Stajnie w Warszawie i okolicach

karla nie mam pojęcia czy to ta, ale jeśli dysponuje jakimś nr tel. to byłabym bardzo wdzięczna :-)
Prosze to żadna tajemnica sieć jest długa i szeroka

http://www.palacpacoltowo.com/sport-i-rekreacja/
Stangret ma na  fejsie propozycję:
https://www.facebook.com/pages/Pensjonat-dla-koni-Stangret/1411831065703634?id=1411831065703634&sk=info

jeśli kogoś interesują okolice nasielska, albo tani ośrodek.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
06 września 2013 09:19
Prosze to żadna tajemnica sieć jest długa i szeroka

http://www.palacpacoltowo.com/sport-i-rekreacja/


ooo ładnie tam. ale i ceny też ładne.
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
08 września 2013 19:36
byłam dzisiaj obejrzeć stajnię w Izdebnie Nowym ( koło Grodziska Maz. ) , zanim tam dojechałam lekko pobłądziłam, ale jak się później okazało droga jest naprawdę prosta  🙂

Stajnia położona przy samej autostradzie, ale mimo bliskości wcale nie słychać samochodów. Wszystko jest jeszcze na etapie budowy, ale jak obiecała właścicielka do końca miesiąca powino się teren ogarnąć łącznie z halą i zew. ujeżdżalnią.
Sajnia na 20 koni ( 18 boksów 12 m2 + 2 większe - takie porodowe ) , w każdym boksie okienko, więc jest naprawdę widno. Środek stajni wykończony w drewnie co bardzo ładnie wygląda, duża siodlarnia ( dzisiaj była pusta - ale czekają na szafki i wieszaki ) , toaleta z prysznicem, paszarnia, myjka wewnętrzna.
Hala czeka na podłoże ( piasek o określonej gramaturze ) wym. 20 x 40 - bardzo widna. Jest kryty lonżownik z podłożem piaskowym, plac zewnętrzny o wym. 30 x 70 aktualnie jest na etapie budowy ( cały zdrenowany, piach wysypany i w tygodniu ma być skończony ) . Padoki trawiaste ale widać, żę zadbane. Warto tam podjechać i obejrzeć, właścicielka bardzo konkretna i przemiła osoba  :kwiatek: Jak dla mnie będzie to super miejsce.

edit. znalazłam link do profilu na fejsie https://www.facebook.com/pages/Casa-Cavallo/679900918705048?fref=ts

Dodatkowo zmieniając temat chciałam powiedzieć, że stajnia Equicare od 01.10 przenosi się do miejscowości Krze Duże ( okolice Radziejowic ) , byłam tam w zeszłym tygodniu i muszę powiedzieć, że miejsce wygląda bardzo ciekawie. Same padoki to ponad 4 ha, stajnia murowana - podzielona tak jak by na 2 części , w jednej są dwa b. duże boksy a na górze będzie całe zaplecze socjalne ( pokoje, siodlarnia i łazienka ) . w drugiej części reszta boksów o różnej wielkości  🙂 małe, średnie i b. duże ( porodowe z monitoringiem ) . Cały teren ogrodzony. I dojazd super ( przy trasie katowickiej ) , dodatkowo jest b. blisko las  😀 jak ktoś lubi wyjazdy w teren.
zduśka, kurczę, to Izdebno kusi, ale cena doś zaporowa. 1400 jak się nie mylę? 🙁 Nie ma karuzeli?
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
08 września 2013 21:18
Zuzu. cena 1400 zł , w pensjonat konie będą przyjmowane jak stajnia będzie w pełni wyposażona. Karuzela będzie ale w przyszłym roku ze względu na koszty. Myślę, że można ze wszystkim się dogadać ,może i warto pogadać o cenie
LatentPony   Pretty Little Pony :)
08 września 2013 22:00
A ja mam pytanie z innej beczki - dysponuje ktoś może samochodem z hakiem? W związku z przenosinami Equicare muszę przewieźć konia, możliwie jak najbardziej po kosztach...
Ważna jest dla mnie dyspozycyjność w dniu 27 lub 28 września. Oczywiście zwrócę cały koszt paliwa i jakoś się odwdzięczę  :kwiatek:
Skąd, dokąd chcesz wieźć konia? Ile kilometrów? W jakiej porze dnia? Mam bukmanę, może pomogę, ale podaj mi info.
LatentPony   Pretty Little Pony :)
09 września 2013 06:39
Przyczepę mogę wypożyczyć ze stajni obok, bardziej zależy mi na kimś kto mi go spokojnie przewiezie i posiada samochód z hakiem. Ale wszystkie rozwiązania rozważę  :kwiatek:

Koń obecnie stoi w Borzęcinie Małym, pod Lesznem (od strony os. Górczewska). Wieźć go niestety będę przez całą Warszawę, aż do Glinianki (okolice Otwocka).

Zależy mi na tym, aby przewieźć go w piątek 27, lub w sobotę 28 września. Koń jeździ zupełnie bezproblemowo. Godziny dowolne, jednak nie chciałabym się w piątek wpakować z nim w korki, więc tego dnia odpadają raczej godziny popołudniowe.

Jeżeli mógłbyś pomóc, to proponuję przenieść się na priv  :kwiatek:
LatentPony, gdzie go postawisz? W stajni Bingo mają bukmanę i pewnie auto z hakiem też. To blisko Glinianki, może uda Ci się jakoś budżetowo dogadać...
LatentPony   Pretty Little Pony :)
09 września 2013 07:42
Jak już pisałam wcześniej, wstawiam go do forumowej Mehari 🙂 zadzwonię do Bingo i zapytam, dziękuję  :kwiatek:
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
09 września 2013 09:51
W sobotę byłam na spacerze w lesie w Rembertowie, okolice Mokrego Ługu, niedaleko torów, miedzy drzewami widziałam że ktoś galopuje (znaczy ja byłam w lesie, oni galopowali po piachu pod liniami wysokiego napięcia 🤣 ), sądząc po śladach i po tym co dojrzałam z daleka były 2-3 pary jeździec plus koń 😁 I moje pytanie brzmi- gdzie jest tam w okolicy stajnia z której mogli pojechać w teren do Rembertowa?
Kiedyś widziałam konie na Mokrym Ługu, za torami ale to było dawno i tam chyba konie były nieużytkowane, czyżby gdzieś jakaś przydomówka? 👀
Przyczepę mogę wypożyczyć ze stajni obok, bardziej zależy mi na kimś kto mi go spokojnie przewiezie i posiada samochód z hakiem. Ale wszystkie rozwiązania rozważę  :kwiatek:

Koń obecnie stoi w Borzęcinie Małym, pod Lesznem (od strony os. Górczewska). Wieźć go niestety będę przez całą Warszawę, aż do Glinianki (okolice Otwocka).

Zależy mi na tym, aby przewieźć go w piątek 27, lub w sobotę 28 września. Koń jeździ zupełnie bezproblemowo. Godziny dowolne, jednak nie chciałabym się w piątek wpakować z nim w korki, więc tego dnia odpadają raczej godziny popołudniowe.

Jeżeli mógłbyś pomóc, to proponuję przenieść się na priv  :kwiatek:


a co to za stajnia kolo otwocka? szukam stajni w tych okolicach, warszawa wawer, falenica, otwock, moze ktos cos polecic albo odradzic ? 🙂
LatentPony   Pretty Little Pony :)
09 września 2013 23:01
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
11 września 2013 10:32
Przychodzę do was z dość nietypową prośbą, ale wydaje mi się, że jest to moja ostatnia deska ratunku.

Otóż poszukuję niejakiego Adama S., który wraz ze swoim koniem stoi w jednej z warszawskich stajni - której niestety nie mam pojęcia. Ostatnio podobno stał w Szawdronie, ale gdzie jest teraz to kto go tam wie. Kiedyś (jakieś 3 lata temu) stali na 100% w Aromerze.

Jego koń to duży, kary ogier (lub być może teraz już wałach). Nosił imię Ułan, ale miał mieć zmieniane na Ultimate. Jedyne zdjęcia jakimi dysponuję to niestety te sprzed 3 lat.





Jeżeli ktokolwiek wie, gdzie mogę do teraz spotkać będę bardzo wdzięczna za każdą informację  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
Martva, może być na pw?
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
11 września 2013 13:08
Jasne, jak najbardziej!  :kwiatek:
Misskiediss to najpewniej była Oala W.Ma tam swoje konie u dziadka.Właśnie wykańcza stajenkę.Super ludzik.
W sobotę byłam na spacerze w lesie w Rembertowie, okolice Mokrego Ługu, niedaleko torów, miedzy drzewami widziałam że ktoś galopuje (znaczy ja byłam w lesie, oni galopowali po piachu pod liniami wysokiego napięcia 🤣 ), sądząc po śladach i po tym co dojrzałam z daleka były 2-3 pary jeździec plus koń 😁 I moje pytanie brzmi- gdzie jest tam w okolicy stajnia z której mogli pojechać w teren do Rembertowa?
Kiedyś widziałam konie na Mokrym Ługu, za torami ale to było dawno i tam chyba konie były nieużytkowane, czyżby gdzieś jakaś przydomówka? 👀


swojego czasu to do nas dojezdzali tez terenowcy z Ząbek, ze stajni gdzieś niedaleko kościoła.
Foto u mnie na avatarze to właśnie z tropienia, kto mi jeździ po lesie 🙂

No i kilka razy widziałam jak jacys ludzie przywozili konie w przyczepach, ubrane, wypakowywali hajda w las i potem spowrotem do przyczepy i do domku. Jeden tarancik drugi kasztan. Często w "Sezonie" ich widziałam na Czwartaków, Kadrowej czy Puszkarzy
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
11 września 2013 20:17
Z Kadrowej widać było kiedyś siwka trzymanego przydomowo ale już go nie ma. Chyba jak będę w lesie to pójdę tropić skąd te konie, niestety nawet nie znam ich maści, mama mówi, że "jeden na pewno był brązowy" więc niewiele mi to daje 😂
Cóż, liczyłam że może jest jakaś kameralna stajenka, w której można by pojeździć, ale to zapewne wszystko prywatne, a szkoda bo lasy fajne i aż się prosi żeby stajnię postawić 😉
Dzięki za odzew :kwiatek:
Ludu pomocny, kto stoi aktualnie z koniem w Aromerze lub na Szwadronie? Chcę tam poddzierżawić konia, i popytać pensjonariuszy, może ktoś coś słyszał, ktoś coś wie 🙂
Albo może ktoś z voltowiczów ma jakieś cynki?
Dawraziowa z tego co wiem stoi w Aromerze. Jej popytaj.  🙂
w Aro to chyba jeszcze Petit i Precelek
Z pytaniami o Szwadron uderzaj do mnie  😉
Czy ktoś ma jakieś informacje o Stajni Kruki? Chodzi o opinię osób które tam "stoją". Stajnia jest daleko od Warszawy, więc sądziłam iż mają piękne duże zielone padoki (o których sama stajnia wspomina) ale z tego co zauważyłam to wszystkie konie zawsze stoją na jednym i to tylko na wydzielonej jego części. Z informacji osób które znają stajnie są to mokre tereny i inne które są w posiadaniu stajni nie za bardzo nadają się do wypuszczania koni. Jest to dla mnie ważna informacja bo jak już tak daleko to właśnie dla tych zielonych ogromnych padoków 🙂 I jeszcze jedna sprawa, stajnia idzie tylko w kierunku ośrodka typowo dla dzieci? Bo z FB jasno wynika że owszem jest pensjonat ale nawet jakieś wydarzenia czy karnety odnoszą się typowo dla dzieci i początkujących.  ❓
Czy moze mi ktos udzielic kilka informacji o stajni zielony zakątek? Interesuje mnie glownie opieka nad koniem, padoki oraz infrastruktura do pracy (jak z podlozem na ujezdzalni i na hali, czy sa stojaki i dragi).
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
15 września 2013 22:35
Opieka nad końmi jest dobra, padoków jest całkiem sporo i to trawiastych, grodzone pastuchem. Na hali podłoże dobre, o ile jest polane. Na ujeżdżalni podłoże bardzo średnie - miejscami dość mocno kopne. Drągów i stojaków jest na 2 przeszkody z tego co pamiętam, 3 max.
Czy ktoś ma jakieś informacje o Stajni Kruki? Chodzi o opinię osób które tam "stoją". Stajnia jest daleko od Warszawy, więc sądziłam iż mają piękne duże zielone padoki (o których sama stajnia wspomina) ale z tego co zauważyłam to wszystkie konie zawsze stoją na jednym i to tylko na wydzielonej jego części. Z informacji osób które znają stajnie są to mokre tereny i inne które są w posiadaniu stajni nie za bardzo nadają się do wypuszczania koni. Jest to dla mnie ważna informacja bo jak już tak daleko to właśnie dla tych zielonych ogromnych padoków 🙂 I jeszcze jedna sprawa, stajnia idzie tylko w kierunku ośrodka typowo dla dzieci? Bo z FB jasno wynika że owszem jest pensjonat ale nawet jakieś wydarzenia czy karnety odnoszą się typowo dla dzieci i początkujących.  ❓


forumowa Majeczka stoi w Krukach, napisz do niej.
https://www.facebook.com/ujudyty?ref=stream

ktoś wie coś na temat tej stajni ?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się