Aparacik - poprawa urody czy konieczość?

hanexxx, aparat będę miała ściągany coś koło stycznia. Drucik retencyjny tylko na 1 i do tego na noc płytka. Z tym, że ja miałam akurat rozsunięte tylko jedynki i reszta zębów poleciała za nimi do tyłu. Powiedz swojej orto, że martwisz się, że rozjadą Ci się też inne zęby i czy nie może założyć dłuższego drucika. btw nie będziesz miała płytki retencyjnej>?
szalonakobyła będę miała drucik i płytkę 😉 o spoko! Tobie szybciej zdejmą aparat więc podzielisz się wrażeniami 😉
Mi aparat zdjęli rok temu , mam druciki na górze i dole i płytkę .Na początku musiałam ją nosić ciągle , teraz tylko na noc .
w ogóle ja mam jedną jedynkę dłuższą od drugiej, pani ortodontka przekleiła mi zamek i tą krótszą nadciągnęła i dzięki temu ząb jest jakby dłuższy jednak nadal widać różnicę. Na następnej wizycie ma mi je wyrównać i mam się zastanowić czy tą krótszą trochę wydłużyć czy dłuższą schować. Bardziej jestem skłonna ku wydłużeniu, jak sądzicie?

[img]http://www.resizer.pl/tmp/adfac0e9462d4f06f9309262dfaeaf39.jpg?los=366595[/img]
hanexxx, też  miałam jedną dłuższą drugą krótszą bo miałam nierówno krzywe 😀 i jedna się inaczej starła. Ja akurat skracałam bo mam malutkie dwójki i tak mi się wydawało lepiej ale jakbym była Tobą to bym wydłużała 😀
też mi się wydaje, że lepiej wydłużyć 😉
mils   ig: milen.ju
02 sierpnia 2013 20:54
Mnie orto oświadczyła ostatnio, że muszę podjąć decyzję co robić uśmiechem dziąsłowym. Mogą mi to usunąć chirurgicznie tylko. Myślę nad tym intensywnie, ale im dłużej się zastanawiam tym bardziej chcę tę wadę usunąć, ale też mam coraz więcej wątpliwości. Ktoś z was miał usuwany uśmiech dziąsłowy może?
hanexxxmi także się wydaje, że lepiej wydłużyć.
A jak już mam plan leczenia to umieram ze strachu 🙁 3 zęby do wyrwania, w tym dłutowanie dwóch dolnych ósemek i wyrwanie górnej 6... dalej jakies separatory, aparat na podniebienie idący do dwóch siódemek, żeby te 7 utrzymać w ich pozycji po wyrwaniu tej 6 no i oczywiscie aparat zwykły góra i dół... Boje się 🙁
Co to jest uśmiech dziąsłowy?

Ja już w przyszłym miesiącu zdejmuje dół!!! Ale się cieszę  🏇
Cricetidea, mialam podobnie przerażający plan, na szczęście w ostatniej chwili poszłam do jeszcze jednej orto i okazało się to strzałem w 10!
Obyło się bez straty 4 zdrowych zębów! Wszystko ślicznie się wyprostowało, aparat noszę już 1,5 roku.

Wydaje mi się, że jesteś z Krakowa, jeśli chcesz mogę Ci dać namiar 😉
Gdzie teraz chodzisz?
Cricetidae mi kiedyś kazali wyrwać 7-8 zębów, na szczęście zmieniłam orto, która jak to usłyszała złapała się za głowę 😉 wiec idź jeszcze do innego ortodonty bo naprawdę warto 🙂
remendada, z Wawy jestem 😉

Dziewczyny ja ortodonte mam naprawdę dobrego. Ósemki trzeba wydłutowac, bo rosną w poziomie! Nigdy nie mają nawet szans na wyjście, już 2 dentystów to potwierdziło. Przy okazji krzywią mi dół.
A 6 to wiem, że trzeba wyrwać, widze to, został mi przedstawiony plan leczenia bez wyrwania 6 i ja sama widze, ze to konieczne, nawet na pierwszej wizycie powiedziałam pani doktor ze ja nie chce usuwać zdrowych zębów, a ona powiedziała, że robi to tylko kiedy musi i że jeżeli będzie u mnie taka potrzeba to mi to dokładnie wyjaśni. No i nastała taka potrzeba i rzeczywiście wszystko wiem czemu co i jak. Więc wyrwę tylko jeden zdrowy ząb i liczyłam się z tym bo sama widziałam jak ciasno jest u mnie na górze, a tych ósemek tak czy inaczej musze się pozbyć.
W życiu bym nie wyrwała 4 zębów a co dopiero mówić o 7!

Plan mnie przeraża, a wcale nie jest taki nietypowy... po prostu boję się (pomijając dłutowanie, bo tu to sikam ze strachu) tych separatorów, bo wiem, że bolą i ogólnie wszystkiego 😀 No i wole nie liczyć ile mnie to pieniędzy wyniesie...
Ale jak juz zaczęłam to skończę.
Cricetidae mi tylko raz usuwali ząb i była to ósemka, która wyrosła pod katem, mało tego nie było jej jak chwycić tymi "kombinerami" więc pan użył takiego jakby dłuta, podważył ją i ona wtedy wyskoczyła 😉 trwało to może z 5 sekund. Spodziewałam się mega męczarni po odejściu znieczulenia a naprawdę mało co mnie bolało więc uszy do góry 😀
jeżeli chodzi o wydłubywanie zębów to moja siostra miała tak usuwane dwie ósemki no i nie ma się co oszukiwać trochę się nacierpiała bo do tego doszły szwy, potem ich ściąganie i wszelkie bóle z tym związane :/
mils   ig: milen.ju
04 sierpnia 2013 19:35
_kate gdy podczas uśmiechania się widoczna jest nadmierna ilość dziąsła, to właśnie jest uśmiech dziąsłowy. Tutaj masz takie porównanie, z lewej strony jest właśnie uśmiech dziąsłowy. 😉
czy ktoś z Was miał poszerzanego zęba? macie może zdjęcia? Czy widać różnicę że zębol "nieprawdziwy"?
dzięki Mils!  :kwiatek: nie wiedziałam, że to się leczy. Myślałam, że po prostu niektórzy ludzie mają taką urodę
jaka jest różnica w działaniu jeżeli niektóre gumki mam założone tak jakby dookoła zamka a niektóre zakręcone w ósemkę?
te w ósemkę działają mocniej
[quote author=szalonakobyła link=topic=771.msg1843612#msg1843612 date=1375714426]
czy ktoś z Was miał poszerzanego zęba? macie może zdjęcia? Czy widać różnicę że zębol "nieprawdziwy"?
[/quote]
Ja mam jedynkę, moge postarać się zrobić, ale nie mam niestety zdjęcia "przed"
Jak przyjrzę się w lustrze pod światło to widać, normalnie podczas rozmowy nie.
Babi :kwiatek: to by się nawet zgadzało 😀
Alabamka byłabym wdzięczna za fotkę :kwiatek:
miałyście kiedyś wyciągany ząb? Bo ja miałam jeden ząb krótszy i orto przekleiła mi zamek i tak jakby wyciągnęła mi ząb i stał się trochę dłuższy. Teraz mam wrażenie, że ząb stał się przez to rozchwiany i schowa się po zdjęciu aparatu :/
mam takie pytanie: czy udalo wam sie przkonac swojego ukochanego do zalozenia aparatu? jak to zrobilyscie? ja nawet nie wiem jak zaczac rozmowe, bo jest dosyc przewrazliwiony na swoim punkcie, jak wiekszosc facetow.
poza tym on chyba to uwaza za niemeskie i zbytek. a jakby wyprostowal, to  😜 😜 😜
I chyba będę stałym bywalcem tego wątku  😵

Nie mam aparatu już od ok.6 lat (a nosiłam chyba 5 lat), no i niestety przód znowu mi się rozjechał, a trzonowce, pokrzywiły  👿

Czy ktoś w Was miał do czynienia z aparatem Invisalign, a dokładniej jak sobie radzi z trzonowcami lub wie czy tradycyjnym aparatem można je naprostować. Z tego co pamiętam, to na trzonowcach były te pierścienie, na których naciąga się drut i nie bardzo sobie wyobrażam jak można tradycyjnym aparatem je naprostować  😕
ekwan, nie pomogę musisz sposobem 😀 mój zrobi wszystko jak się go odpowiednio zmotywuje. 🙂
-Agi-, a czemu Ci się pokrzywiły? nie miałas retencji?
szalonakobyła
Mam te druciki na górze i na dole. Płytki mi nie dali, bo w zasadzie ostatni rok, to już nosiłam ten aparat z jakimiś minimalnymi zmianami i stwierdzili, że nie ma sensu. Z lewej strony na dole, drucik kończy mi się na kle i to on "odjechał" z linii i się lekko obrócił, na górze się "położyły" lekko na skos, a jeśli chodzi o trzonowce z prawej, to najgorszy delikwent zaczął wracać na swoje stare miejsce, no i pojawiły się "ósemki".

No, jestem po prostu zrozpaczona  😕 Najpierw jako dzieciak nosiłam ten zdejmowany aparacik, później jako nastolatka (do studiów) 5 lat stały. Wiem, że miałam dużą wadę zarówno na dole, jak i na górze, ale swoje wychodziłam w tych wszystkich aparatach  :emot4:


A może ma ktoś sprawdzonego ortodontę w Warszawie. Niby moja ortodontka, znana z renomą, ale nie wiem czy chcę jeszcze raz iść do niej  🙄 Plus to, że chciałabym uniknąć znowu tego stałego aparatu (liczę się niestety z tym, że to jest raczej mało prawdopodobne) 😵
-Agi- a jaką miałaś wadę?
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
26 września 2013 21:18
mam takie pytanie: czy udalo wam sie przkonac swojego ukochanego do zalozenia aparatu? jak to zrobilyscie? ja nawet nie wiem jak zaczac rozmowe, bo jest dosyc przewrazliwiony na swoim punkcie, jak wiekszosc facetow.
poza tym on chyba to uwaza za niemeskie i zbytek. a jakby wyprostowal, to  😜 😜 😜


Powiedz mu, że są laski, które uważają, ze to seksi   😍
hanexxx
W dużym uproszczeniu, miałam za mało miejsca (niestety miałam wyrywane 4-ki)  🙄
-Agi- czyli te druciki retencyjne (te przyklejone z tyłu) odkleiły Ci się a Ty nic z tym nie zrobiłaś, tak? Myślę, że to spowodowało powrót wady :/ ja słyszałam, że dobrze jest wymieniać te druty raz na jakiś czas nawet jak nic się nie dzieje 😉

a teraz pytanie z innej beczki 😉 miałyście kiedyś gumki/łańcuszki w kolorze jasny fiolet? Ja wiecznie zakładam jakieś jasnoniebieskie bo zimne barwy optycznie wybielają zęby ale może spróbowałabym czegoś innego 😉
Niebieskiego nie preferowałam, fioletowego również. U mnie sprawdzała się zieleń i pomarańcz, przezroczyste żółkły i wyglądało to doprawdy tragicznie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się