DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie

Podłączam się do pytania , gdzie można kupić styrodur?
xxKooniexx   Wprowadzam do doliny łez, teorie sensu życia.
08 sierpnia 2013 19:01
JSBach, lepsze niż sklepowe :o
dzięki, daje mi to motywację do dalszej pracy 🙂😉

A ja dzisiaj stalam się szczęśliwą posiadaczką starej, dobrej singerki, ponieważ husqvarna powiedziała dość na sznurkach 😉
Czy ktoś tutaj ma singerkę, taką z początku XX wieku i pomógłby mi ją ogarnąć? 😉
JSBach, stare singery mają sporo regulacji, ale to na czuja się ustawia. Na pewno cała oczyścić z pyłu - i je się solidnie oliwi (a potem szyje jakąś szmatę na zmarnowanie). Jeśli chcesz ustawiać to starannie dobrana nić/igła/materiał, na bawełnie typu prześcieradło. Prawie na 100% transponder będzie wymagał naostrzenia/wymiany, niewykluczone, że i sprężyna/y(?) naciągu - ale to już raczej serwis. Sama starego singera nie serwisowałam, ale robił to mój tata (a żaden spec) i dawał radę - więc się da. Jeszcze trzeba się przyjrzeć, czy gdzieś nitka nie "przecięła" metalu, nie zrobiła zadziora - bo to się zdarza p x latach. Standardowo do singerów montuje się silnik od Łucznika np. i bangla, bo dziś problem największy z rzemiennym pasem przenoszącym napęd. Te oryginalne były z surowej skóry, garbowany rzemień się nie sprawdza.
halo, dzięki  :kwiatek: już wczoraj siedzielismy nad tym z mamą i tatą, i prawie ją ogarnęliśmy 😉 Generalnie jest na chodzie, pracuje gladko, rzemień sprawny.
Ja mam taką singerkę,ale właśnie problem w tym,że nie umiem jej ogarnąć  😂
masz taką z łódeczką? czy już z bębenkiem?
Postanowiłam się zabrać za szycie polarowej derki  😎
tylko przed rozpoczęciem mam kilka pytań:
1. jakiego materiału użyć do obszycia derki ? 
2. jakiego materiału użyć, żeby zrobić pasy, pod brzuchem i na klacie ( takie, które da się samodzielnie przyszyć na domowej maszynie do derki, bez połamania 20 igieł xd ) ?


JSBach OMG!!! Cudowne  🙇
JSBach, no czad na kółkach po prostu... sznureczki, detale - pięknie! (choć błękit absolutnie nie mój kolor - ale i tak mi się b. podoba!)
A ja mam pytanie czy ktoś wie może ile powinna wynosić długość tej linki z karabińczykami w czambonie (a nie gumach ) ? 🙂
masz taką z łódeczką? czy już z bębenkiem?

Wybacz,ale Cię nie rozumiem  😡 Jednak po zorientowaniu się w google wydaje mi się,że z łódeczką.
Chodzi o to, czy dolna nitka jest nawinięta na taką szpulkę ogrągłą, czy też na wrzeciono, które się wkłada do metalowego jakby pojemniczka w kształcie łodki 😉
Mam pytanie do znających się na szyciu derek i meteriałach🙂 Muszę mojemu podopiecznemu uszyć derkę przeciwdeszczową, padokową. Widzę, że większość derek szyta jest z materiału 600D Ripstop, przeszukałam neta i nie mogę takiego namierzyć ;( Znalazłam hurtownie z materiałami kaletniczymi i teraz mam zagadkę.xd Wybrać materiał 600dx600d o gramaturze 230 czy ripstop o gramaturze 190? Tu jest strona z tymi materiałami http://www.polimex.net/sklep/index.php?page=Product&id=3251&sid=85

A może macie jakieś inne internetowe miejsca gdzie można kupić dobry materiał? Z czego wy tworzyliście takie derki?;>
Baaardzo proszę o pomoc  :kwiatek:
xxKooniexx   Wprowadzam do doliny łez, teorie sensu życia.
12 sierpnia 2013 11:04
Chciałabym się dowiedzieć czy ktoś posiada "sklepowy" Indian bosal/ indian hackamore ? Lub czy ktoś robił i mógłby mi podać wymiary na np. Full, inne rozmiary też by mnie interesowały 😀

Głownie chodzi mi o takie jak na pierwszym zdjęciu.
Zdjęcie drugie - mój bosal, ale jest niewmiarowy - robiony zupełnie na spontana
robił może ktoś z was owijki stajenne takie zwykle ale na kształt tych neoprenowych? wydaje mi sie ze tak beda sie lepiej trzymaly, nie "zjada" na kopyto, tylko nie chce przecudowac. da rade cos takiego uszyc czy bez neoprenu nie wyjdzie?

koniara983 zalezy jakiego masz konia, zeby patent dzialal odpowiednio musi byc dopasowany do kazdego konia indywidualnie. ja zrobilam trzy zaczepy i w zaleznosci od wielkosci konia mam pole manewru, no i dzieki temu nie musze wypinac konia od razu tak mocno jak pod koniec lonży 😉 wiec jestem o tyle przed tymi sklepowymi ze moge dzialac stopniowo na czym mi zalezalo bo mam mlodziaka;d
ja wzielam sznurek od snopka przyczepilam do oglowia (w tym miejscu gdzie beda znajdowaly sie kóła czyli mniej wiecej do naczółka), poprowadzilam tak jak idzie czambon i mialam wyjsciowa dlugosc ktora pozniej "skrocilam" dodatkowymi pentelkami (mam czambon dwu czesciowy, miedzy nogami jest karabinczyk ktorym zmieniam dlugosc zaleznie od potrzeby)
jesli masz jednego konia i nie chcesz zmieniac dlugosci w czasie treningu to zostaw ta wyjsciowa dlugosc😉 tylko musisz wiedziec dokladnie gdzie skonczy CI sie pasek co idzie miedzy nogami konia.
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Brak edycji postów. Proszę uważać, bo masz już ostrzeżenie za dublowanie wątków, a teraz nie edytujesz postów. Proszę zapoznać się z regulaminem forum.
robił ktoś stallguard?
Moje dwa nowe twory 🙂



trochę się nie układaja na takim stojaczku, nie widać profilowania na grzbiecie 🙂
Jejku , zazdroszczę talentu !
JSBach, piękne!

Czy szył ktoś może maski na chrapy przeciw owadom i może podzielić się wymiarami albo wykrojem? Najlepiej full, cob. Będę wdzięczna  :kwiatek: Znalazłam sporo fajnej, dosyć sztywnej siateczki w domu, może do czegoś się przyda 🙂
wyprodukowałam swoje dwa pierwsze naczółki z makramy, generalnie to moja pierwsza zabawa z pleceniem czegokolwiek.
wniosek nr 1 ten splot jest banalnie prosty, po pierwszych 5 pętelkach największy jełop będzie robił je nawet przez sen - potwierdzam na własnym przykładzie🤣
wniosek nr 2 kupiłam 20 metrów linki i miała nadzieję że starczy na 2 naczółki rozmiar XXL, a tymczasem po zrobieniu dwóch materiału na spokojnie starczy jeszcze na 3
wniosek nr 3 mój koń ma nieprzepisowe wiadro naczółek o długości 55 cm ledwie opada  😂





a i jeszcze wniosek nr 3 pętelki trzeba mocno zaciskać, bo pierwszy naczółek wyszedł mi rozlazły
xxKooniexx   Wprowadzam do doliny łez, teorie sensu życia.
19 sierpnia 2013 09:03
azzawa, bo ten splot jest naprawdę prosty 😀 sama mam zamiar robić bo dużo się bawię w plecienie 😀 a to mój kolejny naczółek, tym razem biały 🙂
Mój nowy diy czaprak letni 😉 bardzo cieniutki, siatka, polar, mikrofibra 🙂 na żywo wygląda lepiej  😎
xxKooniexx   Wprowadzam do doliny łez, teorie sensu życia.
21 sierpnia 2013 12:11
okunka, piękny 😀

A to mój kolejny wytwór 😀
azzawa a jak zrobilas takie piekne szlufki na koncach?  :kwiatek:
okunka, piękny 😀

A to mój kolejny wytwór 😀


Dziękuję 🙂 Twój naczółek by się ładnie komponował z moim czaprakiem hehe  :kwiatek:
Czy coś takiego nadawałoby się do ozdabiania naczułków? http://www.tchibo.pl/aplikator-do-dzetow-p400034917.html
Nie lepiej dołożyć te 30 zł i kupić samą "różdżkę" jakości trochę lepszej niż Tchibo, i osobno kryształki? Tzn. mam wrażenie, że to bardziej taka zabawka dla dzieci (nie mówię, że 6-latków) i że nie podziała zbyt długo. Tylko... hm, u mnie w szkole tanecznej używamy czegoś takiego do kryształkowania sukienek. 😉 Tzn. rozgrzewania kleju na kryształkach przed przyklejeniem do sukienki. I materiału to się trzyma, ale zdarza się dość często, że pojedyncze kryształki odpadają (na zawodach co i rusz się znajduje kryształki na podłodze). Nie sądzę, żeby ten klej się dobrze trzymał skóry. Natomiast jeśli te naczółki miałyby być z jakiejś tkaniny - to pewnie dałoby radę (choć raczej nie w przypadku koni, które lubią się drapać o słup, jak są w ogłowiu).
Czy ktoś ma jakieś wieści od krysiex ?
4 i pół miesiąca czekania to już chyba jakaś totalna farsa :<
hate me! to z paska od starej torebki 🙂, najlepiej pójść do szmateksu jak są przeceny i za grosze kupić. Ta była o tyle fajna, że ma zaokrąglone brzegi i jest przeszyta przy obu krawędziach więc wygląda dużo lepiej niż zwykły płaski pasek 🙂
Tadam. Pierwszy samodzielny wytwór..szew tylko krzywy jak nie wiem, bo maszyna się co chwilę buntowała, ale zasadniczo wszystko się trzyma.



Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się