Ślązaki - kącik oddanych miłośników rasy :)

Głowy w porzadku,ale jezeli ogier ma na dole 21 cm to bardzo dobrze ,ze odpadł. Zreszta w ksiedze jest pozadany wymiar 21,5 na 2 lata,wiec nawet nie wiem dlaczego brany był pod uwage.
AleksandraAlicja   Naturalny pingwin w kowbojkach ;-)
17 sierpnia 2013 08:18
A no właśnie. A odpadł jakiś ogier na próbie zaprzęgowej?
Dla mnie głowy ładne, chwytające za oko, ale jakby je postawić obok sp, to różnicy by nie było, podczas gdy większość pozostałych ogierów po głowie się pozna, że to ślązak!
Ale ciezko wymagać od takiego ogierka ,co ma 21 cm na dole i kopytek dwójke ,zeby miał cieżką głowę jak stary typ,bo to by dopiero komicznie wygladało....Zresztą ja nie jestem zwolennikiem pół metrowej głowy u ślązaka .Ok,ma być ciężka,koścista z fajnym ganaszem,ale proporcjonalna do szyi i reszty ciała.
Jeden miał problemy ale przeszły wszystkie. Jeden ogier został zabrany z zakładu ponieważ nie zakwalifikował się drugi z przywiezionych ogierów. Duma właściciela ...
AleksandraAlicja   Naturalny pingwin w kowbojkach ;-)
18 sierpnia 2013 20:58
MissisJune tak przypuszczałam 😉 Ciekawe, że pan Śmichura się nie obraził  😜
Posiada ktoś zdjęcia og. Lombard albo widział go ktoś kiedyś 🙂?
nie miał o co się obrażać wiedział na wstepie że ogier nie zostanie przyjety. Ogier się pokazał i może jakiś kupiec się na niego znalazł i chłopak pójdzie do sportu
AleksandraAlicja   Naturalny pingwin w kowbojkach ;-)
19 sierpnia 2013 11:23
no ja tak prześmiewczo pisałam  😉
AleksandraAlicja jeśli chodzi o konie do zaprzęgu to ciężko to sprecyzować bo nigdy nie należy skreślać żadnego konia, każdemu należy się szansa. Ojcowie? Nomen- super konie o dużej urodzie ale o specyficznym charakterze, mają swój mocny temperament ale gdy się do nich trafi to są nieocenione. Elioty- nieduże konie o wielkim sercu do walki, specyficzny ruch ale chwytający za oko. Lokanysą niesprawdzone jeszcze ale mamy jednego który jest super urodziwy, z reguły mają podobną budowę szyi i głowy a charakter? Po tatusiu dużo słyszy i widzi ale ruchowo nie ma sobie równych, zobaczymy jak to dalej będzie w pracy. Mamy jedną klacz po Arabetto (Jogurt ) klacz nie jest pierwszej urody ma dość krótką szyję dużą głowę ale użytkowo jest super bardzo ambitna super ciągnie z wielką lekkością, ale też jej matką  jest Lokana (budowę odziedziczyla po ojcu jest zupełnie inna niż  Lokan). Mamy jedną klacz po Regimencie, super budowa w nowoczesnym typie, wysoko osadzona szyja piękna delikatna głowa, super skontowane tylne nogi, ma dopiero cztery lata więc wszystko przed nią ale rusza się super a charakter też ma dobry- z dużą ambicją. Może znacie naszego Nigera który jest super koniem jeśli chodzi o sport-ambitny łatwy w prowadzeniu szybko się uczy i nadaje się do wszystkiego do pary do singla do tandemu pod siodlo, a budowa? Lekko przebudowany zad króciutka szyja naprawdę duża głowa, przykład na to że budowa nie musi być wyznacznikiem uzytkowosci i kluczem do sukcesu sportowego. Możemy mówić tylko o koniach z którymi pracujemy. Ale napewno najważniejsza jest ambicja, indywidualny charakter, obszerny ruch (to duży plus i ważna cecha) i na pewno chęć współpracy czyli brak złośliwości. Czekamy teraz na konie po Bergenie i na sprawdzenie Lokanów. Dużo napewno zależy od matki dlatego jesteśmy za oddawaniem ich na zakład i sprawdzaniem ich użytkowo.
A mieliście jeszcze w stajni ogiera Jurand,co o nim powiesz ??
Jurand był bardzo sympatycznym i pięknym ogierem. Wystartował kilka razy w swoim życiu na zawodach, ale brakowało mu przede wszystkim impulsu i żyłki sportowca. Złoty koń, pod tym względem, że można było go dać amatorowi i bez żadnych obaw by sobie z nim poradził. Również nadawał się do różnych rzceczy, typu para, sanki, tandem. Na pewno jest pociechą dla nowych właścicieli, bo był to koń bezproblemowy, nie pokazujący cech ogiera (bardzo grzeczny), nie był to koń który zajmował by czołowe lokaty w dużym sporcie, ale na małe zawody dla kogoś kto chce zacząć przygodę z powożeniem nadawał się jak najbardziej.
Co nie zmienia faktu,że miał bardzo unikatowy rodowod 🙂
Melduję się z moim Karolkiem, że w piątek i sobotę wykręciliśmy na czworoboku w Nkach kolejno 62,721%, 61,912%, 61,863%, 63,088%  😅 udało się nawet jedną 8 zebrać  😁



a tak się relaksujemy po startach 🙂

AleksandraAlicja   Naturalny pingwin w kowbojkach ;-)
26 sierpnia 2013 13:09
Świetna wiadomość  😅 Gratulacje ogromne!!!
Waszym zdaniem ,jaki obecnie jest najlepszy hodowlany śląski ogier ???Podkreslam hodowlany...nie, sportowy . 🙂
Wg mnie Bulwar. Potomstwo, które widziałam zawsze się super ruszało, w typie fajnym. Szkoda, że teraz kryje poza terenem Śląska.
Bardziej chodziło mi o coś śląskiego ,bez dolewu 🙂
Hej hej 😉 mam okazję teraz jeździć w nowej stajni na ślązakach, stoją one u właściciela, gdzie głównie chodzą w zaprzęgu, na polu itd., tak więc jedynym wędzidłem, które tam jest to wędzidło zaprzęgowe. W związku z tym mam pytanie, jaki rozmiar wędzidła noszą wasze czterokopytne? Nigdy nie jeździłam na ślązakach, ani nie orientowałam się w sprzęcie dla nich, więc nie mam pojęcia, czy 13,5 , 14, czy nawet 14,5 i więcej? 😉 jedynym wędzidłem, które mam w domu, jest dość małe 13,5 podwójnie łamane, więc myślę, że będzie za małe.. Oczywiście wiem, że będę musiała dokładnie to sprawdzić, ale tak mniej więcej, w jakich mogę się rozglądać 😉 nie są to jakieś giganty, mają koło 165 cm, max podchodzą pod 170 😉
Po wzroście rozmiaru pyska nie ocenisz, każdy koń musi mieć indywidualnie dopasowane wędzidło, ogłowie i siodło. Moje są praktycznie równiutkie wzrostem, a wymiary mają zupełnie różne, choć akurat oba noszą wędzidła 13,5.
Ok, dzięki wielkie  :kwiatek:
Będę wszystko dokładnie dopasowywać do pewnej klaczy, ale nie wiedziałam, czy w ogóle przymierzać to moje 13,5, czy kupić jakieś większe od razu i sprawdzić 😉
A nie prościej zmierzyć to wędzidło zaprzęgowe, jeśli jest dopasowane?
Niestety dobrze dopasowane nie jest, widziałam, że jest trochę za małe 😉 ale następnym razem na pewno je zmierzę, myślę, że o rozmiar większe będzie dobre, tylko nie miałam okazji, bo do tej stajni trafiłam niedawno i dopiero byłam tam pierwszy raz i od razu rzuciło mi się w oczy, że innego wędzidła nie ma, no ale jak mówię, był to pierwszy raz w stajni, potem wyleciało mi z głowy i jak wróciłam do domu i pomyślałam o sprzęcie od razu przypomniałam sobie o wędzidle. A pytam tylko orientacyjnie, bo do tej pory nie miałam jakiegoś bliższego kontaktu ze ślązakami, dlatego nie mam pojęcia w jakich granicach się rozglądać 😉
Hej a tu jest mój ślązak 😉 Amfiperyt ur. 2008 😉 Kare  śliczności
ktoś orientuje się kiedy w Książu będzie aukcja koni ? bo coś nie mogę znaleźć na ich stronie 🙂
Aukcja zawsze była w tym samym czasie co próba dzielności ogierów.
Witamy wszystkich!

Ślązaki znowu górą! Lokan i Bartek wygrali MP- D1 w ostatni weekend w Bogusławicach! Na ujeżdżeniu zdobył 8 punktów przewagi, podczas maratony był drugi kilkanaście setnych za pierwszym Bartnikiem s.p., a w konkursie zręczności jedna zrzutka w czasie! Trzeci też był ślązak- Liban(Lobelia – Lektor śl. po Locarno śl.), którym powoził Sebastian Bogacz. Razem z MP rozegrane były Zawody Krajowe w klasie C i w ogólnej klasyfikacji pierwszy był właśnie Lokan, a czwarty przed Libanem był nasz śląski Bergen (m. Berenika po Mundial śl. o. Turkus śl.). W L-1 też mięliśmy reprezentanta konia Drab (m. Dama po Arsen śl. o. Hutor śl), którym startował nasz debiutant i wywalczył drugie miejsce :-)
dołączam zdjęcie autorstwa Oliwii Chmielewskiej :-)
Gratuluję sukcesów! 😀
Powiem tak ..nie jestem zdziwiony,Bartek już dawno na polskiej arenie jest poza zasiegiem 🙂 🙂 ale sukces jak najbardziej cieszy 🙂 oby teraz w Niemczech poszło również dobrze,ale wiadomo ...trudny teren 🙂 🙂
Wczoraj na hipodromie w Sopocie, po raz pierwszy zetknęłam się na żywo z parą pięknych zaprzęgowych ślązaków . Czy w pomorskim są jakieś stajnie, gdzie można pojeździć na nich w siodle lub zaprzęgiem? może ktoś coś wie?
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
16 września 2013 07:33
Przypominam się z moją ślązaczką  🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się