Dopasowanie siodła

jmonikaaa, to zależy 😉 Ja mam 170 cm/60 kg, ale głównie w mięśniach, nie mam za bardzo uda ani tyłka, więc w 17 latam jak żyd po pustym sklepie 😁 za to w 16" - 16,5" czuję się świetnie.
hm, no wlasnie ja tez mam glownie w miesniach, aczkolwiek swoje siodlo 17 zamienilam ostatnio na 17,5 ( byla fajna okazja kupic siodlo za fajna cene) i jakos czuje sie w nim ok, jedynie mysle ze kolana mogly by byc bardziej na poduszkach.. i tak sie zastanawiam czy jestem normalna😉) bo wedlug moich obliczen wlasnie 17 powinna byc dobra a tu niespodzianka😉
korysindex4 nic bardziej mylnego. W ruchu już nie jest tak pięknie..  https://docs.google.com/file/d/0B7ZNuZaBe3INQURqMDYwYlhyZkU/edit
Nie leży, nie leży-moim laickim okiem to siodło niedopasowywalne do tego konia. Twój zwierz budową podobny do mojego, szczypiorek kościsty z jeleniem. Uderzyłabym w siodło o zupełnie innej budowie.
equi.dream Też tak uważam. Próbuję jeszcze dogadać się z Daw Magiem w kwestii zupełnej zmiany paneli, ale nie wiem czy jest sens..
Nie tylko panele moim zdaniem dyskwalifikują siodło. Spróbuj innego modelu po prostu. Do czego potrzebne Ci siodło ?
equi.dream głównie do skoków. Póki co skacze maksymalnie do 110cm, ale nie chcę też zmieniać co chwilę siodła. Chciałabym żeby kolejne już trochę posłużyło.
chesnut - znam całkiem sporo osób, w tym mnie, które nawet do wyższych skoków preferują wszechstronne, nie skokowe 😉 Poza tym modeli skokowych też jest bardzo dużo. Całkowita zmiana paneli podejrzewam wyjdzie też mniej korzystnie cenowo od sprzedaży i kupna innego siodła.
korysindex4 nic bardziej mylnego. W ruchu już nie jest tak pięknie.. 


faktycznie. Na zdjęciach leży idealnie.
Czy jest jakiś saddle fitter który przyjedzie do mnie do Trójmiasta i dopasuje moje siodło? Najprawdopodobniej trzeba je poszerzyć. Dzwoniłam do HB Contact ale mają tyle pracy, że dopiero za 4 miesiące by mogli przyjechać. Equimag też ponoć nie przyjedzie bo czytałam, że jest na macierzyńskim. Czy jesteście w stanie mi kogoś polecić?
Testowałam dzisiaj siodło Equipe Emporio. Teoretycznie leży duuużo lepiej niż mój Bates, ale obawiam się, że łęk jest ciut za szeroki. Filmik niestety słabej jakości bo kręcony telefonem. Zostawić czy szukać dalej?

Moze futerko ❓
Dramka spróbuję z Mattesem.
milciaaa p.Sebastian z x-horse, namiary mogę podać na PW.
Gdyby jednak ktos z 3miasta byl chetny na wizyte HBC (nawet za te 4 miesiace) to ja sie chetnie podlacze.


Ponieważ wszystkie sensowne filmiki o dopasowaniu siodeł są w języku angielskim, wpadliśmy na pomysł nagrania czegoś po polsku. Właśnie opublikowaliśmy pierwszy odcinek o dopasowaniu siodeł. Zapraszam do oglądania. I oceniania, bo na tym najbardziej nam zależy. Mi od strony technicznej, a Michałowi od strony merytorycznej 😉 Kolejne odcinki w przygotowaniu, więc każda opinia i wskazówka co zmienić, co poprawić, będzie dla nas cenna  :kwiatek:
Świetny film! Bardzo dobrze się słucha i ogląda. Czekam niecierpliwie na kolejny odcinek, mam nadzieję dokształcić się w tym temacie. 😉
Super! oby tak dalej
Czekam niecierpliwie na następne odcinki  😀 Bardzo mi się podoba
nagana, świetne! Aż wezmę kredę i swojego konia obrysuję żeby sprawdzić czy wszystko gra! Czekam na następne odcinki 🙂
super pomysł !
nagana, świetne! Aż wezmę kredę i swojego konia obrysuję żeby sprawdzić czy wszystko gra! Czekam na następne odcinki 🙂


Bardzo fajna sprawa. Ja dzięki temu się dowiedziałam, że mój koń w sumie ma mało miejsca na siodło i ma sporą asymetrię. Teraz wiem, że musze tyłek w ryzach trzymać, bo cieżko na niego wpasować większe siodło niż 17 cali 😉

A to efekt głupawki w chwili przerwy po kolejnym dublu.
Tak, mi o tym ostatnim kręgu piersiowym powiedziała kiedyś masażystka Kasia Żukiewicz i zauważyła, że u mojego konia jest b. mało miejsca na siodło, mimo że nie jest jakiś krótki specjalnie. I właśnie przez za długie siodło musiała go masować, wystawało za to ostatnie "dozwolone" miejsce i opierało się na wrażliwym odcinku. No ale ale tak łopatologicznie sobie rozrysować naprawdę warto, co też uczynię 🙂 Efekt głupawki super 😀
lizzy   Bo ja na hubertusie gonię stajnie a nie lisa :)
18 września 2013 15:19
Świetny filmik! Czekam na kolejne części 🙂
Obawiam się, ze wbrew zamierzonemu efektowi, złamanie tylu punktów regulaminu forum, nie jest najlepszą reklamą dla sklepu.
[center][img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnmute.gif[/img] reklama na forum:
reklamowy nick, avatar, linki w podpisie, post.
w celu zmiany nazwy uzytkownika prosze skontaktowac sie z administracja forum.
prosze usunac reklamowe linki i avatar.
prosze wtedy o pw w celu zdjecia uciszenia.
[/center]
Dziękuję wszystkim za pozytywne opinie :kwiatek: Cieszę się, że film się podoba.

Mamy kilka odcinków w trakcie montowania, ale też jesteśmy wciąż w trakcie nagrań. W związku z tym mam jeszcze jedno pytanie. Czy jest może jakieś zagadnienie związane z dopasowywaniem siodła, które chcielibyście, żeby było szczegółowo omówione, może coś co w dopasowaniu siodła sprawia największą trudność? Coś co powinniśmy bardziej szczegółowo omówić?

Ja jestem laikiem, jeśli chodzi o tą tematykę. Michał za to ma ogromną wiedzę i pewne rzeczy mogą się dla niego wydawać oczywiste, a być niezrozumiałe dla innych. Chcielibyśmy, aby filmy były czytelne przejrzyste i jak najbardziej merytoryczne.
mysle ze bardzo przyda sie pokazanie jak wyglada/lezy siodlo za waskie, za szerokie i dobre, co sie dzieje jak podkladamy wszelkiej masci podkladki itp.
Mnie sprawia trudność dopasowanie siodła na niewykłębionego konia (a raczej jakiego siodła szukać na rynku wtórnym, żeby dobrze na nim leżało - jak już sobie sprecyzowałam, jakie dla mnie byłoby dobre, tak ze sprecyzowaniem, czego szukać na okrągłego konia jest większy problem)... Ale przypuszczam, że jak sobie obrysuję konia wg pierwszego odcinka (i doczytam w końcu ten wątek do końca :emoty327🙂, to będę wiedziała więcej. 😉 Filmik super, czekam na następne odcinki!
mysle ze bardzo przyda sie pokazanie jak wyglada/lezy siodlo za waskie, za szerokie i dobre, co sie dzieje jak podkladamy wszelkiej masci podkladki itp.


Za wąskie, za szerokie będzie. Rozstaw łęku to akurat jedna z podstawowych rzeczy w doborze siodła.

O podkładkach nic nie mamy. Podrzucę pomysł Michałowi - chyba, że nie będzie się bał i sam tu zajrzy 😉
nagana i Michał  😀
gratuluję, wykonaliście kawał dobrej roboty  😀

ps. własnie Bogdan wrócił z warsztatu, obejrzał film i powiedział:
bardzo fajnie,że oni to zrobili 🙂
mi ciągle brakowało czasu..
"Teraz wiem, że musze tyłek w ryzach trzymać, bo cieżko na niego wpasować większe siodło niż 17 cali wink"
nagana: nie do końca się z Tobą zgadzam, bo jest na to rozwiązanie o ile nie przytyjesz gigantycznie  😜
Można zrobić pewien manewr, ale warunkiem jest prawidłowy i stabilny dosiad przede wszystkim w skokach.
lizzy   Bo ja na hubertusie gonię stajnie a nie lisa :)
18 września 2013 20:42
Jakoś taki może filmik o najczęstszych błędach, najczęstszych problemach i ich rozwiązywaniu 🙂 Tak czy siak, świetny pomysł!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się