hucuły.

relacja z Boguszynka - http://peckiel.pl/huculy/boguszynek-31-sierpnia-2013/ Zapraszam 🙂
Alicja_8   Z pasja...z miłością...
03 września 2013 08:42
Czasami przeraża mnie jak patrze na te niedopasowane siodła 🙁 na łopatkach...na szyi...o matko. Przecież hucuł świetnie w podogoniu funkcjonuje które stabilizuje siodło na grzbiecie. Ludzie wybierają sie na ścieżki huculskie a sprzętu nie potrafia dopasowac odpowiednio. Przecież te konie pokonują zjazdy...podjazdy..skoki itp. więć siodło niedopasowane blokuje wszelkie ruchy. Czemu nikt nie ocenia tego. Przecież to wazny element poprawnej pracy z koniem.
emptyline   Big Milk Straciatella
03 września 2013 11:24
Alicja, teraz to i tak jest super. 🙂
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
03 września 2013 12:50
Alicja_8, to prawda. Też zwróciłam na to uwagę 🙁
"Moje" baby źrebne w związku z tym mają spokój, a ja wzięłam się za młodego.
Wczoraj chodził pierwszy raz na placu ( do tej pory tylko w tereny) i było śmiesznie 🙂  Ale dziś byłam zaskoczona, bo fajnie się odnalazł, zaczął się w galopie mieścić na placu i lepsze przejścia były.
To i kilka zdjęć:


Bardzo zmęczony koń po jeździe


Wyraźne pręgowania na nogach


Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
03 września 2013 19:28
To Witek? Ja nie wiem czemu, ale mi się wydawało, że on jest skarogniady i w dodatku, że to jeszcze chuderlak, a to kawał konia już jest. Pręgi są świetne. U nas ma je Wisienka i na szczęście nie znikają, więc mam nadzieję, że tak już zostanie.
Kurczak- tak, to Witek. Kiedyś faktycznie wyglądał nieszczególnie, dlatego może tak zapamiętałaś. Ale skarogniady nie był nigdy  🙂  Mam nadzieję, że dorośnie do takiego wzrostu co matka.
Na te pręgowania wszyscy zwracają uwagę 🙂
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
03 września 2013 19:55
A jakiego teraz jest wzrostu? Witka chyba jest niewielka? Czy znowu coś pomyliłam i myślę o Funkii? 😀
Mój 6 latek od zawsze miał pręgi na wszystkich nóżkach i nie zapowiada się żeby jej zniknęły. W ogóle robi nimi sensację wśród ludzi! 😀



Dodatkowo jeszcze ma pręgę i parę prążków na łopatce 🙂
Kurczak- ma coś ok 137 cm , jak myślę. Witka ma 142 🙂
dairoxroxi- On też ma pręgę na łopatce chyba...
Kenia też ma pręgi na nogach 😉 dziewczyna ma 2,5 miesiaca przymusowego urlopu, narazie stępy pod siodlem i areszt boksowy, źle to znosi, pokazuje rozki, moze damy rade 🙂

Za to z Romkiem coraz lepiej i pomału będziemy szykować się do zajeżdżania..
Wakacyjna pogoda dobiega końca i koniom od razu lepiej, calymi dniami i nocami stoją na dworze, zarastają futerkiem 😀






Huculska Ostoja   Fotografia Beata Gan
04 września 2013 06:31

kto się  wybiera ?
ja bedę na pewno sobota  i niedziela 🙂
i jeszcze mam pytanie , bo kiedys  w propozycjach  chyba  znalazłam noclegi i numery tel. a teraz nie moge  znaleźć a potrzebuje noclegu  z  sob. na ndz. na  3 os.
Fart pod siodłem, sucharek jeszcze z niego, ale jak dostanie szyjki będzie kawał konia 🙂
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
04 września 2013 10:52
Kinia16322, konie nie kombinują, żeby wyjść przez takie ogrodzenie? Nasze kompletnie nie szanują ogrodzeń.
Huculska Ostoja, mam zaprzyjaźnioną osobę w Gładyszowie, która wynajmuje pokoje, jeżeli odległość od Regietowa Ci nie przeszkadza, to mogę przekazać Ci kontakt. Dom ma na przeciwko stajni w Gładyszowie.
Ogrodzenie z pastucha ? o dziwo szanują 😀 Myślałam, ze z Kenia będa problemy, ale stała grzecznie i nie uciekała 😉
Bischa   TAFC Polska :)
04 września 2013 12:41
A nie boisz się, że kiedyś przy tak otwartej bramie się nie wyrobi i krzywdę sobie zrobi?
gorsja   Siwe szczęście :)
04 września 2013 15:46
Ja tam nie widze nic dziwnego w tym, ze tylko jedno skrzydlo bramy jest otwarte 🙂
Jak są wypuszczane tam, to są podprowadzane spokojnie, wiec nie leca na wariata, jak juz sa w srodku, to zazwyczaj jest zamknieta 🙂 nawet jesli czasami wbiegaja, to zawsze wyrabiaja 🙂
Huculska Ostoja   Fotografia Beata Gan
04 września 2013 18:36

Huculska Ostoja, mam zaprzyjaźnioną osobę w Gładyszowie, która wynajmuje pokoje, jeżeli odległość od Regietowa Ci nie przeszkadza, to mogę przekazać Ci kontakt. Dom ma na przeciwko stajni w Gładyszowie.


dzieki 😉 ale  juz mam nocleg , zadzwoniłam do stadniny i mam na terenie 🙂  🏇
jak dla mnie super ,bo mam nadzieje, że będzie piekna pogoda  i jak rano wstane to bedę miała piekne widoki 🙂
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
04 września 2013 19:14
Bez przesady. Brama nie wygląda na tyle solidnie, żeby zrobić krzywdę koniom. Mnie bardziej zastanawia kiedy hucuły stwierdzą, że pastuch to coś, z czym bez problemu można sobie poradzić 😀 Nasze widząc pastucha się śmieją 😉 Dzisiaj pensjonatowa haflingerka i Ignaś jakimś cudem też wydostali się z łąki. Bramki wszystkie zamknięte, ogrodzenie nie naruszone. Nie wiem jakim cudem to zrobili, ale wyszli.
Własnie, brama w razie czego pusci 🙂 tez myslelismy, ze huculy dadza rade pastuchowi, ale jak narazie jest dobrze 🙂
Huculska Ostoja   Fotografia Beata Gan
04 września 2013 20:46
Bez przesady. Brama nie wygląda na tyle solidnie, żeby zrobić krzywdę koniom. Mnie bardziej zastanawia kiedy hucuły stwierdzą, że pastuch to coś, z czym bez problemu można sobie poradzić 😀 Nasze widząc pastucha się śmieją 😉 Dzisiaj pensjonatowa haflingerka i Ignaś jakimś cudem też wydostali się z łąki. Bramki wszystkie zamknięte, ogrodzenie nie naruszone. Nie wiem jakim cudem to zrobili, ale wyszli.

hhe  bo hc. i wszystkie  kucykowate to zdolne bestie
mi od kilku dni 2 konie nie wiem jak ? uciekają i pół dnia ich nie ma, pokazuja się pod koniec dnia jak się ciemno zaczyna robić i grzecznie czekają na ścieżce w lesie az po nich przyjdę😀
Drugi dzień mam kucyka, a Pampek zdążył zrobić się tak zazdrosny, że odgania ją od ludzi  😁


Zobaczcie jak mój koń potrafi się wysilić za kawałek marchewki  😂

Bischa   TAFC Polska :)
04 września 2013 20:52
No mam dziwne wizje przed oczami stąd pytałam 😉 Jeśli spokojnie są podprawadzane to ok.
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
04 września 2013 21:50
Huculska Ostoja, katastrofa, prymitywów się ludziom zachciało 😉
pampera, pokaż całą kuckę. Ładna dziewczynka z niej.
Ja sama nie dziwie, ze moje tak grzecznie stoją i nie kombinują 🙂 ale Romek to w ogole charakter jak nie hucuł :P Kenia za to nadrabia 🙂
Proszę  :kwiatek:

Ile ma wzrostu ? Jak Pampek reaguje na nia ?🙂
Jeszcze jej nie mierzyłam, ale duża nie jest 😉 Pampek ? Akceptuje ją, ale jest strasznie zazdrosny, więc gdy tylko jestem w pobliżu rzuca się na nią i ją przegania...
Bischa   TAFC Polska :)
05 września 2013 17:00
A co z jej kopytami, kiedy kowal będzie?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się