Dzisiaj na obiad ...

Tarta z porem  😀
Mona też miałam robić, ale stwierdziłam, że nikt poza mną nie zje - jest normalny obiad w domu, wszystkim poza mną odpowiada schabowy z kapustą, kiedy na polu jest 40 stopni  🏇  więc stanęło na makaronie 🙂
piotrowska   Między grzywą a ogonem
05 sierpnia 2013 19:01
rollokebab 😁
Mielone, ziemniaki i ogór małosolny
Zapiekanka z kurczakiem, marchewką i pieczarkami.
Domowa kanapka zbójnicka. McDonald się chowa! 😜
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
06 sierpnia 2013 10:10
Wczoraj własnorecznie robione krokiety z kapustą i grzybami,  zupa fasolowa.
Dzisiaj pierogi klasyczne czyli ruskie plus  kilka sztuk z borówkami na próbę  :-)
Panierowany dorsz atlantycki z ziemniaczkami.
Pieczarkowa, spaghetti bolognese, a nad deserkiem myślę. [s]Może mały sernik na zimno?[/s] Zrobiłam domowy budyń waniliowo miodowy. Za-je-bio-za!
Kurczak w sosie własnym + ziemniaki + ogórek małosolny ( domowej roboty  🙂 )
Linguine z krewetkami, czosnkiem i pietruchą, pycha!
Pataty faszerowane szpinakiem i serem pleśniowym 😉
Pieczony dorsz atlantycki w ziołach i maśle i ziemniaczki, też pieczone. Na surówkę już mi nie stykło chęci, bo nam się przedłużyło pakowanie siana na łące i obiad wypadł na późną kolację...
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
07 sierpnia 2013 10:02
Miałam dziś na obiad zrobić cannelloni, ale okazało się, że tato kupil normalny makaron rurki, a nie te duże. I zostałam z makaronem, mięsem mielonym i co z tego zrobić?
Chciałam jakąś zapiekankę (oczywiście ja nie jem).
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
07 sierpnia 2013 10:06
A mnie dzisiaj pozostały do zrobienia  kopyciorki oraz knedle ze śliwkami  :-) do tego dżemik.
I tym pięknym akcentem zakończę moje lekcje gotowania. Reszta mi już nie straszna, wręcz opanowana.  😎

Cukinia na 50 sposobów  🤣
potrzebuję sprawdzonego przepisu na smaczną zupę dyniową
w necie mnóstwo przepisów ale która smaczna to nie zgadnę
naleśniki z bitą śmietaną i borówkami  💘
Wpakowałam do woka kabaczka, fasolkę oraz paprykę. Z odrobiną czosnku i ostrej papryki wyszło całkiem pycha danie.
A mi się wymarzyły placki ziemniaczane z gulaszem. Nie mam tarki do ziemniaków :/ Zobaczymy, jakie wyjdą z puree, o ile jakieś wyjdą.
mam brokuły, nie wiem co z nimi począć 😉 jakieś pomysły?  :kwiatek:
potrzebuję sprawdzonego przepisu na smaczną zupę dyniową
w necie mnóstwo przepisów ale która smaczna to nie zgadnę


Jaką wersję chcesz? Na słodko, na pikantnie, czy bardziej klasycznie?
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
08 sierpnia 2013 17:12
Dzisiaj skusiłam się na ciasto francuskie z serem bałkańskim, brokułami, suszonymi pomidorami i szynką szwarcwaldzką  😍
maleństwo   I'll love you till the end of time...
08 sierpnia 2013 18:17
hanexxx, ja robię czasem taką sałatkę:

gotuję makaron typu penne
gotuję brokuły - wręcz je rozgotowuję
po przestygnięciu, brokuły rozgniatam na papkę, dodaję miód, musztardę i czosnek
mieszam w.w. papkę z makaronem, sypię dość obficie prażony słonecznik

A u nas dziś prostacko: naleśniki z parówką, zapieczone z serem, a do tego pikantny ketchup. Ale dobre 😉
Ja uwielbiam brokuły gotowane podane z jogurtem. Aż dwa składniki, a mogę się zajadać. Polecam placki ziemniaczane z puree, wyszły świetne! I niech mi dobra dusza powie. Dlaczego mięso wieprzowe ZAWSZE wychodzi mi twarde? Jak podeszwa. Nie ważne czy smażone, czy duszone w gulaszu. Jak guma. Bleh...
dodzilla, podus je jeszcze godzinke-poltorej, maly ogien, wody mozesz dolewac jesli bedzie sie za 'stale' robilo. I bedzie pychotka 🙂
dodzilla ponawiam propozycję, abyście mnie adoptowali!
Katharina   "Be patient and trust in the process"
08 sierpnia 2013 19:42
dodzilla   jogurt naturalny do tego? 🙂 I ile czasu gotujesz te brokuły? Brzmi bardzo zachęcająco i przede wszystkim LEKKO dlatego już wiem co jutro zjem na obiad  🙂 Niestety w te upały nie daje rady nic w siebie wcisnąć - ewentualnie jakieś kanapki i owoce  😵
ovca   Per aspera donikąd
08 sierpnia 2013 19:46
Kulebiak z młodą kapustą i sosem borowikowym 🙂
Lena, jakakolwiek wersja będzie ok
może być na słodko

Jeśli zaś mowa o brokułach to ja uwielbiam
na głębszą patelnie wlewam olej (ja używam ryżowego ale może być z oliwek ) dodaję 1-3 ząbki czosnku pokrojone w cienkie plastry i jedną suszoną ostrą papryczkę peperoncino - odstawiam na później aby czosnek i papryczka sie przegryzły z olejem
ugotowane różyczki brokuła - odkładamy na talerzyk
wodę po gotowanym brokule używamy do ugotowania makaronu tagliatelle z lidla
rozgrzewam patelnię i wrzucam makaron, po pewnym czasie brokuł
na koniec wrzucam starty ser (najlepiej wymieszane różne rodzaje)
ostatnio zmodyfikowałam przepis i zamiast żółtego czy pleśniowego sera używam mascarpone
dla mnie pycha

inny przepis to różyczki brokuła mieszamy z podsmażonymi pestkami ze słonecznika i podsmażonym chudym boczkiem (kroimy w kosteczkę)
do tego sos jogurtowy
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się