Dopasowanie siodła

Jak siedze to z początku wloze, ale juz głębiej nie wcisne w ogóle. Mam zwykla podkladke, ale nie daje nic, pewnie jakas podnoszaca powinnam miec?
To siodło na pewno ma cały łęk/terlicę? Bo zazwyczaj tak zachowują się siodła uszkodzone.
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
21 lipca 2013 12:39
Dokładnie, halo 🙂. Właśnie dlatego pytałam, jak wysoko jest przed wsiądnięciem.
to siodlo syntetyczne. Bylam sprawdzic teraz i wydaje mi sie, ze z terlica wszystko jest w porzadku, pojde zaraz i zrobie zdjęcia to wstawie.
Mam jeszcze jedno siodlo, porownywalam szerokosc i to syntetyczne jest o wiele szersze, sprobuje dzisiaj ubrac jej to drugie i zobacze czy bedzie uciskalo też ją .
jaka firma ?
ktore , syntetyczne ? NNka jakas, nie ma nigdzie wybitej nazwy..
no to po temacie. Zmień siodło. Wintec`a idzie już kupić za 800 zł na allegro.

Lipne syntetyki ( tanie ) rozłażą się jak nie wiem na koniu. Podejrzewam, że siodło jest już właśnie rozlazłe i dlatego. ( bez jeźdźca ok, kiedy wejdziesz się rozłazi)

Mam jeszcze jedno siodlo, ktore jest wezsze, a jest dobrej firmy wiec zobaczymy czy z jezdzcem bedzie ok. Mam klaczke huculska, ale ona nie jest masywna, wiec musze miec waskie siodlo. Do tego ten syntetyk ma strasznie wycięty przedni łęk.
Jaki rozmiar siedziska wybrać? Mam 188 cm wzrostu i ważę 78 kg.
przy mim wzroście 185 - 70 kg mieszczę się w 17", ale jeżdżę w 17,5
Dzięki za odpowiedź. Rozważam kupno 18". Myślę że będzie ok.
za duże będzie moim zdaniem.
I zalozylam wezsze siodlo na dzisiejsza jazde, jak usiadlam to dalam rade wlozyc dwa palce, postepowalam i jak podczas stepa wlozylam palce, to czulam jak siodlo dociska do klebu, ale nie uciskalo nic, w stoj troche ciezko bylo, teraz pytanie czy nie jest za waskie, po czym to poznac?
tak więc odnośnie mojego pyt dodaje zdjęcia.
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
21 lipca 2013 20:55
I zalozylam wezsze siodlo na dzisiejsza jazde, jak usiadlam to dalam rade wlozyc dwa palce, postepowalam i jak podczas stepa wlozylam palce, to czulam jak siodlo dociska do klebu, ale nie uciskalo nic, w stoj troche ciezko bylo, teraz pytanie czy nie jest za waskie, po czym to poznac?

Jak by było za wąskie to by sterczało nad kłębem jak siodło klaudusi1015 🙂.
Załóż podkładkę po to węższe siodło i zdaj relację.

klaudusia1015,
a czemu zaproponowano na tym kursie podkładkę? Jakiś był kłopot z równowagą siodła?
A bez podkładki fotki masz?
nie bez podkładki nie mam. Chodzi o to że odstaje jej na ławkach. Powypychałam jej sama tą podkładkę więc może coś źle zrobiłam. Kwestia tego że ona się jeszcze rozrośnie i nie chce teraz wymieniać siodła jak za rok będe musiala zrobić to znowu. Zwłaszcza że poszerzenie łęku to kwestia 100zł więc jeśli problem w tym tkwi to zawsze ciekawsze tymczasowe rozwiązanie.
A siodło jest stabilne nie przekręca się ale wydaje mi się że jakoś nie wiem wizualnie jest za wąskie.
korysindex4 zobacze jak be kupował
Hej, mam prośbę. Mogłybyście ocenić jak leży to siodło? Zanim dodam więcej zdjęć najpierw zapytam czy dobrze wogóle założyłam?  Bo odkryłam w sobie tendencję zakładania zbyt wysoko  😡
Tragedia. Siodło i to jak leży na koniu

Korekta tyłu i do dość mocna. Leży zdecydowanie na wysoko.
Dobrze wiedzieć. Myślę, że dam sobie spokój z tym siodłem, bo kobyła ma swoją westówkę. A to mierzyłam z czystej ciekawości.
A może nie jest tak źle (choć jest źle) tylko zdjęcie nie w pionie/poziomie?
ontaria, do oceny dopasowania rób zdjęcia tak, żeby można się było odnieść do pionu/poziomu - coś powinno być widać, albo jakiś słup, pień, albo chociaż linię horyzontu.
kto oprócz Byczek (Equimag) handluje teraz używkami i jest sensowny (słowny, dojeżdża itd.)?

Dziękuję za rady. Może wrócę tutaj z lepszymi zdjęciami, jak będę już miała aparat w domu  🙂
Co to znaczy, że ławki siodła odstają od boków konia? Da się to czymś skorygować?
Chciałabym prosić o poradę w sprawie dobru rozmiaru siodła. W tej chwili jeżdżę w 16,5 koleżanki, skokowym i w sumie wydaje mi się, że całkiem pasuje. Mam 164 cm  wzrostu, ważę około 55 kg, biodra mam dość szerokie, 93-94 cm w obwodzie. Wydaje mi się, patrząc na te wszystkie tabele rozmiarów, że 17 byłaby dla mnie chyba dobra. Właśnie jestem na etapie kupowania nowego siodła, wszechstronnego, i mam problem z tym rozmiarem. Mój trener mówi, że powinnam kupić siodło 17,5 lub 18, bo 17 to siodło dla dzieci i nie miałabym w nim miejsca na ruchy bioder, niezbędne do prawidłowego dosiadu. Co o tym sądzicie?
siodło 17 calowe dla dzieci Oo, ciekawa teoria :>
Wątpię, aby trener miał rację. 17 jest ciut przyduża nawet na mnie, a jestem nieco większa niż ty, w 17,5 pływam.
Natomiast preferencje trenera pojmuję, bo kiedyś wyboru nie było, i gdy się człowiek przyzwyczai do większych siodeł, to przejściowo czuje się dziwnie w dopasowanych; przyzwyczaił się, że jest kilka miejsc na siodle gdzie można siedzieć i wykorzystywać to zjawisko - mocnego przemieszczenia ciężaru. Ale wsparcie, którego "udziela" dopasowane siodło jest warte zachodu, imo cenniejsze niż kombinowanie z przemieszczaniem się.
Ciesz się, że 17 wchodzi w rachubę - to najpopularniejsze siodło.
A trenerowi powiedz, że twoje kobiece wymiary różnią się od wymiarów przeciętnego samca 🙂, i że po coś różne rozmiary siodeł funkcjonują.
Chciałabym prosić o poradę w sprawie dobru rozmiaru siodła. W tej chwili jeżdżę w 16,5 koleżanki, skokowym i w sumie wydaje mi się, że całkiem pasuje. Mam 164 cm  wzrostu, ważę około 55 kg, biodra mam dość szerokie, 93-94 cm w obwodzie. Wydaje mi się, patrząc na te wszystkie tabele rozmiarów, że 17 byłaby dla mnie chyba dobra. Właśnie jestem na etapie kupowania nowego siodła, wszechstronnego, i mam problem z tym rozmiarem. Mój trener mówi, że powinnam kupić siodło 17,5 lub 18, bo 17 to siodło dla dzieci i nie miałabym w nim miejsca na ruchy bioder, niezbędne do prawidłowego dosiadu. Co o tym sądzicie?


to także zależy od firmy,np. euroriding 17 jest dość spora- jestem 9 cm wyższa i 15 kg grubsza,a 17 euroriding jest idealna.Poza tym, chyba trener gada głupoty,dobrze dopasowane siodło,nie za duże- nie zakleszcza,umożliwia ruch bioder, ALE zapobiega lataniu wierzchowcowi po grzbiecie,co nie jest dla niego miłe,ani mu nie ułatwia pracy pod Tobą.
Niezależnie od firmy,przy tym wzroście i wadze w 18 się utopisz, wypowiedź trenera mnie nieco zszokowała.
Chciałabym prosić o poradę w sprawie dobru rozmiaru siodła. W tej chwili jeżdżę w 16,5 koleżanki, skokowym i w sumie wydaje mi się, że całkiem pasuje. Mam 164 cm  wzrostu, ważę około 55 kg, biodra mam dość szerokie, 93-94 cm w obwodzie. Wydaje mi się, patrząc na te wszystkie tabele rozmiarów, że 17 byłaby dla mnie chyba dobra. Właśnie jestem na etapie kupowania nowego siodła, wszechstronnego, i mam problem z tym rozmiarem. Mój trener mówi, że powinnam kupić siodło 17,5 lub 18, bo 17 to siodło dla dzieci i nie miałabym w nim miejsca na ruchy bioder, niezbędne do prawidłowego dosiadu. Co o tym sądzicie?

Mam prawie identyczne gabaryty (wzrost i waga), a jeżdżę w 16...
No dobrze, utwierdziliście mnie w przekonaniu, że rozmiar siodła to jednak nie jest to, w czym mój trener się specjalizuje 😉 Wobec tego może ktoś wie, jak stoi Wintec z rozmiarami? Jutro będę testować Winteca 2000 rozmiar 17, ale wygląda na to, że będę sama musiała ocenić, czy pasuje, a średnio się na tym znam.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się