M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

Hiacynta, w tym momencie nie mam tyle materiału, żeby było po całości. I nie wiem czy mnie stać na dokupienie, bo przecież nadal nie znam budżetu remontu. Poza tym trochę obawiam się czy nie zrobiłoby się zbyt ciemno wtedy. Teak olejowany ma dość głęboką barwę.
sznurka, argumentacja jest taka - że jeśli tylko fragment podłogi z drewna to musi być dopasowany do wanny czyli płytki trzeba by było docinać w łuki, a nie po prostych liniach. A to jest ponoć duuuużo droższe.
Ascaia, daj na wannę. Będzie dobrze wyglądać.
Co do szafki za lustrem - dlatego pisałam o wnęce w ścianie. Też mi się nie podobają szafki z lustrami ale lustro zasłaniające wnękę już tak.
Ascaia, a dasz radę dać na wannę + z tyłu za kibelkiem? Starczy ci materiału? Albo na wannę częściowo - połączone z kaflami + za kibelkiem 🙂
Ja bym dała na wannę i jako dekor właśnie, taki 10 cm pasek nad. Ale też w sumie nie wiem ile masz tego drewna.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
31 sierpnia 2013 15:05
Ja co prawda mieszkania nie zmieniam, ale przeniosłam się dziś z mojego małego pokoiku do wielkiego pokoju, który wcześniej zajmowała koleżanka. Ogólnie obraz nędzy i rozpaczy- wszędzie pająki, karaluchy, koty z kurzy wielkości mojego konia i spleśniałe skarpetki za łóżkiem. 3 godziny zmywałam podłogę na kolanach. Kupiłam nową szafę, dywan, zrobiłam przemeblowanie - patrzę na ten pokój i aż się sama buzia cieszy  😉 Pierwsza pozytywna rzecz od daaawna  😅
bera7, oj, skąd ja to znam 🤣 Gdy wprowadzałam się do stuletniej chaty słyszeliśmy: "no cóż, walniecie rigipsy i dobrze będzie, szkoda, że to miejsce zabierze, no i bardzo nisko będzie, gdy zasłonicie belki stropowe" 🤣 Na szczęście zjechała wtedy do mnie psiapsiółka, bardzo utalentowana architekt wnętrz, i powiedziała co i jak się robi z np. starym tynkiem, i która metoda czyszczenia drewna najlepsza.
smarcik, super. Może zdjęcia?

Pytanie - czy przy robieniu mebli na wymiar w taki blat łazienkowy można wpasować dowolną umywalkę czy rzeczywiście tylko specjalne podpisane przez producenta "umywalka blatowa"?
halo, u nas najwięcej porad zasięgamy w zakresie pracy z drewnem. Na szczęście też mamy doradcę w postaci znajomego, który zawodowo robi renowacje mebli drewnianych dla jednego z muzeum.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
02 września 2013 19:14
Komuś się gdzieś rzuciła w oczy fioletowa fuga?
Komuś się gdzieś rzuciła w oczy fioletowa fuga?


w Castoramie np. firmy MAPEI
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
02 września 2013 21:18
Wycofali z produkcji i szukam zamiennika. A może są barwniki do fugi?  👀
Hiacynta, na czarnych lakierowanych widać na maxa palce.
Moja przyjaciółka ma czarną lakierowaną kuchnię i 2 małe córeczki...możesz sobie wyobrazić jak to wygląda 😀 hahaha


Czarne lakierowane meble to zło! Nie z powodu palców, bo to się łatwo ściera taką szmatką z tuperware lakko wilgotną, ale z powodu widoczności każdej ryzy. A rysuje się to piiii starsznie, wtsarczy czymś lekko puknąć. makabra!
Moje meble kuchenne to moja wtopa życia...
Tydzień do "wejścia ekipy"!
Nie mam ani pół płytki, nie mam żadnego elementu ceramiki, nie mam projektu!

👿
Czarne lakierowane fronty to masakra... tak jak dziewczyny mówią... każdą rysę widać, odbite paluchy, karzdą plamkę... masakra... Wyglądają ładnie ale ich użytkowanie to masakra... Nauczona po 6 latach z czarnymi frontami u siebie zrobiłam białe i są idealne🙂
ash   Sukces jest koloru blond....
03 września 2013 07:36
My jednak będziemy mieli lodówkę wolnostojącą bez zabudowy.
Ascaia luz, do mnie Pan Kierownik robotników dzwoni od poniedziałku bo mieli wchodzić, a tam ani prądu, ani projektu, ani kafli, ZERO  👿
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
04 września 2013 12:35
W poniedziałek kilka godzin oglądałam z mamą płytki do kuchni i łazienki. Nigdy się nie dogadamy  😁 Co się jej podoba- nie podoba się mnie i na odwrót. Wybrałyśmy jedynie płytki podłogowe do kuchni- wyglądają jak panele i akurat jest promocja ( 19,99zł/m2). Teraz poszukuje płytek na ściany i do łazienki i wszystko za drogie  😵
Byłam w tym moim mieszkanku. Przyznaję, że na razie zaczęło wzbudzać raczej moją niechęć niż radość. No ale może to minie jak się sprawy poukładają.
Posiedziałam w łazience i doszłam do jednego ważnego wniosku. Nawet jak przesunie się ścianę o 40cm to jest nadal malutka, blokowa łazieneczka. I nie ma co udawać, że jest inaczej. Łazienka, która ma przede wszystkim pełnić funkcję użytkową. I w tak małym metrażu nie da się uniknąć "upychania po rogach". No chyba, że dałabym tak tylko prysznic, umywalkę i toaletę - to wtedy może być kabina na środku. Ale tak się nie da, bo muszą być tam i inne rzeczy. I przepraszam, ale nie będę się przepychać przez 40cm przejście do pralki czy do kosza na pranie. Teraz mogę - ale gdybym zaszła w ciążę, gdybym przytyła, albo gdybym (tfu, tfu) złamała nogę i miała kulę to mogę się pożegnać z dostaniem się do pewnych rzeczy.
Howk!
Ascaia-a pralkę gdzie masz? Może warto zastanowić się nad opcją pralki w kuchni stylem francuskich mini mieszkanek. Choć osobiście nie uśmiechało by mi się to 😉
Nie można. Kuchnia jest zrobiona przez poprzednich właścicieli, jest w świetnym stanie, jest funkcjonalna, w ogóle się jej przed zamieszkaniem nie dotykam remontowo.
Ascaia, A gdyby pralka była otwierana od góry i wciśnięta tam koło wanny. Na niej mogłabyś postawić sobie jakiś ładny kosz na pranie. A szafki byłyby po lewej od umywalki i byłby do nich swobodny dostęp. Nie łam się, też w trakcie planowania miewałam chwile, że myślałam już że mam dosyć i właściwie to wszystko mi jedno 🙂 Nie poddawaj się, myśl i szukaj dalej rozwiązania, które Cie satysfakcjonuje.
Nie chcę pralki ładowanej od góry, z kilku względów.

Najśmieszniejsze, że mam szkic planu, który mi pasuje. Tylko projektant nie chce mi tego przełożyć w porządny projekt, na podstawie, którego można wyliczyć płytki i zrobić plan techniczny.
Chore to, czyż nie?
🤔wirek:
ash   Sukces jest koloru blond....
04 września 2013 15:36
Ascaia, zmień projektanta! Koniecznie!!!!
AAAAAAAAAAAA!!! Patrzcie co mam!!! K. przytargał ze skrzynki na listy! Pierwszy raz w życiu! 😀 Ale będzie oglądania dzisiaj! 😀
6h w Domarze i Cermagu, ALE wybrałam kuchnię, wybrałam płytki do łazienki, wybrałam armaturę, wybrałam kanapę nawet. Projekt się rysuje, dzisiaj wieczorem jadę do mieszkania posiedzieć i pomyśleć jeszcze. Zmartwiło mnie, że nie możemy zrobić prysznica na równo z podłogą, bez brodzika bo mam rury wywalone wysoko pod wannę. Tak więc wykombinowałam, że się te rury zabuduje, obłoży kaflami i zrobię swój cholerny odpływ bo brodzika nie zdzierżę  😉 Czyli prysznic będzie na pół piętrze  😁
tulipan, no fajnie ze piszesz, ALE pokaz kuchnie plytki armature i kanape! 🤣

Ja po 3 godzinach w domarze jedyne co wybralam to podloge! 😂 (no i jedna kuchnia mi sie spodobala...)

Nie mam fotek, zrobię jak mi dostarczą do mieszkania  😉 Ja to jestem szybka w sumie, decyzje podejmowałam w tempie prawie natychmiastowym  😎
Jak ja wam zazdroszczę!
Ja projekt kuchni mam od styczniaprawie gotowy, w sumie meble kuchenne kupione od miesiąca już leżą (bo promocja była). Mam dokładny plan jak płytki w łazience mają być ułożone. Prawie wszystko doplanowane do końca tylko mieszkania brakuje... Jeszcze 2 miesiące.  😉
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
04 września 2013 21:04
Dziewczyny da się gdzieś zamówić ten najnowszy katalog IKEA? Ewentualnie czy któraś z was miałaby na zbyciu?  👀 :kwiatek:
Katalog Ikea jest dostępny też w formie elektronicznej na ich stronie. 🙂 Ale wiem, że nie ma to jak papier pachnący świeżym drukiem!  😍
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się