Zagłodzone konie w Posadowie

Jeżeli byli dopiero o 16 i chcą zabierać konie to na bank z taka ilością nie dadzą rady w ciągu tych kilku godzin do zmroku. Czekam na info bo też bym coś dorzuciła ale na ten wątek trafiłam dopiero dzisiaj po południu więc trochę po czasie. I gdzie taką ilość koni umieszczą??
Z FB wiem, że kontrola jeszcze trwa.
Trzymam kciuki żeby wszystko poszło gładko i mogli zabrać odrazu najbardziej poszkodowane konie.
Czy ktoś wie, na jaki czas są potrzebne DT?
Dajcie prosze linka na fb
ja też prosze o linka na fb bo dzwoniłam i mówili że jak tylko uporają się to zaraz wszystko będzie na fb właśnie -wszelkie info.
Napisałam maila w tej sprawie do tvnkontakt. KOSZMAR!!
Jeżeli to cokolwiek pomoże mam w stajni dwa wolne boksy. Daleko od Posadowa,bo woj.pomorskie,może to jednak nie będzie przeszkoda. Kontakt dagmara@koniokrady.pl lub przez fp Akademia Jeździecka na fejsie
fraziu   Grażka, weź przestań
09 sierpnia 2013 21:10
OK! Interwencja się odbyła.
Niestety, nie mogę nic oficjalnie napisać, zanim nie ukaże się raport Pogotowia dla Zwierząt - jutro do południa powinno być wszystko jasne.
Przepraszam, że tak bez konkretów.

Dziękuję wszystkim za zainteresowanie - bądźcie cierpliwi! 🙂
Posadow k zamościa?
am
Jullqa   Małymi kroczkami do przodu :)
09 sierpnia 2013 21:36
Już dwie osoby zgłosiły się na moim fanpejdżu w związku z tymczasowym domem dla koni 🙂 Oczywiście podałam im wszystkie potrzebne informacje i lada chwila będą działać.
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
09 sierpnia 2013 21:37
Tego się spodziewałam jak to Trzcianka zajmuje się tą sprawą. Czeski film to będzie.
Wiem ,że zaraz wszyscy na mnie najadą , ale mam jedno ale ! Nasz rynek koni i tak jest bardzo trudny , nie opłaca się hodować koni ale większość próbuje coś wyhodować bardzo dobrego i w końcu zarobić . Zagraniczniaki trzymają u nas konie ,potem są totalne jaja i wszystko spada na nas Polaków .
Moim skromnym zdaniem to Duńczycy powinni teraz zabrać te konie i je utrzymywać do końca swoich ostatnich dni , my mamy dużo swoich przypadków .

Normalnie każdego serce ściska na widok takich koni , wiem, że życie tych zwierząt jest w naszych rękach , wiem ,że one cierpią i czekają na pomoc . Ale ile już ma Polska koni na dożywociu , kilka set czy może w tys. ? Teraz pójdzie w Polskę następne 300 koni , ostatnio były araby co będzie na drugi rok ?

Przeraża mnie taka ilość koni  😵 
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
09 sierpnia 2013 21:50
te konie to nie jakieś trupy NN tylko pewnie skupowane konie hod. duńskiej czy innej pewnie z dobrym pochodzeniem jak w Agrosadzie
Dawno nic mnie tak nie ruszyło 🙁
monia, też uważam, że Duńczycy powinni się zainteresować końmi, a przynajmniej jakąś ich częścią, w kwestii ich dalszych losów i finansowania akcji. Nie wiem tylko, czy coś takiego jest w ogóle możliwe do zrobienia?
te konie to nie jakieś trupy NN tylko pewnie skupowane konie hod. duńskiej czy innej pewnie z dobrym pochodzeniem jak w Agrosadzie


Ale co ma papier do tego , jak nie można tego rozmnażać tylko użytkować ,dla mnie to jak NN .  Teraz się zastanawiam po cholerę wywaliłam kilka tysięcy na wyhodowanie ogiera , właśnie odpada mi 300 przyszłych kupujących .
Zimą mogę zgłosić ,że potrzebna jest pomoc dla 200 koni ( co roku odgrywa się horror, też nagram filmy padniętych koni ) to odpadnie już 500 osób . Sama pomagałam zimą koło 20 koniom które zdychały mi na rękach , czyje to były konie ? Niemca !! może je też dorzucimy ? będzie 520 !!!  takich przypadków jest masa ,większości to wszystko konie obcokrajowców .

Oczywiście tych co nie stać na konia to się cieszą , przecież konik będzie za darmo ! potem jak się znudzi to odda do fundacji i po kłopocie . Potem kto będzie tego konia leczyć ? Czy ktoś się zastanowił ile to kosztuje wyleczenie takiego zabiedzonego konia , nie wspomnę o tych ranach . To są tysiące i na dodatek większość z tych koni nie będzie nadawać się do użytkowania ,wszystko odbije się z wiekiem . Mówimy tu o 300 koniach ,które potrzebują pomocy i leczenia . Polska powinna zwrócić się do państwa Duńskiego żeby zrobili coś ze swoją własnością , bo konie nie są Polków !!
epona.tv angazuje sie w sprawe.
a do dziwnych kont "chcacych przyjac konnisssia":
zdajcie sobie sprawe, ze te konie sa w stanie agonalnym. zajecie sie nimi, to ogromne wyzwanie. wymagajace wiedzy i doswiadczenia. i pieniedzy. powrot tych koni do jakiej- takiej formy zajmie wiele miesiecy. o ile w ogole do niej wroca.

edit: o widze, ze pisalam rowno z monia na ten temat.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
09 sierpnia 2013 22:35
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
09 sierpnia 2013 23:18
monia, nie wiem czy to takie "łatwe, tanie i darmowe" koniki użytkowe (bo tyle kasy ile się w nie wpakuje może przewyższyć zakup dobrego konia do małego sportu; warunki adopcji też nie przewidują 100% praw osoby adoptującej do własności konia i są obwarowane) i prawie na pewno 90% osób, które zaadoptują takiego konia, nie jest Twoim targetem transakcji kupno-sprzedaż

więc wydaje mi się, że Twoje oburzenie jest troszkę na wyrost...

także mam dodatkowe przemyślenie, czy to nie jest czasem tak, że to jest taki koński oświęcim... te konie nie są tutaj na odchów, najprawdopodobniej są to "odpady z produkcji", których sławetny trener/handlarz nie chce wypuścić na rynek, żeby właśnie nie psuć swojej renomy i nie odbierać sobie tanimi końmi bez większej przyszłości potencjalnych klientów na super konie w zaporowych cenach...
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
09 sierpnia 2013 23:21

także mam dodatkowe przemyślenie, czy to nie jest czasem tak, że to jest taki koński oświęcim... te konie nie są tutaj na odchów, najprawdopodobniej są to "odpady z produkcji", których sławetny trener/handlarz nie chce wypuścić na rynek, żeby właśnie nie psuć swojej renomy i nie odbierać sobie tanimi końmi bez większej przyszłości potencjalnych klientów na super konie w zaporowych cenach...


artykuł epony to jakby sugeruje i wszystko na to wskazuje że to taki Oświęcim koński miał być
aleqsandra Ja wiem doskonale ile kosztuje wyleczenie takiego konia ,wiem doskonale jakie mogą być dalsze konsekwencje , dlaczego my musimy płacić za błędy innych . Jesteśmy w Unii !!! Konie są własnością duńczyków ich ZHK powinien się tym zająć .

Nie rozchodzi mi się o samo ratowanie , sama ratuje ! ale co będzie jak potencjalni opiekunowie nagle zrezygnują ,że leczenie takiego konia ich przerośnie .
Taki koń wyląduje w fundacji i wtedy to my go będziemy utrzymywać . Żeby to był jeden koń ,nawet 30 ale tu mówimy o 300 koniach z których 30 % znajdzie dom na dożycie . Za jakiś czas znajdzie się następne stado koni do ratowania ,kto potem utrzyma te tys. koni , koło się zamyka i potem my będziemy piszczeć a konie będą dalej cierpieć .


Mówisz że 10 % może być moimi klientami , to aż 30 osób  😉 

Edit. zapomniałam ,przecież powinniśmy się cieszyć i skakać do góry bo Duńczycy dali nam za darmo 300 koni  😅  Polska bidny kraj i nie może wyhodować swoich koni ,więc zadowolimy się tym co dają .
Zgadzam się z monia. Jednak 300 szt było 2 lata temu. Teraz jest pewnie koło 200 szt. Na filmie widać że te konie to kolosy. Choć może to złudne wrażenie.

Averis   Czarny charakter
10 sierpnia 2013 06:34
Czy wiadomo, czy coś się dzisiaj dzieje? Czy interwencja animalsów odniosla skutek?
Wierzycie w to, że te 300 koni dożyje? Sądząc po ich stanie 50% będzie trzeba uśpić albo same padną.
Averis, mamy czekac do poludnia na wiecej informacji.
Wierzycie w to, że te 300 koni dożyje? Sądząc po ich stanie 50% będzie trzeba uśpić albo same padną.



tym bardziej, że 300 było 2 lata temu, tak jak pisze konikmorski... wiadomo mniej więcej, ile ich jest aktualnie? podejrzewam, że spora część od tamtego czasu jednak padła...
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
10 sierpnia 2013 07:30

także mam dodatkowe przemyślenie, czy to nie jest czasem tak, że to jest taki koński oświęcim... te konie nie są tutaj na odchów, najprawdopodobniej są to "odpady z produkcji", których sławetny trener/handlarz nie chce wypuścić na rynek, żeby właśnie nie psuć swojej renomy i nie odbierać sobie tanimi końmi bez większej przyszłości potencjalnych klientów na super konie w zaporowych cenach...


Biedaki. Tylko, że temu gościowi bardziej opłacało się trzymać te konie w Polsce, żeby się same wykończyły niż sprzedać na mięso ...
Na zdrowy rozum, to powinno się wystawić za całą akcję ratunkową, leczenie i utrzymanie tych koni fakturę właścicielowi.

Dla mnie to niepojęte, że prawo nie przewiduje tego. Odbiera się np. konia, leczy doprowadza do stanu odżywienia, to trwa np. 2 lata a raz w miesiącu wystawia się fakturę takiemu duńczykowi, polakowi czy innemu diabłu. Gdyby to funkcjonowało z automatu a nie poprzez sądy cywilne to takich przypadków byłoby mniej.

A może znajdzie się prawnik, który napisałby projekt takiej ustawy?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się