lato, czas przetworów

archeo, co robisz z pomidorow? Przecier czy cos innego?
z 2kg malin i 1kg cukru wyszły dwie butelki syropu
kurczak_wtwjak masz dużo może poszukaj tłoczni? W tamtym roku wyciskaliśmy jabłka w Darze ogrodu
Sosy. Pomidory, marchew, pietruszka, seler , cebula, plus zioła różne. A jutro pomidory, cukinia , cebula, zioła prowansalskie
I może jeszcze z czuszka i czosnkiem.

Mmm  🙂 Może zrobimy jakiś barter? 😀

A robi ktoś suszone pomidorki?
madmaddie   Życie to jednak strata jest
06 września 2013 16:45
zrobiłam dżem z winogron! pierwszy własny dżem  😎
madmaddie - gratuluje pierwszego słoika! 🙂 Ja od kiedy zrobiłam pierwszy dżem - przestałam jeść te sklepowe - nie smakują mi już.

Od tygodnia "siedzę w gruszkach". Gruszki w syropie w 3 odsłonach: cynamonowej, waniliowej i pomarańczowej, + dziś dżem dyniowo-gruszkowy.
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
24 września 2013 12:39
Ostatnio robiłam z mamą dżem z cukinii z lekko zmodyfikowanego przepisu p. Ewy Wachowicz (przepis jest na jej stronie). Mi smakuje.
Macie jakiś przepis na jabłka albo gruszki z żurawiną?
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
02 października 2013 20:57
Czy macie jakieś pomysły co można zrobić z orzechami włoskimi? Mamy ich bardzo dużo i szkoda, żeby jak co roku się marnowały, a nie bardzo wiem co można z nimi zrobić. Znalazłam przepis na orzechy marynowane, ale nie jestem pewna czy da się takie coś zjeść. Ktoś próbował?
Może orzechy w miodzie?
Orzechówkę 😍
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
02 października 2013 21:53
Teodora, myślałam o tym 🙂
zen, a masz jakiś sprawdzony przepis?

Znalazłam jeszcze przepis na domową nutellę. Koniecznie muszę spróbować.
Spytałam babci, ale już za późno wedlug jej przepisu, bo ona robi nalewkę już w lipcu, kiedy orzechy są niedojrzałe..
orzechówke robi się z niedojrzałych orzechów
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
03 października 2013 10:00
Kurcze, to tak jak powidła z orzechów...
Chyba w takim razie pozostaje mi miód i nutella.
Bischa   TAFC Polska :)
05 stycznia 2014 23:16
Czy jest jakiś sposób na "odświeżenie" powideł z czarnej pożeczki, które się zrobiły strasznie suche, szkoda wywalić, bo smaczne są ogólnie, stały dość długo w piwnicy zamknięte. Sporo tego mam w piwnicy, robione przez rodziców jeszcze...
macie już jakieś nastawy?

u mnie od dwóch dni szał truskawek. Niemąż mnie uszczęśliwił... 20 kilogramami truskawek. dziś zaliczam drugi dzień gotowania, garnków mi brakuje! bo oczyszczenie 20 kg zajeło mi cały dzień, a one mocno dojrzałe, więc nie przeczekają w lodówce 3 dni na następne gotowanie, więc muszę hurtem. Ale trochę pomroziłam... słoików też mi braknie! ale grzech było po 3,5 nie kupić.

Robię tradycyjnie, 3 dni wolnego gotowania, bez żelfixów. Zrobiłam nastawy z pomarańczą i opcję waniliowo-cytrynową. pachnie to wszystko cudnie, ciekawa jestem co z tego wyjdzie!

chciałabym zrobić ładne etykiety, ale nie mam drukarki kolorowej, a czarno-biała robi brzydkie pasy. macie jakiś pomysł? może zamówić na allegro?
Isabelle, do ładnych etykiet wystarczy zwykły, biały papier, kolorowe długopisy + kolorowa samoprzylepna tasiemka do przyklejenia jej do słoika. Fajną tasiemkę kupowałam w Empiku  🙂

Można też kupić nalepki, takie jak mają dzieci na zeszytach.
Sporawa ilość truskawek została zmiażdżona, popakowana w torebki i zamrożona.
Nic tak dobrze nie smakuje zimą jak świeże truskawki z lodami śmietankowymi.

Przez kilka lat mroziłam truskawki w  całości.
Niestety po rozmrożeniu ma się dużo soku i miękkie truskawkowe szmaty  😁
Od 4 lat mrożę tylko i wyłącznie truskawki potraktowane blenderem.
Niewiele się różnią smakiem od takich świeżo zebranych.
szemrana, to samo robimy u nas w domu, truskawki w całości po rozmrożeniu są jakieś takie gorzkie. Tylko my mrozimy w plastikowych pojemniczkach ten nasz mus 🙂
Cricetidae
to najpyszniejsza pyszność świata 🙂
Zwłaszcza zimą 🙂
ja zamroziłam całe. Bo jeszcze nie mam na nie pomysłu. najczęściej używam do ciast - więc mus się nie przyda, bo zazwyczaj całe kładę na tartaletki czy do ciasta. No i zrobiłabym więcej dżemu, ale ... nie mam dość garnków i słoików, więc by zgniły bez zamrożenia zanim bym dała radę je rozrobić.
mam mnostwo czerwonych porzeczek - robicie jakies dzemy z nich czy co polecacie?
nerechta, soki! soki są super! takie gęste "koncentraty". fajne wychodzą, bo takie kwaśno-słodkie. Dżem też będzie super.
oo, nie wpadlam na pomysl sokow! Dzieki 😀 Masz jakis sprawdzony przepis? 🙂
nerechta,  ja nigdy nie stosuję przepisów, więc nie pomogę 🙁 i dżemy i soki robię totalnie na czuja 🙁 zastanawiam się z czym by fajnie się komponowało i... robię 😉  lubię dodawać pomarańcze, cytryny, limonki, ananasa, wanilię w laskach, cynamon...

Porzeczka jest fajna, bo jest kwaśna. można dodać więcej cukru i nie bać się przesłodzenia (cukier konserwuje naturalnie, więc ostrożnie z małą ilościa - kiedyś mi partia skisła przez małą ilość cukru 🙁 )

mam mnostwo czerwonych porzeczek - robicie jakies dzemy z nich czy co polecacie?
galaretki. Pychota. Niestety potrzebna jest specjalna maszynka, ja znam tylko taki sposób.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
21 sierpnia 2014 19:06
u mnie konfitura z ostrężyn 🙂
A ja wczoraj 3 wielkie słoiki śliwek w syropie, a po weekendzie będę robić konfitury z mirabelek i śliwek 🙂
Udorka jak robisz te konfitury?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się