konie fryzyjskie

beraiter, najlepiej chyba będzie zrobić testy alergiczne i zacząć odczulanie. Niestety to wszystko trochę trwa. Tak na szybko możesz spróbować wyeliminować, te czynniki, na które podejrzewasz, że ma uczulenie. Karmisz go jakimiś gotowymi paszami ? Nasz jest np.uczulony na lucernę i melasę. Postawienie go na trocinach i moczenie żarcia też mu nie zaszkodzi.

Powodzenia  :kwiatek:
Ajstaf - dziękuję za odpowiedź.
Ogierek jest obecnie padokowany 24h, dostaje wciąż tę samą mieszankę- owies z dodatkiem jęczmienia i trochę pszenicy, w zeszłym roku nie było problemów, zaczęły się w tym roku,  jakoś w czerwcu, w parę dni wytarł sobie CAŁĄ grzywę.... Wpierw zmiany wyglądały jak świerzb, odrobaczyłam go dwukrotnie, jak i przetarłam Biocydem (?), lecz bez zmian...
Podejrzewam, że przyczyniły sie do świądu meszki, lecz teraz oprócz wieczornych komarów, meszek nie ma prawie wcale, ani końskich much...
Podawanie wapna i probiotyku nic nie pomogło, obecnie  smaruję go Medidermem dla ludzi stosowanym przy atopowym zapaleniu skóry, maść oparta głównie na glicerynie..... Weterynarz rozłożyl ręce....
Kowal polecił mi ugotować  korę  dębu i psikać go ( ??? ) co też uczyniłam, ale bez skutku!
CIACH
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnpmod.gif[/img] ogloszenie w niewlasciwym miejscu- uzytkowniczka na cenzurowanym, od razu wskakuje na ostrzezenie o poziom wyzsze niz sie normalnie nalezy.
a może umyć go porządnie szamponem dziegciowym
http://allegro.pl/szampon-dziegciowy-pix-lupiez-lojotok-luszczyca-i3351009340.html
ja swojego myłam plus Variderm ( dostaniesz w aptece za 8,5 )
a droższe ( znajomi kiedyś używali tego dla swoich fryzów lekarz wet bardzo polecał )
http://www.gnl.pl/dla-konia/piela-gnacja/siera-a-grzywa-ogon/zestaw-leczniczy-absorbine-medicated-twin-pack.html

albo koleżanka mi polecała bo mój wyciera sobie kawałek grzywy
http://www.gnl.pl/dla-konia/piela-gnacja/siera-a-grzywa-ogon/leovet-mahneliquid-likwidacja-swiadu-i-lupiezu.html
próbuj szukaj może uda się trafić w sensowny lek .

a z tym wycieraniem to jakaś plaga mój też wyciera sobie grzywę ......w jednym miejscu a ja tak o nią dbam ;/////
a pochwale się wam moim fryzowatym który zaczyna być jako tako jezdny ;0



Ale ślicznoch🙂 Sonica odkąd się oźrebiła, przestała wycierać grzywę, ale ostatnio jakieś fatum jest, co chwilę kuleje... Sezon też dał jej troszkę popalić, a mały ogierzasty nazywa się Santiago🙂 i już zaczyna pokazywać różki. Muszę koniecznie fotosy strzelić😉
Z racji tego że przegląd już tuż, tuż. Chciałam zachęcić do pojawienia się na nim.
Będę niestety tylko w Rojowie, ale może ktoś chciałby się ze mną zabrać. Jadę z Poznania.


edit korekta miejscowości
desire   Druhu nieoceniony...
11 września 2013 13:48
Sucha, kiedy przegląd, gdzie ??
aniapa   Niedobre zwierzę wierzchowe nieznanego gatunku.
11 września 2013 15:03
4 października w Rojowie, a 6 października w Czarnówce.
desire   Druhu nieoceniony...
14 września 2013 14:34
to jednak nie KJ Zbyszko?  Myślałam, że chcieli zorganizować znów w Łodzi przegląd (takie słuchy w zeszłym roku chodziły, że znowu tam będzie)...  szkoda, że tak daleko..
KarolaLiderowa   Lider moj dobry smok
15 września 2013 10:09
Lider nigdy nie wycierał grzywy, Vibrante mój ex lusitano miewał bardzo poważne pogryzienia od meszek ale nigdy nie wycieral z tego powodu grzywy nawet jak pogryzienia mu puchły i kończyło się zastrzykiem. Na przyszły rok polecam derkę siatkową z kapturem, jeśli koń jest wyjątkowo czuły to trzeba go trochę wspomagać i nie chodzi tu wcale o to żeby grzywa była długa, co swoją drogą u tych koni jest dosyć istotne, ale przede wszystkim aby się bidulek nie męczył. Swędzenie to jakaś masakra 🙁 . My za to mamy notorycznie problem z nogami i wszelkimi syfami związanymi z mokrym podłożem 🙁
Tak się składa, że większość tegorocznych fryzów zgłoszona jest właśnie przez Rojów i HKF z Moreny i dlatego tam właśnie przegląd. W zeszłym roku było sporo koni z centralnej Polski i w sumie każdemu było blisko, a jesli nie blisko to w miarę wygodnie z dojazdem. Jeśli Zbyszko zechce nas jeszcze ugościć to z pewnością skorzystamy z tej oferty na jednym z kolejnych przeglądów.
desire   Druhu nieoceniony...
23 września 2013 14:29
wawrek, wielkie dzięki za wyczerpującą informację.  :kwiatek:
A to Tornado, 3,5 roku, ogier . Od trzech tygodni pracuje pod siodłem . Drugi raz w terenie. Pozdrawiam!

wstaw mniejsze zdjecia
Piękny  😍
To on dzisiaj był przeglądany w Rojowie?
już po przeglądzie a tu tak cicho 😉 nikt nie ma żadnych refleksji? Sucha piękne zdjęcia zrobiłaś
To żeby cicho nie było to wklejam swoje zdjęcia z Rojowa.
Magda M. CIeszę się że się podobają.
https://plus.google.com/photos/112931410255525137873/albums/5932104483502901009

Chwalę się.
Zielony W najnowszym wydaniu


już po przeglądzie a tu tak cicho 😉 nikt nie ma żadnych refleksji? Sucha piękne zdjęcia zrobiłaś
Niedługo będzie pełne zestawienie. Przegląd jak najbardziej udany. Łącznie w Rojowie i Czarnówce było 50 koni. Mamy kilka nowych Sterek i Sterów, fajne źrebaki i kilka koni "do poprawki". Moja osobista refleksja jest taka, że są wciąż hodowcy - ignoranci, którzy nie przygotowują dobrze koni do przegladu. Wszystko jest zapisane, ale skoro czytać się nie chce to przygotowujemy dla takich matołków instrukcję w formie obrazkowej. Jak dla małych dzieci. Może zadziała.
Sucha Wow ale Ci konisko wypiękniało 😲 rewelacja tak trzymaj !!!Ja bardzo żałuje że nie byłam na przeglądzie 🙁 cieszę się że tyle pięknych perełek mamy w Polsce  :kwiatek:
Wawrek niestety tacy hodowcy zdarzają się nawet w Nl sama widziałam  😵 , ale miejmy nadzieję że z roku na rok będzie coraz lepiej i Holendrzy będą dumni z naszych koni i ich hodowców 🙂
Mi się udało przyjechać do Rojowa tylko na chwilę na przegląd 3-latków i starszych, i rzeczywiście dało się wychwycić sztuki nieprzygotowane odpowiednio do oceny, ale były i też osobniki przygotowane na "picuś glancuś " Żałuję że nie mogłam być na całości, bo fajna impreza to była  🙂
aniapa   Niedobre zwierzę wierzchowe nieznanego gatunku.
11 października 2013 08:33
To ja się też pochwalę  😉 Mój I premiowy czempion  🏇







Zdjęcia dzięki uprzejmości Beaty Nikonorow-Czerwiec
No fajny maluch. Miałem przyjemność widzieć go live. Gratuluję!
aniapa   Niedobre zwierzę wierzchowe nieznanego gatunku.
11 października 2013 08:51
Dziękuję, nie wierzę, że kupiłam takie cudo, dlatego jestem nudna i chwalę się wszędzie tym samym   😜

edit:

Mam nadzieję, że wyrośnie na takiego łapiącego za oko Zielonego.
a po kim to cudeńko?
Evelien H Vb/Wigle Vb Ster. Konik zwie się Phoenix.
aniapa   Niedobre zwierzę wierzchowe nieznanego gatunku.
11 października 2013 10:00
prawnie bez przydomka hodowlanego - właścicielką klaczy była osoba prywatna, więc ona jest hodowcą. Ale w praktyce... no Phoenix jest z Moreny  😉
Przepraszam, mój błąd. Już poprawiłem
desire   Druhu nieoceniony...
14 października 2013 14:19
będzie relacja i analiza ocen koni na stronie ZHKFwP ?
Widar z sesji , zdjęcia zrobiła Sucha  💘.
Pogoda niestety nie dopisała , ale mglisty klimat fajny .


sliczny jest  😍 chciałabym kupić na wiosne fryza najlepiej wałacha i rozglądam sie na razie mozecie mi polecić jakąs hodowle? Papier nie jest dla mnie istotny.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się