje zdanie i ew. obiektywna ocenę stajni to proszę o jasny komunikat, ew. priv.
Atmosfera była całkiem w porządku i jeśli ktoś ma czas, żeby pilnować swojego konia , dokarmiac, ścielic mu w boksie i ma nerwy, żeby znosić stres, to warunki nie są najgorsze 😉
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
02 sierpnia 2013 10:24
Ponawiam pytanie... sprawa dość pilna.

Czy w okolicach Krakowa lub w Małopolsce są jakieś firmy produkujące fasady i boksy dla koni?
Znalazłam jedynie w Andrychowie, ale robią tylko na zamówienie a ceny mają najwyższe w kraju 🙁

Dostałam właśnie wycenę za podstawowe drzwi... oni naprawdę nie wiedzą ile brać....  😵
Cena przedmiotowych drzwi o wym.2,3x1,3m do boksu zewnętrznego wyniesie - 1783,50,-zł brutto za sztukę.
Cena kraty 95x400cm wyniesie 1168,50,-zł brutto/szt.


zrób sobie sama, kup: deski, kątowniki, pręty, no i jeszcze sprytny spawacz
duunia, to jednak trzeba umieć żeby się za to zabierać.
A spawacza to raczej nie uświadczę 😉
Czy ktoś z Was może powiedzieć coś na temat stajni w Węgrzcach u P. Marka Waśko, z góry wielkie dzięki  :kwiatek:
A ja w tych koszmarnych warunkach wytrzymuję już 4 lata jak ja to robię.  😀  Punkt widzenia, zależy od punktu siedzenia i od zasobności portfela przede wszytskim.
No i dodaję zdjęcie mojej biednej zagłodzonej podopiecznej. 😉
Zdjęcie z drugiej połowy marca 2013.
maison   Wiara i wytrwałość to klucz do spełnienia marzeń!
02 sierpnia 2013 18:46
Alaskaa no właśnie nie wiem  🤣
Jak usłyszałam tam niechcący od "zarządczyni", że szwędają jej się dzieci, które MARNUUJĄ JEJ SIANO i zeszło w miesiąc (bo dwa tygodnie siedziałyśmy w stajni od rana do wieczora i konie dostawały normalne ilości jedzenia) to mi ręce opadły...
Tak samo jak boks z gliną jest zdrowszy dla konia, co z tego, że w boksie są kamienie a sam zabity jest deskami z wystającymi gwoździami, pomijam wszelkiego rodzaju robactwo kilka warstw pod nogami konia...
No to nie jest poważne niestety, może warunki do jazdy i dojazd są ok ale gdybym teraz miała wybierać to przeniosłabym się do stajni za 600 zł gdzie komuś zależy na moim koniu 😉
Alaska I tak i nie, wolałabym zapłacić 700zł i stać np. w Niegardowie albo okolice 500 i mieć miejsce w Zelczynie czy Paszkówce, Wiatowicach - oferta dokładnie taka sama. Benzyna jest owszem droga, ale wolałabym jeździć busami, byleby mój koń stał w lepszych warunkach niż są w Rząsce 😉

Na pewno stajnia ma klimat, ma pastwiska i świetne tereny no i dobry dojazd także MPK, ale opieka jest koszmarna.
Ja nie reklamuję i nie mówię, że moja stajnia jest najlepsza na świecie absolutnie. 😉
Każda stajnia ma swoje plusy i minusy.
Każdy może sobie swobodnie wybierać, niektórzy potrzebują stajni sportowej z halą, zapleczem, parkurem i tak dalej, niektórzy potrzebują stajni po prostu z padokami. Wszystkim nie dogodzi.
Alaska A niektórzy po prostu nie mają możliwości decydowania gdzie stoi koń, bo nie jest to ich własny koń... 😉
I nie jest to absolutnie przytyk w Twoją stronę, bo mam taką samą sytuację, tylko szczęśliwie właścicielka konia którego jeżdżę ma identyczne wymagania co do stajni jak ja.
Tak, prawda. W ekstremalnych przypadkach zawsze przecież można szukać innego konia. Niektórzy godzą się na przenoszenie koni, niektórzy nie.
Wszystko też zależy, czy ktoś może pozwolić sobie na koszty dzierżawy w stajni typu Szary, Facimiech czy nie, bo zazwyczaj cena jest uwarunkowana ceną pensjonatu i innymi ustaleniami z właścicielem. 😉
Wszystko też zależy, czy ktoś może pozwolić sobie na koszty dzierżawy w stajni typu Szary, Facimiech czy nie, bo zazwyczaj cena jest uwarunkowana ceną pensjonatu i innymi ustaleniami z właścicielem.

Racja, współdzierżawa w takich stajniach wychodzi niejednokrotnie podobnie co utrzymanie konia w stajni o niższym standardzie. Coś za coś, niestety. Ale to już taki  🚫


Kto wybiera się na ujeżdzeniówki do Facimiechu 🙂 ?
kolebka My się wybieramy  🙂
nela25   Elanus 08.2011
03 sierpnia 2013 13:53
Hej,
orientujecie się może gdzie w Krakowie można kupić wysłodki buraczane nie melasowane w pelecie?
na necie mi nic nie wyskakuje...
Ja zamawiam z atosa, na razie w Krakowie i okolicach nic nie znalazłam bo jak się dowiedziałam jeszcze nie ma początku sezonu...
Hej dziewczyny 😉

Podpowiecie mi proszę, gdzie w Krakowie, lub okolicach można się przejechać na koniu zimnokrwistym? Czy jest gdzieś ośrodek który użycza do jazdy takie koniki? 😀 Jestem strasznie ciekawa jak jeździ się na grubasku 🙂
Wiem że w Minikowie jest hodowla koni zimnokrwistych, ale czy prowadzą też tam jazdy?
seven jezdzi  sie podobnie/tak samo tylko masz potem poszerzone możliwości w kierunku szpagatu ;D przejzyj sobie watek koni zimnokrwistych moze ktos trzyma konia  w okolicy krk i da Ci spróbować 😉
a Bajer? On jest dalej w PonySporcie?
W Tomaszowicach był (jest?) jeden zimnokrwisty wałach w rekreacji  😉 .
Szukam osoby zainteresowanej udziałem w jazdach indywidualnych w Santosie w celu przygotowania się do odznaki(srebrnej). Chodzi tutaj, jak łatwo się domyślić, o obniżenie kosztu takiej jazdy 😉
Hej dziewczyny 😉

Podpowiecie mi proszę, gdzie w Krakowie, lub okolicach można się przejechać na koniu zimnokrwistym? Czy jest gdzieś ośrodek który użycza do jazdy takie koniki? 😀 Jestem strasznie ciekawa jak jeździ się na grubasku 🙂
Wiem że w Minikowie jest hodowla koni zimnokrwistych, ale czy prowadzą też tam jazdy?



W KKJK jest w rekreacji jeden koń zimnokrwisty, nawet dość dobrze skacze ( jak na z  😎 )
seven jezdzi  sie podobnie/tak samo tylko masz potem poszerzone możliwości w kierunku szpagatu ;D przejzyj sobie watek koni zimnokrwistych moze ktos trzyma konia  w okolicy krk i da Ci spróbować 😉



Przeglądam go regularnie 😉 😀

Dzięki za wskazówki 🙂
Doma   Folbluciki folbluciki folbluciki :)
06 sierpnia 2013 14:02
Hej, mam ważną sprawę, czy nie orientujecie się czy Dr Przewoźny przyjeżdża do kogoś do Krakowa? jeżeli tak, to mogłabym poprosić o kontakt? Potrzebuje konsultacji/ diagnozy w sprawie jednego z moich koni i chętnie bym się dołączyła do kogoś..

Druga sprawa, jeżeli ktoś szukał by konia do towarzystwa, szukam miejsca dla emerytowanej klaczy, swego czasu chodziła konkursy GP, już od jakiegoś czasu odpoczywa sobie na pastwiskach, ale szukamy jej bliżej miejsca. czy jako konia do towarzystwa (najchętniej), czy taniego miejsca na emeryturkę.

Jeżeli ktoś ma jakieś propozycje w jednej lub drugiej sprawie, chętnie prosiłabym o wiadomość na pw.

Pozdrawiam
D.
Podbijam pytanie odnośnie stajni w Minodze- chodzi mi o tą http://re-volta.pl/stajnie/info/zintegrowana_baza_noclegowa_tury ? Ma ktos jakies info, stoi tam etc?
obecnie nikogo nie ma tam w pensjonacie, tylko właścicielka trzyma tam swoje 4 konie. Nie wiem, czy w ogóle już otwarli jakikolwiek pensjonat.
i na pewno nie ma jeszcze połowy z tego, co jest tam zaznaczone 😉
ushia   It's a kind o'magic
08 sierpnia 2013 21:11
dzwonilam do stajni w minodze, chyba tam jedna jest tylko?
pani mnie poinformowala, ze ma jeden wolny boks (jak z samochodami, pierwszy wlasciciel niepalacy, a w stajni zawsze tylko jedno miejsce)
cena obecnie promocyjna 900zl, normalnie 1000
rzucilo mi sie w uszy ze na pastwiskach jakies specjalne ziolka dla koni wysiewane
hala i przeszkody, zakaz dawania koniowi jedzenia na wlasna reke bez poinformowania pensjonatu (w sensie ze masz np marchewki zglosic ze dajesz)

tyle zapamietalam, nie bylam ogladac bo jednak daleko ciut
zakaz dawania koniowi jedzenia na wlasna reke bez poinformowania pensjonatu

A to jest interesujące, ciekawa jestem czym jest podyktowany taki zakaz... Dzieńbry, idę dać koniowi mesz. Dzieńbry, dzisiaj miarka otrąb ryżowych z olejem. Dobranoc, daje koniowi 5 (słownie: pięć) marchewek na dobranoc.
Sounds great  😎
Dzieńbry, dałam koniowi kostkę cukru na przywitanie.  😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się