Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

A.   master of sarcasm :]
10 sierpnia 2013 18:05
Facella  :kwiatek:

a jak sie ma heyah do tego? bo się reklamują że tanio za granicę
na badanie krwi (morfologia, ferrytyna, hormony tarczycy) nie muszę być na czczo?
na morfologię na czczo
cavaletti, ja na tarczycę chodziłam na czczo.
dziękuję :kwiatek:
Facella   Dawna re-volto wróć!
10 sierpnia 2013 20:33
cavaletti, nie miałam o tym pojęcia, jak doładuję konto to zrobię sobie teścik - ile mi zżera do jakiej sieci. Dzięki za info  :kwiatek:

A., niestety nie orientuję się jak to wygląda z Heyah. Ale na stronie powinni mieć cennik, jak każdy operator zresztą (ale dokopać się do niego przez ich strony to często szukanie igły w stogu siana...).
cavaletti, ja na tarczycę chodziłam na czczo.
Na tarczycę to akurat nie trzeba. Tylko tak zwykle wychodzi: jeśli się już jest na hormonie, to trzeba się zbadać przed wzięciem tabletki, a tabletkę bierze się przed jedzeniem. Inna sprawa, że tak czy inaczej powinno się badać hormony tarczycowe o podobnej porze, rano. Ale czy się coś zje przed, czy nie, nie ma znaczenia.
Katharina   "Be patient and trust in the process"
10 sierpnia 2013 21:28
Jak to się dzieje, że w momencie kiedy zostaje wstawiony filmik na youtube, pojawia się on również na takich stronach jak: Fun4Universe.Com - Video Converter  albo www.feeblegrind.com lub CLESIO.NET

??
Teodora, no tak, ja jestem na hormonach cały czas. To pewnie dlatego lazłam tam głodna 😉. W sumie się nigdy nad tym nie zastanawiałam, jak szłam na jakiekolwiek badanie krwi to zawsze na czczo.
[quote author=galopada_ link=topic=20.msg1847287#msg1847287 date=1376157417]
na morfologię na czczo
[/quote]

Dlaczego? Pytam, bo nie wiem. W zasadzie wydawało mi się, że to ma znaczenie w zasadzie tylko przy badaniu poziomu cukru. Robiłam morfologię nie na czczo i była ok, wszystko w normie.
Ruda_H   Istanbul elinden öper
12 sierpnia 2013 18:11
gdzie można w internecie sprawdzić znaczenie snu? Nie znam się kompletnie na horoskopach i podobnych tematach. Jest gdzieś w sieci w miarę wiarygodne źródło?
Wpisz w wyszukiwarkę po prostu ,, sennik" i wyskoczy trochę takich stron. Co do wiarygodności to nie wiem, ja nie traktuję snów i ich znaczeń jako coś ważnego, bardziej jako ciekawostkę. 😉
Ruda_H, ja lubię sennik.biz 🙂

ja nie traktuję snów i ich znaczeń jako coś ważnego, bardziej jako ciekawostkę. 😉

mam dokładnie takie samo podejście 🙂
Horciakowa   "Jesteś lekiem na całe zło..."
13 sierpnia 2013 13:12
Czy jest na sali ktoś znający się na decyzjach środowiskowych? Pilnie potrzebuję odpowiedzi.

Załóżmy, że dla jakiejś dużej inwestycji (300km sieci) została wydana decyzja środowiskowa. Standardowo ma ona ważność dwóch lat, ale na jej podstawie zostało wydane pozwolenie na budowę, a inwestycja się rozpoczęła i nadal trwa.
W trakcie realizacji wniknęła konieczność zmiany przebiegu kanału, jest ona jednak nadal zgodna z DŚ. W związku z tą zmianą wymagane jest uzyskanie decyzji lokalizacyjnej i zmiana wydanego wcześniej pozwolenia na budowę.

Czy w związku z tym konieczne jest również uzyskiwanie nowej decyzji środowiskowej? Podkreślam, że inwestycja jest w trakcie realizacji.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
13 sierpnia 2013 15:56
Buła znalazła wczoraj w krzakach portfel (drugi albo trzeci już w jej karierze 😉 ). Portfel oczywiście został rozszarpany, ale ocalał dowód osobisty. Oczywiście w portfelu nie było pieniędzy. Adres z dowodu to drugi koniec miasta, więc nie pojadę tam, bo dziś nie mam czasu, ale chce go zaraz wysłać pocztą z krótką notką. I się zastanawiam czy się podpisać czy wysłać anonimowo  😁
Horciakowa  Głowy nie położę, ale na 99% nie trzeba nowej decyzji.

JARA A niby czemu masz się ukrywać? Żeby Ci nagrody nie wysłał? Nagrody, raczej nie dostaniesz, ale na pewno miło Ci będzie jak ktoś Ci podziękuje. Jeśli chcesz anonimowo, to po prostu odnieś na Policję a zaoszczędzisz na znaczku pocztowym.
chyba jak wrzucisz do skrzynki to listonosz odniesie na miejsce. ja bym się bała podpisać bo nuż wczesnie była tam kasa 😀
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
13 sierpnia 2013 16:07
Porfel był na bank kradziony, bo był ogołocony, nawet grosza w nim nie było i wrzucony w krzaki. Nagrody nie oczekuję, ale nie chciałabym być oskarżona o kradzież. Dowód należy do Pana 34 rocznik. Wycinek był z emerytury za czerwiec 2013r więc całkiem świeża sprawa.
To wrzuć do skrzynki. Też dojdzie. Oddając na policję możesz potem być ciągana na jakieś zeznania.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
13 sierpnia 2013 16:16
Horciakowa, mogę dopytać jutro. Pomagam przy decyzjach, ale nie miałam takiej sytuacji. Jedynie przed rozpoczęciem inwestycji inwestor napisał, że prosi o zmianę fragmentu decyzji. Aktualnie przesłałam do RDOŚu i czekam na ich reakcję. Możesz też tam zadzwonić ( regionalna dyrekcja ochrony środowiska)
Ruda_H   Istanbul elinden öper
13 sierpnia 2013 18:03
cavaletti, Alaska dzięki za rady  :kwiatek: Domyśliłam się, że najlepiej zajrzeć do czegoś w stylu sennika, i tu niestety pojawił się kłopot z ilością tych dziwacznych stron ... ale moja ciekawość została zaspokojona 😉
slw95   żyj i pozwól trwać
13 sierpnia 2013 20:01
Czy posiadając numer paczki mogę z nim pójść na pocztę i odebrać tę przesyłkę zanim dowiezie mi ją listonosz?
Jara moja mama normalnie napisala swoje dane na kopercie. W zamian dostała list z podziękowaniem i bombonierkę. Chyba nie pomyśli, że złodziej się podpisal..
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
13 sierpnia 2013 21:14
Wysłałam już anonimowo 😉
Czy posiadając numer paczki mogę z nim pójść na pocztę i odebrać tę przesyłkę zanim dowiezie mi ją listonosz?

musisz zadzwonic na poczte wczesnie rano i poprosic, zeby paczka nie zostala wydana listnonoszowi.
slw95   żyj i pozwól trwać
14 sierpnia 2013 06:32
katija, dziękuję (:
mam odtwarzacz mp4 philips gogear. Wiele razy próbowałam zgrać na niego teledysk i nic (zaznaczam, że pamięć jest). Ostatnio znalazłam w ustawieniach obsługiwane typy plików i wychodzi, że filmy odtwarza tylko SMV [160*128]. co z tego skoro na zapsce nie można ściągnąć pliku w takim formacie. Czy da się to jakos przekonwerterować czy coś?
Horciakowa   "Jesteś lekiem na całe zło..."
14 sierpnia 2013 10:58
Misiek69, no własnie mnie i kolegom z biura też się tak wydaje, ale urzędnik wydający decyzję lokalizacyjną wymaga od nas aktualizacji DŚ lub zrobienia nowej.
Na logikę skoro nie zmieniam parametrów sieci - średnicy, przepływów, nie zmienia się zakres inwestycji (DŚ jest chyba najlepsza na świcie - nie ma określonych działek i kilometrażu sieci, są tylko miejscowości i gminy) to po co robić nową? Poza tym z tego co wiem, to dopóki jest ważne pozwolenie na budowę to wszystkie związane z nim uzgodnienia również są ważne.

safie, byłabym wdzięczna. Będę dzisiaj jeszcze dzwonić do urzędu gminy i pytać, bo wczoraj już nie odbierali telefonu :/


szalonakobyła wpisz w Google "konwerter ... na smv" w miejsce kropek oczywiscie rozszerzenie pliku, który ściągasz, avi, mp4 czy jakikolwiek tam masz 😉 na pewno znajdziesz pełno konwerterów 😉 potem tylko wgrywasz filmik do programu, ustawiasz cel, na który konwertujesz, czyli smv i gotowe 😉

ed. literówka
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
14 sierpnia 2013 11:05
Horciakowa, już pytałam koleżanki. Jej zdaniem ( oczywiście każdy urzędnik może mieć jakieś swoje zdanie) wystarczy złożyć prośbę do urzędu wydającego decyzję z prośbą o zmianę brzmienia decyzji z "..." na "...". My piszemy wtedy do RDOŚ o opinię i po zgodzie wydawana jest Decyzja uzupełniająca czy zmieniająca.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się