DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie

napisze mi ktoś wymiary owijek stajennych rozmiar full ? 😉)
Pad na 2cm gąbce, od spodu polar. Kolor wściekle fioletowy (żaden aparat nie łapie tego koloru. Coś takiego, może ciut-ciut ciemniejszy: ), lamówka pistacjowa.
Wczoraj skończyłam podróbkę nauszników Fair Play Premiere Collection i jestem w nich zakochana  😍 W padzie z resztą też :P
Do tych nauszników zrobię jeszcze czaprak/pad 🙂

I jeszcze białe uszy:

Edit: literówka i rozmiar zdjęcia
Nauszniki super 😀 ekstra pomysł, również jestem zakochana w tym konkretnym modelu Fair Play  😍  Oj, natchnęłaś na uszycie czegoś takiego, stripe jeszcze nie szyłam i już mam swoją koncepcję  😀iabeł:

Tymczasem mój nowy wytwór, chyba najmocniejszy, najgrubszy i wymagał najwięcej wysiłku mojego i biednej maszyny, która się zaciekle buntowała 😉 ale jest, oto i on, pad orange - spód polar, środek gąbka, wierzch gruby drelich 😉

Oczywiście zdjęcia słabej jakości, na żywo kolory są duże ładniejsze i wszystko jest "równe" 😉
Żałuję tylko, że nie miałam innego sznurka dostępnego, granatowy byłby idealny ;(
Dorzucam moje dwa nowe padziki 🙂
kokardkowe nauszniczki 😀
Ja przez całe wakacje kmniniłam czy mam wenę na zrobienie czapraka czy nie... No i nie chciałam zaczynać żeby zaraz nie wyrzucać tego wszystkego bo mi się odechce... A kiedy naszła mnie wena? Właśnie dzisiaj! Na koniec roku ! xd I tu jeszcze w innych kolorach jakich nie ma w sklepie :C A tag bardzo chciałam zacząć robić pad dwustronny żółty z turkusowym *.* Ale teraz to mi się chyba tylko ostanie go zamówić xd
A może znacie kogoś tu kto by mógł zrobić jakoś nie drogo taki padzik ? 🙂
Sio   nowe wcielenie marchewki
27 sierpnia 2013 15:01
Pisałam Wam wcześniej, że myślę o wypleceniu ogłowia ze sznurków. No i wreszcie jest pierwowzór. Może być kantarem, ogłowiem wędzidłowym (po przyczepieniu pasków do wędzidła) lub sidepull'em. Na razie konia widziało tylko raz i jeszcze nie wiem jak przejdzie testy wytrzymałości. Nadal się obawiam, czy nie będzie obierać, ale właścicielka powiedziała, że w razie czego podszyje filcem. Na trzecim zdjęciu z wodzami (może się okazać,że będą za grube, ale to faza testów), na ostatnim zdjęciu lekko opadający naczółek z węzełkiem na środku.
Sio jak dla mnie bomba! 😀
A czy ma ktoś może książkę ekwipunek jeździecki? Są tam podane różne rzeczy które można zrobić samemu
Sio: Szałowe!
Haffek: Tę od Christiane Gohl? Ja mam. Średnia ta książka jak dla mnie. Nic specjalnego się z niej nie nauczyłam no ale... 😉 Czego z niej potrzebujesz?
napisz do mnie pm z mailem to Ci wyślę. mam na pdf
Ta dam! Padzik na odznakę  😅 ogólnie zaczynam ćwiczyć szycie innych wzorów niż polo-pady i zwykłe pikowane, kolejny będzie stripe-in 😀
Wierzch - drelich, wkład - gąbka, spód - siatka bawełniana
kolor - brudna biel
Sio   nowe wcielenie marchewki
28 sierpnia 2013 15:16
Teraz muszę zrobić sobie nowe ogłowie, bo tamto już ma dom 😉
okunka Brudna, to ta biel dopiero będzie... po odznace 😉
a tak serio to super szyjesz  - masz talent  🙂
Sio wykonujesz takie kantarki/ogłowia na zamówienie ?🙂
Sio   nowe wcielenie marchewki
28 sierpnia 2013 16:34
To był pierwszy i jeszcze nie przeszedł testów, ale jeśli chcesz to mogę zrobić 🙂
na szetlanda dałoby radę ?😀 i jaka cena?
Ma ktoś pomysł, jak nazywa się ta taśma, z której zrobione są uwiązy? Pod jakim hasłem szukać jej w internecie?
Jaskierkowa dziękuję bardzo za miłe słowa :kwiatek:
żałuję, że mam deficyt materiałów w tym momencie, bo natchnienie jest, maszyna chodzi, czas też się da wygospodarować, tylko no właśnie... te materiały 😉
zazdroszczę ludziom z dostępem do profesjonalnych maszyn, kilometrów tkanin, taśm, akcesoriów itd. Chyba powinnam zmienić branżę i pójść na jakiś kurs krawiecki hehe  😁
Hej ja własnie zabieram sie za robienie czapraków 😉 takich troche niestandardowych 😉 taki a'lla jaskółka i taki jakby ,, w fale " mam pytanie gdzi emoge kupić ta taśme by obszyć brzegi i zrobic uchwyty na popręg itp ?
sepia   Koń stworzon ku bieganiu, jak ptak ku lataniu.
29 sierpnia 2013 14:03
Najlepiej zrobić lamówkę z tego materiału, z którego szyjesz czaprak. Wygląda to dużo bardziej estetycznie. Zwykłe satynowe lamówki z pasmanterii są mało trwałe. Ew. taśma parciana, ale ładna to ona nie jest.... raczej wykorzystuje się ją przy rzepach które trzymają czaprak u góry.
Moniqś, z jakiego materiału robisz uszy do nauszników?
Chciałam zrobić nauszniki. I mam pytanie jak nazywa się ten "sznureczek" z którego plecie się nauszniki ?
ten sznurek to welna/ włóczka
a z jakiego sznurka robicie naczółki makramy ?
a ja ostatnio zrobilam inne diy.
chcialam kupic kask granatowy w stylu toczkowatym, jak charls owen itp. ale drogo, nie do konca potrzebne... znalazlam na volcie uzywany Horze Harmoniuz za 30zł i... zmieniłam materiał 🙂. Miałam wątpliwości, ale stwierdziłam że najwyżej stracie 40zł i trudno. ale udało się. mogłam zrobić to dokładniej ale oczywiście nie byłam wystarczająco cierpliwa 😉
Materiał na kasku, to ten sam co kołnież fraczka, ktory oczywiscie tez sama szyłam 😉 i koszule. i czapraki z zdjęć 🙂
Ah no i daszek był złamany, ale po rozebraniu kasku na czynniki pierwsze udało się go naprawić.
Zdaje sobie sprawę ze używany kask to słaby pomysł na ochronę, ale potrzebowałam na ujeżdżenie (mlody kon) granatowy kask więc ryzyko stosunkowo nie duże.
Kokardka z tyłu to diamenciki.
a oto efekty (i fotka sprzed 🙂 ):
mam pytanie, jakiej lamówki używacie do obszycia derki polarowej ? nie mam pojęcia jaką kupić żeby nie byla za gruba lub za cienka... POMOCY!
Zorilla, wow, efekt jest niesamowity! w jaki sposób zmieniłaś materiał? naklejałaś te paski?
Zorilla, szacun! Efekt jest fenomenalny!
Do derki na obwódke - wszystko jedno 🙂 szerokosc z 3cm, mozna uzycz tasmy nosnej, rylsowej, bawelnianej... moze nie satynowej ale cos już trwalszego jak najbardziej.

Rozebralam kask na czynniki pierwsze i zdjelam stary kondomik. Na jego podstawie wycielam te trowkąty i pozszywalam, potem poprzyklejalam do skorupy, dlatego z przodu sa lekkie marszczenia :/ ale jakbym dokładniej pozszywała to byloby idealnie. Potem podskorupe wciesnelam spowrotem ta styropianowa czesc i voila 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się