Kącik Ujeżdżenia

Ronin.   Każdy orze jak może.
27 czerwca 2013 21:20
Jerez de la frontera  🙂
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
21 lipca 2013 21:42
Był ktoś dzisiaj w Łazienkach i może robił zdjęcia?  💃
Kwiatek do kożucha czyli jak się końmi handluje
Nowe "kwiatki" z ujeżdżeniowej łączki

Ciekawy wpis w blogu  Marka.
http://hipologika.pl/modules/news/article.php?storyid=8

Za fb Ulli

Letzte Woche war es leider so weit: Mein geliebter Rusty hat sich auf seiner Koppel hingelegt und wollte nicht mehr.Wir haben den Tierarzt geholt und haben ihn sehr friedlich einschlafen lassen. Seit 7 Jahren hat Rusty seinen Ruhestand in Ungarn auf einer wunderschönen Koppel bei bester Betreuung durch Andrea genossen, zusammen mit seinem besten Ponyfreund Motte.Es tut gut zu wissen, dass er noch so schöne Jahre erlebt hat, nachdem er für mich der beste und treueste Freund und Partner im Viereck über so viele Jahre hinweg war, den man sich überhaupt vorstellen kann.Noch oft denke ich an unseren schönsten Sieg, unseren ersten Sieg bei den Deutschen Meisterschaften im Jahr 2000 in Balve.Und noch öfter denke ich an dieses einzigartige Gefühl, das Rusty mir in so vielen Prüfungen gegeben hat.Er wird für mich immer einzigartig bleiben.Danke RUSTY.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
07 sierpnia 2013 09:11
Znaczy się że Rusty przebywając na swym zasłużonym otium na Węgrzech wydał ostatnie tchnienie i nie ma już go pośród żywych.
tylko dlatego, że położył się i co? nie chciał wstać? dziwne, to chyba nie powód, żeby konia usypiać. mam nadzieję, że były inne powody uśpienia...
RioBrawo, omg, tak, z pewnością, on w ogóle chciał się tylko wytarzać, a już go dopadł wet z trankwilizatorem 🙄

Ten koń miał 25 lat, był po bardzo ciężkiej karierze sportowej, nie wiesz, w jakiej kondycji aktualnie się znajdował, może to nie był jego pierwszy taki problem. Czasami taką decyzję trzeba podjąć i wstyd w ogóle domniemywać, że Ulla ubiła swego tryskającego zdrowiem i wolą życia konia tylko dlatego, że poleżał sobie na słoneczku 🙁
(i lepsza taka decyzja, niż drastyczna walka jednej z fundacji o spracowanego 32-letniego konia, który pewnego dnia położył się i zwyczajnie zaczął umierać. Koń został podwieszony na pasach, cucony, faszerowany adrenaliną - i tak odszedł, tylko nie mógł tego zrobić w ciszy, spokoju i komforcie).

Schodząc ze smutnego tematu - Rusty doczekał się dwóch klonów, jednego we Francji i jednego w Stanach w Teksasie:
[url=http://horsetalk.co.nz/2013/05/21/two-clones-olympic-dressage-horse-rusty/#axzz2bHXZFrWy]http://horsetalk.co.nz/2013/05/21/two-clones-olympic-dressage-horse-rusty/#axzz2bHXZFrWy[/url]
Trochę wyższą mają skarpetkę i numer jeden na innej nodze?
Obydwa mają wyższą i trochę inną w kształcie (tak samo jak klon Murka’s Gem na zdjęciach poniżej), ale klon to nie jest identyczna kopia/dokładna replika, tylko zwierzę o identyczne pod względem genetycznym. Odmiany zawsze wypadają trochę inaczej (i na mój rozum, predyspozycje i zdolności konia też będą ciut inne, ale oby małe Rastki poszły w ślady swojego pierwowzoru).
chryste panie, jak można walnąć takie zdanie...
"Carmina Burana Rusty'ego freestyle nigdy nie została zmieniona i ta muzyka stała się ściśle związana z konia z jego piruetów podpisu i do tej pory nadal najlepszy-temp zmian w historii."
swiatujezdzenia.pl
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
07 sierpnia 2013 19:36
Tak się kończy wrzucanie na stronę tekstów tłumaczonych przez translatora 😉 Masakra...


🚫


Isabelle:
nawet nie czujesz,
ze rymujesz  😁
chryste panie, jak można walnąć takie zdanie...
"Carmina Burana Rusty'ego freestyle nigdy nie została zmieniona i ta muzyka stała się ściśle związana z konia z jego piruetów podpisu i do tej pory nadal najlepszy-temp zmian w historii."
swiatujezdzenia.pl

tia, widziałam to i aż mnie zamurowało 😉))
RioBrawo, omg, tak, z pewnością, on w ogóle chciał się tylko wytarzać, a już go dopadł wet z trankwilizatorem 🙄
Ten koń miał 25 lat, był po bardzo ciężkiej karierze sportowej, nie wiesz, w jakiej kondycji aktualnie się znajdował, może to nie był jego pierwszy taki problem. Czasami taką decyzję trzeba podjąć i wstyd w ogóle domniemywać, że Ulla ubiła swego tryskającego zdrowiem i wolą życia konia tylko dlatego, że poleżał sobie na słoneczku 🙁


chyba cię poniosło...( a już w ogóle słowa o dobiciu). może ty sobie takie domniemanie stworzyłaś, ja na pewno nie. po prostu to zwykłe zainteresowanie z mojej strony, bo sama mam konia 28 letniego, który czasami ma problemy ze wstawaniem po tarzaniu, stąd mój wpis. zresztą co ja się tłumaczę...
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
12 sierpnia 2013 17:50
UWAGA  🏇

Poszukuję kogoś do podziału transportu do Bobrowego Stawu na MWiM 29.08 i powrót 1.09. Własnym transportem, lub moim (wtedy jest to koszt około 150zł w dwie strony).
Okolice Konstańcina-Jeziorny i Piaseczna.

O ile dobrze pamiętam, takie ogłoszenie w tym miejscu nie jest złamaniem regulaminu?  👀
Wyskoczę ni z gruszki ni z pietruszki,ale jestem mega szczęśliwa dzisiaj !!!
Kobyłka długo już pod siodłem nie pracowała i dzisiaj udało mi się ją rozluźnić we wszystkich 3chodach,zrobiłyśmy cofania i ustępowania. Na lekkim kontakcie,miękka ręka. Praca dosiadem. Jestem z siebie mega zadowolona i z konia,że dzisiaj nie schrzaniłam. Podeszłam na luzie. I wyszło świetnie. Później poskakałyśmy,bo jutro zawody 🙂
Gratulacje, ale ja bym z tym postem poszła do puchnących z dumy, albo malinowej mamby  😉
dzięki 😀 za pokierowanie 🙂
Mam jeden w sumie problem. Kobyła na volcie w kłusie wpada zadem do środka. Pilnuję tego zadu bacikiem i także łydką oczywiście,ale nie zawsze to pomaga i problem jest jedynie w kłusie
Witam jesem tu nowy i szukam pomocy w znalezieniu koniarzy z Ciechanowa i okolic PN mazowsze pzdr
nasicc, krzywości konia nie poprawisz na jednym treningu
Jeździj łopatką do wewnątrz na kole, zadnia wewnętrzna noga będzie się bardziej gimnastykować i wzmacniać.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
16 sierpnia 2013 19:00
Założę się, że problem nie polega na wpadającym zadzie, tylko na wypadającej zewnętrznej łopatce - kontrola zewnętrznej wodzy się kłania!
Koniczka, o tym samym pomyślałam 🙂
z tym,że właśnie kontroluję tą zewnętrzną wodzę. już taki nawyk kontrolowania zewnętrznej wodzy i dlatego też myślałam,że to inny problem. możliwe iż ja ją jakoś blokuję. obecnie nie mam jak korzystać z treningów mojego trenera,więc muszę czekać.
Wiadomo,że na jednym treningu wszystkiego nie zrobię.Kobyłka nie chodziła dłuższy czas,więc nie ma formy.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
17 sierpnia 2013 07:50
Kontrola zewnętrznej wodzy to nie taka prosta sprawa. Dla większości zewnętrzna wodza to trzymanie jej na mur beton, a to nie o to zupełnie chodzi. Jak wewnętrzne pomoce zginają, a zewnętrzna wodza kontroluje to zgięcie i trasę przemieszczania to nie ma takiej opcji, żeby koń wypadał łopatką. Jak koń nie w formie to bardzo możliwe, że ma ze zgięciem problem i oszukuje, wypadając łopatką.
Jakie ćwiczenia dla 4 latka żeby rozluźnić łopatkę?
Prócz jazdy w ustawieniu na zewnątrz/wewnątrz i ustępowań?
anetakajper   Dolata i spółka
20 sierpnia 2013 11:51
Program N-5 dowolny z muzyką.
Mam sobie sama ułożyć program? muzykę też mam sama wybrać/poskładać ?
tak, pod warunkiem, że w programie będzie 14 elemenów obowiązkowych, oraz że zmieścisz się w czasie max 4,5 minuty.
anetakajper   Dolata i spółka
20 sierpnia 2013 12:28
program jestem w stanie zrobić, ale muzykę to już gorzej :/
Zwykła zmiana nogi to jaka  😡 ? przez przejście do stępa ?
anetakajper zwykła zmiana to ta z przejściem do stępa na 3-5 kroków
anetakajper   Dolata i spółka
20 sierpnia 2013 12:43
ufff takie coś to wykonamy 🙂 dzięki  :kwiatek:

edit:
A jeszcze jedno pytanko.
Czy, jak zrobię ten program to przed przejazdem/zawodami, mam dać sędziom ?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się