NIEUCZCIWI RE-VOLTOWICZE

maxowa, dzieki :kwiatek:
czekałam od tygodnia na numer konta na który miałam przelać kasę -co prawda za przesyłkę bryczesów dla dzieciaków z domu dziecka ale 11zl piechotą nie chodzi.
Przykre
dobrze że im nie mówiłam o tych bryczesach 🙁
pika 24,pisalam Ci,ze mam teraz bardzo duzo pracy a szyje wedlug kolejnosci zamowien. towar zawsze jest wyslany. mam takie dni ,gdzie padziki juz nawet na drugi dzien wysylam,ale sa tez takie dni,gdzie do 2 tyg trzeba czekac,maszyna nie jestem. za towarem tez musze czekac.
Dobrze  czekam cały czas. Ale pasuje  odpisać Na wiadomość  😉. Bo zrobiłam  przelwe  i kontakt się urwał. Więc co innego migłam  pomyśleć.
Jest jakiś temat o nieuczciwych usługodawcach? Pralnia Prapra, pranie za prawie 300 zł... Wróciło mokre, częściowo spleśniałe, a przede wszystkim brudne. Zdecydowanie odradzam, Dodsona też już nie kupię od nich. :/
Reklamowałaś?
Przecież to się nadaje na zaj...stą awanturę.
cintra- ja z prapra tez miałam przejścia, na początku nie byli w stanie mi dostarczyć mojego prania, potem moje pranie wróciło bez moich pokrowców i torby. Także niedoprane (oddałam do zwykłej pralni i wróciło czyste,pachnące,pocerowane-do tego dużo taniej)
Misiek69 oczywiście. Wysłałam kilkanaście maili, z żałosnym rezultatem i "antyproklienckim" podejściem z ich strony. Nie odpisywali przez ponad 2 tygodnie i nic sobie nie robią z terminu 14 dni na ustosunkowanie się na reklamację jak i ze zwykłej uczciwości, abstrahując od aspektów prawnych.
No tak. To dobrze, że napisałaś tu o nich, wiem już, że raczej do nich nie pójdę. 
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
07 września 2013 22:18
Cintra, żądaj zwrotu pieniędzy i jak trzeba to pisz do UOPK.
Polecam ubezpieczenie w DAS na takie wypadki. Dzwonisz do prawnika i od tej chwili oni się tym zajmują. Są bardzo skuteczni.
Kurczak napisałam do Rzecznika Praw Konsumenta i dostałam odpowiedź. Są kraje, w których nie opłaca się być nieuczciwym, w PL jednak mam wrażenie, że prawo zawsze stoi po stronie oszustów. Ani nie możesz takiemu dać nauczki w formie spóźnionego wychowania (bo zostaniesz nazwany bandytą, a uważam, że niektórzy po prostu jak nie dostaną przysłowiowo "w ryj" to nie przestaną wyciągać łap po cudze rzeczy), ani nawet nie wolno Ci na dobrą sprawę poinformować świata, że to oszust.  🤔 Natomiast możesz wydać kasę na sprawę sądową i czekać kilka lat na jej rozstrzygnięcie. W tym przypadku znów ja będę tracić swój czas. Ale czego się spodziewać, jak nasze państwo kształci prawników-złodziei.  🙄

Misiek69 dzięki, czytasz w moich myślach, właśnie czegoś takiego mi trzeba. 😉
majeczka   Galopem przez życie!
08 września 2013 08:12
Cintra, szook jak można rzeczy w takim stanie oddać do klienta... piorę sobie teraz latem wszystko kercherem i jest milion razy czystrze i odfutrzone... żenujące...jeszcze za takie pieniądze
Jest jakiś temat o nieuczciwych usługodawcach? Pralnia Prapra, pranie za prawie 300 zł... Wróciło mokre, częściowo spleśniałe, a przede wszystkim brudne. Zdecydowanie odradzam, Dodsona też już nie kupię od nich. :/


Cintra, a z ciekawości - co z Dodsonem nie tak było?  🤔
Misiek69 dzięki, czytasz w moich myślach, właśnie czegoś takiego mi trzeba. wink

Cała przyjemność po mojej stronie. Ja  mam to od roku, koszt abonamentu to 380zł/rok. Ubezpieczenie obejmuje moją żonę, i dzieci do 23 roku życia mieszkające ze mną pod jednym dachem. Wszystkie problematyczne stłuczki samochodowe, kłótnie w sklepach, lub w warsztatach załatwiają oni. Czasem wystarczy poświecić komuś kartą DAS przed oczami, a już zmienia się jego podejście do problemu i wiele spraw pozornie nie do załatwienia, robi się łatwiejsze.
Cintra, szook jak można rzeczy w takim stanie oddać do klienta... piorę sobie teraz latem wszystko kercherem i jest milion razy czystrze i odfutrzone... żenujące...jeszcze za takie pieniądze


Jakim Karcherem (chodzi mi o rodzaj maszyny)? Nie niszczy derek?

EDIT: Upsss... Przepraszam, nie zauważyłem, że poprzedni post też był mój.  :kwiatek:
Misiek69, dobrze wiedzieć, dzięki  :kwiatek: Szkoda, że nie wymyślili takiej karty na bezczelnych dłużników..
Szkoda, że nie wymyślili takiej karty na bezczelnych dłużników..

Witaj w klubie.  😉 Z tymi chyba nie da rady sobie w naszym kraju poradzić.
Witaj w klubie.  😉 Z tymi chyba nie da rady sobie w naszym kraju poradzić.

Patrz no pożyczy człowiek kasę z dobrej woli to na koniec jeszcze go zwyzywają i szarp się człowieku o swoją kasę.. Zgodnie z polskim powiedzeniem - "dobry zwyczaj nie pożyczaj" ..
Misiek69 to naprawdę niewiele, jedno pranie i mam prawie zwrot składki. 😀 Stokrotne dzięki!

shilton z samym Dodsonem nigdy nic się nie działo (w końcu nie Prapra go produkuje 😉) ale oni są dystrybutorem na PL, a ja nie chcę być klientem nieuczciwej firmy, wszystko jedno pod jakim szyldem.
Misiek69 to naprawdę niewiele, jedno pranie i mam prawie zwrot składki. 😀 Stokrotne dzięki!

shilton z samym Dodsonem nigdy nic się nie działo (w końcu nie Prapra go produkuje 😉) ale oni są dystrybutorem na PL, a ja nie chcę być klientem nieuczciwej firmy, wszystko jedno pod jakim szyldem.


A kto go produkuje? Sorry jakaś niewtajemniczona jestem..
shilton producent, Dodson&Horrell, w UK. 🙂
No dobra, ale ja bym tylko się chciała dowiedzieć co z nim nie tak, bo napisałaś - "to samo z Dodsonem, już od nich nie kupię". Albo inaczej. Czy ta pralnia ma jakiś związek z Dodsonem? Wiesz pytam naprawdę z czystej ciekawości, miałam właśnie od Dodsona paszę zamawiać, może się czegoś nowego dowiem. Opowiedz jakbyś mogła, bo naprawdę jestem niewtajemniczona w tym temacie  :kwiatek:

p.s. Taki cytat Twój jeszcze: "ale oni są dystrybutorem na PL, a ja nie chcę być klientem nieuczciwej firmy, wszystko jedno pod jakim szyldem." ---> dlaczego nieuczciwej firmy? Napisałaś, że nieuczciwej, a potem wyjaśniłaś, że nic złego z nią nie było, nie rozumiem  🤔
In.   tęczowy kucyk <3
08 września 2013 17:29
shilton, przeczytaj jeszcze raz posty Cintry. Tym razem postaraj sie przeczytac ze zrozumieniem.  😵
Wszystko jest jasne, zrozumiale i wytlumaczone jak przyslowiowej "krowie na rowie". 🙄
Jest jakiś temat o nieuczciwych usługodawcach? Pralnia Prapra, pranie za prawie 300 zł... Wróciło mokre, częściowo spleśniałe, a przede wszystkim brudne. Zdecydowanie odradzam, Dodsona też już nie kupię od nich. :/


Sorry In., ale GDZIE tu jest wytłumaczone? No czytam, ale się doczytać nie mogę i chcę się dowiedzieć jedynie jaki związek ma dodson z tą pralnią i proszę odpowiedzcie mi na pytanie, a nie robicie wszystko tajne przez poufne.. Tak ciężko zrozumieć, że nie każdy jest wtajemniczony we wszystko?!

shilton, przeczytaj jeszcze raz posty Cintry. Tym razem postaraj sie przeczytac ze zrozumieniem.  😵
Wszystko jest jasne, zrozumiale i wytlumaczone jak przyslowiowej "krowie na rowie". 🙄

ok, no więc ja jestem ślepa, jak "krowie na rowie" to pokaż, gdzie.
Dzizas shilton, prapra zle wyprala pranie i nie przyjela reklamacji, czyli jest nieuczciwa firma, rownoczesnie jest dystrybutorem paszy Dodsona, ale w zwiazku z tym, ze sa nieuczciwi, Cintra ani juz im nie odda prania, ani nie wezmie paszy. Tez nie jestem w nic wtajemniczona, ale z dwoch lub trzech postow powyzej da sie bez trudu sklecic calosć....
No i trzeba było napisać tak od razu, dzięki  :kwiatek:
majeczka   Galopem przez życie!
09 września 2013 08:04
Misiek69, Karcher tej firmy, zwykły najzwyklejszy, najgenialniejszy do prania kantarów, czapraków i derek, odkłacza i dopiera super, bez użycia chemii, czapraki nie płowieją, bardzo lubię ten sposób czyszczenia tego typu rzeczy jeździeckich
Misiek69, Karcher tej firmy, zwykły najzwyklejszy, najgenialniejszy do prania kantarów, czapraków i derek, odkłacza i dopiera super, bez użycia chemii, czapraki nie płowieją, bardzo lubię ten sposób czyszczenia tego typu rzeczy jeździeckich
Czyli piszesz o zwykłej myjce ciśnieniowej, nie o jakimś wynalazku? Ciśnienie nie rozrywa materiału? Sorki, że tak drążę, ale bardzo mnie to ciekawi.
majeczka, robię tak samo. Derki, kantary, czapraki i inne.

Ja mam taki mały Karcher model K 2.155 ma ciśnienie max 100 bar.
Potwierdzam, zwykła myjka ciśnieniowa. Chociaż ja tym tylko czapraki traktowałam. Świetnie się sprawdza do "odsierściania".
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się