Kącik ŁODZIANINA (Łodzianie, Łódź i okolice)

[quote author=Gosia_m link=topic=1096.msg1844039#msg1844039 date=1375777970]
Wybieram się do Wiki, widziałam negatywny komentarz odnośnie rekreacji, a czy ktoś wie jak jest tam z hotelem dla koni?
[/quote]
Nie no blagam ta stajnia to rzeznia jest jakas! wszystkie konie wychudzone, Siano widza od swieta, owies tez, stoja na zapiaszczonych padokach, jakies konie tam nogi polamaly....ja odradzam to miejsce!Cala rotacja koni (hotelowych) raczej nie swiadczy opozytywnie o tym miejscu....Ale przejechac sie i sprawdzic mozesz...
hmm, Stajnia Wiki ma raczej w środowisku nie najlepszą opinię, właśnie ze względu na kiepsko wyglądające konie, marnie prowadzoną rekreację po której dzieciaki nie potrafią dobrze skręcić konia, nie jest to stajnia w której stawia się na jakość jeździectwa tylko na pieniądz kosztem koni i młodych adeptów jazdy. Nie polecam
Jeśli chodzi o jazdy w Wiki to uważam że 40 zł za 45 minut to o wiele za dużo, przy czym np. w Zbyszko jest dobra rekreacja i jeździsz sobie godzinę za tę samą cenę. Oczywiście nie każdemu pasuje kj zbyszko, ale gdyby porównać warunki, konie, itd, to wydaje mi się ze jest stokrotnie lepiej.


Btw, czy ktoś mógłby mi coś powiedzieć o KJ Mała Stajnia?  🙂
Howrsowa   Nie jestem tym kim nie jestem
16 sierpnia 2013 09:31
Czy wie ktoś kiedy i gdzie (październik - listopad) są egzaminy na odznakę?(oczywiście w łódzkim) 😅 🏇
W łódzkim to zawsze w sierpniu były w ŁKJ.
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
22 sierpnia 2013 08:27
Mam pytanko. W Arabice będzie wymiana podłoża ale na placu otwartym czy na hali?
Skad masz takie informacje?
Vero o tym klubie na priv
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
22 sierpnia 2013 14:03
Skad masz takie informacje?

Słyszałam rozmowę właściciela Arabiki 🙂
🏇 Siemaneczko. Właśnie się zarejestrowałam, a już niedługo zakotwiczę i w Łodzi, prawdopodobnie razem z kuniem.

Dlatego mam do Was parę pytań 🙂
m.in. jak wygląda sport w Łodzi i okolicach, jak z zawodami 😅 (czy są, czy są fajne, czy może jest mało, czy zawodnicy reprezentują wysoki poziom, czy  skacze się też wyższe klasy), jakie stajnie polecacie (w Łodzi, nie okoliczne)?
Bo właśnie widzę, że wszyscy psioczą na tę biedną Wiki, a mi znajoma polecała właśnie tę stajnię oraz stajnię Centaur 🙂, ale co koniarz, to opinia.

Poza tym, jeśli ktoś szuka konia do dzierżawy, to ja mam od listopada. Uznałam, że najszybciej będzie dać tutaj cynk i rozmawiać bezpośrednio z łódzkimi koniarzami 🙂

Wygląd koni w Wiki mówi sam za siebie,a stajnię
Centaur polecam, trener na miejscu
przejedz się i poznaj warunki :-)

Bo właśnie widzę, że wszyscy psioczą na tę biedną Wiki, a mi znajoma polecała właśnie tę stajnię oraz stajnię Centaur 🙂, ale co koniarz, to opinia.




Idę w ślady Twej znajomej i gorąco polecam stajnię Wiki! Ale żebyś OMINĘŁA JĄ SZEROKIM ŁUKIEM! Chyba "biedna Wiki" nie cieszy się złą opinią bez powodu?
Jeżeli jesteś nastawiona tylko na Łódź, a nie okolice to Centaur, Arabika... Poza Łodzią... hmm Grotniki, Adamów Stary, Salio zależy wszystko, w którą stronę 😉
kermit   Horses horses everywhere ..
23 sierpnia 2013 09:43
Dlatego mam do Was parę pytań 🙂
jak z zawodami 😅 (czy są, czy są fajne, czy może jest mało, czy zawodnicy reprezentują wysoki poziom, czy  skacze się też wyższe klasy),



Sprecyzuj:
co to jest mało ?
co to jest wysoki poziom ?
co to są wyższe klasy ?

W Łódzkim w Gajewnikach masz raz w roku ogólnopolskie. Poza tym możesz liczyć na C klasę mniej więcej raz w miesiącu (dwudniowe) latem czasami częściej.
W Łodzi szału nie ma.
Jeśli chodzi o stajnie to musisz sama pojeździć i zobaczyć na czym Ci najbardziej zależy, czy na padokach, hali, trenerze czy np. karmieniu..
Poziom nie jest zly, w koncu mamy zawodnikow z pudla MP i z pierwszej 20stki rankingu PZJ😉
tak jak pisze Kermit, C sa regularnie, do tego nie po 2-3 konie tylko robi sie ich coraz wiecej. Jest kilka osrodkow z bdb podlozem,fajnym zapleczem do organizacji zawodow (Gajewiniki,Salio (to moje odkrycie tego roku, jestem zakochana po uszy, zarowno w podlozu, rozprezalni, wlascicielach, atmosferze itp.)).
Dziękuję za odpowiedzi.


Wcześniej jeździłam w różnych miejscach Polski (maz., kuj.-pom., wlkp no i podlaskie  :respect🙂, nigdy nie poznałam nikogo z Łodzi (może dlatego, że nie jeździłam w woj. łódzkim 😀 ), dlatego wszystko jest dla mnie zupełnie obce i nowe. Chciałam się zorientować, czy łódzkiemu bliżej do mazowieckiego czy do podlaskiego, stąd pytania typu "czy mało" i "czy wysoko" 🙂 A że już się tu przeprowadzam, to można by się co nieco dowiedzieć.

W takim razie Wiki odpada. Skoro tak stanowczo odradzacie, to nie ma mowy, żebym tam zajrzała. A ta Salio (odkrycie roku), to w Łodzi czy raczej gdzieś nieopodal?
Jeśli chodzi o poszukiwanie idealnych warunków, to najchętniej znalazłabym współdzierżawcę do mojego konia. I wcale nie ze względów finansowych tylko raczej z braku czasu. Musimy się przeprowadzić, z tym, że ja będę miała dość wymagające studia - tak że regularne treningi mogą być pewnie tylko złudzeniem, a chciałabym mieć konia blisko siebie, żeby móc do niego zajrzeć, nie tracąc czasu na podróże między miastami. I nie wiem, co idzie pierwsze: stajnia czy dzierżawca  🤔wirek:, bo sprawa pilna, czasu mamy mało.
Karla🙂, a orientujesz się może jak w Salio z rekreacją? Bo znajoma szuka jakiejś stajni. Jest raczej średniozaawansowana, trochę skacze, ale głównie ujeżdżenie. Miałaby tam możliwość rozwoju umiejętności jeżdżąc w grupie, czy już lepiej indywidualne lekcje? Tzn wiadomo, że indywidualnie zawsze lepiej, ale też chodzi o koszta 😉
A w Salio jaka cena za pensjonat?
Jeśli chodzi o stajnie to musisz sama pojeździć i zobaczyć na czym Ci najbardziej zależy, czy na padokach, hali, trenerze czy np. karmieniu..


hehe, jakby to było takie trudne zorganizowac te wszystkie podstawowe rzeczy w jednej stajni....ech


A tak poważnie, Centaur jest fajny, ale o wolny boks tam trudno...może to też o czymś świadczy🙂

A Salio jest bardzo daleko od Łodzi i bez auta to raczej się tam nie dojedzie.
bez przesady z tym bardzo daleko- okolice Bialej, chyba jakas rekreacja -trzeba wejsc na ich stronke lub zadzwonic. Dla mnie patrzac na poziom dziewczyn  i dziewczynek w towarzyskich zawodach i na prace Ludmily jak najbardziej warto sie tam wybrac🙂
No jak ja mieszkałam w łodzi to dla mnie było za daleko, no i kwestia oczywscie posiadania lub nie auta...ja je posiadałam🙂
Ale o zalezy...na czym komu zależy bardziej🙂
Na stronie niestety nie ma ceny za pensjonat 🙁
Jest rekreacja. Godzina jazdy kosztuje 40zł, teren 45zł (tak jak jest napisane na stronie). 😉
Karla🙂, dziękuję! A do Salio blisko mam zarówno ja, jak i moja znajoma 😀 Zależy w której części Łdz się mieszka, hehe.
dziadu, odpowiem na jedno z twoich pytań tak: stacjonuję na styku mazowieckiego i łódzkiego, do startów (mając wybór) zawsze wybiorę łódzkie! Z wielu powodów, ale najważniejszym jest (jeśli nie wybierze się jakiegoś dziwnego miejsca) - widoczny Profesjonalizm. Niemal wszystkich (mówię o różnych statusach/profesjach).
O, ładna opinia, halo 😉 No i widzę już pełen artyzm elokwencji 🙂
To aż mi głupio, że przesiedziałam w Łodzi 2 lata i nie dotarłam na ani jedne zawody...  😡
jakas aferka z OZJ Lodz? podobno rozwiazany bo walki z pieniedzmi i lewymi paszportami byly i nalezymy do Gniezna cy cos..? jakies wiesci ktos ma?
ozhk a nie ozj 😉
pomyleczka  😀
a tu sie naprawie...
http://www.tvr24.pl/wiadomosc-Zrobieni_w_konia-4306.html
Od lat wiadomo było, że pani D. kręci prywatne lody w ozhk!!! cały zarząd o tym wiedział, ale nic nie "widział" . Osoby które sprzeciwiały się takiemu porządkowi rzeczy wylatywały z pracy i nikt nie chciał z nimi rozmawiać!!!! Dziwne, że tak długo to trwało.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się