MOTOCYKLIŚCI

Cześć wszystkim!
Już dłuższy czas przymierzam się na kupno motocykla, strasznie mi się  to podoba 😉
Mam dla Was wielką prośbę, a mianowicie do doradzenia pierwszego motocyklu. Chętnie przeczytam opinie, rady itd.
Wybieram między Cagiva mito 125 / Honda cbr 125
Dziękuję z góry za odpowiedź.
Pozdrawiam 🙂
Honda i tylko Honda 🙂
są bezawaryjne, a jak już cokolwiek się dzieje to łatwo dostać cześci i nie kosztują majątku 😀

Bjooork - daj proszę znać o której sę wybierasz w niedziele do tego Radzymina - nie byłam w stajnie już tyle czasu, że jeśli się uda zgrać czasowo to chętnie podjadę ;D
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
26 lipca 2013 12:45
Leo pewnie w godzinach popołudniowo-wieczornych, bo muszę obrócić do Piotrkowa Tryb.
A w tygodniu jestem w stajni koło 19

patt140 tak jak napisała Leo - bierz hondę; jak kupowałam swojego to mechanik polecał właśnie - hondy yamahy i suzuki- łatwo o części, w miarę bezawaryjne.
Leo- hahahaha  😀 😀 Ja mam zgoła odmienne doświadczenia. Wszystko tylko nie Honda- przereklamowane do bólu. A wiele elementów budowy motocykla jest przemyślanych bezmyślnie. Trudny dostęp do różnych miejsc, które dobrze by było mieć na wierzchu- jak w innych markach.
Mamy 2 różne Hondy i mąż klnie na nie najbardziej.  😉

Aczkolwiek mając do wyboru jakąś Hondę i Cagivę ( Jezu....co to w ogóle jest?  😉) wybrałabym Hondę.  😉
Patt140: ja w tej chwili jeżdżę mini cebrą (125cc) i jest to na tyle fajne moto, że po zdaniu na full license (i 25 urodzinach ze względu na ubezpieczenie) będzie przesiadka na średnią cebrę (chyba, że ubezpieczenie mnie dobije, to na SVke). Ogólnie z częściami nie ma problemu, czy to oryginalne czy zamienniki (w UK, ale pewno w PL podobnie), nie psuje się (poza podobno jedyną wadą tego modelu niezależnie od pojemności silnika- regulatorem napięcia), mała z wąską kierownicą, więc i dla niskich osób się nadaje i w korku bez problemu między autami pociśniesz. Jakieś dłuższe wypady też bez problemu, bo 75-80 mph pojedziesz (około 120km/h) - ostatnio zrobiłam swoją 300 mil w jeden dzień w zeszłą sobotę 🙂
Skleciłam na szybko króciuteńki filmik. Nie wybierałam jakoś specjalnie materiału, bo strasznie dużo go mamy. Z pewnością mąż zrobi sto razy lepszy film, na spokojnie- ma ku temu zdolności.
Ale wstawiam i ten.  😀

[quote author=karolina_ link=topic=16685.msg1808089#msg1808089 date=1371807209]
U mnie się cała sprawa z prawkiem przeciągnęła. W moim przypadku nie da rady się w 3 dni przesiąć ze skutera na manual 650cc, potrzebuję więcej czasu, żeby ogarnąć biegi, bo nie ma co się na egzaminie zastanawiać, czy mam jedynkę, dwójkę, czy luz. Udało mi się tak dogadać z instruktorem, że ostatnią lekcję i egzamin przekładam na koniec lipca, a narazie pośmigam sobie jeszcze na L-plates 125cc po londku, wczoraj kupiłam cbrke 125. Zdążyli mnie zapisać na plac, więc 30 funtów za plac przepadło, ale to nie majątek, za egzamin na drodze nie będę musiała drugi raz płacić, i została mi jedna lekcja na ostatnie szlify przed egzaminem, czyli jest ok.  
Z resztą miałam wczoraj fajną podróż do domu 30km londyńską obwodnicą, bo moto ma niesprawne kierunki (pojechało prosto do warsztatu), więc zmiana pasów to był czysty fun...
[/quote]
Karolina kierunki w ciagu dnia nie sa compulsory 🙂 wiec spokojnie w ciagu dnia mozesz sunac bez kierunkow, ja tak robie 😉
A jak mam cos na tylku to wystawiam reke jak na rowerze hyhy i to jest zgodne z prawem 🙂😉))
dzięki wielkie dziewczyny!
a więc Honda. 🙂 pochwalę się jak kupię, jeśli mogę  :kwiatek:
Koniecznie się chwal! Czekamy!  😀
Wczoraj koledzy i jadąca z jednym z nich koleżanka mieli wypadek 🙁
Na szczęście wszyscy żyją, koledzy już wyszli ze szpitala, ale koleżanka w gorszym stanie została.
Jakiś skurczybyk postanowił zawrócić.
link
Dobrze, że ogólnie nie skończyło się źle.  🤔
Strach czasami na motocykl wsiąść.  🤔
No strach... całe szczęście, że jechali powoli.
Nie wiem jeszcze co dokładnie z koleżanką. Biodro i płuca z tego, co wiem oberwały :/
I pewno tylko dlatego, że jechali powoli, skończyło się jak się skończyło. Trzymam za koleżankę kciuki. Zwłaszcza te "płuca" nie brzmią dobrze.
No nie brzmią i to martwi. Biodro podobno pęknięte, w płucach płyn, ale szczegółów nie znam... czekamy.
W lipcu minął rok od śmierci innego kolegi... Niedobrze się dzieje.

Ogólnie jakiś paskudny ten przełom tygodni 🙁
Dworcika - daj znać co z koleżanką. Mam nadzieję, że będzie wszystko ok.

a ja znowu bez motocykla bo mój poszedł do kasacji... i powolutku szukam czegoś innego. Może kupię jakiegoś staruszka i dam do przerobienia na cafe racera? nie wiem. Na razie i tak nie mogę jeszcze jeździć więc mogę się rozglądać za czymś na spokojnie...
Dworcicka.... mam nadzieję, ze koleżanka już lepiej?
Okropnie nie lubię takich wiadomości! A ostatnio z każdej strony trąbią o wypadkach z udziałem motocyklistów 🙁

Karolcia kup Enduro 😀 Enduro są naj naj 😀

Leo - chciałabym ale nie sięgnę nogami. Niestety jestem przypadkiem niskoskanalizowanym 🙁
Długo się broniłam, ale noooo dłużej nie potrafię 😀 Marzenia o własnym motocyklu żyją w mojej głowie od dawna, ale różne zawirowania życiowo-zdrowotne nie pozwoliły na ich realizację i w sumie tematem przestałam się interesować. Ograniczałam się do podziwiania pięknych ścigaczy znajomych i nieznajomych też 😉 Ale, jak to zwykle z marzeniami bywa, wróciły i to ze zdwojoną siłą 🙂 I mam takie pytanie do Was, zmotocyklowanych 😉 bo pewnie orientujecie się bardziej, niż ja, która przepisy przestała śledzić jakiś czas temu...
Jaki motocykl polecacie dla niedużej osóbki - 158 cm, ok. 60 kg ? Jest coś poza skuterami, co się nadawałoby i miało charakterek? I jakie prawko (oraz ile lat trzeba mieć, by można było takie zdawać) jest potrzebne do jazdy na takim sprzęcie? W internecie roi się od różnych przedziwnych kategorii, o których nie miałam pojęcia, bo gdy zdawałam prawko na auto była kategoria na jakiś mały motórek 😀 i standardowe A. Jak to jest teraz? Chodzi za mną ceberka 125 ale noooo nie wiem, doświadczenia nie mam żadnego i nie wiem, czy to najlepszy wybór?

Karolina kierunki w ciagu dnia nie sa compulsory 🙂 wiec spokojnie w ciagu dnia mozesz sunac bez kierunkow, ja tak robie 😉
A jak mam cos na tylku to wystawiam reke jak na rowerze hyhy i to jest zgodne z prawem 🙂😉))



w UK są obowiązkowe, jeśli moto jest w nie wyposażone, to muszą działać, inaczej to jest MOT failure, a więc jak odpukać masz wypadek to jest automatycznie z twojej winy i może ubezpieczalnia odmowic wyplaty (unieważnić polisę). więc akurat tu to tak nie działa.

Ja mam teraz problem z elektryką dalszy, 4 żarówki w 2 tygodnie i kontrolki mają świra, ale może się to dać w weekend ogarnąć.

Tunrida- jak zmontujecie dłuższy film to wstaw koniecznie 🙂 edit: PS. Moje pierwsze wrażenie z Twojego filmu: "omg ona jedzie na czołówkę" :P nie ma to jak się przywyczaić do lewej strony  😁 widoki piękne 🙂

Dworcika - trzymam kciuki za koleżankę... moto oba też do kasacji patrząc po zdjeciach.... oby się dobrze skończyło
Moto do kasacji, fakt.
Koleżanka leży z pękniętą kocią biodrową, kość policzkową mają jej poskładać operacyjnie. Poza tym płyn w płucach i krwiak na jednym. Brzmi paskudnie 🙁
Chłopacy mieli kombinezony, więc w sumie skończyło się na potłuczeniach u jednego, drugi ma złamany nos i pozszywany łuk brwiowy. Ona kombiaka nie miała...
Dworcika- jak koleżanka?

Ja się wpadłam pochwalić, zdałam plac za 1szym razem  😀 Z jednym tylko minusem za emergency stop, za długa droga hamowania- ale nic dziwnego jak się pruło 59km/h przez pomiar prędkości  🤣 Trzymajcie kciuki za drogę w przyszły piątek- jak nie obleję na rondzie (tu są inne zasady przez ronda), to powinnam zdać
Nadal w szpitalu. Nie znam szczegółów, ale idzie ku dobremu.
Gratuluję! 🙂
Witam wszystkich! Ja jestem zupełnie nie motocyklowa ale mój niemąż zaraził się miłością do motocykli 🙂
Jedyne czego mu brakuje to spodnie, biedak jeździ w jeansach więc postanowiłam mu kupić na urodziny taki prezent.
Powiedzcie mi, czy znacie tę firmę? Warto kupić takie spodnie? Nie stać nas na skórzane wypasione rzeczy, pomyślałam że może takie by się nadały.

http://allegro.pl/hit-profesjonalne-spodnie-motocyklowe-wolf-l-a09-i3463298064.html
Moim zdaniem mogą być. Umów się tylko ze sprzedawcą, że w razie czego wymienicie rozmiar. Firma Wolf nie jest jakąś super ekstra firmą, ale spokojnie ciuchy dają radę. Na pewno lepiej w takich niż w jeansach.  🙂
Często w znanych firmach przepłaca się za markę. Czasami te markowe rzeczy są lepsze, a czasami różnią się tylko tym, że mają metkę.
Te spodnie wyglądają ok.
( jakby mu się nie podobały, to przecież odeślesz, nie?)
Dzięki za odpowiedź. Własnie kojarzę, że ma tej firmy kurtkę za jakieś nieduże pieniądze i cały czas ją zachwala 🙂
Tylko nie wiem jak z rozmiarem. Mogę zmierzyć normalne spodnie i to przełożyć na motocyklowe? Wolałabym ograniczyć do minimum opcje z wymianami i zwrotami 🙂
Tak. Spodnie motocyklowe są tylko nieco wyższe niż zwykłe męskie jeansy. Ale zwykle rozmiary się pokrywają.
Zmierz w pasie, w biodrach.
I pamiętaj o najważniejszym- długość nogawki musi być dłuższa niż w jenasach. Bo jak się siedzi na motocyklu, to spodnie się podwijają do góry. A lipnie wyglądają za krótkie! Tak więc nogawki możesz spokojnie wziąć dłuższe niż jeansy.
Właśnie sobie przypomniałam, że tego samego dnia co ma urodziny idzie zdawać prawko.
Jak zda, to będzie podwójne szczęście, a jak nie zda to będzie nagroda pocieszenia 😀

Dzięki za podpowiedzi 🙂 Wybiorę jakieś aktualne jeansy, a jak będzie spał to spróbuję zaktualizować obwód w pasie  👀
Karolcia,  oj tam oj tam, ja ma słuszne 164 cm a mam enduro i sięgam nogami jak marzenie🙂🙂
Mąż w końcu zrobił filmik z Rumunii z tego roku.
Dłuuuugi. Ale chyba pokazuje wszystko po kolei. I między "nudnymi" fragmentami z jazdy, są fajne "kwiatki".
Jakość jest jaka jest. Najlepiej słuchać przez słuchawki. Mimo, że kamerki drogie, to ostatecznie po wrzuceniu na serwer wyszło jak wyszło.


Filmik obejrzałam bez dźwięku (bo w pracy) i jes na prawdę fajny i nie nudny!
Fajne widoczki, a owieczki pod hotelem mnie rozbroiły 🙂 I krówki wracające do domu 😀
Ojjjj fajny mieliście ten wyjazd!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się