Kuce - wszystko o

emptyline - to młodziak dopiero co zajeżdżany, którego drugiego?
Mówisz o poniaku?
emptyline   Big Milk Straciatella
29 lipca 2013 21:23
Pokićkało mi się, czy w hucułach pokazywać tego chłopaka i jeszcze jednego, srokatego? 🙂
Pasje?
taką z biało-czarnym ogonem?
emptyline   Big Milk Straciatella
29 lipca 2013 21:28
Taaaak!
Pojechała na zaźrebianie, więc jak wróci to pocykam coś 🙂
dziewczyny polecałyście te siodełko pro lighta na kucyka mojego,czy używkę znajdę ? 👀
Gdzie w okolicach Warszawy kupię źrebaka, wyższego szetlanda lub walijczyka ?
Ktoś wyżej pisał o handlarzu koło Nadarzyna, jakiś adres/telefon?
I ja chciałabym się przywitać- również słabość mam do kucyków- tych nieco większych. Jakiś czas temu z przyczyn losowych musiałam zrezygnować z posiadania dużego konia, ale nabyłam źrebną kuckę- mieszankę 127 cm w kłębie, po prostu ją uwielbiam. Widać w niej trochę krwi huculskiej i ma świetny charakter. Żrebaczek po kucu szetlandzkim- z charakterkiem 🙂 Pozdrawiam
[img]http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ef88eb825e283941.html[/img]
[img]http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5bf606e6a5f1cee2.html[/img]

jeszcze linki, problem mam ze wstawieniem zdjęć.....
Malaga
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/087e3577c9ea0cc2.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4ab1629fb711bf99.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6e9ee83af1ae32f4.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/71433ded1abe4a86.html
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Brak edycji - post pod postem
emptyline   Big Milk Straciatella
05 sierpnia 2013 13:12
Time, ok, czekam grzecznie. 🙂

halzik, sympatyczne koniska. Jak mały ma na imię?


To ja wrzucę mojego Całka, strzeżcie się, mam wreszcie własny aparat, zdjęcia robię teraz non stop.  🙄






To ja wrzucę mojego Całka, strzeżcie się, mam wreszcie własny aparat, zdjęcia robię teraz non stop.  🙄

taaaak! Czekałam na to. Jest cudowny 😎 😍
to ja znów wbijam się ze zdjęciami Tesława pod Mają. z niedzielnych zawodów 🙂







emptyline jestem fanką Twojego kuca!
No to ja się skromnie pokaże z kilkoma zdjęciami. Przedstawiam wam Elwisa vel. Michał forumowej bezuni
Słuchajcie,mam mały problem (i znów uświadamiam sobie jak mało wiem)  😡
Mianowicie dziewczyny na zimę zamieniają mi się w kulki,chyba jak większość kucy. Zakładanie popręgu o dwa rozmiary większego z powodu SIERŚCI już przestaje być dla mnie śmieszne.Nie chciałabym ich golić,ze względu na to,że hali nie mam i w zimę chodzą dwa razy w tygodniu,więc w ogóle nie ma sensu.Ale też nie chciałabym żeby mi znów tak obrosły.Macie jakiś sposób na to? Kiedy derkować i jakimi derami je okrywać żeby tak nie obrosły?
Wrzucam naszego turbo konika polskiego 🙂
Time, koniki polskie zawsze mi się podobały. A wody to zazdroszczę 😀iabeł:
emptyline, to mój ulubiony re-voltowy kuc. Maść ma cudowną!😉
Mam pytanie. Jakie ogłowia noszą Wasze kuce? Ja się cały czas waham między pony a cob, ale raczej jestem bardziej zdecydowana na pony. Burza ma 120cm z ogonkiem. A niedługo Nasz pierwszy kowal. Chyba ja się bardziej stresuję niż ona  😁
[img]https://lh5.googleusercontent.com/crT6uXG-IUOgDXwwiawvd9TjiW6tM9s_2VYVAPfUiQU=w701-h501-no[/img]
emptyline   Big Milk Straciatella
13 sierpnia 2013 22:28
ontaria, dziekujemy, przekażę kropkowi! Na Twoją raczej ogłowie pony, mój jest dobre 23cm wyższy, ma spory łeb i nosi cob'a.

Jeszcze kilka zdjęć:





I z jazdy, jako, że wreszcie troszkę wsiadam! 🙂


ontaria na B grupę bierz pony 😉
To ja wrzucam kuckę, która od kilku dni stoi u nas w stajni. Na razie skromnie, bo to pierwsze skoki tej pary 🙂
i jedna po jeżdzie
[quote author=emptyline link=topic=200.msg1843489#msg1843489 date=1375704771]
Time, ok, czekam grzecznie. 🙂

halzik, sympatyczne koniska. Jak mały ma na imię?

dziękuję 🙂 mała nazywa się Kola



Ostatnie zawody, niedługo kolejne 🙂
Witam, nowa w wątku i przedstawiam się z "moim" srokatym młodziakiem z którym właśnie zaczynam pracować 😀


Bardzo rozbrykany kucol, pierwsza jazda i całowanie ziemi, tak więc zapowiada się ciekawie  🏇
To i ja sie pokaze.. Romeczek 😀 




[quote author=fruity_jelly link=topic=200.msg1820397#msg1820397 date=1373122752]
Enii to Ty miałaś Kanona? Co u niego?
[/quote]

Mialam, miałam 🙂 Teraz siedzi sobie niedaleko Szczecina i obija się na pastwiskach u nowej kochającej pani. Ma nawet swój profil na fb  😉
opolanka   psychologiem przez przeszkody
27 sierpnia 2013 19:44
Słuchajcie,mam mały problem (i znów uświadamiam sobie jak mało wiem)  😡
Mianowicie dziewczyny na zimę zamieniają mi się w kulki,chyba jak większość kucy. Zakładanie popręgu o dwa rozmiary większego z powodu SIERŚCI już przestaje być dla mnie śmieszne.Nie chciałabym ich golić,ze względu na to,że hali nie mam i w zimę chodzą dwa razy w tygodniu,więc w ogóle nie ma sensu.Ale też nie chciałabym żeby mi znów tak obrosły.Macie jakiś sposób na to? Kiedy derkować i jakimi derami je okrywać żeby tak nie obrosły?

A kiedy Twoje konie zaczynają obrastać? Wiele zależy od pogody i od tego, w jakich warunkach są trzymane. Można zacząć derkować polarem już w październiku. Na dzień, jak ciepło derki ściągać.
Kinia ,bardzo fajny Romuś,w moim typie 🙂 Poza tym widziałam jego przemianę w innym wątku,wyszedł na...ludzi? konie?  😁
Jak wszyscy,to i my się przypominamy,bo wieki nas ze zdjęciami nie było:

i pokraczne my,stare zdjęcie,z dziwnymi proporcjami (mam wrażenie jakbym była tu gigantem a nie 160cm chucherkiem którym kucyś z radością próbuje targać),z pierwszych zawodów
w jakich siwa miała okazje startować,zastodołowych ale niech się przyzwyczaja.W każdym bądź razie uchwycony moment jednego
z może czterech skoków oddanych podczas całych zawodów.Trzy przejazdy,trzy eliminacje hehe 🙂 a w domu śmiga ogrodzenia ponad metrówki...
Chociaż dzisiaj była całkiem znośna i jak na nią szeregi 70cm to SUPER.We wrześniu jedziemy taki prawdziwy konkurs
kucy,ciekawe jakie tym razem przygody będą.Ech..urok kucy,ale jak by się nie działo,to chyba za te bunty ją tak kocham  😀iabeł:
że niby niewiniątko 🙂

I Białka obrażona za wszystko.między innymi za fakt,że jest szorowana i przestanie być brudna:

Korzystając ze ściernisk (proszę o nie komentowanie mojego dosiadu,rąk i w ogóle,całej mnie,sama się przeraziłam):
szkoda,że serwer jakość zniszczył..

opolanka Białka zaczyna zarastać jak Haxley od ChingisChan-tak samo ma już sterczący puszek na zadzie,czyli bardzo wcześniej.Iskra powoli zrzuca właśnie letnią sierść.Póki temperatury na plusie to w stajni mamy ciepło,więc ugotowałaby się w czymkolwiek,myślę,że jak już będzie na minusie (w nocy) to zacznę od cienkich polarów (akurat takie mam,DIY z kocyków z Pepco),później coś dołożę etc.-stopniowo,to może wypadnie część zbędnego owłosienia.
Mój stwór póki co nie obrasta, co jest dziwne bo zazwyczaj stara się utrzymywać futerko przez 10 miesięcy  😁 Zaczynamy trenować ujeżdżenie, po 3 latach koń zaczął odpuszczać z głową ale nadal jest taka menda... dużo pracy która na pewno się opłaci 🙂
Fotki z dziś pod Panią trener!  🏇



Porównując to do tego jak zazwyczaj mój koń chodzi, czyli głowa wysoko, wysoko w chmurach jestem zachwycona  😜
Kayra   Kucusiowy wariat :P
27 sierpnia 2013 20:37
Kinia16322, już podziwiałam Twojego karuska w innym wątku, super się zmienił. Normalnie gratki dla Ciebie za pracę włożoną w niego 🙂
iskierkowa, fajne to Twoje małe 😀 Przypomina mi mojego poprzedniego kuca, siwa klacz, wiecznie się grzejąca. I też raz skakała raz nawet do drąga nie podchodziła :P
To ja pozdrawiam jeszcze wakacyjne z Małym


Kayra dziękujemy 🙂 Zazdroszczę Wam możliwości pławienia się,my też uwielbiamy wodę ale możemy wchodzić jedynie do stawu na głębokość metra,bo nigdzie indziej nie ma bezpiecznych zbiorników.
Jej też wiecznie nic nie pasuje,ale zdarzy się,że cieszymy się obie jak głupie.
Pomysłów już do niej nie mam,bo co by nie robiła to jej się po chwili nudzi-tak,że na jednej jeździe musi mieć urozmaicenie typu szeregi gimnastyczne-poskakała trochę,to zgarniamy je z placu i męczę kluskę profi ujeżdżeniem,po chwili to też jest nudne,więc pojedyncze skoki,a jako że kucyś po tym dalej tryska energią i najchętniej wywiozłaby mnie gdzieś,to musiałam ją wziąć na ściernisko i pole,żeby sobie wynagrodziła jakoś niespełnione ambicje o kucu crossowym&wyścigowym. Tak wyglądała wczorajsza jazda...czyli ja wracam,padam na pysk, a ona zamiast odpoczywać to radośnie hasa po padoku i próbuje pokryć własną matkę. 😎 
Szczerze to nie wiem  już,czym ją zajmę jutro.Na serio.  💃

dairoxroxi dokładnie tak jak piszesz,praca się opłaci,chociaż kuce to mendy z natury są. Widziałam w wątku szmatoholicznym to siodełko,które kucor ma na sobie,bardzo fajnie wyglądają te brązowe bizy. Wasze zdjęcia doskonale obrazują trudy jazdy w ostrogach na kucach-trza się wysilić,jak chce się jej użyć 😀
edzia69   Kolorowe jest piękne!
28 sierpnia 2013 08:28
Iskierkowa nie wiem czym ją żywisz, ale serio bym się nad dietą zastanowiła. Mamy kilkadziesiąt kuców i zawsze jeżeli był problem [nigdy aż taki jak Twój] to była kwestia "przeżywienia". Nie raz sprzedawaliśmy spokojne kuce, które u nas były ok, a na skutek pomysłów właścicieli lub STAJENNYCH stawały się za szybkie. Rewizja odżywiania załatwiała problem.
Trawą 🙂 od rana do wieczora na pastwisku siedzi.No i trochę wysłodków,ale czy je dostaje czy nie-i tak ma świra.
iskierkowa No to siodełko to póki co jedyna ujeżdżeniówka jaka na kuleczkę pasuje, ale na szczęście trafiony zakup bo jeszcze mega wygodna jest 😀 A co do ostróg to przyznaje Ci rację, trener też powiedział od razu, że jak będziemy akurat mieli ujeżdżeniową jazdę to mam brać je ze sobą bo nie ma się co męczyć skoro ona i tak ma nawet ostrogi gdzieś  😵 
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się