PSY

Dziś wieczorem przyjeżdża do mnie sześcioletni 'cocker spaniel'...w życiu nie miałam z ta rasą styczności i gdyby to ode mnie zależało nie brałabym teraz kolejnego psa. Można bez przeszkód kastrować w tym wieku?
Kastrowałam psa w podobnym wieku, bodajże był rok młodszy i nie było przeciwwskazań. Ostatnio napotkana pani u weterynarza powiedziała, że była zmuszona ciąć dziesięciolatka zatem nie ma reguły.
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
25 sierpnia 2013 16:14
Wojenka wiem, że offtop, ale jakiego szkła używasz do fotografii psów? :kwiatek:
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
25 sierpnia 2013 16:20
Nas już któryś raz namawia wetka żeby naszego ciąć- 11 latka. Ale jak dla mnie za duże ryzyko, za duży stres niż to warte, zwłaszcza że rok temu miał 2 operacje więc przeżył więcej stresu niż przez całe swoje życie 🙄
nie wytrzymam i sie pochwale, chociaz nie moje. Matka Guerry urodziła 6 szczeniat http://bugari-acd-en.blogspot.com/2013/08/b-bugari-litter-born-on-20-21st-of-june.html



Rzeczywiście coś dla mnie, dzięki Edytka za pamięć  :kwiatek:
Tet, łaciate szaleństwo, moje gratulacje!

U nas temat adopcji/wzięcia drugiego psa wciąż się oddala różnych przyczyn 🙁 Powiem więcej, już dwóm cudnym suczkom pomogliśmy w tym czasie znaleźć dom (jedna się przybłąkała, drugą na Fejsie "wyhaczyłam"😉 więc chociaż tyle mojej radości. Pies po poważnej kontuzji, koń po poważnej kontuzji a to nie koniec... Dlatego "tylko" tyle mojej radości  🙁
PumCass   zachowaj zimną krew!
25 sierpnia 2013 17:31
Pytanie do osób stosujących buty dla psów: Czy ktoś z Was miał styczność z butami Summit Trex od Ruff Wear?
Właśnie, a propos butów - w jakich warunkach je stosujecie? Bo wg mnie na zwykły hiking po górach buty są zbędne. Gdybym może miała łazić gdzieś po skałach - ok, ale wydaje mi się, że w terenie psie łapy sobie radzą lepiej niż moje hanwagi. Czy tylko do czasu?
PumCass   zachowaj zimną krew!
25 sierpnia 2013 17:56
Hiacynta Moje suczydło ma strasznie wrażliwe opuszki, wczoraj była z nami w prostym terenie konnym (głównie droga wałem i kawałek ścierniskami) w sumie ok 6 km (dla wilczaka to jest nic  😉 ) Nikt nie wie gdzie i jak, ale porozcinała sobie opuszki w obu przednich łapach  🙄 dziś mam kulawca, który nie chce nawet wyjść na szybkie siku...
Niestety Cad to taki pechowiec, często lata po krzakach na poligonie i 7 na 10 takich spacerów kończy się rozwaloną łapą  🙄 witki opadają, dlatego pomyślałam o butach na wypady w dzicz, no i na zimy też się przydadzą bo odrobina soli powoduje, że psa trzeba nieść do domu.
Oj, no, w takim przypadku to zrozumiałe! Na mojej nic póki co nie robi wrażenia - była z nami w Gorcach, latała jako malunio po zimowych chodnikach, w sumie nie widzę potrzeby, żeby ją obuwać na wycieczki w góry. Pewnie mi się zmieni po pierwszej rozciętej łapce (tfu tfu 🙂😉
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
25 sierpnia 2013 18:30
Ruff wear ma fajny sprzet - jakosciowo, ale drogi.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
25 sierpnia 2013 21:00
Mam tylko dwa zdjęcia z dzisiejszego tropienia i to z samego końca 😉


Zapoznanie się z celem


Wytropienie i unieszkodliwienie celu


Mamy misję uczyć się zaznaczać przedmiot łapą. Zapewne jak w przypadku brania przedmiotów do pyska zakończy się niepowodzeniem 😉
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
26 sierpnia 2013 10:30
Blow: ACD rodzą się nie wybarwione, ciemnieja z wiekiem.
Jara: łaciaty to pet, to wada urody, ale wielu ludziom właśnie on sie podoba bo taki dziwak

Hiacynta Moje suczydło ma strasznie wrażliwe opuszki


To dziwne, wilczaki na ogól mają bardzo mocne opuszki i jeżeli na ich drodze nie stanie szkło albo ostry metal to świetnie radzą sobie w każdym terenie  😀 Moja buszuje po krzakach, ścierniskach, ostrych kamieniach, głazach, asfalcie etc. i nic  nigdy (tfu tfu, odpukać) jej się w łapę nie stało. Musisz mieć faktycznie wyjątkowo wrażliwą kobitkę  🤣

Hiacynta My tez nie używamy butów w górach a już na pewno nie Polskich, gdzie wszędzie wydeptane są ścieżki  🙂  Na wyjazd w Alpy miałam co prawda buty w plecaku, ale nie sprawdziły się- kupiłam je na wypadek fragmentów szlaku z naprawdę ostrymi kamieniami i kiedy do takiego doszliśmy (wielkie głazy z powierzchnią działającą jak tarka) tak jak szybko te buty Mirnie założyłam tak szybko je ściągałam.  Sucz miała zdecydowanie gorszą przyczepność w nich, potykała się i wpadała w szczeliny  🤔  Żaden but nie jest w stanie oddać choć połowy tej przyczepności jakie mają wilczakowe łapy a opuszki po wyjedzie były nienaruszone nawet to takim ciężkim terenie  👍

W ten weekend byliśmy w Karkonoszach, psów cała masa małe duże rasowe nierasowe, żaden nie miał butów.
Ooo, a daj namiary na Karkonosze pliz? Jakieś noclegi dog friendly, jakieś wskazówki co do szlaków? 🙂
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
26 sierpnia 2013 16:06
Kto narzekał, że jego pies pozować nie chce? Moja modelką nie zostanie, w dodatku stwierdziła, że "winter is coming" i siedzi pod kocem  😵
PumCass   zachowaj zimną krew!
26 sierpnia 2013 16:19
emi no właśnie też mnie to dziwi, ale ona w sumie od szczeniaka ma wieczny problem z łapami - jak nie pocięte opuszki to zerwany pazur, albo rany kwalifikujące się do szycia  🙄 Czasami mam wrażenie, że ktoś mi ją zauroczył pod tym względem 😁
No nic, będziemy kombinować z jakimiś butami, bo jeśli ma mi za chwilę znowu kuleć to lepiej jak się dziennie przebiegnie dwie-trzy godziny w "trampkach"  😉

a tak na dokładkę, kilka fotek suczydła od forumowej Harji :kwiatek:


CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
26 sierpnia 2013 16:27
Pumcass pierwsza absolutnie genialna! 😲
Wojenka   on the desert you can't remember your name
26 sierpnia 2013 16:31
Wojenka wiem, że offtop, ale jakiego szkła używasz do fotografii psów? :kwiatek:


Sigma 50-150 ze światłem 2.8.

Już w weekend na Polach Mokotowskich Dog Chow Disc Cup! 😅
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
26 sierpnia 2013 16:34
Wojenka Ruda lata?
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
26 sierpnia 2013 16:35
o, może się wybiorę pofocić... Zobaczę jak z czasem 🙂 Ktoś z RV będzie? 👀
Wojenka   on the desert you can't remember your name
26 sierpnia 2013 16:48
Trochę polata - w time trialu i dartbee. Po raz pierwszy zmierzy się także ze skokami do wody  🙂
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
26 sierpnia 2013 17:01
Wojenka, ulalala, dużo fotek ze skoków do wody! 🙂😉
PumCass, bo to jest taki mały delikates 😉 ścierniska i krzaki jej nie służą, a później łapki pełne bólu 😉
Wojenka   on the desert you can't remember your name
26 sierpnia 2013 17:16
bajaderka-zorro   But who to fuck am I to dare to accept?
26 sierpnia 2013 17:22
jestem zachwycona puszkami TOTW  😍 mięsne kawałki z warzywami, a to wszystko w sosiku, pachnie tak że sama bym to zjadła  💘
PumCass   zachowaj zimną krew!
26 sierpnia 2013 17:32
harja jej to tylko służyłby dobrze czerwony dywan  😁
CzarownicaSa :kwiatek:
Ooo, a daj namiary na Karkonosze pliz? Jakieś noclegi dog friendly, jakieś wskazówki co do szlaków? 🙂


Z psem na 100% można przenocować w schronisku na przełęczy Okraj i w Samotni. Nocowaliśmy w tym pierwszym (warunki mocno takie sobie, 40zł os+ 10zł pies), bo w tym drugim nie było już wolnych pokoi 2 osobowych. Poza sezonem lub rezerwując z wyprzedzeniem warto wybrać Samotnię, bo cena niższa a schronisko jak i jego umiejscowienie są przepiękne  💘
Na 99% nie da się natomiast zakwaterować z psem w schronisku "Odrodzenie".

Co do tras z psem można łazić wszędzie i po polskiej i po czeskiej stronie, więc wszystko zależy od tego co kto lubi  🙂  My szliśmy z przełęczy Okraj przez Śnieżkę do Samotni, potem wracaliśmy przez Czechy i jak wyszliśmy o 5 rano to o 20 wróciliśmy  😵 Niestety w sezonie tylko w godzinach porannych na tych trasach można uniknąć tłumów. Wbrew pozorom fajne są też szlaki poza KPN na przykład u okolicy Kowar. Jakbyś potrzebowała jakiś szczegółów to pisz na PW 🙂



I diablica moja  😍


Szelki Juliusa sprawdzone w górach i w lesie z linką  😍

PumCass świetne zdjęcia, a wy przez tą rozciętą łapkę nie na wilczakowym obozie czy już się w takie rzeczy nie bawicie 🙂 ? 
PumCass   zachowaj zimną krew!
26 sierpnia 2013 19:35
emi Nasza nieobecność na obozie spowodowana jest moją niedyspozycją finansową i czasową 😉
Ale ja Wam zazdroszczę tych górskich wypadów 😍 mogłabym wasze zdjęcia oglądać i oglądać  🙂
I właśnie sobie uświadomiłam, że chodzicie na szkolenie ze swoją Mi do mojej znajomej - Weroniki M. (ewentualnie mieliście z nią jakieś zajęcia, bo wiem że odbywa praktyki w tej samej szkole dla psów i mówiła, że trafił jej się wilczak o imieniu Mirna) 😁

EDIT: dopisek
PumCass, przecudowne suczydło!!
emi, mega zazdroszczę wypadu! Dobrze wiedzieć, że można w Karkonosze psy zabrać.
emi Nasza nieobecność na obozie spowodowana jest moją niedyspozycją finansową i czasową 😉
Ale ja Wam zazdroszczę tych górskich wypadów 😍 mogłabym wasze zdjęcia oglądać i oglądać  🙂
I właśnie sobie uświadomiłam, że chodzicie na szkolenie ze swoją Mi do mojej znajomej - Weroniki M. (ewentualnie mieliście z nią jakieś zajęcia, bo wiem że odbywa praktyki w tej samej szkole dla psów i mówiła, że trafił jej się wilczak o imieniu Mirna) 😁

EDIT: dopisek


Kurczę były 2 albo 3 dziewczyny, które przyglądają się zajęciom albo coś pomagają, ale nie przedstawiały się nam.  Ostatnio bywa taka filigranowa, sympatyczna blondynka, to ona  😀 ? 

Obóz nam "zabrał" trenerkę to mamy teraz tydzień laby, Mirna niepocieszona  😂  Potem jeszcze 3 tyg zajęć i egzamin, ale to przeleciało  🤔

W góry to nas zawsze bardzo ciągnęło a Mi przeszczęśliwa kiedy może się z nami całymi dniami włóczyć. Szkoda tylko że nie wszędzie można z psem pojechać  🙁
A propos. Dzisiaj znalezione:
http://wyszczekani.blogspot.com/2013/08/pies-w-parku-narodowym-dlaczego-nie.html#more


I jeszcze szczegółowe  informacje gdzie można z psem jeśli chodzi o PN:

http://www.podrozezpsem.pl/2013/07/pies-w-parku-narodowym.html
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się