Pensjonaty we Wrocławiu

tylko na miejscówkę ciężko się załapać, mimo paru minusów to w każdej konie dobrze wyglądają i nie siedzą w boksach.

czy ktoś może stoi na rdestowej?
wlasnie, w ramiszowie tylko platan ma rekreacje. a konikiara, pisze w stylu "wiem, ale nie powiem".
jeszcze Iga ma rekreację ws ramiszowie , tylko na moje oko mimo warunków to na lepszym poziomie (konie zadbane i korygujący instruktor na placu)
darolga   L'amore è cieco
03 sierpnia 2013 12:16
Ja mam wrażenie, że wręcz "Wiem, że nie mam bladego rozeznania we wrocławskich stajniach, więc nic konkretnego powiedzieć nie mogę, ale wrzucę swoje trzy grosze do każdego poruszanego tutaj wątku z wymijaniem się od podawania konkretów". Szalenie mnie irytuje taka postawa, dziewczyna wpada tutaj znienacka z pytaniem charakterystycznym dla szczypiorka wśród wrocławskich pensjonariuszy, po czym się okazuje mądrzejsza i lepiej doinformowana niż wszyscy tutejsi "weterani" razem wzięci...
cieszy mnie, ze nie tylko ja mam takie odczucia.
Frans, a tak, fakt moj blad. iga ma rekreacje, specjalizuje sie w kucykowej 🙂
Bo to, co zaslyszalam, nie jest na tyle sprawdzone, by wymieniac tu stajnie. Co do Krzyzowic - nie, rekreacji nie ma. Latem jest tam caaalkiem pusto. W roku szkolnym kreca sie uczniowie, ale z tego cowiem, dokarmiac koni itp. nie wolno. Z reszta kreca sie tam pierwszaki i Ci stali, ktorzy maja gdzies cudze konie. Co do karmienia, nigdy nie slyszalam zarzutow, ani sama tez nie mialam.

Strasznie nieprzyjemne to wasze forum, dlatego go unikalam, a jak w koncu musialam tu wejsc, to.. weszlam i sie zmywam, do tak nieprzyjemnej atmosfery kola wzajemnej adoracji uczeszczac nie warto..
Szukam informacji gdzie zwolni się boks około września/października, byłabym wdzięczna za kontakt jeśli ktos np planuje zwolnic za jakis czas  🙂 Interesują mnie stajnie w granicach 550-650 zł (wiem ze mam niewielki wybór)
A zależy ci na zapleczu do jazdy?

u nas jest wolny boks, ale bez ów zaplecza (choć sobie radzimy  😎 ). Za to z wzorowa opieką i świetnymi warunkami dla koni.

westunia   Dans la vie il fant avoir la passion
06 sierpnia 2013 09:12
[b]Evson[/b W Mrozowie mamy na razie 3 wolne boksy.. czy wrzesień-październik ...powinno jeszcze coś byc. Jest  troche czasu  ale zawszę można sie pytać . cena 650zł.
[quote author=nieznajoma00 link=topic=170.msg1839712#msg1839712 date=1375215353]
a co powiecie o stajni Platan, Victor i Bachmat? 🙂

smietanka, moznaby rzec 😎
[/quote]

jeżeli chodzi o kj Bachmat, jeżdze tam od 2009 a mój koń stoi tam  2 rok i nie narzekamy  😉 jedna z niewielu stajni we Wro. gdzie nie boje sę zostawić konia na dłużej niż 3 dni samego  😉

jeśli chodzi o Victor'a, to nawet jakby mieli mi dopłacać, konia bym nie wstawiła, samego 'trenera' i cały jego cyrk radzę omijac szeeeeerokim łukiem  😎
ententa, zle napisalam. faktycznie nikt nie narzekal na warunki w bachmacie, a jedynie na specyficzna atmosfere 😉
Witajcie 🙂

Wiem, że powinnam przeszukać wątek w celu znalezienie odpowiedzi, ale chciałabym mieć jak najaktualniejsze informacje.
Szukam stajni we Wrocławiu i okolicach, od października idę na studia na UP i chciałabym wziąć kopytnego ze sobą.
Jeśli chodzi o kwotę jaką byłabym w stanie dać to nie wiem czy dałoby radę żeby znalazło się coś za max. 500 zł?
Wymagania? Żeby koń miał dach nad głową i jak najczęściej wychodził z boksu, bo ciężko znosi stanie w nim całe dnie.
3/4 życia spędził w stadzie, które miało do dyspozycji dużą wiatę i cały rok wychodziły spod niej kiedy tylko chciały.
Nie potrzebuję zaplecza do jazdy, karuzel ani hali, tylko po prostu miejsca dla konia, w którym wyczyszczą mu boks, podadzą siano i świeżą wodę i będzie mógł sobie chodzić na świeżym powietrzu.
Orientujecie się czy gdzieś coś takiego znajdę dla mojego 18-letniego wałacha?

Z góry dziękuję za odpowiedzi 🙂
westunia, branka dzieki za informacje. Skontaktuje sie z Wami blizej jesieni  😉 na zapleczu do jazdy niespecjalnie mi zalezy, radziłam sobie juz różnymi 'łączkami'  😉
mam jeszcze pytanie o stajnie w Mirkowie o której czesto tu była mowa. Mają jakąs strone internetową? http://www.bonza.pl/kontakt.php chodzi o tą czy to nie to? Ma ktos adres, telefon? Bede jutro we wrocławiu, chciałabym zobaczyc.

EDIT: juz znlazłam  🙂
to co podlinkowalas to stajnia bonza w godzieszowej. pomimo poczty mirkow, to od mirkowa dosc daleko 😉
Tak tak, juz przewertowałam dokładnie szukajke i znalazłam tą stajnie o którą mi chodzi  🙂 A tak troche odbiegając od tematu- siedzi ktos w temacie Partynic, a konkretnie stajni wyścigowych? Orientujecie sie czy tam przyjmują tylko wolontariuszy (amatorów) do jazdy, czy zdarza się ze szukają kogos typowo do pracy za wynagrodzenie? jako jeździec treningowy etc.
Evson moja znajoma z tego co wiem tam pracuje (tj jeździ) za wynagrodzenie więc myśle, że to kwestia dogadania się z trenerem danej stajni wyścigowej.  Musisz podejść i zapytac 😉
Czy ktoś z Państwa ma jakieś informacje na temat stajni Hanna w Janikowie koło Jelcza Laskowic? Chodzi mi dokładniej o poziom treningów, najlepiej gdyby były to skokowe, ale informacjami na temat ujeżdżeniowych też nie pogardzę. Jaka atmosfera panuje w stajni?
Shantowa dzieki za info  🙂 Byłam, pytałam, dowiedziałam sie ze "preferują mężczyzn" ale proszę złozyc podanie  😎
Byłam tez w Mirkowie,  sama stajenka i obejscie skromnie ale pastwiska super  😀 Pchałabym się tam od razu gdyby nie to ze konie w okresie letnim nie schodzą na owies... Niestety mam konia który pożera wręcz wiadra owsa i bez tego nijak, strasznie źle przyswaja pasze (znerwicowany folblut) i siano, owies jest dla nas konieczne i to o stałych porach.

Dodatkowa kwestia która mi sie nasuneła- gdzie są padoki-okólniki lub konie chodzą w małych grupach LUB w stadzie ale na duuuuzym terenie tak jak w mirkowie?
Mam poźno kastrowanego konia, nie jest agresywny w stosunku do innych, na razie na chwile dołączył do stada ale to jeszcze nie ten moment, za duzo zachowan ogierzych w stosunku do kobył. Wet który kastrował prognozuje ze na ok wrzesien-październik moge próbowac go przyłączac. Jednak wolałabym nie miec konia w dziesieciu kawałkach wiec wielkie stado na malutkim padoku bez trawy odpada.  Polecicie cos? Juz pal licho z ceną.
Zapraszam do Wojnarowic,stajnia Bestseller  dużo rozwiązań jest podzielona łąka, są padoki różnej wielkości.
Evson o trawę w październiku to wszędzie będzie trudno 😉
Haha  racja  😀 chodzi mi raczej o sytuacje którą czesto obserwuje w swoich rejonach- duze stado na malutkim terenie ( walachy z klaczami) gdzie w razie bójki nawet nie ma jak delikwent uciec. I tak planuje go puscic w stado choc wolałabym podział na klacze i wałachy (ale niestety juz coraz rzadziej widuje takie rozwiązanie).
rosek0 dzieki, pojade oglądac. A jak tam z karmieniem? Wiem ze są dwie stajnie w Wojnarowicach, w zeszłym roku zjechała do nas znajoma na wakacje z koniem własnie z którejs stajni z wojnarowic no i co tu duzo mówic kon był troche szkieletem. Mozna by było sądzic ze to przypadek albo kon trudny do odpasienia gdyby nie to ze u nas podczas wakacji wrocił do normalnego stanu.
Evson jak stałam w Ramiszowie u państwa Marców to tak było, że konie były podzielone na wałachy i klacze. Osobniki niedogadujące się z większością chodziły osobno lub z jednym tylko towarzyszem. Jeśli w określonym momencie w stajni stało mało takich koni to było ok lecz jeśli więcej to niestety musiały się dzielić padokiem i wychodziły na krócej. Nie wiem na pewno ale wydaje mi się że boks wolny mają. Cena chyba 600zł.
.
Falleta , nie siej niepotrzebnego zamieszania. Od tego czasu do stajni przyszły 3 osoby z forum i na po obejrzeniu stajni postanowiły wstawić swoje konie i są zadowolone. Forum w niektórych przypadkach to żaden wyznacznik.
ovca   Per aspera donikąd
11 sierpnia 2013 17:07
Czy Ramiszowska stajnia u Marców to ta z białym piaskiem?
ovca, nie, u Marców to taka żółta większa stajnia w bocznej uliczce.
Obiecałam sobie, że będę cicho, ale cóż.. Falleta, prawda jest taka, że na forum możesz napisać co chcesz i o kim chcesz. Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy z ew. konsekwencji, a i niewiele osób owe pomówienia zgłasza 😉

Co do stajni.. Duża część byłych pensjonariuszy mówi źle o stajni, z której odeszli. Szczerze/nieszczerze. Różnie bywa. I może się to zdarzyć nawet Twojej stajni, w której wydaje Ci się picuś glancuś 😉

Co do Wojnarowic (jak i każdej innej stajni) polecam przyjechać i sprawdzić, przecież widzisz konie na pastwiskach, widzisz wszystkie - możesz sama stwierdzić, czy wyglądają na zagłodzone, czy też nie. I za własnym rozumem przyjść z koniem, lub też nie.
.
O rany nie chciałam wywołac burzy  😡 faletta dzieki za link. Opinie jednak liczą się dla mnie w duzym stopniu bo dostałam kilka pw odnosnie tej stajni wiec nie moze byc to zbieg okolicznosci. Prawdopodobnie pojade, zobacze, ale jest kilka innych stajni, jak bede musiala dlugo czekac na boks to najwyzej kon jeszcze jkis czas zostanie w rodzinnym miescie,
Czy Ramiszowska stajnia u Marców to ta z białym piaskiem?


z białym piaskiem to stajnia państwa Milewiczów.
obecnie brak miejsc.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się