kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy

Niespecjalnie wyobrażam sobie jak ławki mogą od grzbietu odstawać
Mogą leżeć źle (za wąsko, za szeroko, za nisko, za wysoko, krzywo, etc), ale odstawać?  🤔 możesz proszę przybliżyć temat?
jedyna sytuacja w jakiej mogę sobie wyobrazić odstawanie ławek po bokach to siodło z szerokimi, płaskimi ławkami na koniu o wąskim grzbiecie, chudym i bez mięśni na plecach, wtedy plecy są spadziste, dachowate.

edit: oczywiście przyjmując, że siodło nie jest uszkodzone i się po prostu rozlazło
W takim przypadku prawdopodobnie jedyna opcja to zmiana siodła
Można wkładać grube podkładki, ale siodło i tak będzie leżało prawdopodobnie na kłębie  🙁
albo konia podtuczyć, nabudować plecy na lonży i może wtedy, ale generalnie ciężko będzie coś takiego dopasować...
Właśnie na kłębie nie leży i wszystko z dopasowaniem wydaje się być ok, tylko te ławki mnie martwią 🙁
Czemu koń niezbyt chętnie galopuje na lewa sterone ? Na prawą jest ok, przy lewej kiedy chce wspomóc lekkim bacikiem zaczynają się bryki, na prawą czasem też. Zauważyłam,że koń jest dośc leniwy i niechce mu się pracowac. Przy regularnej pracy jest znacznie lepiej ale kiedy się rozleniwi są problemu nawet z zakłusowaniem :/ Na lonzy zagalopuje w obie strony, zdarzą się sporadycznie bryki, ogółem widac u niego niezadowolenie kiedy musi popracowac. Dodam,że jest to 4,5 letni koń. Bryki raczej nie są spowodowane nadmiarem energii, wydaje mi się,że próbuje mnie nimi odstraszyc, żebym mu odpuściła galop kiedy bryknie. Więc staram się zawsze postawic na moim dopóki nie zagalopujemy, nie jest to zbyt przyjemne bo niektóre sa lekkimi barankami a inne dośc mocniejszymi, macie dla mnie jakąś porade ?
robakt   Liczy się jutro.
06 sierpnia 2013 11:41
Może ma problem z nogą, na którą nie chce zagalopować, możliwe, że to problem zdrowotny (znam z autopsji).
mam glupie pytanie, ale zawsze mnie to zastanawialo- czym sie roznia ochraniacze takie, o:
od zwyklych skorup? w tych neoprenach mozna spokojnie skakac? podobno sa to ochraniacze "wszechstronne", na zdjeciach ze strony decathlonu sa skoki w nich, ale wolalabym sie upewnic czy nie zrobie zadnej glupoty.
queridiculomas, są miekkie, mniej chronią więc przed uderzeniem, wzmocnienie mają tylko od wew.str. nogi - czyni kopytem o staw/sciegna z boku. nie chronia tak z tyłu (bo to tylko neoprenik i to na kawałku, a nie plastikowa skorupa na całości).
skać to można i bez 😉 ale pełne skorupy chronią większą powierzchnię i mocniej.
ochraniacze kontaktowe są także z neoprenu ale dobre i dodatkowych materiałów, dobrze się dopasowują, oddychają i super chronią (cały obwód - też przód i zew str.) i przed urazami z zewnątrz i przed nadwyrężeniem ścięgien - oczywiście poziom zalezy od jakości (materiały), marki, modelu.
ale są używane i w wkkw i weście - gdzie o urazy zdaje sie najłatwiej + w najpopularniejszych u nas skokach i uj. coraz częściej.
takich własnie dobrych używam (i znajomi)- sprawdzone bardzo mocno, także "ekstrem".
te z linka są lekkie, miekkie. do użycia gdy zagrożenie/potrzeby są minimalne - tak. zakrywają mniejszą powierzchnie -co może być plusem jeśli nie ma potrzeby takiej. uważać trzeba na brud(piach, patyczki itp) który pod takie łatwo wpada, no i na pocenie - systemu i materiałów nie grzejących to nie mają. a wiec tam gdzie leży poci się łatwo, nie oddycha... - takie właściwości neoprenu (wykorzystywane np w pasach "saunach" odchudzających)
nela25   Elanus 08.2011
06 sierpnia 2013 18:08
Hej,
Mojemy 8 letniemu arabkowi klika lewy staw skokowy, co to oznacza?
Miał robione RTG tego stawu i lekarz widział po stronie wewnętrznej tylko bardzo małe cienie i powiedział, że może się to odezwać w podeszłym wieku konia, ale nie musi.
Jakieś pomysły?
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
06 sierpnia 2013 18:37
[quote author=_Gaga link=topic=1412.msg1841787#msg1841787 date=1375438339]
mozna też zakupić stójkę-śliniak nakładaną na wszystko jedno co

...i jechać parkur np. w topie na ramiączkach , bez fraka, ale ze "śliniakiem" ??  🤔

ort  😡
[/quote]

No tak, nie wiesz o co chodzi  ale za to bardzo cię to śmieszy. 🙄

Śliniak się zakłada pod frak i nie ma opcji żeby jechać bez fraka bo wtedy faktycznie by to komicznie wyglądało i nieprzepisowo.

O takie coś się rozchodzi



Może i głupie pytanie ale po prostu mnie to strasznie nurtuje .
Jak założyć taki :
popręg ?

[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] totalne rozwalenie forum ogromnym linkiem
konik10  zostałaś megamistrzem skracania linków, nie wiem czy ktokolwiek jest w stanie wkleić dłuższy  🤔wirek:
Gniadata   my own true love
07 sierpnia 2013 10:59
azzawa żeby to jeszcze był poprawny link...  😁
Nie wiem czy dobry wątek. Ale mam problem z wsiadaniem na konia.
Od dłuższego czasu wsiadałam tylko i wyłącznie ze stopnia, a teraz nie mogę wsiąść bez pomocy, nawet na konia, ktory ma ledwie 145 (moj wzrost to 167cm). Głównie chodzi o wybicie, bo robie tzw windę ze strrzemienia.
Znacie jakies sposoby, ćwiczenia na problem takiego typu ?
widzexxcie , ja nie wsiadam z ziemi nigdy. Ze względu na swój problem z lewym kolanem, które się urwało podczas wsiadania oraz ze względu na plecy konia. Po co wsiadać z ziemi, skoro można zrobić o ze schodka/ ogrodzenia/ czegokolwiek? 😉
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
07 sierpnia 2013 12:46
rtk teraz jeździłam młodą kobyłę, która przy wsiadaniu ze schodków bała się momentu wsiadania. A przy wsiadaniu z ziemi ani drgnie, aniołek 😉 
rtk No tak tak, zgadzam się i dlatego też wsiadalam zawsze ze stołka. Ale np. w terenie, po upadku a i czasem trzeba zejść z konia. Ciężko wtedy znaleźć stołek czy ogrodzenia. Wsiadanie z ziemi to jednak przydatna umiejętność, z której nie trzeba zawsze korzystać. Problem wlasnie w tym, ze nie jestem wstanie na ten moment wsiasc z ziemi. Dlatego pytam..

Jak założyć taki popręg ?
Przepraszam za wcześniejsze ale zapomniałem skrócić link .
Widzexxcie ale masz problem natury fizycznej czy psychicznej?
jak fizycznej to niestety mięśnie brzucha trzeba pościwczyć
kotbury fizycznej raczej. Mięśnie brzucha ? Ooo o tym bym nie pomyślała, raczej skłaniałam się do mięśni nóg. Dzięki  :kwiatek:

Jak założyć taki popręg ?
Przepraszam za wcześniejsze ale zapomniałem skrócić link .

to popręg krótki, do siodła np. ujeżdżeniowego albo innego dostosowanego do popręgu krótkiego. Wygięcie pod brzuchem ma być skierowane w przód- to dobry popręg dla okrągłych koni, może zniwelowac zjeżdżanie siodła do przodu jeśli przyczyną jest duży brzuszek.
widzexxcie, i wydłużyć sobie puślisko odpowiednio.
widzexxcie, i zachować pion przy oparciu w przedłużonym strzemieniu - nie"wjeżdżać" pod brzuch konia.
widzexxcie, Ja też nie umiem i/albo nie lubię wsidać z ziemi, ale w sytuacji gdy muszę po prostu wydłużam znacznie puślisko. Poza tym chwyć razem z wodzami jak największy kosmyk grzywy (pełną garść) i się trochę na niej podciągnij.
O ile grzywa nie jest za krótka. 😉
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
07 sierpnia 2013 19:26
widzexxcie, mnie dla odmiany od Julie lepiej się wsiada na puśliskach takich jak jeżdżę, albo krótszych. Łatwiej mi nogę podnieść wyżej niż się tak wysoko podciągać
ja mam dwa pytania. Przede wszystkim czy jeśli koń, który jeździ w ustawieniu kiedy się już go ustawi na pomoce przez większość jazdy, a pod koniec zaczyna ciążyć na ręce może być po prostu zmęczony? Ma zbyt słabe mięśnie czy to może być coś innego?
I drugie pytanie, tak mi głupio przyszło do głowy. Powiedzmy, że taka ja wsiadam na konia jeżdżącego powiedzmy C to jak on wygląda? Czy jeśli mu nie przeszkadzam, to po prostu 'robi się' sam i idzie zebrany? I tak jeszcze przy okazji, jak takie konie jeżdżą w plener (o ile w ogóle jeżdżą 😉)
Buffalo na pierwsze pytanie odpowie jedynie ktoś, kto widzi to z ziemi (trener)
Na drugie - jeździec/właściciel konia. Generalnie zależy od konia, ale koń sam z siebie się nie zbiera (bo chodzi C)
Konie chodzą w teren (chyba o to chodziło) normalnie na nogach... bo jak - trailerem?  😲
1. Tak, może tak być,że ma za słabe mięśnie aby utrzymać postawę przez cały trening,albo może nie mieć dość kondycji, i w miarę postępu treningowego minie.
2.No nie do końca,musisz wiedzieć jakich pomocy użyć i gdzie.Na zrobionym koniu jest bardzo łatwo wykonać elementy, uzyskać prawidłowy obrazek,ale jakość każdego elementu i ogólnie zebranych chodów to już inna sprawa.Dla zobrazowania: gdybyś wsiadała,dajmy na to na Valegro,byłby zebrany,szedłby dobrym kłusem,gdybyś tam na górze mu nie przeszkadzała,ale nie miałby takiej kadencji jak pod Charlotte Dujardin 🙂
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
07 sierpnia 2013 20:45
ja mam dwa pytania. Przede wszystkim czy jeśli koń, który jeździ w ustawieniu kiedy się już go ustawi na pomoce przez większość jazdy, a pod koniec zaczyna ciążyć na ręce może być po prostu zmęczony? Ma zbyt słabe mięśnie czy to może być coś innego?
I drugie pytanie, tak mi głupio przyszło do głowy. Powiedzmy, że taka ja wsiadam na konia jeżdżącego powiedzmy C to jak on wygląda? Czy jeśli mu nie przeszkadzam, to po prostu 'robi się' sam i idzie zebrany? I tak jeszcze przy okazji, jak takie konie jeżdżą w plener (o ile w ogóle jeżdżą 😉)


1. Tak, może być zmęczony. Powinno się robić w trakcie jazdy krótkie przerwy na  stęp swobodny.

2. Taki koń na pewno będzie bardziej umięśniony niż taki L-kowy, choć też są wyjątki. Raczej nie będzie szedł sam z siebie "zebrany". Co prawda nie mam konia Ctkowego tylko Nkowego ale ja nie widzę przeszkód dlaczego koń Ckowy czy wyżej miałby nie chodzić w teren.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się