Ochraniacze

.
Czy dostanę gdzieś jeszcze paski wymienne do ochraniaczy Veredusa Pro Light? Ta starsza wersja veredusa
Muchozol- dzieki za opinie. we wszystkich ktore mialam do tej pory, z nizszej polki, psuly sie rzepy dosc szybko, dlatego zastanawiam sie nad pc ;-)
.
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
12 sierpnia 2013 13:34
Producent uznał reklamację moich BR z pękniętą skorupą w środku...  :kwiatek:


Przy okazji powiedzcie mi, czy Wasze BR też tak trudno się dopierają? I nawet po wypraniu, po wyschnięciu zostaje brudna smuga? Bo o przetarciu szmatką nie ma nawet mowy, po wyschnięciu nadal są brudne...  🙄
xequus rozumiem, ze jestes rozgoryczona, ale za chwile bedziesz miala pretensje ze BR nie kreca same piruetow 😉
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
12 sierpnia 2013 14:10
[quote author=hate me! link=topic=30.msg1848413#msg1848413 date=1376311590]
xequus rozumiem, ze jestes rozgoryczona, ale za chwile bedziesz miala pretensje ze BR nie kreca same piruetow 😉
[/quote]

Nie wiem o co Ci chodzi i nie wnikam. Pytam normalnie czy po praniu pozostają brudne ślady, bo być może to wina jakiś moich działań.
Na Horze Laval żadne ślady nie zostają, materiał chyba ten sam, więc i pielęgnacja podobna.
xequus, z tego co mi wiadomo BR uznał wszystkie zgłoszone do niego reklamacje i w dodatku przyznał się, że mieli pechową partię, ale już jest niedostępna w sprzedaży i ochraniacze mają być ok.
Moje się dopierają, co więcej nadal są bez uszkodzeń. Piorę je rzadko, na co dzień wystarczy właśnie przetarcie chusteczką do niemowlęcych tyłków. Nie wiem, co mogę doradzić xequus w tej kwestii, może - skoro masz ochraniacze za free, a tak bardzo psują Ci krew - po prostu je wywalić, albo oddać jakiejś fundacji?

Ja się szykuję na białe dla Karolka, nie wiem tylko czy zwykłe, czy lakierki. Chyba zaszaleję, bo lakierki nie są wcale oczojebnie błyszczące i wezmę takie, zobaczymy, czy mi się szybko rozpadną 🙂 Jeśli tak, to na pewno zareklamuję.
W upały zarzuciłam zupełnie zawijanie na rzecz jazdy w ochraniaczach. I szybciej, i przewiewniej.

qunata, dobrze pamiętam, że używasz kaloszków? mnie pani z Animalii poradziła kaloszki w celu ochrony ochraniaczy, ale zaraz sama stwierdziła, że to bez sensu. 😉
rybka   Różowe okulary..
12 sierpnia 2013 18:36
Nie no, to już chyba żarcik 😉 BR się mega superaśnie czyszczą, o ile moje tez nabawiły się w pół roku dziury o czym już pisałam, ale co do czyszczenia ich to absolutnie są mega fantastyczne. Ja swoich BR nie reklamowałam, może szkoda, ale dziura się nie powiększa, spełniają swoją funkcję ochronną. Zapewne jak producent może wymyśli na te ochraniacze jakieś fajne nakładki łyżki dla takich niedorajd nogowych jak mój kopytny t skuszę się na kolejny komplet, bo faktycznie są przewiewne, dobrze się czyszczą, ładnie wyglądają.
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
12 sierpnia 2013 18:42
Z jednej strony psuja krew, a z drugiej je po prostu kocham ;-) dlatego dzielnie walcze, zeby nadawaly sie do uzytku. Przody dostane nowe, bo reklamacja uznana i razem z tylami leca w koncu do rymarza na "udoskonalenie" ;-) Z tym praniem to nie jest zaden problem, czy jakas wada, po prostu zastanawiam sie czy cos robie zle i jak Wy je pierzecie ;-)

xequus, moje granatowe wrzucam do pralki, najczęściej razem z czaprakiem, na 40 stopni.  Piorę w płynie/żelu do prania.  Wyglądają potem jak nowe 🙂
rybka   Różowe okulary..
12 sierpnia 2013 19:03
Z racji braku czasu zwykle piorę je na myjce wodą z szamponem dla koni, przy pomocy szczotki i wyglądają super.
ja mocne zabrudzenia, zwłaszcza z białych ochraniaczy czyszczę mleczkiem cif  😉 ( inne też chyba może być)  są potem jak nowe  😀
Ponawiam pytanie: Ja jakiś czas temu przeczytałam na jakieś stronce na fb, że ochraniacze wpływają na baskil u konia. Może ktoś potwierdzić bądź zaprzeczyć? Pierwszy raz o czymś takim słyszę  👀
Obstawiałabym raczej, że chodzi o podnoszenie nóg, żeby poprawić ich pracę stosuje się ochraniacze z obciążnikami, nie tylko z resztą dla koni skokowych.

edit.

widzieliście cos takiego?

http://amigo-konie.pl/49b-hkm-ochraniacze-neoprenowe-na-nogi-z-wloknem-ceramicznym-rozgrzewajace-tyl-para.html
Hej 🙂
Mam pytanie bo znalazłam te ochraniacze i fajnie wyglądają http://www.gnl.pl/dla-konia/ochraniacze-i-kalosze/komplety/zestaw-ochraniaczy-harry-s-horse-elite-r-titanium.html .
Miał ktoś takie ? Poleca ?
Albo znacie inne komplety w podobnej cenie dobrej jakości ? 🙂
Czy dostanę gdzieś jeszcze paski wymienne do ochraniaczy Veredusa Pro Light? Ta starsza wersja veredusa



ja kupilam calkiem niedawno w Arcus- ie kosztowaly okolo 60 zl a ochraniacze z nimi wyglądają jak nowe ;]
dziunka, a przypadkiem back on track nie miał też ochraniaczy ceramicznych? W sumie fajna sprawa, tym bardziej że są od nich o połowę tańsze. Tylko ciekawe jak z jakością HKMu? 👀
Czy ktoś orientuje się jaką rozmiarówkę mają Kevlary Premier Equine?
Potrzebne są przody na klacz wielkopolską, raczej nie ma zbyt potężnych nóg. W zwykłych skorupkach np lami-cella pasują na nią fulle ale w cobach też chodzi. Lepiej brać M czy L ?  👀
Moim zdaniem M jeżeli coby są na nią ok. Ile ma wzrostu?
Szczerze mówiąc nie mam pojęcia, wygrzebałam stare zdjęcie, tu ma na sobie M ki Yorka

agnesix, to Lucka prawda ?? Dobrze poznaję ? Z tego co pamiętam to ona ma drobne nóżki, obstawiałabym M.
Tak, Lucka 🙂  super, dziękuję za odpowiedź  :kwiatek: W takim razie jutro będą zamawiane 🙂
agnesix, proszę. 😉 Dziewczyny tutaj wczesniej pisały, że rozmiarówka jest analogiczna do Veredusa. M w takim razie jest takim standardowym ochraniaczem.  L z rozmiarówki Veredusa to na prawde duży ochraniacz. Mój smok nosi L, a noge to on ma jak ze 3 nóżki Lucki połączone.
Znalazłam kilka par ochraniaczy i teraz się tak zastanawiam ...
Czy te nadają się na zawody i tereny i czy ktoś używał i wie jak jest z ich długotrwałością http://www.gnl.pl/dla-konia/ochraniacze-i-kalosze/komplety/komplet-ochraniaczy-hkm-new.html ?
Czy może lepsze York'i od HKM http://www.okser.pl/p/181/9151/york-ochraniacze-skokowe-sportiva-przod-pcv-neopren-skokowe-ochraniacze-dla-konia.html ?
Takie BR'ybym kupiła na co dzień, są śliczne  😍 ! http://animalia.pl/produkt,25263,553,br-ochraniacze-event-przednie-maple-red-2-szt.html
Czytałam o nich, ( z wcześniejszych postów, że halo takich używa/używała chwaliła je :icon_razz🙂 ale może wy jeszcze macie jakieś opinie dotyczące tych ochraniaczy ?  😉
Bardzo bym prosiła o szybkie odpowiedzi  🙇
W tych hkm mogliby jedno zapięcie z przednich wpakować do tylnych, lepiej by wyglądało. Te yorki podobno niezłe, jak olimpic 😎 tylko bez marki.
W tych hkm mogliby jedno zapięcie z przednich wpakować do tylnych, lepiej by wyglądało. Te yorki podobno niezłe, jak olimpic 😎 tylko bez marki.

Czyli kupić Yorki ?  👀
ja bym brała yorki, szczególnie, że są na wyprzedaży w gohorse 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się