Stajnie na Śląsku

Szukam stajni w okolicy Brennej, gdzie mogłabym postawić konia w pensjonat. Wiem, że jest tam ,,Hucuł'', ale nie spełnia moich oczekiwań. Może zna ktoś jakieś inne ośrodki lub przydomowe stajnie? Nie mam dużych wymagań, wystarczy duży, jasny i czysty boks, wystarczająca ilość paszy i pastwisko 😉
Patrząc na realia w Naszych okolicach to przykro mi ale masz spore wymagania jednak  🙁
CIACH
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] ogloszenie w niewlasciwym miejscu
Muszę więc szukać gdzieś dalej albo trzymać ją na ogródku? 😉 Trudno mogę dojeżdżać rzadziej, ale tak, żeby koń miał dobrze. A masz może jakieś propozycje?
Ciężko cokolwiek polecić. Jeśli już jest całkiem fajnie to niestety miejsc brak. Fajna stajnia jest w Gumnej pod Cieszynem ale nie wiem jak teraz z wypuszczaniem na padok. Kiedyś konie wychodziły a potem był z tym jakiś problem. Karmienie i warunki do jazdy ok
Bronze   "Born to chase and flee.."
15 sierpnia 2013 08:45
ja juz do znudzenia polecam stajnie Lasowisko, ale to w Rudzicy...Tutaj przynajmniej masz pewność,że koń dostanie dobrze zjeść i w razie "w" ma fachową opiekę. Jak masz dawać do dziadowskiego pensjonatu to juz lepiej konia w ogródku zostawić  😎
Mamy kogoś kto stoi w A-Prim ?  :kwiatek:
Wichurkowa   Never say never...
15 sierpnia 2013 14:41
equi.dream  mnie 🙂
To biję na pw 😉
Czy ktos moze mi coś powiedzieć na temat rancza Geronimo w Rodakach/Klucze? Ono jest teraz na sprzedaż?
ElMadziarra   Mam zaświadczenie!
15 sierpnia 2013 18:34
Muszę więc szukać gdzieś dalej albo trzymać ją na ogródku? 😉 Trudno mogę dojeżdżać rzadziej, ale tak, żeby koń miał dobrze. A masz może jakieś propozycje?

Moja znajoma ma stajnię w Ustroniu. Tam naprawdę konie dostają dobrze jeść. Odpasło się już tam u niej kilka chucherek tak, że właściciele nie wierzyli własnym oczom. Ja na swojego szkieletora też się nie mogę napatrzeć, taki ładny koń się z niego zrobił. Do tego w sezonie pastwiska od rana do nocy, a zimą i wczesną wiosną konie spędzają dni na padoku, wieeeeeeelkim padoku. Stajnia kameralna. Ale coś za coś -warunki do jazdy "takie se", jeździć jest gdzie, tylko warunki bardziej terenowo - łąkowe, piaseczku kwarcowego niestety nie ma. Za to tereny... obłędne 😜

Daleko do Ustronia nie masz.
Hegemonia   Grunt to konik polny :)
15 sierpnia 2013 22:41
Nie wiem, czy w dobrym wątku, ale plus/minus chyba będzie pasowało 😉. Wiecie może, gdzie i kiedy będą organizowane jakieś amatorskie zawody w okolicach Mikołowa/Katowic? takie TOTALNIE amatorskie 🙂.

w ostatnich latach były jakieś zawody w skokach organizowane (takie typu o puchar wójta, burmistrza, proboszcza itp...) w Mikołowie, ale nie znalazłam info, żeby w tym roku też miały być.
ElMadziarra dziękuję bardzo  :kwiatek: stajnia bardzo mi się podoba 🙂 jak będę mieć chwilkę wolną to na pewno pojadę zobaczyć 🙂
TinaTigra   ...w życiu piękne są tylko chwile...
16 sierpnia 2013 09:43
Hegemonia- już były 🙁 o Puchar Burmistrza Mikołowa- były w tym roku w Aurze w Wyrach.
Hegemonia w Gliwicach mają być ujeżdżeniowe 24 sierpnia i w Mysłowicach w arabce też ujeżdżeniowe 31 sierpnia 🙂
a nie jednak 7go w Arabce?
miały być 31 może zmienili jeśli zmienili to przepraszam 🙂
Czy ktoś trenuje z p.Marcinem Kural i może się o nim wypowiedzieć (PW)?
P.Marcina kurala polecam z ręką na sercu.
Super facet, supr trener i ma ogromne serce do koni ..

Za tani nie jest, ale jeżeli ktoś może sobie pozwolić na wydatek to POLECAM GO.
Czy znacie jakiś trenerów dojeżdżających do Tychów (dzięki 🙂😉 wartych polecenia? (i oczywiście niedrogich 😉) Szukam kogoś kto by mnie poprowadził dalej w moim dupoklepaniu  😉

mam nadzieję, że nie dostanę ostrzeżenia za nieprzepisowy post, ale to jeszcze raczej do ogłoszeń się nie nadaję, na razie chcę zrobić wstępne rozeznanie.. 😉 Mam konia, a za to czasu coraz mniej 😉 czy jest tutaj w wątku śląskim jakaś odpowiedzialna, w miarę dobrze jeżdżąca osoba, która ma za dużo czasu, a brakuje jej kontaktu z koniem i jazdy (choćby ze względów finansowych)? Koń stoi w przydomowej stajni w Siewierzu.
Wszystkie szczegóły do dogadania na PW w razie czego 😉 Dodam tylko, że koń jest rok po zerwaniu ścięgien i choć właśnie wraca do pracy i sprawa jest wyleczona to chciałabym znaleźć kogoś kto ma głowę na karku i wiedzę co z takim koniem można, a co nie 😉 (w grę wchodzi jazda po płaskim w wszelkich formach na razie tylko 😉). Od września myślę będzie zaczynał pracę pod siodłem, dlatego nie jest to sprawa na "już teraz". Z góry mówię, że zależy mi na kimś kto nie tylko przyjedzie, wsiądzie i pojedzie, ale będzie traktował konia jak swojego, wyczyści, przelonżuje, spędzi czas (koń jest spragniony ludzkiego towarzystwa i zainteresowania jego "osobą"😉.
Koń według mnie posiadający same zalety 😉 Superkontaktowy i bardzo wrażliwy, cały do kochania. to tak w skrócie.
Ava: *Tychów 😉
Zalezy, w jakim kierunku chcesz isc, co potrafisz itd, gdzie z koniem stoisz, napisz pw tp moge ci kogos polecic😉
wiem , że 14 .09 są zawody crossowe w Miedźnej, ale nie potrafię znaleźć żadnych szczegółowych info. Ktokolwiek ma jakieś wieści? 👀
/ciach/
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Ogłoszenie
Donia na pewno 14? Wtedy co wkkw w Rybinku? Czy klasycznie odwołane?
zorilla na pewno to nie wiem, tak słyszałam tylko  😉
Temet trochę się rozlazł wg mnie :p

także chciałam czysto statystycznie i z ciekawosci zapytać gdzie trzymacie  swoje konie i dlaczego, gdzie wczesniej koń stał i dlaczego  już tam nie stoi  🙂  104 strony to  duzo czytania,  i wiadomo dużo się zmienia
Śledze ten wątek i Krakowski i różnica jest spora 😀 Są zupełnie inne.

Ja w Bolęcinie, ale nie są to do końca moje konie, tylko 'moje konie' 😉
Drodzy moi!
BARDZO chciałabym zmienić stajnię, szukam czegoś w okolicy Rudy Śl./Zabrza/Bytomia. Warunkiem jest względnie dobry dojazd komunikacją miejską z Bytomia.
Stajnie prywatne też wchodzą w grę, nie tylko ośrodki. Opiszcie proszę warunki, okolice, atmosferę, opiekę nad końmi i orientacyjnie cenę...  👀

Mówcie proszę absolutnie każdej stajni, bo bardzo chcemy uciec z obecnego miejsca pobytu przed zimą bo wtedy warunki stają się...  😵  ...zupełnie nie do zniesienia 
Będę bardzo wdzięczna za wszystkie informacje o KAŻDEJ możliwej stajni... 🙇
MilveDo jakiej kwoty szukasz i czego oczekujesz od stajni ?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się