kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy

dziękuję 🙂
_Gaga trailerem, padłam 😀
chodziło mi dokładniej rzecz ujmując, że słyszałam kiedyś, że niektórzy boją się konie sportowe wypuszczać na padok, żeby nie zrobiły sobie czegoś (swoją drogą 🤔wirek🙂 i dlatego zastaniawiałam się czy nie jest to tak, że te konie widzą tylko ujeżdżalnię i tyle.
buffalo czytałam ostatnio wywiad z jednym z czołowych polskich jeźdźców skokowych gdzie powiedział on, że w domu parkurów skacze bardzo mało. Treningi to głównie tereny właśnie, gdzie ćwiczy kondycje i swoją i konia. A na pewno konie tego Pana do mało wartościowych nie należą.
W takim razie miałam do czynienia z nieodpowiednią osobą i tyle. Dzięki wielkie 🙂
Mam pytanie dotyczące zawodów towarzyskich w skokach - czy można jechać je z czarną wodzą?  🤔
Zazwyczaj przy propozycjach zawodow towarzyskich jest dopisek, ze beda one rozgrywane na zasadach pzj. Czyli nie można.
Ale skakać z czarną wodzą to wcale nie można. Chyba ze jestem w błędzie.
Mam pytanie dotyczące zawodów towarzyskich w skokach - czy można jechać je z czarną wodzą?  🤔

A w jakimż to celu? 🤔
widzexxcie  :kwiatek:
sumire pytałam z ciekawości - ostatnio, właśnie na zawodach towarzyskich, widziałam dziewczynę, która startowała z czarną. Zdziwiło mnie to więc zapytałam 😉
To ja może jeszcze przytoczę dokładnie :

"SKOKI PRZEZ PRZESZKODY
B
PRZEPISY DYSCYPLINY
Artykuł 257. RZĄD KOŃSKI
1.5. Używanie czarnej wodzy na torze jest zabronione."
Przecież koń tej dziewczyny mógł się zaplątać w tej wodzy... 😵 W przepisach jest, że nie wolno i bardzo dobrze, że nie wolno. Doszło by jeszcze do jakiegoś wypadku 🤬.
anemo, wolno sie rozprezac na czarnej wodzy, ale przed wyjazdem na parkur musi zostac wypieta. jednak na niektorych towarzyskich mozna wszystko niemal 😉
W jakiś niższych klasach czesto widuję osoby startujące w wypinaczach czy gumach..
Sonkowa skoki na zawodach w wypinaczach? Ja nie widziałam i nie pozwoliłabym (sędziując)...
_Gaga, nie pozwolilabys na podworkowych, towarzyskich zawodach, rekreacji na kucykach, skaczacych przez przeszkody wysokosci kawaletek?
Nie wiem... u nas nie ma takich zawodów... ale miałabym z tym problem

Jak założyć taki popręg ?
Przepraszam za wcześniejsze ale zapomniałem skrócić link .


Słuchajcie mam problem , bo ostatnio w naszej stajni zauważyłam identyczny popręg tylko że długi (taki jak zwykłe popręgi np sznurkowe)
I teraz w którą stronę zakłada się ten popręg ? Tym "wygięciem" jak w popręgu skokowym z fartuchem do tyłu ,czy tak jak w ujeżdżeniowym do przodu ?
Tym wygięciem/brzuchem do przodu, to pewnie zwykły popręg asymetryczny.
Ja nawet drągów w galopie na wypinaczach nie jeżdżę, a co dopiero skaczę...  🏇
Jaka jest różnica pomiędzy pustym a pełnym wędzidłem?
Jaka jest różnica pomiędzy pustym a pełnym wędzidłem?

Tutaj sobie przeczytaj:
http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,1598.msg1566440.html#msg1566440
W jakim celu kuje się konie na gorąco?
piotrowska   Między grzywą a ogonem
10 sierpnia 2013 11:11
W jakim celu kuje się konie na gorąco?


Z technicznego punktu widzenia ulatwia to formowanie podkowy (znam kowali ktorzy przeszli na kucie na goraco bo im wysiadaly nadgarstki itd.) i uzyskanie dowolnych ksztaltow czy katow, grubosci podkowy, wykucie dodatkowych noskow itd...no i fakt idealnego przylegania plaszczyzny podkowy do kopyta - nie ma roznic naprezen w rogu kopytowym. Tak mi sie wydaje.
Gniadata   my own true love
10 sierpnia 2013 21:02
ja z takim pytaniem:
googlowałam i googlowałam ale nic konkretnego nie znalazłam, wyszukiwarka na r-v w różnych kombinacjach też mi niewiele pomogła
po ostatniej wizycie weta okazało się, że moja panna ma lekko beczkowatą postawę tyłów. ja o tym wiem mniej więcej tylko tyle, że coś takiego istnieje (dobra, teraz się trochę doedukowałam i wiem jak wygląda to na obrazkach złożonych z kółek i kresek;p), i w sumie to wszystko.
żeby nie zaśmiecać żółtodziobów, czy ktoś z podobną wadą mógłby podesłać PW jak to wygląda? chodzi mi o to czy stawy skokowe wymagają jakiejś większej pielęgnacji, czy coś, ogółem jak z tym się żyje żeby żyć jak najmniej urazowo 😉

(tak wiem, jest taki wątek, ale już wolałam nie odkopywać, jakby co to mnie pogońcie stąd:P)
Gniadata   my own true love
11 sierpnia 2013 19:06
BARTAS ten wątek już też znalazłam, z niego tylko wyszło ze może być bilardowanie (a to i tak w przypadku opisania beczkowatej na przodach), którego u mojej baby niet. niemniej dzięki.
bardziej chodzi mi o to żeby dowiedzieć się jak to wygląda z punktu widzenia osoby użytkującej takiego konia, jako panikara stopień wybitny próbuje zapobiec absolutnie wszystkiemu czemu tylko mogę zapobiec, także wolałabym zawczasu wiedzieć jeśli ktoś miał jakieś nieprzyjemności z powodu tej wady 😉
Mam problem z zagalopowaniem, a mianowicie: Jeżdżę na kucu, który  jest wredny. Przyjacielsko kłapie zębami itp.Nie mogę swobodnie na tej klaczy zagalopować, bo boję się, iż zacznie strzelać baranki.
Lęk nr. 2: Podnoszenie koppyt.  🙁
Moon   #kulistyzajebisty
12 sierpnia 2013 09:47
Sonkowa, głównie dlatego, by lepiej dopasować podkowę - na gorąco, przykładając ją do kopyta kowal jest w stanie dokładniej ją wykuć - m.in na spodzie kopyta po przyłożeniu pozostaje ciemny ślad pokazujący gdzie dokładnie podkowa przylega a gdzie odstaje.
Mam jeszcze coś takiego nie wiem czy pomoże.
Postawa odsiebna (beczkowata); stawy skokowe odchylone są na zewnątrz, a nogi są wykręcane na boki; koń ma mało wydatne i energiczne chody;zwiększone ryzyko wystąpienia kontuzji o powstawania chorobowych zniekształceń w stawie skokowym. 😉porusza się w postawie odsiebnej- stawy skokowe odchylone są na zewnątrz podnosząca się noga zbliża sie lub zahacza o stojacą. Jeśli znowu nie to to sorry 😀
opolanka   psychologiem przez przeszkody
12 sierpnia 2013 12:51
Piaffeczka, jeśli się boisz, zmień konia albo odpuść sobie galopowanie.

Z czym masz problem, jeśli chodzi o podnoszenie kopyt?
Gniadata   my own true love
12 sierpnia 2013 15:23
BARTAS o, dziękuję  :kwiatek: dzięki Tobie wpadłam na pomysł, żeby wpisać to jako posatwa odsiebna, trochę więcej materiałów  :kwiatek:
Piaffeczka, miałam ten sam problem. Przeszłam na wyznawanie zasady: Jak nie spadniesz, to się nie nauczysz. Z tą świadomością byłam mega rozluźniona i doszło do tego, że gdy koń (nareszcie!) zaczął brykać, dzięki rozluźnieniu mogłam usiąść głęboko w siodle i móc na spokojnie zapanować nad nim. Przede wszystkim się nie spinaj, bo to Ci w niczym nie pomoże.  😉 Strach też nie jest sprzymierzeńcem rozluźnienia. Może lonża by Ci pomogła? Ewentualnie galop za kimś. I nie przejmuj się zanadto kłapaniem zębami. Jeśli koń to robi w boksie to może po prostu bardzo szanuje swoją przestrzeń osobistą i nie podoba mu się czyjeś "wtargnięcie" na jego teren. Może Cię sprawdza (znam takie przypadki) lub chce się dowiedzieć na ile sobie może u Ciebie pozwolić.
Co do podnoszenia kopyt to po prostu stań tyłem do pyska konia, napieraj na nogę i sam podniesie. Jeśli koń Cię próbuje upierdzielić w dupsko, to uwiąż albo odbądź z nim "rozmowę wychowawczą"  😀 I przede wszystkim nie bój się! Koń wyczuwa strach, pamiętaj 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się