Kącik Ujeżdżenia

jechałam regionalki bez skośnika bo jeden mój koń chodzi bez i nikt mi nic nie mówił 🙂
Koniczka, dzieki!

Malina, pytalam dosc wyraznie wlasnie o przepisy a nie oto czy ujdzie 😉 reguralnie jezdzilam regionalki bez skosnika jak 50% innych uczestnikow 😉
Ok, przepraszam! Już się nie odzywam przy wszystkich re-voltowych profesjonalistach  🤣

Notabene, chciałam pomóc. Tylko i wyłącznie 😉 A w moim przypadku jak już pisałam - skośnik był wymagany. Koniec tematu.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
13 września 2013 22:23
xxmalinaxx, ale o co Ty się rzucasz? Przepisy nie wymagają obecności skośnika. Takie są fakty. Jesteś jedyną znaną mi osobą, która była ścigana za brak skośnika. Zresztą - czy zostałaś za to wyeliminowana?
Koniczka nie rzucam się, w tym rzecz - chcę zakończyć temat, a że dużo osób tutaj nie ma dystansu do słowa pisanego i lekko ironiczną uwagę odbiera jako zniewagę - to nie moja wina. Nie zostałam wyeliminowana, choć uwaga na temat skośnika była w protokole - sprawdzałam to dziś, jeszcze przed chwilą, a upomnienie słowne też było. Dla mnie to ma znaczenie, może dla kogoś nie. Skończmy już ten temat - sprawa się wyjaśniła, Zorilla zna odpowiedź, ja znam sprostowanie błędu w mojej wiedzy - happy end pełną gębą. 😉
chyba jestes jedyna taka osoba w tej dyskuscji...
pytane bylo inne, odpowiedz nieprawdziwa. faktycznie dzieki 😉
xxmalinaxx może po prostu koń "otwierał pysk" i pani sędzina ci wpisała, że gdyby skośnik był to by tego problemu nie było (widocznego).
Ja się spotkałam z opinią, że jak się ma nachrapnik kombinowany z szlufką na skośnik, to skośnik jest "do kompletu" i jechanie bez jest nieeleganckie.
Matko jedyna, nie straszcie, że w ujeżdżeniu realnie ważne są takie detale (pi*oły) jak kawalątek skóry przy pasku  🙄 No może do munsztuka to trochę obciach, ale to kategoria mikro-estetyczna przecież, a nie - kwestia oceny?
Facella   Dawna re-volto wróć!
14 września 2013 17:36
Jest gdzieś relacja online na żywo albo z wczorajszych i/lub dzisiejszych wcześniejszych przejazdów z Partynic? Wiem że jutro ma być w TVP Sport (którego nie mam) i jakiś skrót od 17.40 w TVP Wrocław, a coś poza tym?
Ktoś wie jak czołówka Mp po dwóch dniach ?
Facella   Dawna re-volto wróć!
14 września 2013 19:22
Podejrzewam, że Milczarkową ciężko będzie pozbawić pierwszego miejsca. Wyników jeszcze nigdzie nie widziałam. Jak ktoś trafi na jakieś, byłabym wdzięczna za link.
Edit: po jej wpisie na FB myślę, że nadal prowadzi (-;
Jutro ma być relacja online na stronie Świata Koni, od ok. 10.30.
Wyniki są na swiatkoni.pl, trzeba przescrollować w dół. 1. Milczarek, 2. Skowrońska, 3. Skowrońska, 4. Łukasik, 5. Janas 🙂
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
15 września 2013 08:03
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
15 września 2013 09:43
...i po googlopolsku

O Randonie we Włoszech

ciekawe czy Michał skończy z jeździectwem czy dochowa się następcy Randona
Facella   Dawna re-volto wróć!
15 września 2013 10:26
ElaPe, rozjechałaś forum tym linkiem.
Właśnie się zastanawiałam, dlaczego Rapcewicza nie ma na MP. Btw, nie działa mi relacja, tzn. pół godziny temu jeszcze coś chodziło, po czym zacięło się i nie może ruszyć  🤔 A tak chciałam obejrzeć chociaż trzy przejazdy (2x Milczarek no i pan Poręba) )-;
Facella, mi się wyłączyła jakieś 15 min temu i też nie chce ruszyć 🙁
Facella   Dawna re-volto wróć!
15 września 2013 10:45
Ruda77, już wznowili. Lepiej oglądać z tym kilkusekundowym opóźnieniem (wyłączona opcja "Go live"😉, to się nie zacina.
Edit: Milczarek i Dżeko wygrali Małą Rundę  😅
Edit 2: Milczarek Mistrzynią Polski 😅 😅
Koniczka, ElaPe, będę śledziła poczynania Randona i Tiozzo, szykują się na zawody w Arezzo, na które też jadę 🙂
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
16 września 2013 13:24
no śledź i zdawaj relację 🙂

a tak z innej beczki. Jakoś wcześniej tego nie zauważałam a dopiero teraz -  że Ekwador bardzo słabo zgina tylnie nogi w stawach skokowych. Z prostymi tyłami nie dziwota że zupełnie nie piafuje. Wcześniej jakoś chyba trochę lepiej z tym było, albo faktycznie nie zwracałam na to uwagi.'

ElaPe, nie zwracałaś uwagi. Poniżej Torwar z 2009 roku. Mam gorsze ale żal było obrabiać 🙁
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
16 września 2013 13:40
no właśnie. słabo było i wcześniej z tymi tyłami i zginaniem.
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
16 września 2013 13:44
a ja mam takie laickie pytanie  :kwiatek: czym to może być spowodowane ?? budową anatomiczną ?? pracą ?? jak to jest ?
Budowa, anatomia, taki typ. Ma bardzo długie zadnie nogi i od zawsze mało zginajace i elastyczna, myśle ze utrudnia mu to sprawę szczególnie w piaffie. Jak wasze wrażenia? Mnie zachwyciła Ganda, jak na pierwsze Gp tej pary naprawdę super. Dużo lepiej jeździ Żaneta, naprawdę miło patrzeć ogólnie poziom Mistrzostw bardzo pozytywny!
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
16 września 2013 14:06
no super ta Ganda


piruet w lewo - ideał
ElaPe, moim zdaniem to nie jest kwestia Ekwadora, przynajmniej nie w 100%
Poniżej Torwar 2008, Rugby. Jak wyżej nie jest to pojedyncze ujęcie.
No tak to chyba faktycznie Milczarek jest cienka:P zobacz film rugbego, piaff, pasaz, raczej do zadu bym się nie przyczepiala🙂 to był bardzo trudny i silny koń, większość wyciagnietych chodow raczej p Kasia jechała asekuracyjnie, może stad takie ujęcie.
Maagdzia, no faktycznie napisałam, że cienka ;]
Pokazałam zdjęcia 2 koni z taką samą pracą zadu, przy okazji obejrzałam kilka filmików na youtube i stwierdziłam, że to że Ekwador idzie na nich jak idzie nie jest 100% jego winą.
Facella   Dawna re-volto wróć!
16 września 2013 14:47
Tak z laickiego punktu widzenia: bardzo mi się wczoraj podobała Milczarek na Dżeko, jak dla mnie jechała prawie idealnie w muzyce, tylko zatrzymanie na koniec miała spóźnione. No i oczywiście Ekwador, pomimo jego piaffów jestem stałą jego fanką. Nie podobał mi się za to przejazd tej Szwajcarki, która wygrała w ostatnim konkursie. Nie potrafię tego uzasadnić, po prostu mi się nie podobało. Nie znam się.

Może ktoś się orientuje, dlaczego Jarka Poręby wczoraj wcale nie było?
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
16 września 2013 15:05
abre: chyba nie do końca tak jest - zobacz chociażby tego Dżeko i jego pracę i zginanie się tylnich nóg.

Ja wczoraj oglądałam też na ŚK przejazd Niemki Fabienne Luetkemeier na kasztanie Qui Vinci Dynamis: koń non stop jej się płoszył i płoszył w trakcie objazdu, potem ewidentnie w czasie przejazdu widać było że coż z tylnim zadem nie jest halo, piruetu w lewo za nic nie chciał zrobić, no i w końcu zrezygnowała. Ciekawe co było temu koniowi.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się