Emerytura dla konia- gdzie?

ogloszenie
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] ogloszenie poza odpowednim dzialem
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
26 stycznia 2013 12:40
moni_P idź z tym do ogłoszeń, zaraz dostaniesz bana i tyle cie będą widzieli.
Czy ktoś jest w stanie pomóc w znalezieniu taniej stajni(do 500 zł), dla emeryta? Najlepiej w odległości 100 km od Warszawy, no chyba, że coś taniego, godnego uwagi to może być dalej. Boksy angielskie(otwarte), mile widziane. 😀
Witam,jestem tu nowa,
to rozpocznij od zapoznania sie z regulaminem
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] ogloszenie w niewlasciwym miejscu
Hej,

Pomóżcie pliz bo nie wiem za bardzo w którym wątku mam pisać. Pierwszy raz szukam stajni w rejonie, którego nie znam ;(
Poszukuję:
Super fajnej stajni na emeryturę/odpoczynek w okolicach Warmi (Interesują mnie głównie rejony Iławy i kier na północny zachód)
Warunki dla konia:
1. Super opieka - koń nie wymaga żadnych zabiegów jedynie dostaje różne dziwne suplementy.
2. Pastwiska

Warunki dla mnie możliwie jakiś las w pobliżu, ale nie jest to koniecznością.
Mile widziane wszelkie kameralne stajenki i ew chów bezstajenny. Nie musi to być typowo emerycka stajnia.
Cena bez znaczenia.

:kwiatek:
Coś chyba nie dociera, że tego typu rzeczy zamieszczamy w ogłoszeniach. Proszę poczytać dokładniej regulamin i zacząć się do niego stosować.
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnpmod.gif[/img] Kolejne ogłoszenie mimo trwającego ostrzeżenia. Za to samo właściwie.
Szukam czegoś kameralnego w Zachodniopomorskim, w okolicy Szczecina najlepiej ale nie musi być "rzut beretem". Żeby ktoś wypuścił na łakę z innym koniem (najlepiej wałach) krową lub kozą, zgarnął na noc, dał owsa i odkurzył, sprawdził czy nie ma jakichś problemów. Koninka ma 20 lat, mieszanka z zimnokrwistym, nie sprawia problemów zdrowotnych (tfu tfu tfu!). Jeśli ktoś coś kojarzy to proszę o sms 666900066
Witam
Czy ktoś wie coś o stajni w łódzkim? Taka emeryturka dla zdrowej kobyłki, z codzienną dawką ruchu na padoku i opieką.
agulaj79, stajnia Nowelina w Złotej, przy trasie Rawa-Łódź.
Szukam stajni dla 25latka z COPD. Zależy mi na boksach angielskich, owsie gniecionym i pobycie na pastwisku od rana do wieczora. Cena do 400 zł. Proszę o kontakt.
a może jest w okolicach Krakowa jakaś mała prywatna przydomowa stajenka z pastwiskami ? Szukam czegoś takiego dla mojej klaczki. Zależy mi na dobrej opiece, pastwisku i terenach do sporadycznej jazdy 🙂
Lov   all my life is changin' every day.
09 lipca 2013 18:55
A ja polecam stajnię w Warblewie 😉 http://dwor.warblewo.pl

300 zł z werkowaniem, konie od rana do wieczora na dworze, mają do dyspozycji 35 ha łąk 😉 A mój Czekoladowy wygląda jak mała, włochata kulka, taki okrąglutki 😁
Hej!  :kwiatek:
Orientuje się ktoś może w fajnych miejscach w mazowieckim dla emeryta (do 400 zł)? Ważna jest dla mnie naprawdę dobra opieka, bo koń dosyć delikatny (pod względem kolkowym i ruchowym), nie wymagam placu do jazdy itp, bo koń ma już nie pracować. Szukam bezpiecznego miejsca i dobrych ludzi  :kwiatek:
dzial ogloszen jest gdzie indziej
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnmute.gif[/img] uzytkowniczka byla juz dwukrotnie karana za ogloszenia w tym watku.
mamuteq   .:Iść za marzeniem i znowu iść za marzeniem... :.
28 sierpnia 2013 21:26
a ja szukam miejsca w okolcach kielc gdzie moge oddać zrebaka na odchów. Oferty na priva
Agata-Kubuś   co może przynieść nowy dzień...
27 listopada 2013 09:13
Podpinam się pod prośbę WeronikiN
Szukam stajni w mazowieckim, do 450 zł, nie jest potrzebna żadna infrastruktura, jedynie bezpieczny boks, dobre jedzenie, padok i opieka. Koń nie wymaga specjalnej troski, jest bardzo spokojny i bezproblemowy. Może być to stajnia przydomowa, sprawdzi się jako koń do towarzystwa.
ash   Sukces jest koloru blond....
27 listopada 2013 09:28
Agata-Kubuś   co może przynieść nowy dzień...
27 listopada 2013 10:35
Ash, dzięki. Juz jesteś kolejna osobą, która mi mówi o tej stajni. Koniecznie musze zwiedzić.
Agata-Kubuś   co może przynieść nowy dzień...
11 grudnia 2013 09:09
up up ludziki, bo jednak Puchatka czeka emerytura na co najmniej renta na okres minimum 4 miesiące. Koń nie wymaga dodatkowej pielęgnacji, odnowiła się stara kontuzja. Nie potrzebuję żadnej infrastruktury tylko dobrej opieki i padoku. Cena do 500 zł. Odległość do 50 km od Warszawy byłoby super. Jako kon do towarzystwa sprawdziłby się idealnie. Proszę pomóżcie...
Dzwoniłam już do stajni z linka od Ash. Jesteśmy z Właścicielem w kontakcie, bo póki co ostatnie miejsce jest zarezerwowane.
W sobotę będę w okolicach Wołomina, bo tam będę oglądać jeszcze jedno miejsce. Może ktoś może mi zaproponować coś jeszcze.
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
11 grudnia 2013 09:55
Agata-Kubuś a może Zakolej Ranch w Barchowie? Co prawda jest to dalej niż 50 km od Wawy, ale dziewczyny w wątku o pensjonatach sobie chwaliły
tutaj ich strona na facebook'u.
Witam,
zwracam się z ogromną prośbą do wszystkich o pomoc w znalezieniu dobrego domu dla 18 letniej klaczy po przejsciach. Kobył jest bardzo trudnym koniem w boksie, gryzie i pokazuje kto jest górą, natomiast pod siodłem jeździły na niej dzieci do lasu. Klacz jest trudna w obejściu więc przydałby się ktos kto się zna. Wiem, że znalezienie domu a nie rzeźni dla takiego konia to bardzo bardzo ciężka sprawa, ale moja sytuacja życiowa nie pozostawia mi wielkiego wyboru. Mimo ciężkiego charakteru bardzo kobyłę kocham, była moim pierwszym koniem i zarazem spełnieniem dziecięcych marzeń. Przez ostatni okres była typową kosiarką i taką funkcję chciałabym żeby pełniła dalej. Jeżeli wiecie, że ktoś ma stado i nie sprawiło by mu różnicy żeby dołączyła jeszcze jedna kobyła to błagam dajcie znać. Więcej info na priv.
Dziękuję za uwagę.
Agata-Kubuś   co może przynieść nowy dzień...
11 grudnia 2013 12:22
Nasturcja-Renata ślepa albo głupia jestem (mozliwe bo trochę mi sie zawalił świat) ale nie widze na fb numeru. Masz lub ma kto inny? Chętnie zadzwonię i pogadam.

edit - mam numer z katalogu stajni 😉
Agata-Kubuś   co może przynieść nowy dzień...
06 stycznia 2014 20:21
Co prawda post pod postem, ale czuję się usprawiedliwiona, bo od poprzedniego minął prawie miesiąc.

Dziś odwiozłam Puchatka na rentę (tfu tfu, być może emeryturę...) do stajni Patrol w Drwalewie. Moje wrażenia z dziś są jeszcze lepsze niż po zwiedzaniu stajni 2 tygodnie temu, a już wtedy miejsce to zrobiło na mnie super wrażenie. To co dla mnie ważne:
- czysto
- brak błota na padokach (mimo, że wczoraj padało)
- siano na padokach, woda również
- czysto w boksach
- mili właściciele
- wyluzowane konie, bez żeber na wierzchu

A teraz coś co mnie urzekło i sprawiło, że jestem pewna, że oddałam konia odpowiedzialnym i rozsądnym ludziom. Puchatek przez kilka dni będzie miał swój osobisty padoczek, przez płot z przyszłymi trzema kolegami, żeby się powoli zapoznał, a dodatkowo jest to najsuchsze miejsce w okolicy, bo cyt. "skoro jest po kontuzji, to żeby nie było ślisko" - nie prosiłam o to. Rozsądek, rozsądek i jeszcze raz rozsądek to coś co cenię ponad wszystko inne i tam w pełni to znalazłam.

Jestem szczęśliwa, że zwiedziłam wiele miejsc, wiele odrzuciłam i wybrałam mam nadzieję najlepsze z możliwych.

Poza Patrolem bardzo dobre wrażenie zrobił na mnie Zakolej Ranch w Barchowie. Minus dla mnie to odległość (ponad 80km z domu) i kowal zajmujący się całą stajnią... doprowadził mojego konia do mechanicznego ochwatu i nie chcę żeby go jeszcze kiedys dotykał.

Dzień uważam za udany, Puchaty od dziś robi to co lubi najbardziej - je, wietrzy zadek i myśli o następnym posiłku...
Teraz jedynie potrzebne nam kciuki, żeby usg w połowie kwietnia wykazało, że noga zagojona i koń ma zielone światło do pracy, w końcu 15 lat na karku to nie powód do przejścia na emeryturę...
Rozglądam się za tanimi łąkami dla koni w województwie lubelskim, mazowieckim lub podkarpackim.
Zależy mi na jak najbardziej "naturalnych" warunkach i cenie do 400 zł.
Bardzo proszę priv.
powiedzcie mi kochani , czym karmić dziadka emeryta który traci zęby? Nie chodzi mi o paszę tresciwą bo tutaj mogę i moczę mu granulat i wysłodki dostaje tez mesz ale czym zastąpić siano? Wiem ,że są trawokulki ale nie dam rady finansowo (zakładając ,ze przynajmniej worek dziennie musiałby dostac)
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
21 marca 2014 10:12
Można sieczkować przecież siano. Nie masz może jakiegoś sąsiada, który ma sieczkarnię? Za przysłowiową flaszkę może by całego balota zsieczkował. W znajomej stajni jest praktycznie bezzębny dziadunio (32l.) i takie rozwiązanie wychodzi zdecydowanie najtaniej.
Faza trawokulki z siana są tez w niższych cenach niż "sklepowe", np tutaj http://ogloszenia.re-volta.pl/sprzet/szczegoly/88741, worek 30kg na pewno wystarczy na dłużej niż 1 dzień. Może chociaż spróbować?
Sianokiszonka - lepiej ją  koniowi "wymemłać" i pobrać choć częściowo. Oczywiście myślę o sianokiszonce w dużej beli, któa kosztuje od rolnika 50-100 pln za ok 600 -700 kg w zależności od regionu a nie o tej paczkowanej ze sklepu 😉.
Pro linen (DTM horse) na allegro wystawia większe ilości trawokulek w niższej cenie:
akurat aukcja zakończona, ale można napisać maila
http://allegro.pl/trawokulki-dla-bydla-koni-krolikow-800-kg-i4035473705.html

Edit.
Śrutować siano na mączkę. Kupujesz śrutownik używany - już 500 zł powinien być z silnikiem i przy dobraniu odpowiedniego sita otrzymujesz mączkę z siana, po namoczeniu zrobi się papka taka jak po namoczeniu trawokulek. Sama tak miałam robić jak konisko miało problemy z paszczą, ale po wizycie weta okazało się zbyteczne na razie, choć stan zębów wskazuje, że za jakiś czas będziemy musieli śrutować siano.
dzięki. poszukam śrutownika , bo przeciez nie będę co miesiąc kupować flaszki dla rolnika lub nie będe sie prosiła. A nasz dziadek juz nie daje rady jeśc sianka. Niewiele mu zębów zostało.
Faza, a sieczkę je? może sieczkarnia?
Sama mączka ma jedną wadę: koński przewód aby dobrze funkcjonował musi mieć ruchy robaczkowate. Sieczka będzie pracować w jelitach a mączka może się blokować.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się