hucuły.

Kastorkowa Skoczne masz to konisko 😀

Popieram organizacja super a bonow to jeszcze nam zostalo no i to miejsce jest poprostu urokliwe i sciezka ciekawa na ktorej naprawde mozna sprawdzic konia i siebie, apropo kamerka na kasku to fajny pomysl tylko jeszcze wyniki musza byc wczesniej wystawione zeby zaprotestowac. Duze dzieki dla ludzi ktorzy tam przyjezdzaja i tworza wspaniala atmosfere i to jest bezcenne. Dzieku
Cześć mam do was ogromne pytanie.
Zbliża się koniec wakacji a chciałabym pojechać w dość długi teren i wymyśliłam aby jechać na Bukówkę .
Jak patrzałam na Zumi.pl jest to nie daleko piechotą i jakież prawie 8 godzin chodzenia.
I chciałam się was zapytać czy znacie jakąś stronkę gdzie można zobaczyć Bezpieczne trasy i wyznaczenie trasy dla koni ?
szukałam ale nie mogę nic znaleźć więc pytam was drodzy użytkownicy czy byście mi pomogli ?
Jeżeli chodzi o organizacje to Państwo Brejtowie to cudowni ludzie którym nie można nic zarzucic. Wymieniłabym całą komisje sedziowska , bo owszem dziewczyny bledy byly jak cholera !!! Totalna porazka!

Nie dziwie się ze jestescie takie wsciekle

Dzwonilam zeby poprawili nam wynik to owszem zrobili to i nagle kon z 58 miejsca skoczyl na 8, dalej jest blad bo powinien na 18 ale jest lekka roznica nie??

e no co Ty ja bylam na magicznym 58 miejscu.
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
27 sierpnia 2013 10:32
Alisaa, ale co im powiedziałaś? Miałaś po prostu źle policzone punkty czy niezaliczone przeszkody, które koń zaliczył? Podobno rok temu też były cyrki z wynikami, tyle że wyniki można było zobaczyć wcześniej i zawodnicy od razu zgłaszali się, żeby to weryfikować.

edit. Uważam, że wyniki z Rudawki powinny w ogóle zostać anulowane i nie liczone do ogólnego rankingu.
edit2. Policzyłam. Nasze dziewczyny powinny mieć 106 pkt. i 104,75, a mają 99 i 92,75.
he he jestem już 59 🙂
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
27 sierpnia 2013 10:58
Gruba jest na 38-39 m-cu, a Farunka na jednym formularzu na 45-46, na drugim na 43, prawidłowo powinny być na 31 i 34, gby oczywiście u pozostałych wyniki się zgadzały, ale z tego co wiemy nie zgadzają się już u 8-9 par. W żadnej innej dyscyplinie nie dochodzi do takich sytuacji, gdyby coś takiego wydarzyło się np. w wkkw, to PZJ długo musiałby się tłumaczyć.
I dlatego powinniśmy zrobić ostra aferę. Przecież oni za darmo tam nie sędziują a my jak by nie było tez płacimy za to.
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
27 sierpnia 2013 13:34
Właśnie dostałam na maila wyniki. Wersja jeszcze inna niż poprzednie i tym razem Ifa skoczyła na 30 miejsce, za to Farunce doliczono -3 pkt. tam, gdzie powinna mieć +3 i spadła na 50 miejsce. Czekam na odpowiedź ze strony związku. Jeżeli do jutra jej nie otrzymam, to będę tam dzwonić. Z takim cyrkiem nie spotkałam się jeszcze nigdzie.

edit. Wszystkie maila od samego rana do mnie wracają. Zadzwoniłam do związku. Niestety osoby, która zajmuje się wynikami ze ścieżek już nie ma. Mam dzwonić rano o 6.45. Ciekawa jestem co usłyszę.
Parkan byl rzucony na 58 miejsce bo zle program wyliczyl im formuly i po poprawie jest 17.

Duzo ludzi przy wynikach na tablicy mieli bol ze sedziowie zle zaznaczali przeszkody... ale blagam kazdy jeden sedzia jest z łapanki i z reguły nie mają wyjaśnione kiedy zaliczać a kiedy nie...

Dwa Exel czesto zle kopiuje formuly co za tym idzie zle wylicza punkty...

Ogolny zamęt...

Pozdrowienia od Parkana dla jego weekendowej miłości🙂😉)
weekendowej- ładne rzeczy się tu dzieją. Wszyscy widzieli, to był biały dzień :P
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
27 sierpnia 2013 22:08
No właśnie! Ja już wiem dlaczego Farunka dzisiaj miała muchy w nosie. Myślałam, że po prostu miała zły dzień, a ona zakochana przecież jest. Ja mam nadzieję, że to jednak coś więcej niż tylko weekendowa miłość 😉 Farunka nawet jabłkiem się z nim dzieliła, a on jej sianko nosem podsuwał kiedy jej się skończyło, a on wciąż miał. Genialnie mi się ich obserwowało.
Gruba też próbowała zaprzyjaźnić się z fukającą Funkią namiętnie ją wylizując 🙂
Wasze hucki tez zaczynaja lekko obrastac ? Moje to juz sporo dluzsza siersc mają 😀
w piatek za to wet, diagnozujemy noge, Romek calkiem calkiem po kastracji, opuchlizna zeszla, ranki się goją. Czekam z niecierpliwoscia, az puszcze go z klaczami 😀
Mój wyjątkowo jeszcze nie zarasta cały czas gubi zaległe kłaki... Ale i tak w tym roku czeka go golenie, więc średnio będzie miało co się puszyć na zimę  😁
mała fotorelacja z Rudawki 😉
https://picasaweb.google.com/116711131259779593544/XIIIPozegnanieWakacjiWRudawceRymanowskiej02?authkey=Gv1sRgCJ2wmbz9mruh8gE
coś jeszcze na karcie powinno się znaleźć - postaram się szybko dokleić 🙂

edit: poprawki w linku
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
28 sierpnia 2013 10:13
Nasze powoli zaczynają zarastać, ale myślę, że duży wpływ miała na to Rudawka. Nasze konie nie są przyzwyczajone do stania na dworze, a noce były zimne. Momentalnie zaczęły się przystosowywać.

Dzwoniłam do związku. Niestety rozmowy na nic się zdają... Jedyne rozwiązanie, to filmować przejazdy, bez tego dowiecie się, że np. nie ma możliwości, żebyście widzieli czy koń pokonał przeszkodę na czysto stojąc kilka metrów od niej, albo że koń, który skoczył kłodę, tak naprawdę przeszkody nie pokonał. Przykre, że robi się z nas na siłę idiotów. Niestety przerwało mi połączenie, więc nie zdążyłam się dowiedzieć jak to jest kiedy koń na odcinku stępa jedzie galopem, a mimo wszystko w punktacji tego nie widać. Ciekawa byłam jakie na to usłyszałabym usprawiedliwienie. Podejrzewam, że w przyszłym roku będziemy musieli się bardzo pilnować, ale to nie problem, tym bardziej, że będziemy filmować. Niestety jeszcze długo nic się nie zmieni, tym bardziej, że hodowcy najczęściej machają ręką na to wszystko zamiast walczyć o swoje, a tylko to mogłoby przynieść jakiś skutek. Mimo wszystko nie zrezygnujemy ze startów, a jedynie znacznie zmienimy do nich podejście i kompletnie nie będziemy zwracać uwagi na wyniki, bo nie mają one nic wspólnego z rzeczywistymi osiągnięciami par. Możliwe też, że zaczniemy bawić się w to: http://gtj.pttk.pl/treck.html Na szczęście jest jeszcze kilka dyscyplin, w których hucuły mogą się pokazać, również niektóre dyscypliny west.

Jeżeli ktoś ma zdjęcia klaczy z numerami 46 i 47, to będę bardzo wdzięczna za nie :kwiatek:
Kurczak  😀 świetna impreza z tym T.R.E.C. w przyszłym roku trzeba się tam pokazać  🏇
Huculska Ostoja   Fotografia Beata Gan
28 sierpnia 2013 19:33
Czytam wyniki i nie wiem czy się śmiać czy płakać. Zaczynam mieć wrażenie, że to wszystko jest z góry ustawione. Nie wiem czy komukolwiek zgadzają się wyniki. Farunka przeszła WSZYSTKO na czysto, a ma 3 nie zaliczone przeszkody. Również kładkę, która była drugą przeszkodą, którą widziała cała publiczność, oraz sędziowie główni. Była pierwszym koniem, który z tą kładką sobie poradził i bardzo długo jedynym, bo konie miały z nią problemy. Bardzo dużo osób to widziało i gratulowało jej tej kładki. Kolejne jej niezaliczone to slalom i niski przejazd, które również miała zaliczone i najprawdopodobniej będziemy mieli nawet z tego zdjęcia. U Ify wygląda to bardzo podobnie. Popełniła dwa błędy, na kładce oraz na niskim przejeździe, a wpisane ma cztery błędy i to w zupełnie innym miejscu. Między innymi na zegarze, a również była to przeszkoda, którą widziała cała publiczność i sędziowie. To są jakieś jaja. Podobnie było u innym koni, np. u Lando, również przeszkody, które zaliczył i które wszyscy widzieli ma wpisane 0, chociaż powinien dostać za nie punkty. Cyrk i nic więcej i mimo, że cała impreza była naprawdę bardzo fajna, to po czymś takim człowiek czuje wyłącznie wstręt. Praktycznie na każdej ścieżce coś się komuś nie zgadza, ale po raz pierwszy spotkałam się z czymś takim. Konie traciły po 12 pkt. i nie wiadomo dlaczego.



W takim razie chyba najwyższy czas to zmienić. Pierwszy raz byłam na ścieżce, na której byłoby aż tyle niedorzecznych ocen. Ciekawe ilu jeszcze nas jest... Przejechaliśmy pół Polski i nie mogliśmy liczyć na rzetelną ocenę. Przykre.

hhe cyrki po prostu , jak to czytam
tez odnoszę ( i to od już dłuższego czasu) że wszytko jest ustawione ...
to już nie jest normalne i nie dziwię ,się że pomału ludziom nie chce się jeździć na  ściezki jak tam dzieją  się takie cyrki

niom a z tym treckiem , świetna  sprawa
przynajmniej jest pożądny jasny regulamin i co mi się bardzo podoba jest opis przeszkód [[a]]http://gtj.pttk.pl/files/TREC%20PTTK%202013PRZESZKODY.pdf[[a]]
i wyszczególnione są : właściwości , cele , chody , błędy i punkty karne
przydałoby się  w ścieżkach takie coś


niezbyt ładny obrazek ...
Szumka94   This opportunity comes once in a lifetime yo ! ♥
28 sierpnia 2013 19:48
trochę przeginacie z wklejaniem zdjęć i komentowaniem ''niezbyt ładny obrazek'' ''o futerko się przesunęło spod siodła'' (koń umrze od tego? może zadzwońcie do TOZ'tu?). Trzymajcie poziom dyskusji, a nie schodzicie na komentowanie kto co założył i jak brzydko wygląda....  🚫 😵


btw. kazałam Rafałowi włożyć koszulkę w spodnie, no i wyglądał tak śmiesznie, że prawie spadłam z konia w terenie  😁
Szumka-  ale nie miał włożonej na ścieżce- specjalnie patrzyłam.
Huculska Ostoja   Fotografia Beata Gan
28 sierpnia 2013 20:10
trochę przeginacie z wklejaniem zdjęć i komentowaniem ''niezbyt ładny obrazek'

no bez przesady nikt nikogo tu nie obraża i nie krytykuje , że bardzo brzydko wygląda  ale jakiś poziom estetyki trochę trzeba pokazać  a ten pan w spodniach dżinsowych  i jeszcze szarpie konia. Zwisa mi to jak się  kto ubiera ale jeśli pokazujesz się publicznie to choć trochę trzeba się ładnie zaprezentować i pokazac trochę kultury  i  potem liczyc  się  z albo pozytywnymi albo neg.opiniami !

Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
28 sierpnia 2013 20:12
Huculska Ostoja, widziałam tego Pana na próbie. Byłam autentycznie przerażona i naprawdę w tym przypadku najmniej rażący był strój jeźdźca.
takie obrazki widac nawet u jezdzow rangi GP, wiec na sciezce ludzie uwazaja to za normalne 😉
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
28 sierpnia 2013 20:21
Nie przesadzaj, aż takich cyrków na GP to jeszcze nie widziałam, chociaż faktycznie nie zawsze jest miło dla oka i przede wszystkim konia. To zdjęcie idealnie obrazuje cały przejazd, to nie jest tylko wycięty fragment, całość wyglądała identycznie.
no ja juz widzialam nie raz tak dobrze dopasowane siodlo, ze podczas skoku cale latalo 😉 a chyba powinno sie oczekiwac, ze ludzie znaja sie na rzeczy 😉
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
28 sierpnia 2013 20:26
Ja nie mówię o sprzęcie, a o stylu 😉
dla mnie to jedno i to samo czy ktos szarpie konia, czy zle dopasowane siodlo obija mu grzbiet 😉 i co z tego ze ktos ma umiejetnosci ?
Huculska Ostoja   Fotografia Beata Gan
28 sierpnia 2013 20:29
Huculska Ostoja, widziałam tego Pana na próbie. Byłam autentycznie przerażona i naprawdę w tym przypadku najmniej rażący był strój jeźdźca.

widziałam kilka zdjęć tego Pana  i też się przeraziłam stylem jazdy, a sędziowie nic  na  to ?
Huculska Ostoja - nic a nic. Ale ten Pan siedział bardzo fajnie, dopiero jak ruszył to przestało mi się podobać.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się