hucuły.

Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
28 sierpnia 2013 20:49
marysia550, hahaha dobre 😀
Huculska Ostoja widzę, że zdjęcie mojego autorstwa wkleiłaś... dołączam się niestety do opinii na temat stylu jazdy 🤬 pana ze zdjęcia- bardzo nieładny obrazek, a jeszcze z tego co się dowiedziałam to klacz ze zdjęcia jest u niego od roku w treningu  😲
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
28 sierpnia 2013 21:00
No to ma prawdziwą szkołę przetrwania...
beatasis, można gdzieś obejrzeć Twoje zdjęcia? Wchodziłam na stronę, ale nie mogę znaleźć.
HAHA pamiętam tego Pana jedna wielka masakra powinni go zdyskwalifikować za sam styl jazdy!! To on ma jeszcze konie w treningu biedne konie zaciągnięte na ryju i oklepane plecy. Ale co zrobić przecież byle przechodzień pojedzie ścieżkę
tutaj trochę fotek
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10151827032714049.1073741833.558394048&type=1&l=0de0b9ccf8

edit. RED DEVIL też mnie to trochę rozśmieszyło, bo myślałam że to koń ściągnięty prosto z pastwiska 😉
HAHA pamiętam tego Pana jedna wielka masakra powinni go zdyskwalifikować za sam styl jazdy!! To on ma jeszcze konie w treningu biedne konie zaciągnięte na ryju i oklepane plecy. Ale co zrobić przecież byle przechodzień pojedzie ścieżkę


Cóż za bezpośredni styl wypowiedzi 🙂
marysia550 staram się powstrzymać od bardziej bezpośrednich slow dla takich klepodup jak ten Pan pokazany na obrazku  😀
Romek początek maja:



Romek tydzień temu:





to początek lipca:



Alicja_8   Z pasja...z miłością...
29 sierpnia 2013 08:35
Witam,
Magnacy pozdrawia wszystkich.
Ja jednak pisze bo prawdopodobnie w listopadzie zabiore Magnata z pensjonatu gdzie spędziliśmy dobre pół roku pomagając w hipoterapii. Będę go miała już u siebie bo życie mi się szybko ułożyło.
Niestety piszę tu bo mam wielki dylemat. Musze mu dokupić jakiegoś przyjaciela i sama niewiem co. Mamy w gospodarstwie tylko krowy a w niedalekim gospodarstwie na łąkach pasa sie 3 rumaki i Magnacy mógłby mi wiać. Zresztą nie łatwo by mi było patrzeć jak odłączony od fajnego stadka z pensjonatu zostaje sam.
Myślę przyszłościowo więc może jakaś 2 letnia klaczka huculska. Zanim dzieciaka urodze i odchowam to młoda wyrośnie i jako 4 latkę się zajeździ. Ale drugą opcją jest jakis kuc (sztland itp.).
Liczę na jakieś porady 🙂
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
29 sierpnia 2013 11:20
Kinia16322, wygląda lepiej, widać że zaczął lepiej jeść.
Alicja_8, czy to znaczy, że powinniśmy Ci gratulować? 🙂 Poradzić coś ciężko, bo to wszystko zależy od tego czego Ty chcesz. Czy chcesz mieć konia, którego za jakiś czas będziesz mogła sama użytkować, czy znajdziesz czas dla dwóch koni (wbrew pozorom mając konie pod domem, naprawdę ma się mniej czasu na jazdę na nich), czy może jednak wolisz kosiarkę lub kucyka, na którym kiedyś mogłyby jeździć dzieci.
Kinia konia mi ukradlas🙂😉 cały Browcio🙂😉
Szumka94   This opportunity comes once in a lifetime yo ! ♥
29 sierpnia 2013 20:38
marysia- no nie miał, bo z włożoną wygląda tak śmiesznie, że już się nie czepiałam  😉
Alisaa pookaż 🙂
Alicja_8   Z pasja...z miłością...
31 sierpnia 2013 19:43
Kurczak w sumie towarzysza dla Magnata a w przyszłości pewnie konia którego bede mogła wykorzystać do jazdy lub hipoterapii 🙂 takie są moje plany. A gratulowac można :P
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
31 sierpnia 2013 20:26
W takim razie gratuluję! 😉 Jeżeli myślisz o koniu, z którym będziesz mogła w przyszłości pracować, to chyba drugi hucuł jest lepszym pomysłem od kucyka.

U nas dzisiaj kucyk rozwalił ogrodzenie, przegonił duże wałachy i poleciał kryć hucułki. Oczywiście z krycia nici, bo szybko byliśmy na miejscu, ale po pierwsze mam dość ogra (niedługo będziemy ciachać), a po drugie to doszłam do wniosku, że jednak są konie, które są w stanie bardziej rozrabiać niż hucuły. Są to kucyki.
Kurczak W końcu hucuły zaliczają się do grupy kucy, więc wiesz  😁

mała fotorelacja z Rudawki 😉
https://picasaweb.google.com/116711131259779593544/XIIIPozegnanieWakacjiWRudawceRymanowskiej02?authkey=Gv1sRgCJ2wmbz9mruh8gE
coś jeszcze na karcie powinno się znaleźć - postaram się szybko dokleić 🙂

edit: poprawki w linku


Kinia zdjecie nr 40 albo wszystkie z żółtym czaprakiem🙂

Nie moge znalezc zdjecia jak Browek był młodszy w postawie zootechnicznej wlasnie w sznurkowym kantarku- wygladal identycznie
Teraz to jest "źrebny" tylko jakos sie nie moze wyzrebic od 2 lat😀
to jak znajdziesz to pokaz 🙂
a po kim jest 🙂?
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
01 września 2013 11:23
pampera, według przepisów PZJ czy FEi na pewno, ale przecież to KOŃ huculski 😉
Dla mnie hucuły zaliczają się po prostu do małych koni, zwłaszcza, że jak piszesz to KOŃ huculski.
Kinia - Puszkar - Secunda (chyba po Wicher)
Z serii "Źrebny wałach"  😂


to ja dla przypomnienia wrzucam fotki Farcika, jutro mogę wrzucić zdj z jazdy 🙂
pampera- wcale tak źrebnie nie wygląda.
time- Ładne konisko 🙂
marysia550 Pocieszyłaś mnie  😀

Ja uwielbiam rozpieszczać mojego hucka, więc kupiłam mu kucyka  😂 🏇

[sup][s]Tak wiem, kopyta straszne. [/s][/sup]
wyprowadzi sie mu te kopyta?
Mam nadzieję, że tak... Przody mocno przerośnięte, tyły niby normalnej długości, ale dziwnie stawia te nogi...
Szkoda mi jej, bo fajna jest, spokojna i widać, że taka do ludzi chętna.
Bischa   TAFC Polska :)
02 września 2013 21:03
A kozucha nie jest zazdrosna? 😁
Szkoda małej, koszmarne ma te kopyta.
Taaa... koza stała z miną :  🤔

😂
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
02 września 2013 21:14
Ona chyba po ochwacie? Nogi wydają się być powyginane. Będziesz wzywać weta?
Sama cały czas walczę o kucyka z podobnymi nogami. Werkowany jest regularnie, a mimo to od kilku miesięcy poprawa jest niewielka. Wetka mówiła, że po pół roku będzie się już normalnie poruszać. Pół roku mija w listopadzie, nie wierzę, że do tego czasu koń odzyska sprawność 🙁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się