Ślązaki - kącik oddanych miłośników rasy :)

billy - jeśli u ślązaka widać żebra to nie jest dobrze - ile lat ma koń na zdjęciu..?
Katharina   "Be patient and trust in the process"
08 sierpnia 2013 18:25
precel7 PRZEPIĘKNY koń ze zdjęcia  😜  Nie mogę się napatrzeć  😜
carmina, a mi sie wydaje, ze on nie chudy, tylko taki... bez miesa, jak to sie mowi 😉
billy - jeśli u ślązaka widać żebra to nie jest dobrze - ile lat ma koń na zdjęciu..?


Ma 5 lat...
AleksandraAlicja   Naturalny pingwin w kowbojkach ;-)
09 sierpnia 2013 13:54
Dla mnie też nie tyle jest chudy, co jakiś taki... biedny  😉
chudy, bez mięsa.. zwał jak zwał, IMO ślązak z widocznymi żebrami to co najmniej dziwne.. - czegoś brakuje, albo jedzenia, albo leczenia

ślązaki raczej dobrze przyswają paszę, nie znałam zadnego co by chudy z natury był i by go odpaść nie można było ( w końcu to nie xx)... 5latek powinien być w lepszej formie trochę, ale nie jest jakoś bardzo źle, do "odratowania"  😉
Ślązaki też są rzadkie,także nie ma reguły,np. ten ze zdjęcia, słabo ożebrowany..
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
10 sierpnia 2013 09:46
billy16 mocno spadł z masy. Chorował? Szyja chuda, zadek też. Na podtuczenie konia (o ile jest zdrowy) mogę z czystym sumieniem polecić wysłodki + otręby efekt murowany  😉
Daj wiadro owsa i bedzie git 🙂 ale oczywiscie nie od razu ,tylko stopniowo 🙂
Zgodnie z obietnicą podrzucam link do relacji z Książa - http://peckiel.pl/slazaki/ksiaz-4-sierpnia-2013/ - uzupełnionej o dwulatki i pokazy 😉
Bischa   TAFC Polska :)
11 sierpnia 2013 12:07
Daj wiadro owsa i bedzie git 🙂 ale oczywiscie nie od razu ,tylko stopniowo 🙂


Owies nie tuczy! A może coś odwrotnego spowodować, jeśli zaszczypie w tyłek.
Dokładnie, dokładnie 😉 Ja swojego po chorobie (ponad miesiąc antybiotyków i pół konia mi znikło) odpasałam po prostu otrębami i paszą sukcesa, odżył aż miło. Wysłodki też fajne, ja się powstrzymałam, bo akurat typ tyjący z powietrza i trzeba uważać na niego, żeby za dużo nie nabrał 😉 Jednak przede wszystkim to do oporu siana, słomy i w obecnym sezonie trawki, może ta ostatnia nie ma już takich wartości jak w maju/czerwcu, ale dalej daje efekty. No i siemię, delikatnie oleju, a także sprawdzić zębiszcza.
przepraszam że ślubne, ale mój ślązak tak ładnie dzisiaj pozował  😀

btw, 16-latek, co od 3 lat nie robi kompletnie nic, tylko się pasie, sobie żyje i wygląda jak pączek...
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
14 sierpnia 2013 09:03
Piękny koń, piękne zdjęcie-szkoda że tylko jedno  😉
AleksandraAlicja   Naturalny pingwin w kowbojkach ;-)
14 sierpnia 2013 09:55
Super zdjęcie!
Dave Poll, byłeś na kwalifikacjach?? Jakie ogiery?? Było na czym oko zawiesić??
Mnie w ostatnim momencie z przyczyn losowych odpadła niania i tym sposobem przesiedziałam wczorajszy dzień sama z dzieckiem, więc mam nadzieję, że ogiery były paskudne i lało i w ogóle było do kitu  😁
Może zacznę od pogody...chyba z 2 razy delikatnie pokropilo,ale ogolnie na plus...co do ogierów ,to nie było az takiej rewelacji.Jedynie 6 ogierów zbonitowano na 80 pkt i wyżej. 82 pkt og. Aromat (Deport - Aronia po Hutor) hod. i właść. Andrzej Pasternak, 81 pkt. og. Admirał (ex Albert) ( Tramer - Amira po Hutor ) hod. Podkówka Henryk właść. Pasternak Andrzej ( Fajny ogier,mocna kłoda i fajny na dole ,bardzo poprawny pokrojowo), 80 pkt . og. Rodos ( Drab -  Regencja po Bank ) hod i właść. SO Książ (Naprawdę drugi pozytywny ogier , fajna góra i kłoda ,jedyny mankament to wada przednich nóg  ,za które dostał 5 pkt., 81 pkt . Royal (Lokan - Reba po Rozmaryn) hod. Paluch Dominik właść. Przewoźna Paulina (co ciekawe og. w tamtym roku nie został zakwalifikowany), 80 pkt. og. Lotny(Nomen - Lotna po Hutor) hod i właść. Szorc Dorota ,og.  przedstawiciel starego typu (15 pkt) i o przepieknej głowie i szyi( 5 pkt ) ,troszkę brakowało mu zadu,ale ogólnie ciekawy,og. Pedros(Halat - Pekunia po Junior) 80 pkt.,hod i właść . Bram Józef.Bardzo fajny ogier,bardzo fajny pokrojowo i w typie.Warto było jeszcze zwrócić uwagę na kilka ogierów m.in. og. Wulkan (Lothario - Walencja po Arsenał ) hod. Cieślak Tadeusz.,79 pkt .Fajny og.z fajną górą,ale miał delikatnie widoczną szablastość tylnych nóg.Następnie og. Lokus ( Hutor - Lokana po Glockner) hod. i własc. SO Książ. 79 pkt. Bardzo fajny pokrojowo,było na czym oko zawiesic ,długa szyja z główką Lokana i  elegancka kłoda.Kolejno og. Irys( Iner - Indira po Lokan) 78 pkt. hod. Dorota Szorc.Góra fajna,łopatka ,zad i nerka wszystko sie zgadza ,ale słaby na dole( mały kopyt ),nastepnie og. Elvito ( Hondaker - Elvita po Evento ) 78 pkt. Piękna linia szyi,nerki i zadu,niestety cienki na dole (23 cm) i słabo oceniony w stępie ( 5 pkt).Ogier Parys(Aron - Prega po Atut) 79 pkt. hod i  właść. Paczkowski Henryk. Og. o fajnej głowie i nerce,delikatnie brakowało mu zadu,ale ogólnie na plus.Og. Amant( Nomen - Arka po Palant) 78 pkt. Ogier w super typie (15 pkt) i fajnej kłodzie ,słabo pokazał sie w stępie (5 pkt),ale ogolnie brak większych zastrzeżeń .
Zapraszam do obejrzenia zdjęć z naboru na ZT Książ 2013, nie są co prawda jeszcze podpisane ale już jutro powinno się to zmienić 🙂
https://picasaweb.google.com/116810153903067490682/NaborNaZTKsiaz2013?authuser=0&feat=directlink 
MissisJune Piękne zdjęcia. Szczególnie Lotny w akcji... Tak na marginesie, Lotny chwilę stał w naszej stajni i potrafił przespać większość dnia, chrapiąc przy tym jak niedźwiedź, a tu taki temperament :-)
Takie pytanie- czy też uważacie, że konie które przychodzą na zakład, są coraz lepsze, coraz lepiej przygotowane? Już rzadko zdarzają się jakieś radykalne wpadki... Co o tym myślicie?
Koń nie był karmiony kiedy ja byłam na wakacjach...
I dopiero po 3 tygodniach zobaczyłam, że znikło mi pół konia.
Pierwsze zdjęcie jest sprzed roku, drugie natomiast kilka dni wstecz.
Właściciel stwierdził, że jeśli koń nie pracuje to nie musi jeść owsa.
Konia wywiozłam do innej stajni kilka dni temu, więc zaczynamy tuczyć, badania krwi wyszły nam w miarę ok, po prostu brakuje witamin.
Averis   Czarny charakter
14 sierpnia 2013 21:38
billy16, bo nie musi. Ale musi mieć dużo dobrego siana. Mój koń jak był w wieku Twojego, to na garści granulatu i sieczki i po ponad pół roku braku pracy wyglądał tak:


Ale dostaje dużo dobrego siana. No i dobrze wykorzystuje paszę.
AleksandraAlicja   Naturalny pingwin w kowbojkach ;-)
15 sierpnia 2013 11:38
MissisJune, fajne zdjęcia  :kwiatek: Co to za ogier ze zdjęcia 157?
Dużo w ogóle odpadło? Jak półkrewki? Ech, no żałuję, żałuję bardzo, ale może na połówkę się wybiorę, może się uda  😎
KwiatekTeam, ja ogólnie zauważam coraz większy profesjonalizm w hodowli koni śląskich- coraz mniej przypadkowych koni na czempionatach, coraz lepiej przygotowane konie, mniej przypadkowych kryć. Jeszcze żeby sport zaprzęgowy nie był taki drogi...
to Banderas-Ro syn Lokana zbonitowany na 78pkt
Było 48 ogierów śl. 7 szlachetnych  w katalogu dwóch lub trzech nie było. Na zakład zostało przyjętych 24 ślazaki  +3 szlachetne
MissisJune, ale fajne zdjęcia! 🙂
billy16, Averis dobrze mówi, ślązak na dobrym sianie nie ma prawa tak wyglądać i schudnąć w tyg. Musieli mu objętościówke drastycznie obciąć... Nie przejmuj się, pewnie odkarmi się raz dwa, skoro wyniki krwi ma ok!
KwiatekTeam, widziałam na waszym FB jak się relaksują wasze konie, gdzie jest taki basen?  👀
kare_szczescie sama chciałabym wiedzieć gdzie jest taki basen :-) Ale robi wrażenie ;p a nasze koniki w składzie Bergen i Niger będą walczyć dzielnie w tym tygodniu na zawodach w Bogusławicach... Kto ma blisko, to jest szansa obejrzeć ślązaki w akcji :-)
AleksandraAlicja no niestety zaprzęgowy sport do najtańszych nie należy, chociaż nie tylko zaprzęgowy jeśli ktoś nie startuje jak Bartek ( bo myślę że z zaprzęgowców startuje najczęściej na świecie...), to wtedy sprzęt starcza na długo, a przy częstotliwości 3 tygodnie w miesiącu niestety bryczki dostają w kość. A ceny... no cóż niektóre siodła też kosztują tyle co dobra bryczka :-)
Dorzucam moje trzy grosze do relacji z Książa - http://peckiel.pl/slazaki/ksiaz-13-sierpnia-2013/
AleksandraAlicja   Naturalny pingwin w kowbojkach ;-)
16 sierpnia 2013 13:40
KwiatekTeam, mnie bardziej chodziło o to, że sam wyjazd na zawody jest w zaprzęgach dużo droższy, niż np. w skokach, bo trzeba przewieźć przynajmniej jednego konia i bryczkę (albo i dwie). Żeby konie śląskie się rozwijały, potrzeba więcej zainteresowanych zaprzęgami, choćby amatorskimi, bo dla wielu ludzi frajdą już jest, że mogą pojechać, pokazać konie i zaprzęg. A to niestety jest drogie. Jeszcze parę lat temu w mojej okolicy prawie każdy hodowca ślązaków brał udział z końmi w amatorskich zawodach, pokazach czy dożynkach, teraz jeździ tylko garstka- ci, którzy marzą o zawodowstwie.
MisisJune, na tym jednym zdjęciu Banderas-Ro jest dla mnie ideałem ślązaka- takim, jak na starych zdjęciach czy pocztówkach! Sam ogier zwrócił już moją uwagę na czempionacie w Książu, chociaż wtedy w stawce innych ogierków odstawał delikatnością budowy.
Tutaj macie bardzo fajnego ogiera z SO Sieraków - Ryzyk
bardzo fajnie się z nim współpracowało.
AleksandraAlicja   Naturalny pingwin w kowbojkach ;-)
16 sierpnia 2013 20:07
KwiatekTeam, a jak już tu jesteście, to chciałabym Was wykorzystać- jakich koni szukacie do zaprzęgu, co w budowie jest ważne, jaki typ, jaki charakter, jacy ojcowie wg Was są najlepsi? Niech ten wątek rozkwitnie dzięki Kwiatkom  😉
A właściciel Elvito po Hondakerze wycofał ogiera?? Ktoś wie?
Nie no,dla Banderasa-ro to duzo brakuje do tych starych z pocztówek 🙂 🙂
AleksandraAlicja   Naturalny pingwin w kowbojkach ;-)
16 sierpnia 2013 21:59
Już na pozostałych zdjęciach i u precla faktycznie bez takiego szału, ale na tym jednym to normalnie  😍
Już żałuję bardzo, że mnie nie było, bo mam masę pytań- dlaczego np. ogier hodowli Śmichury nie przeszedł??
I co w ogóle sądzicie o głowach obu ogierów Śmichury? Oba chwytają za oko, ale czy to są głowy ślązaków?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się