DIY - zrób to sam

zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
31 sierpnia 2013 22:08
Strzyga  trzeba przyznać zdolna z Ciebie cholera 😀 Super;] czapeczka wymiata 🙂
jekaterina, Sisisa, kumihimo pleciecie na kupnych dyskach, czy same zrobiłyście?
buyaka, ja sobie wycięłam z tektury.
SIWA FOLBLUTKA   i jej miedziana arabka
01 września 2013 22:19
Murmel Twoja świnka jest najładniejszą świnką jaką widziałam do tej pory. Zerknęłam wstecz i zakochałam się w Twoich świątecznych konikach, chrzcinowy króliczek też boski 😍 Dlaczego ja tak nie umiem...
Ostatnio zapoznałam się z koralikami hama/pyssla. Świetny pomysł, zwłaszcza dla kogoś zajmującego się pracą z dzieciakami (czyli np dla mnie 🙂😉
Wizja   Skąd wziąć siłę do dalszej walki...?
02 września 2013 08:13
Strzyga - robisz takie czapy na zamówienie ?
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
02 września 2013 10:56
Wizja, Robisz 🙂 zapraszam na pewu 🙂
zabeczka17, Dzieki, zbliza sie jesien, wracam do wloczki 🙂
no to ja już też coś powiem
Jako, że ja niecierpliwe dziecko jestem, to dziś musiałam wyprobować wypalarkę  Oczywiście, w domu desek dobrych nie miałam, więc wzięłam jedną starą deskę do krojenia  Deska całkowicie się nie nadawała (chropowata i miała takie poprzeczne paski) ale stworzyłam....COŚ



Tez sie ostatnio bawilam w wypalanie 🙂 Ale trzeba do tego duuuuzo cierpliwosci 🙂



I jeszcze kilka zabaw z decoupage.



Ja dopiero zaczynam. To był pierwszy raz, kiedy trzymałam wypalarkę 🙂 i deska była stara, chropowata. W sobotę pojdę pozwiedzać sklepy i poszukam ładnych deseczek i zaczne moje projekty 😀
Fisia decoupage świetny. zwłaszcza ten zegar  😍
Właśnie sobie uświadomiłam, że w aktualnej edycji Bitwy o Dom na tvn- ie bierze udział rodzina, która stworzyła słynną Handimanię🙂  myslę, że to pewnie jest po to, zeby rozreklamować i zwiększyć oglądalność programu, ale pewnie znajdziemy tam wiele inspiracji🙂

http://www.handimania.com/

https://www.facebook.com/handimania.fp?fref=ts
Wypalarka pierwszy raz w moich rękach 🙂
Na razie tylko testowałam z czym to się je, bez szablonu ani jakiejś konkretnej wizji.
Zabawa fajna ale na razie wydaje się dość trudna.
Fotka komórkowa więc kolory są nieźle przekłamane.
Pytanie: czy po polakierowaniu wypalonej deseczki wypalenie ściemnieje?
Bee.   przewodnicząca chaos serce ma przebite strzałą.
13 września 2013 19:33
i ja się dopisuję, na odstresowanie zaczęłam robić szale. na razie to prototypy, z resztek wełny i teraz przymierzam się do czegoś porządniejszego. doradźcie mi, czy taka włóczka nadaje się na szal? czy jest za "cienka"? nie mogę nic znaleźć, więc przychodzę po radę do bardziej doświadczonych.  :kwiatek:
to zależy jakie szale robisz. Kotek jest cienką włóczką. Jest super przy wykonczeniach, czy nawet przy robieniu cienkich nauszników ale na szale raczej jest za cienki(chyba, ze robisz podwójne szale). Ja naprawdę polecam iść do sklepu z rzeczami do szycia i pooglądać, pomacać.
Mi ostatnio fajnie się dzierga na akrylowych włóczkach 🙂
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
13 września 2013 19:40
Zależy od szalu, jaki rodzaj, grubość, czy na szydełku, czy na drutach, na jakich drutach.
Bee.   przewodnicząca chaos serce ma przebite strzałą.
13 września 2013 20:01
zaczynam dopiero zabawę, chciałabym taki średniej grubości szal, aktualnie robię na drutach 4,5mm. i naprawdę nie jestem zorientowana. jest może jakiś blog, poradnik o tym? żeby się zapoznać z grubościami i wszystkim innym? 🙂
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
13 września 2013 20:04
Nie znam, ja wszystko sama na czuja robiłam. To bym Ci poleciła coś grubszego, na przykład puchatkę, ale wtedy ze 3-4 motki Ci zejdą.
Bee.   przewodnicząca chaos serce ma przebite strzałą.
13 września 2013 20:11
wiesz Strzyga, gdybym widziała te motki, to pewnie bym sama wymacała, tak jak pisze zelka2303. ale u mnie w mieścinie nie ma nawet JAKOŚ zaopatrzonej pasmanterii, a co dopiero dobrze zaopatrzona. więc chciałam na "czuja" z internetu zamówić, stąd moje pytanie. mimo wszystko dziękuję za odpowiedź.  :kwiatek:
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
13 września 2013 20:13
Bee., puchatka jest grubsza niż kotka. z kotka możesz roić szalik, ale polecałabym robić z 2 motków na raz, żeby było grubsze.
Chess Jakiego użyłaś drewna?
Ja dorzucam swoje dzisiejsze wypalanki 🙂
Szczerze mówiąc nie wiem. Chłopak dał mi dwa kawałki sklejki, która mu zalegała w garażu 🙂
Muszę zrobić laurkę, z której po otwarciu będzie "wstawał" papierowy ludzik. czy wiecie gdzie mogę znaleźć krok po kroku sposób wykonania czegoś takiego?
Chodzi, o coś w tym stylu ?  🙂
tak, coś w tym stylu 🙂
Proszę  :kwiatek:
Nowy twór 🙂
moje DIY z ostatniego tygodnia, wersja niekońska 😉

legowiska







i obroża z chustką i nadrukiem 🙂
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
26 września 2013 09:58
escada oczarowałaś mnie- legowiska są przecudowne !!! 😍 Urzekło mnie szczególnie to z kością. 😍
Oj czas chyba zainwestować w maszynę 😉
dziękuję  :kwiatek: to z kością jest w rzeczywistości w nieco innych kolorach - khaki/krem 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się