Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Seniora to moje nie chciały jeść jeszcze bardziej niż Relaxa, nawet wszystkożerny ziemniak odmówił współpracy...  🙄
, jest toto dla niego zbyt suche i za drobno pokrojone, kurza sie, jak dmuchnie i mu sie wszystko sypie wokol glowy.


To może wystarczy po prostu pomoczyć? Ja moczę w zasadzie wszystko co daje chabecie do żarcia.
Nie, nie wystarczy po prostu pomoczyć, bo musiałoby być to wymieszane, a ja daję dodatkową paszę 2 razy dziennie i rano mi stajenny nie będzie moczył i mieszał. a zalanie dużą ilością wody też nie wchodzi w grę, bo takiej zupki nie zje. Niestety, ale rezygnuję, a szkoda.
Jest nowa sieczka Dengie dla seniorów-może warto spróbować tego ?
Akurat nie zalezy mi na czyms dla seniorow, zalezy mi na dodatku do owsa, seniora wybralam, bo mi sie najbardziej podobal sklad. Wczesniej dawalam mollichaffa, ale dla mnie jest za bardzo melasowana. Wiec wracam do granulatow, mysle nad mastersem
Jak dawkujecie czystą lucerne (lub olejowaną)? Podaje sieczke Dengie Alfa A Oil i tak na prawde nie wiem ile jest własciwie, to dawkowanie z opakowania wydaje mi sie bardzo przesadzone (w sensie ze za duzo, przeciez tam pełno białka).
JSBach a Dodsona próbowałaś? Safe & sounda albo Fibergy?


Ostatnio bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie sieczka Ultra Grass Baileysa, trochę podobna do Just Grassa Dodsona, jesteśmy w połowie 2 worka i mój niejadek ciągle je bardzo chętnie 🙂
Na dodsona mnie nie stać, zwłaszcza jeśli to ma być żłobowy wypełniacz w naszym przypadku, nie oczekuję jakichś wielkich zmian.
a lucerna sukcesu?

jakie musli ziołowe najchętniej ,które pomoże przybrać mięśnie dla folblutki?
nie wiem czy już pytałam jak tak przepraszam
Moje sie zawsze przebialkowuja / wyskakuja im krosty przy lucernie sukcesu
Niee, za duzo bialka. Jak juz napisalam, wracam do granulatow i tyle
JSBach a Dodsona próbowałaś? Safe & sounda albo Fibergy?


Ostatnio bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie sieczka Ultra Grass Baileysa, trochę podobna do Just Grassa Dodsona, jesteśmy w połowie 2 worka i mój niejadek ciągle je bardzo chętnie 🙂


Jeżeli chodzi o sieczke mój koń tylko akceptuje dodsona  😵 jakby wiedział ile kosztuje  😁
ja z prośbą o poradę żywieniową:

co sądzicie dodaniu do końskiego menu połowy miarki paszy top line conditioning cubes?

koń zjada:
na śniadanie 1 miarkę całego owsa
obiad 1,5 miarki musli high fibre + pół miarki całego owsa
na kolację 1,5 miarki całego owsa.

Ważyłam. Dziennie 3 kg owsa + 1,2 kg musli (niskoenergetycznego)

Siano/sianokiszonka - stały dostęp.

Myślę nad zmienieniem obiadu (pasz) na: 1 miarkę musli high fibre + pół miarki granulatu top line (wszystko baileys) co dało by:
3 kg owsa + ok 800 g musli niskoenerg. + 500 g paszy kondycyjnej

Koń jest w lekkim treningu L/P, dobrze wygląda, ma dobrą energię do pracy jednak teraz jest sezon pastwiskowy. Chciałabym na jesień/zimę dać mu trochę ekstra kalorii i energii żeby będąc nadal w pracy i (w założeniu) progresując czy zwiększając obciążenie z racji podwyższania 'barierki' trudności zadań nie zaczął spadać.

Druga opcja to dorzucić np sieczkę alfalfa plus oil.. ale w obecnej stajni konie dostają 'porcję' siana z lucerną i poradzono mi, żeby jednak w dodatkową sieczkę nie inwestować skoro lucernę ma koń w menu.

czy ktoś może mi polecić jakąś paszę głównie na bazie soi ? 🙂
Re-Leve Saracena może? Zawiera mikronizowaną soję (i groch) i olej sojowy.
Moja bezowsowa kobyłka na tym śmiga- "głowa" zdecydowanie lepsza i przypakowała ładnie.
Baileys Performance Balancer jest na bazie soi.
Czy karmił ktoś z Was łuską słonecznika w pelecie? Sypie się to tak jak zwykły granulat czy trzeba moczyć?  :kwiatek:
dzięki za odpowiedzi : )
łuskę słonecznika w pelecie normalnie dajesz, nie trzeba moczyć : )
Co się dzieje z Dodsonem? Znów długo czekam na sieczke  😵

edit. Już wiem że nie problem z dodsonem tylko sklepem  🙄

Natomiast jak wypada sieczka cool spillersa?  :kwiatek:
Dramka, z Dodsonem też się "coś" dzieje - musli Pasture zamówione ponad dwa tygodnie temu i cisza. Nie ma, a kiedy będzie nie wiadomo 🙁
Ja jestem bardzo zadowolona z tej paszy:
http://animalia.pl/produkt,9168,baileys-everyday-high-fibre-mix-20kg.html
Kupiłam ją jakiś czas temu dla swoich seniorek jako dodatek i wydaje mi się, że bardzo fajnie wyglądają teraz 🙂
Dramka, z Dodsonem też się "coś" dzieje - musli Pasture zamówione ponad dwa tygodnie temu i cisza. Nie ma, a kiedy będzie nie wiadomo 🙁


Może nie zrobiłaś przelew tak jak ja i sklep nie zamówił 😉

Ja natomiast podjechałam dzisiaj do spillersa i kupiłam od reki sieczkę cool  😀
karolciaequilano   marzenia się spełniają
13 września 2013 15:51
Co lepiej dawać dla wysokiej niespełna 1,5 rocznej klaczki  🙂 Pavo Podo Grow 3 czy Baileys Prep Mix?
Karmił ktoś z Was paszami Lexa? Pierwszy raz się na nie natknęłam
Witajcie !
Szukam dobrej , sprawdzonej już przez kogoś paszy dla konia na przyrost masy ciała.
Proszę o polecenie paszy godnej zaufania, która daje jakieś rezultaty.
Będę bardzo wdzięczna.
Pozdrawiam Martyna.
martyna1809 jest ponad 300 stron nt pasz, oraz osobny temat o tym , jak "przytyć" konia... może najpierw poczytaj?  😀
Kto dystrybuje Marshalla na wielkopolskie??
Co lepiej dawać dla wysokiej niespełna 1,5 rocznej klaczki  🙂 Pavo Podo Grow 3 czy Baileys Prep Mix?


Ja wolę Prep Mixa - fajne musli, z małym udziałem melasy, takie dość suche, młoda mi się po nim super błyszczy  😍 i widać że jej nic nie brakuje
Edit: to ja się poniekąd podłączę pod pytanie karolciaequilano
Jaka pasza będzie lepsza dla niespełna 1.5 rocznego ogierka sp: Pavo Podo Grow 3,  Baileys Prep Mix czy EPONA Horse Kids Musli?
Monterey karmiłam wszystkimi trzema, praktycznie obojętnie co wybierzesz będzie dobrze, chociaż tak jak pisałam wyżej najbardziej podoba mi się Baileys (i wysyłka gratis) chyba ma najmniej owsa w tych wszystkich pasz, co przy paszy dodatkowej do owsa ma znaczenie.
Jeszcze fajny jest Lewel Grow z Saracena
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się