czapsy i buty

sandi, poszło bardzo szybko 🙂
Przecież nie musisz mieć lakierowanych nosków, jeśli nie chcesz 🙂
Mankiet wygląda bardzo ładnie moim zdaniem.
mils   ig: milen.ju
18 sierpnia 2013 22:07
Zastanawiam się nad sztylpami i sztybletami z PBK. Myślicie, że dałoby radę zrobić sztylpy miękkie, takie jak np. Hippica Roma, ale z wyższym łukiem, takim jak mają tradycyjny sztylpy oficerkowe? Wysoki łuk bardzo mi się podoba, ale zdecydowanie wygodniej jeździ mi się w miękkich sztylpach, połączenie jednego i drugiego to takie moje małe marzenie. 😁
Dzisiaj przyszły moje sztyblety Hippica na zamek  😅

W porównaniu do moich villahorse niebo a ziemia, przed wszystkim BARDZO wygodne  💘
Perlica są cudowne  😍 zdaj relację jak się sprawują,ja pewnie też sprawię sobie taki komplet z lakierowanym mankietem,tylko nie wiem,czy do prawie codziennych treningów będą odpowiednie.
iskierkowa, ale ja tylko na zawody je używam, na codziennie mam bonidosa akurat czapsy i niezniszczalne hippiki buty.
Ten komplet tylko na zawody będzie bo mi szkoda nacodzień.
Aaa,ja chciałam sprawić sobie komplet wyglądający podobnie do oficerek,a lakierowany mankiet byłby marzeniem.Z tym,że teraz nie wiem jakiej wytrzymałości mogę oczekiwać za 350zł.

Ew. kupię sztyblety hippiki i czapsy roma.To wyjdzie mnie niewiele więcej.
iskierkowa, przejrzyj wątek, ktoś na pewno używa na codzień produktów PBK
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
22 sierpnia 2013 13:38
[s]Mam pytanie czy ktoś używa na codzień sztybletów Start Proffesional albo tych ze sztyblety.pl ? Jak oba z wytrzymałością na codzień, bo waham się pomiędzy jednymi a drugimi ...[/s]

już nie ważne 🙂
mils   ig: milen.ju
22 sierpnia 2013 22:15
Dostałam odpowiedź od p. Pawła, że zrobi mi miękkie sztylpy z wyższym łukiem. 🙂 Prawdopodobnie będę zamawiała, ciekawa jestem czy wyjdzie tak, jak sobie wyobrażam. 👀
Potrzebuję opinii o butach i sztylpach firmy Szydłowski.

Jak się sprawują, jak oceniacie jakość wykonania? Jeśli ktoś mógłby dołączyć również zdjęcia na nodze, byłabym wdzięczna 🙂
Dworcika, ja 4 lata temu kupiłam komplet sztyblety+sztylpy Szydłowskiego. Sztylpy zupełnie mi nie odpowiadały, były twarde, a zamek psuł się kilka, jak nie kilkanaście razy. Po niecałym roku musiałam się z nimi pożegnać. Natomiast sztyblety mam do teraz, już nie używam ich tak intensywnie jak kiedyś, ale nadal można bez problemów w nich jeździć. Jedynym mankamentem po tylu latach użytkowania są lekko wytarte noski 🙂 Także, o ile sztylpy były zupełnie niezadowalające, tak buty są naprawdę bardzo solidne. Zdjęć niestety nie mam.
mils, jak zamówisz i dojdą do Ciebie to wstaw foto, bo sama chciałabym takie zamówić, ale coś nie mogę się nadal przekonać 😉
Dworcika, ja mam sztylpy Szydłowskiego od listopada 2012r. Miałam je w tym czasie na nogach na mniej niż 50 treningach. Lubię je, nigdzie mnie nie gniotą, zamki bez zarzutu, nic złego im się nie stało jak dotąd, w ogólności jakościowo bez zarzutu.

Żeby nie było tak różowo, mają też swoja minusy:
- dostępne obwody nie zmieniają się co 1cm, ale co 2cm -> 35cm było na mnie lekko za ciasne, 36cm byłoby idealne, ale że takiego rozmiaru nie produkują, to musiałam wziąć 37cm, przez co są minimalnie za luźne, co odczuwam jedynie na koniu, zwłaszcza przy jeździe bez strzemion (trochę się zsuwają, myślę że max 2cm)
- gumka od spodu buta obszyta jest bardzo delikatną skórką, która źle znosi mycie - mocne natłuszczenie po myciu z grubsza przywraca jej poprzednie własności
- marszczą się; widziałam dwie pary sztylp od Szydłowskiego kupowane wcześniej i nie działo im się tak, wydaje mi się, że używana obecnie skóra licowa jest trochę miększa niż dawniej
- mają dość wysoki ujeżdżeniowy łuczek, który mnie niestety odstaje od kolana  - wybrałam takie zdjęcie, na którym to widać, o dziwo na niektórych robionych od frontu nie widać tego wcale

Jak kupowałam sztylpy, to nie odczułam, żeby były za wysokie, nigdzie pod kolanem mi się nie wbijały, nie sięgały też za wysoko. Na koniu kończą mi się na dobrej wysokości i się marszczą, w związku z tym chyba jednak są ciutkę za wysokie... Ciekawe jest to, że ja nie miałam pojęcia o tym, że mi się tak marszczą, bo rozłożone luzem nie są trwale pogniecione. Zobaczyłam to dopiero oglądając zdjęcia.

marszczenia:


marszczenia od przodu:


prześwit między sztylpami i kolanami:


widok z daleka:



Zdjęcia są słabej jakości, bo mocno kadrowane + ciemno na hali było.
Moona, gabb., dziękuję za opinie i zdjęcia :kwiatek:
Jakby ktoś się jeszcze skusił... 😉
Dworcika sztyblety Szydłowskiego to najlepsze buty do jazdy jakie kiedykolwiek miałam. Żadne inne nigdy mi nie wytrzymały tak długo, używam ich już 4ty rok i nic się kompletnie z nimi nie dzieje a nie oszczędzam ich, woda i błoto im nie straszne. Mam wersje sznurowaną, ciekawe czy wszystkie są takie trwałe czy trafiłam jakąś pancerną parę. Przerobiłam już sporo sztybletów różnych firm i jak będę kupować następne to też na pewno będą to sztyblety Szydłowskiego  🙂
Braaaaaaz !!
Czarne!  😀
dodzilla a jakiego koloru masz sprzęt? Siodło etc.?
Obie wersje fajne,ale mimo zamiłowania do brązu tutaj brałabym czarne.
Kurde, jeden głos za brązem a drugi za czarnym. Iskierkowa, kochana jesteś 😁 ale się przeliczyłaś, ze 'sprzętu' mam aż czarne Roeckle, czerwone bryczesy Whitakera w których nie chodzę bo dupa za duża, teraz będę miała brązowo szare Fair Playe i brązową kurtkę, po wypłacie doinwestuje się jeszcze w czarne bryczki. Po kolejnej może w kolejne sztyblety, ale za to z zamkiem, lub wiązane jakieś. Może Hippici z zamkiem. No i buty mają być aż do chodzenia po stajni 😁 Myślałam, żeby te wziać w brązie, a Hippici lub inne w czerni, ale sama nie wiem, kiedy będę miała wolnego grosza na kolejne buty. Te Koenigsy mam za frajer, mam sobie tylko kolor wybrać 👀
Ma ktoś może zdjęcie brązowego kompletu hippici sztyblety+czapsy roma ???
dodzilla, czarne, przynajmniej na zdjęciu, wyglądają ładniej. Brązowe w tym wydaniu jakieś takie nieciekawe. Lubie brązy, ale tu postawiłabym na czarne.
O te chodzi ?
Agaleon, :kwiatek:
Dziewczyny mam w domu za szerokie czapsy chciałabym je zwęzić i mam kilka pytań.  Czy wystarczy przyciąć skórę z jednej strony tak jak jest zaznaczone na zdj czy muszę równo z obu? Czy orientujecie się czy podejmie się tego szewc czy potrzebuje rymarza?
sandi, zależy ile musisz zwęzić.Jeśli to mala roznica, kwestia 1cm, to pewnie da rade  jednej strony. Jesli wiecej, to trzeba rowno z obu, inaczej ta wyzsza zesc od zewn. str. lydki przekreci sie za mocno na przod nogi. Nie mozeez wymienic? Robilas na zamowienie czy kupowalas w sklepie?
Leżą już u mnie dość długo. Dostałam je od jednej z re-voltowiczek jak miałam zmasakrowaną nogę i wtedy były ok. Musiałabym zwęzić je tylko jakieś 2cm w najszerszym miejscu ale za to około 4 cm w kostce.
sandi, dość sporo w sumie. Obawiałabym się, że jednak będa się źle układać na nodze, jeśli zostaną obcięte tylko z jednej strony.
Słyszałam opinie, że sztyblety z Decathlona są dobre, nawet te za 60 zł. Ktoś ma?
Warto inwestować w sztylpy hippica? O takie: http://sklep.hippica.pl/czapsy-skora-naturalna.html . Do jazdy 2 razy/ tydzień.
Czy lepiej szyć sobie na wymiar?
Ma ktoś może ich zdjęcia od strony zamka? Bo na stronie tylko takie poglądowe zdjęcia mają  👀
Jasne, że warto. Posłużą dzielnie kilka lat. Ja mam swoje 7 rok i skóra nadal super, choć już widać że swoje przeżyły. Teraz kupiłam kolejne i czekam aż stare się rozpadną.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się