preparaty na stawy

Poproszę. I z góry dziękuję  :kwiatek:
Brzezinka, a czemu kupujesz w płynie? Na ile Ci wystarcza 5l? Ja kupowałam w proszku flexi, w jakims opakowaniu chyba 3kg i był bardzo wydajny, no i koszt też około 550-600 z dostawą...
ze względu na łatwość podawania i przyswajalność przez mojego konia, który jest strasznym dziwakiem jeżeli chodzi o pobieranie wszelakich suplementów.... 😉 
Czy ktoś kiedyś stosował AUDEVARD Ekyflex Repair Tendon i może opisać efekty ?

Pozdrawiam 🙂
Czy znacie może wersję jakąś MSM w płynie? Kiedyś miałam taką różową ale nie mogę teraz znaleźć 🙁
martkagd, mój koń to dostawał ten preparat mniej więcej przez ponad pół roku w związku z naderwaniem więzadła pobocznego w stawie kopytowym. Nie jestem w stanie dokładnie stwierdzić czy akurat to pomogło i w jakim stopniu a jaki wpływ na rehabilitację miały inne czynniki (koń bardzo zrównoważony, dobrze znosił areszt boksowy, nie szalał na spacerach w ręku etc. Dodatkowo miał fale uderzeniowe, wcierki z DMSO i zastrzyki dostawowe). W każdym bądź razie kontuzja była bardzo poważna, trwa to już rok, ale - fakt faktem - od kwietnia koń wraca stopniowo pod siodło (teraz chodzi tak około 10-12 min kłusem, dwa razy dziennie karuzela plus mały padoczek) i jest ok.  Kuracja droga (jedno opakowanie starcza chyba na 20 dni), ale chyba warto wspomóc. W obrazie usg nie ma blizn i zrostów. Od powrotu pod siodło koń został przestawiony na Orlinga GelaPony Chondro, które zaraz zmienię na GelaPony Arthro.
reniferek , dziękuje za info... wow na 20 dni?! myślałam że co najmniej na miesiąc... huh na początku zakupie Audevard Ekyflex Mobility potem hcc mobility (niestety muszę czekąc) Może ktoś kupił hcc mobility i chciałby odsprzedać jedną buteleczkę?
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
18 lipca 2013 21:11
Cejloniara,
ktoś jakiś czas temu wstawiał fotkę buteleczki, chyba to "su-per cośtam" było, nie pamiętam
dokładnie ale dyskusja się jakaś toczyła właśnie odnośnie msm.

Znalazłam:
https://www.orchardequestrian.com/Su-Per-MSM-Liquid-946ml.html
ms_konik, bardzo dziękuję, to właśnie miałam 🙂 ale teraz trudno to dostać w polskich sklepach, w animalii wycofany 🙁 potrzebuje msm dla swojego konia ale mam kłopot u niego  zpodawaniem proszków choć może uda się ten numer z olejem (50 ml oleju ryżowego do gniecionego owsa sprawiało, że się proszek z witaminą K1 ładnie oblepiał i konio zjadał bez marudzenia).
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
19 lipca 2013 08:55
Cejloniara,
na amazonie jest w dobrej cenie (8 dolców), dziewczyn czasem robią tam zakupy,
może udałoby Ci się podłączyć.

[[a]]http://www.amazon.com/s/ref=nb_sb_noss?url=search-alias%3Daps&field-keywords=GP%20Equine%20Su-Per%20MSM%20liquid[[a]]
Dziękuję  :kwiatek: jeszcze sobie grzebię w tym wątku i przemyśliwuje jakąż to kurację mojemu trzeszczkowcowi zapodać. Wet zwykle stawiał głównie na kwas h.
Cejloniara, ja o tym MSM powyżej słyszałam dobre opinie - ale nie udało mi się go ściągnąć właśnie. Jakbyś miała okazję to daj znać, chętnie się podłączę.
martkagd 20 dni to optymistyczna wersja. Spojrzałam na stronę hurtowni. Pojemnik ma 600 g podaje się na początku 60g dziennie (czyli 10 dni) a potem 30g czyli 20 dni.
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
21 lipca 2013 22:09
Czy ktoś kiedyś stosował AUDEVARD Ekyflex Repair Tendon i może opisać efekty ?

Pozdrawiam 🙂

Myśmy zeżarli 2 opakowania (10 dni x 2).
Trudno mówić o efektach terapeutycznych, bo koń już był wygojony i na rozruchu.
Niemniej jednak rozruch się powiódł, bo robaczek zaraz będzie latał 130.
Nic innego w tym czasie nie dostawał.
mam pytanie dotyczące glukozaminy+ msm cortaflex.Dziś do mnie przyszło opakowanie,wcześniej stosowałam inne preparaty na stawy.Czy mogę w celach profilaktycznych od razu zacząć dawać 15 gram dziennie, aniżeli tak jak w opisie, przez pierwsze 30 dni 30 gram?
Tak, jest bo nie zawiera już czarciego pazura
Używał ktoś?

EKYFLEX NODOLOX
http://www.wetfarma.pl/produkty.php?produkt=109
jak myślicie co lepsze dla 3,5-latka zaczynającego prace pod siodłem? chodzi mi tylko o profilaktykę

[[a]]http://www.equiland.pl/glukozamina-koni-900g%3Cbr%3Eequimins-glucosaflex-10000-joint-supplement-p-1018.html[[a]]

czy Glukozamina koncentrat 99,9% od p. Podkowy http://onephoto.nazwa.pl/konieliny/liny_nowe/produkty.php?lang=pl&kategoria=12

:kwiatek:
co polecacie na zwyrodnienie stawów u sześcioletniego konia
Używał ktoś?

EKYFLEX NODOLOX
http://www.wetfarma.pl/produkty.php?produkt=109


była o tym preparacie dyskusja w tym wątku. Polecam wyszukiwarkę 😉
Skończyłam podawac 1 opakowanie 900g Orlinga gelapony arthro dla konia ze strzykającymi stawami i niewiele pomogło - prawie nic, czy lepiej zmienic teraz preparat i podac inny czy kolejne opakowanie gelaopny ? obawiam się tylko,że skoro jedno nie pomogło to może lepiej zmienic preparat ?
Olcia_93 zdiagnozować konia. Podawanie choćby i najdroższych suplementów z opcją "może wceluję w potrzeby" tylko obciąży budżet.
trzeszczki   kto nie miał rudego, ten nie miał najlepszego
24 października 2013 08:31
Olcia_93 Gelapony Arthro jest b.dobrym suplementem ale to nie magia i na wszystko nie działa.  Poza tym sam producent pisze, ze należy podawać "Podawać codziennie przez minimalny okres 2 miesięcy." Gaga ma rację - diagnoza to podstawa. Poza tym trzeba pamiętać, że WSZYSTKIE nawet najlepsze i najdroższe suplementy są przyswajane w niewielkim %. Jedne źródła mówią optymistycznie 15-20% inne max 5%.

Najlepiej ostrzykać konia kwasem. jeśli nie jest to jeden staw to warto pokusić się o kurację, nazwijmy to, ogólnoustrojową tzn. podajesz kwas dożylnie seria 4-6 zastrzyków (zależy jaki kwas i jakie schorzenie) co 7-10 dni. Koszt jest różny ale przeważnie ok 1000-1200zł. Wydaje się to dużo ale jak policzysz ile wydajesz na suplementy rocznie to OPŁACA się z nawiązką. Policz: opakowanie wcale niedrogiego arthro na 2 mies. kosztuje ok 230zl x 6 = 1380zł.

Jeśłi jest problem z jednym stawem, warto kwas podać bezpośrednio do stawu.

Mówię z autopsji bo swoją kobyłę faszerowałam już prawie wszystkim co jest na rynku: Gelapony, NAF, Eqistro, Dodson, Equine, CORTAFLEX... I nie pamiętam co tam jeszcze było...  Jedyny WYMIERNY i długotrwały efekt daje kuracja raz do roku z kwasów. Poza tym przynajmniej nie obciąża wątroby.

Oczywiście po GP szybciej się kobyła rozgrzewała, po Dodsonie Mobility był b. elastyczny ruch, CORTAFLEX do niczego a najlepszy jest dla nas NAF ale... jednak koń nie sklada się tylko z nóg. Ma jeszcze żołądek i to b. delikatny. Prawdopodobnie tymi wszystkimi suplementami i dawaniem ich ciągle (pomimo badania morfologii) przyczyniłam się wraz z innymi czynnikami do eozynofilowego zapalenia jelita cienkiego i trafiła na stół dr Samsela. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze i Ruda śmiga jak młódka.

Nie zrozumcie mnie źle. Nikogo nie straszę ani nie uprawiam agitacji ale czasem warto  się zastanowić co de facto jest bardziej opłacalne i zdrowotnie i finansowo.

Pogadajcie z mądrymi głowami (wetami), które znają wasze konie i ich przypadłości, zapytajcie się o przyswajalność suplementów.
Czy ten preparat: http://animalia.pl/produkt,16087,558,equine-glucosamine-10000-plus-msm-900g.html można podawać źrebnym klaczom? Używał ktoś?
Dzwoniłam dzisiaj do mojego weta ale niestety nie jest w stanie mi pomóc jeśli chodzi o stawy bo nie specjalizuje się w tym, czy znacie kogoś kto mógłby zdiagnozowac strzykające stawy i kto nie byłby z drugiego końca Polski ? ( mieszkam w woj.łódzkim )
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
24 października 2013 16:21
maliniaq, preparat jest według mnie świetny, ale czy można go podawać klaczą źrebnym nie mam pojęcia. U naszej babiny po miesiącu stosowania była widoczna naprawdę ogromna poprawa.
[quote author=Olcia_93 link=topic=28369.msg1907019#msg1907019 date=1382627958]
Dzwoniłam dzisiaj do mojego weta ale niestety nie jest w stanie mi pomóc jeśli chodzi o stawy bo nie specjalizuje się w tym, czy znacie kogoś kto mógłby zdiagnozowac strzykające stawy i kto nie byłby z drugiego końca Polski ? ( mieszkam w woj.łódzkim )
[/quote]

Co do weta z łódzkiego to nie pomogę,ale chcę Ci tylko powiedzieć że strzykające stawy niekoniecznie są objawem choroby jako takiej,ale np.niedostatecznego smarowania stawów mazią,co z łatwością możesz wspomóc suplementując 🙂 na forum jest wątek ważne telefony i tam są weci spisani województwami,poszukaj tam 🙂
Właśnie też już miałam okazję podawać i poprawa była, tylko właśnie męczy mnie kwestia czy można go bez konsekwencji podawać jeżeli klacz jest źrebna, czy nie wpływa jakoś na płód?
próbował ktoś bewegungszauber epony?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się