ABC formalności OZJ/PZJ i startów na zawodach

Ktoś   Dum pugnas, victor es...
15 lipca 2013 10:50
będą i CIC i CNC-L i CNC-P,wg kalendarza powinny byc jeszcze CNC-LL,ale nie ma ich w propozycjach:
http://www.pzj.pl/PRO/KALO/PR/MPS_CNC_Sopot_08.2013_3-2013-07-11-11-36-14.pdf
http://www.pzj.pl/PRO/KALO/PR/Sopot-August-2013-2-2013-07-08-14-21-36.pdf
Ok dziękuję, czyli niestety muszę mieć licencje ogólnopolską..
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
15 lipca 2013 11:15
na L klasę,a w zasadzie do P klasy włącznie,wystarczy regionalna.
Ok super, to raczej na pewno jedziemy 🙂  😅
Wysłali mi w końcu licencję roczną konia, ale błędnie jest wpisane imię matki.. Mogę to olać czy się przyczepią i muszę z powrotem odsyłać?  😵
Sonkowa, skąd ja to znam, miałam już źle wypisaną odznakę, licencję konia (też imię matki)... Odznakę podobno poprawili i wysłali do ośrodka, w którym zdawałam, ale nigdy jej nie otrzymałam.
Myślę, że jeśli pozostałe dane się zgadzają, to nikt się czepiał nie będzie, no chyba, że ktoś baardzo zechce Cię udupić.
anetakajper   Dolata i spółka
26 lipca 2013 06:20
Zawody regionalne w ujeżdżeniu. Rozgrywany jest jakiś turniej. Do turnieju wchodzią konkurs x i y - w turnieju mogą wziąć udział zawodnicy ktorzy posiadają licencje PZJ. Czy tak może być ? Jest to zgodne?
Sonkowa poproś PZJ aby dosłali prawidłową licencję
Skoro chcesz WKKW jeździć - tam się sprawdza wszystko...

anetakajper z czym ma "to" być zgodne?
Każdy organizator ma prawo określić sobie jakiś rodzaj rozgrywek , w których obowiązuje osobny regulamin. Jeśli regulamin jako taki nie jest niezgodny z przepisami PZJ - to nie ma problemu... Ba - organizator moze sobie zarządać aby wszyscy zawodnicy wyatępowali np w czerwonych frakach... z przepisami zgodne - regulami wisi, zawodnik zgłaszając sie na zawody godzi się na te warunki i tyle...
anetakajper   Dolata i spółka
26 lipca 2013 06:29
Ok. rozumiem 🙂 Myślałam, że na zawodach regionalnych obowiązuje licenaja regionalna, a na zo dopiero lic. PZJ
Na zawodach regionalnych obowiazuje licencja regionalna
Ale organizator moze sobie zastrzec, że np do jakiegoś cyklu zawodów liczył będzie jedynie wyniki zawodników z lic. PZJ

Warto też sprawdzić, czy w propozycjach nie ma błędu i czy organizatorowi nie chodziło po prostu o licencję (WZJ/PZJ)... bo bywa i tak
Hej, mam pytanie. Czy żeby zdawać na SOJ muszę wcześniej brać udział w jakichkolwiek zawodach jeździeckich?
Jeżdżę tylko i wyłącznie dla siebie, a odznakę chcę zdać, żeby głównie pokazać sobie, że potrafię.
Zarówno czworobok jak i parcour idzie mi dobrze, płynnie, ale słyszałam, że to nie wystarczy...
Jak z tym w końcu jest?
Kiddo, nie, nie musisz.
Dziękuję bardzo za odpowiedź 🙂
dzisiaj dotarła do mnie informacja i może ktoś z Was może potwierdzić że faktycznie tak jest

w ujeżdżeniu żeby jechać N i C nie potrzebna jest już srebrna odznaka, wystarczą przejechane P-tki. Czy to prawda. Podobno miało się coś zmienić w maju 2013.

czy pojawienie się słowa lub oznacza że odznaka nie jest konieczna? (ze strony pzj)

1. Zdanie egzaminu na srebrną odznakę jeździecką (*)

lub
2. Posiadanie w karierze III klasy sportowej w ujeżdżeniu lub wkkw (tutaj rozumiem że przejechane 4xP 55% dawałoby III licencję?)
zucchini przy odznace jest '*' bo dotyczy ona tylko części jeźdźców tych zarejestrowanych.. no własnie tu musiałabym sprawdzić chyba pierwszy raz od 2007 r., osoby zarejestrowane wcześniej są jakby poza systemem odznak ,

ale... czy w ujeżdżeniu w ogóloe są dalej licencje? nie jest czasem tak, że można sobie bez problemów i licencji nawet C? coś mi się takiego obiło o uszy a werrtowanie przepisów mi teraz nie po drodze, może wypowie się ktoś bardziej na bieżąco
Magdzior tak oczywiście odznaka w przypadku jeźdźców niezarejestrowanych przed 2007 * odznaki

ale wcześniej było wymagane
1. odznaka srebrna
2. 4xP na 55%

słowo lub oraz plotka która do mnie dotarła o zmianach zastanawiają mnie czy nadal potrzebne są te dwie rzeczy

no nic najlepiej będzie jak chyba zadzwonię do PZJu 😀
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
05 sierpnia 2013 08:22
zucchini, epk niedawno dzwoniła i słowo "lub" właśnie oznacza, że albo jedno albo drugie, nie trzeba obu.
tak właśnie też dzwoniłam 🙂 i dokładnie tak jest 😀
Zawody regionalne w ujeżdżeniu. Rozgrywany jest jakiś turniej. Do turnieju wchodzią konkurs x i y - w turnieju mogą wziąć udział zawodnicy ktorzy posiadają licencje PZJ. Czy tak może być ? Jest to zgodne?


Licencja PZJ może być regionalna lub ogólnopolska. Wg mnie organizatorowi chodziło o to, że zawodnicy muszą byc zarejestrowani  😉
Czyli na chwilę obecną srebrna odznaka nie jest obowiązkowa do jechania konkursów powyżej P w ujeżdżeniu? Wystarczy, że przejadę 4xP powyżej 55%? 😀
Umberia - dokładnie tak, musisz mieć jedno albo drugie - czyli albo III licencję (4xp 55%) albo srebrną odznakę

bardzo mi się ta zmiana podoba  😅
ja jestem zachwycona też  😅  szkoda dopiero teraz jest taka zmiana - zdając egzamin na srebro udało mi się spaść i skręcić sobie kolano  🙄
Mnie bardzo ciekawi to, bo pewna zasada mówi, że ,,prawo nie działa wstecz".
Mam sytuację identyczną jak Kolebka, czyli w zeszłym sezonie ( 2012) wyjeździłam normę na III klasę sportową, ale nie udało mi się dotrzeć na odznakę. Kolebka wykupiła na ten rok licencję i przy jej nazwisku na stronie PZJ widnieje, że ma A3. To co wychodzi teraz, że ja też mam III?  👀  Mimo, że te przepisy z tego co wiem są tegoroczne, a ja wyjeździłam to sezon wcześniej?
wydaje mi się że żeby mieć III musisz mieć ją nadaną - musisz więc zbierać wyniki z P-tek na arkuszu i przedłożyć potem go w OZJcie. Jeżeli nie zrobiłaś tego w 2012 to moim zdaniem nie masz III. Jeśli zrobiłaś i ubiegałaś się o nadanie III to masz. Na pewno jednak w 2013 nie działa to co się stało w 2012 jeśli nie ubiegałaś się o nadanie III. nie wiem czy logicznie to wytłumaczyłam  😉
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
05 sierpnia 2013 20:49
Żeby licencję dostać to o nią musisz wystąpić pokazując, że masz do niej prawo. PZJ przecież nie będzie namierzał wszystkich co normy wyrobili, żeby im nadać licencję,

TA-KI, licencja PZJ jest tylko ogólnopolska. Licencję regionalną nadają WZJ.
Ja nigdy nie zbierałam żadnych protokołów i nic nie wysyłałam, szczerze powiedziawszy nie wiem czemu mam nadaną III klasę - miałam normę, nie miałam odznaki (2012 rok ). w tym roku opłacilam licencję i inne papierki i okazuje się że jednak mam tę IIIkę, a Alaska z taką samą sytuacją nie ma  👀
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
05 sierpnia 2013 21:30
Ale złożyłaś papiery z normą do przyznania klasy sportowej?
Nie, z racji tego w grudniu miałam egzamin na odznakę srebrną (która w 2012 byla niezbędna do uzyskania A3) i go nie zdałam, to zupełnie porzucilam sprawę klasy sportowej, bo byłam pewna że wszystko przepadło.
Mam pytanie 😉
Otóż, chcąc zacząć startować w regionalkach muszę
1) zarejestrować siebie i konia (w wmzj)
2) opłacić licencje za siebie i konia  (w wmzj)

I... rejestruję się tylko RAZ (ogólnie, w życiu?  🤣 w sensie że za rok tego nie powtarzam?), a licencje opłacam dokładnie za 12 miesięcy (licencja roczna), tak?
I potem mogę (starać się) jechać po III licencję? 

Przepraszam za być może laickie pytania, ale wolę się upewnić 😉
Z góry dziękuję za odpowiedź  :kwiatek:
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
05 sierpnia 2013 21:43
kolebka, to nie rozumiem 😉 A nie miałaś już kiedyś zrobionej III klasy?

devil, rejestrujesz się raz, licencję opłacasz co roku. Ale licencja jest ważna na rok kalendarzowy, także jak wykupisz teraz to straci ona ważność 31 grudnia 2013. No i po rejestracji oczywiście możesz wyrabiać wyższą licencję.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się