siodła bezterlicowe

Mam pytanko... Jak czyścicie, impregnujecie, konserwujecie (itd.) swoje bezterlicówki? Chodzi mi głównie o Cheyenne Dry Tex Barefoota , bo akurat taką posiadam. Pomożecie? ; )
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
23 sierpnia 2013 12:31
letnia woda  wilgotna szmatka i jedziesz z koksem  😉
Dry Texa nic nie rusza  😉
I wystarczy? A nie popęka w przyszłości na mrozie albo z wysuszenia?
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
23 sierpnia 2013 14:16
z tego co sie orientuje to  na sztuczne nic sie nie stosuje.  Chyba ze ktos i mnie oświeci 🙂

Cobrinha chcesz mnie podrażnić jeszcze bardziej?  😉 ja swojej nakładki do tej pory nie ruszyłam  😁 lezy to biedne futro i czeka na wene ,,tfórczą"  😵
Ciekawe jakby sie sprawowalo to siodło z twojego zdjecia.
Ok no to zabieram się za szorowanie 😀 Dzięki za pomoc ; )
zabeczka17, ja jednak będę śmigać bez... udało mi się na tyle dopchać siedzisko, że nie jest z duże, więc futerko jest zbędne 😉
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
23 sierpnia 2013 18:21
a ja w zimie jednak uśmiechnę sie do zakurzonego futra 🙂 😉
A jak się sprawują Dry Tex-y po kilkuletnim użytkowaniu? Pękają, mocno się niszczą? Co Waszym zdaniem jest lepsze - dry tex, czy skóra, bo sama już nie wiem co myśleć 😵
Proszę o podpowiedzi  😉
Ja mam Dry Texa od roku więc niedługo. Póki co wygląda jak nowy, żadnych zadrapań ani pęknięć. Zobaczymy co będzie dalej, ale na razie jestem z niego zadowolona : )
Alicja_8   Z pasja...z miłością...
29 sierpnia 2013 08:30
A moja bezterlicówka barefoot uratowała mnie ostatnio od upadku. Jednak mimo braku poduszek kolanowych świetnie siodło zabiera ze sobą 🙂
Mój Magnacy tak się przestraszył jadąc przy lesie że nagły zwrot w prawo i dzida po zaoranym polu  🤬 normalnie zlałabym mu dupsko bo nic przecież nie było. Niestety jadąca za mną znajoma wyleciała z siodła z konika polskiego.
Moje siodło utrzymało mnie rewelacyjnie.
koniara19, mi się skóra dużo bardziej niszczyła. Dry texa mam w tej chwili od 2 lat i wygląda jak nowy 🙂 a użytkuję go bardzo dużo na różnych koniach
Witam,

Ma ktoś na sprzedaż standardowy łęk do Barefoota?

jeśli tak - proszę o PW.
pozdrawiam!
Hejka, zamówiłam sobie chyenne z barefoota, i mam pytanie. Dziś zauważyłąm na grzbiecie młodego siwe plamy za kłębem, które wychodzą wraz z zimówką. Czy po zmianie siodła na bezterlicowe te plamki znikną czy zostaną mu już do końca życia?
miał ktoś może do czynienia z tym siodłem
http://allegro.pl/wszechstronne-siodlo-bezterlicowe-super-cena-i3583757797.html 

oraz czy ktoś nie chciałby sprzedać freemax jump ?
dariamajka, uważaj na tego sprzedawcę. Parę stron wcześniej dziewczyny opisywały jakie miały problemy z tą Panią.
Orientujecie się czy długo się czeka na pad zamówiony u polskiego przedstawiciela barefoota?
branka, jeżeli dziweczyny mają w  magazynie pad, który Cię interesuje to dosłownie chwilę. Tyle co kurier do Ciebie doleci 🙂 Najlepiej dzwoń lub pisz mejla bezpośrednio do nich.
Branka, jak miewa się Cheyenne w nowym domu? Czy rozgościła się i zadomowiła u Ciebie na dobre? Owocnej pracy i wielu miłych chwil związanych z użytkowaniem siodła- mam do niego niemały sentyment, przez pewien okres czasu było dla mnie niezastąpione.
Ma się bardzo dobrze 🙂 Już w nim jeździłam, koń zadowolony.
Tylko musze dokupić ten pad physio bo moja konia miała problemy grzbietowe i chce żeby jak najlepiej był rozkładany ciężar.
Wiem ze temat siodel z allegro był juz poruszany kilkakrotnie w tym wątku, ale mam kilka pytań. Chce dla swojej kobylki kupic bezterlicowke. Nie ukrywam ze wydatek 1500 za siodlo z allegro a 2500 za siodlo barefoota to duza różnica. Wiem ze barefoot to jakoś i w ogóle, ale czy siodlo west bezterlicowe z allegro jest aż tak złe? Czy moze z odpowiednim padem dobrze sie sprawdza i chociaż jeden sezon w nim odjeżdże, nim nie stanę na nogi finansowo na tyle zeby zainwestować w barefoota? Bardzo prosilabym o radę kogoś kto używa takiego siodla, tutaj lub na maila...
Z góry dziękuje za pomoc 🙂
ciezko Ci bedzie znalesc barefoota za 2500zl chyba ze uzywanego na ebayu 🙂 ja jezdze w tym z allegro i jestem zadowolona. moj kon chyba tez bo porusza sie w nim swobodnie od kilku miesiecy, zadnych oznak bolacego grzbietu. dodam ze w westowce winteca nie chcial chodzic wcale a w tym chodzi 7dni w tyg.
Wystarczy zajrzeć do ogłoszeń forumowiczów. Dziewczyna sprzedaje chyba Cheyenne.
Cena nie wynika wyłącznie z metki. Mam wrażenie, że jeśli chodzi o średnią półkę bezterlicówek to barefooty są dobrze przemyślane, faktycznie mogą ochronić koński grzbiet, a do tego dochodzą dość trwałe materiały. Niestety miałam okazję jeździć w taniej bezterlicówce, która usiłowała naśladować ujeżdżeniowego Startrekka i to była porażka. Zero balansu na kolejnych koniach, na które było przymierzane, nie pomogła wymiana łęków na kolejne rozmiary.
ciezko Ci bedzie znalesc barefoota za 2500zl chyba ze uzywanego na ebayu 🙂 ja jezdze w tym z allegro i jestem zadowolona. moj kon chyba tez bo porusza sie w nim swobodnie od kilku miesiecy, zadnych oznak bolacego grzbietu. dodam ze w westowce winteca nie chcial chodzic wcale a w tym chodzi 7dni w tyg.


Nowy barefoot Arizona - 2 840 zł. Oczywiście cena samego siodla bez padow itp 🙂 mówiłam o cenie samego siodla, i podalam cenę w przybliżeniu 2500 🙂 wiadomo ze czy pod podróbe z allegro czy pod oryginał trzeba kupic porządny pad.
tak ale to cena siodla rowniez bez strzemion i puslisk. trzeba łącznie liczyc duzo więcej
Hej. Mam pytanie dotyczące siodeł bezterlicowych. Konkretnie tych tańszych z ebaya. Często się je widzi, na moje oko nie różnią się od tych, które w Polsce można kupić za ok.600zł używane.
http://www.ebay.com/itm/YESRD-Quality-Synthetic-English-Treeless-Horse-Saddle-Many-Colors-/330716963630?pt=LH_DefaultDomain_0&var=&hash=item4d0044632e
Czy znajdzie się może ktoś, kto zaryzykował i ściągał takie siodło z Indii(jak to z linku przykładowo). Jak jest z jakością, z rozkładaniem ciężaru? No i z wysyłką? Czy wszystko jest takie piękne i proste? I czy nie pojawiają się jakieś koszty dodatkowe? Bo ja rozumiem, że cena tego przykładowego siodła to US $70.00 plus przesyłka US $55.00, czyli razem 125US$
ontaria tez kiedys myslalam o tym siodle, ładne, nowe, kolorowe no i tanie. Szczerze powiem nie widziałam go na zywo, ale jak dla mnie wyglada na twarde i płytkie. Nie wiem do czego chcesz to siodlo, ale rozgladnelabym sie na Twoim miejscu za czyms uzywanym 🙂 Ja tak zrobilam i nie zaluje, moj kon z reszta tez 🙂

Ale moze ktos takowe ma i sie lepiej wypowie 🙂
wydaje mi sie ze takie siodla da sie tez spotkac nowe na allegro i nie kosztuja duzo wiecej niz 600 zl 🙂
ontaria, ja handlowałam siodłami tego typu i sama mam takie jedno używane i jedno nowe, jeszcze nie ruszane. I powiem tak: uważaj od kogo kupujesz. Te siodła jak i inne produkty z Indii mogą być w kilku wariantach jakościowych = cenowych. Można kupić za grosze, ale nie masz gwarancji, że nie było kupione za 10euro u producenta i nie rozpadnie się po kilku jazdach. Można kupić takie, które w fabryce w Indiach kosztuje 100euro i jeżdżąc 3-4 razy w tygodniu powinno przeżyć min 3-4 lata (tyle mojego doświadczenia, bo siodło nadal żyje i ma się dobrze).
Dzięki za odpowiedzi! Przemyślę na pewno  🙂
emptyline   Big Milk Straciatella
02 listopada 2013 20:40
Dziewczyny, czy oprócz Freemaxa, jest jeszcze jakiś model bezterlicówki skokowej, czy jestem skazana na to siodło? 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się