Tanie linie lotnicze - Ryanair, Wizzair i inne

Do rejestrowego pakujesz bez problemu. W podręcznym teoretycznie też nie powinno być problemu, bo to nie płyny, ale na wszelki wypadek ja bym dała do walizki 😉
Jakie linie latajå do Lampedusy? Ew czartery
ovca   Per aspera donikąd
31 sierpnia 2013 12:59
Z tych najpopularniejszych na pewno lata Alitalia.
czy ktoś się natknął na tanie loty do Lizbony lub Porto?
na str Ryanair nic nie znalazłam 🙁
Do Porto na pewno lata, np. z Bergamo.
A ja znów wyprawa Warszawa - Oslo Gardermoen, a potem Oslo Rygge - Pyrzowice. Nie latałam od 31 marca  😁
Lece w odwiedziny do znajomych, w koncu udalo mi sie kupic bilet bezposredni 🏇
Czy ktos wie jak najsprawiej dostac sie z Edynburga do Glasgow?
Słuchajcie, mam pytanie z cyklu blondynkowego, ale cóż... z samolotami nie miałam do czynienia nigdy w życiu.
Osoba która będzie mnie odbierała z lotniska, prosi o nazwę terminalu na którym będę. Na bilecie napisane mam tylko, że lądowanie Madryt Barajas i skąd ja teraz mam wziąć to info?
woooo, feno, ja parę dni temu z Madrytu wróciłam, chcę znowu!  👿
Madryckie terminale nie mają nazw, ma je tylko lotnisko (Barajas). Terminale są ponumerowane 1-2-3 są stosunkowo blisko siebie. 4. jest najbardziej oddalonym ze wszystkich. Jakimi liniami lecisz? Ryanair, Swiss lądują zazwyczaj na pierwszym. LOT na czwartym, chyba, że się coś zmieniło. Spytaj się przy odprawie i wyślij smsa, tak będzie najbezpieczniej  😉 😉
Dziękuję buyaka, jak zwykle ratujesz mi tyłek!  😁  :kwiatek:
Lecę Ryanem. Dobrze, że Najbardziej Ogarnięty z Kuzynów będzie mnie wsadzał w samolot, bo stres sięgnąłby zenitu. Zwłaszcza, że w gimnazjum laryngolog wykrył u mnie krzywą przegrodę nosową i zapowiedział potworny ból oraz śmierć przez uduszenie podczas turbulencji. Szczęście, że do skutków śmiertelnych posiadania krzywej przegrody dodał także uduszenie się podczas porodu oraz wymienił skwapliwie cenę operacji w jego prywatnej klinice, więc mam nadzieję że był to raczej chwyt reklamowy.  😁
Lecę w przyszły piątek do Malagi i też mam głupie pytanie.  😁
Dokonałam odprawy on-line i wydrukowałam kartę pokładową. Czy to wszystko, co muszę zrobić? Ta karta wystarczy mi przy odprawie i pełni również funkcję biletu  ❓
Dokladnie tak.
Jedynie co, to musisz nadac bagaz, o ile go masz.

Ja lece juz w czwartek! Nie latalam od marca, to za dlugo jak na mnie  😁
A ja przegapiłam tanie loty do Dk w interesującym mnie terminie (czwarty tydzień października). Nie sądziłam, że z dnia na dzień cena wzrośnie dwukrotnie  😵 Więc pamiętajcie kupić bilety na sześć tygodni odlotem.
Oj tak, cena lubi skakac. Dlatego zawsze kupuje bilety wczesniej
Tym sposobem mam bilet na Floryde za 1200zl w obie strony 😀
Teraz tez kupilam do edynburga za 200 zl

E: Bede leciec dreamlinerem 😅
ovca   Per aspera donikąd
12 września 2013 17:00
E: Bede leciec dreamlinerem 😅


o ile znowu się nie popsuje 😉
ovca jak sie popsuje (jesli rejs LOT-em?), to zamienią na innego dreamlinera lub odwołają rejs... niestety kochane Papy (boeingi 767) poszły w odstawkę... 😕
Powiem szczerze, ze troszkę sie boje tego lotu, właśnie ze względu na awarie 😉
Lotem nie będę lecieć, a Norwegianem, zamówili kilka Dreamow. Aż dziw bierze, ze to bedzie lot bezpośredni, co mnie baaaardzo cieszy 😉
Trochę nieco ponad 8 godzin lotu i będę na miejscu  😅
ovca   Per aspera donikąd
12 września 2013 19:35
ovca jak sie popsuje (jesli rejs LOT-em?), to zamienią na innego dreamlinera lub odwołają rejs... niestety kochane Papy (boeingi 767) poszły w odstawkę... 😕


no wiem, mi też ich trochę brakuje. Ale ostatnio wróciły do nas  lotowskie 'embrajery', których już daaaawno nie widziałam 🙂
Jeszcze takie małe pytanie :kwiatek:
Jako, ze nienawidzę strasznie linii wizzair, bo zawsze mam z nimi problemy......
Jeżeli robię odprawę online i wpisuje dokument jako inny, mianowicie norweski dowód osobisty, który wyglada tak, ze z jednej strony jest karta kredytowa, a z drugiej dokument ze zdjęciem i fødselnummer ( numer pesel), to czy nie przyczepia sie na bramce? ( chodzi mi o polska stronę)
ovca   Per aspera donikąd
12 września 2013 20:23
konia44 sugerujesz że obsługa na polskich lotniskach nie wie jak wygląda zagraniczny dokument? zapewniam Cię że europejskie dokumenty znamy na wylot, większość pozaunijnych też, a wczoraj trzymałam paszport z San Marino. Norweski nie zrobi wrażenia na nikim 😉
ovca, chodzi mi o to, ze wpisany bedzie tylko numer pesel, a dokument oznaczony jako inny, dlatego sie pytam
konia44 na pewno musisz miec taki sam dokumant jaki wpisalas przy rezerwacji/odprawie. tj jak zaznaczylas ze "nationality: poland" to musisz miec polski dowod/paszport, jesli ze "norway" to wtedy norweski dowod.

ovca a maja latac tylko jembrajery po PL podobno 😉
To dobrze wpisałam, dzieki :kwiatek:
ovca   Per aspera donikąd
12 września 2013 20:44
ovca a maja latac tylko jembrajery po PL podobno 😉


dla mnie bomba- embrajery stają przy rękawach, to się mniej naustawiam i jaguarem najeżdżę  😁
1200 na Florydę i w dodatku bezpośredni... marzenie  😍  Zamawiam później relację. Marzę o tym, żeby kiedyś zrobić sobie wypad na mecz Miami Heat na ich własnej hali, zrobię to i mogę umierać  🥂

Słuchajcie, a jak to jest z lekami? To znaczy tabsy pewnie mogę sobie przewozić, ale np. jak sprawa się ma, jeśli chodzi o strzykawkę z adrenaliną? Muszę mieć przy sobie swoje koksy  😁 ale nie wiem, czy nie powinnam ich jakoś specjalnie zapakować.
ovca   Per aspera donikąd
13 września 2013 05:35
Słuchajcie, a jak to jest z lekami? To znaczy tabsy pewnie mogę sobie przewozić, ale np. jak sprawa się ma, jeśli chodzi o strzykawkę z adrenaliną? Muszę mieć przy sobie swoje koksy  😁 ale nie wiem, czy nie powinnam ich jakoś specjalnie zapakować.


tabsy bez problemu, co do strzykawki- zawsze dla pewności lepiej mieć przy sobie zaświadczenie od lekarza że musisz koksić 😉 w pl i ang
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
13 września 2013 09:16
ja lece w grudniu z düsseldorfu do wrocka i juz mi sie niedobrze robi na mysl o mozliwych turbulencjach na tej godzinnej trasie   👿

nie wiem jak mozna lubiec latac  🤔wirek:

ovca, mnozesz mnie tym dzagularem odebrac  :P
Dzięki za odpowiedź odnośnie karty pokładowej.  🙂  Pierwszy samodzielny lot.  😉
A, jeszcze jedna sprawa: postanowiłam nie nadawać bagażu, lecę tylko podręcznym. Wiem, jak wygląda kwestia kosmetyków, ale jedno mnie zastanawia: czy da się spakować do podręcznego antyperspirant w kulce?  Ma on pojemność 50ml, ale opakowanie jest nieprzezroczyste.
Beattle, spokojnie, da się  😉 To nie opakowanie na kosmetyk musi być przezroczyste, a torba, w której mają się znajdować. Choć ja osobiście nie przekładałam ich z kosmetyczki do torebek i mimo tego nigdy nie miałam problemów. Choć może to były jedynie szczęśliwe trafy  😁
Dzięki, Buyaka.  🙂
Ale się jaram tym wyjazdem!  😍
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się