SIODŁA

Bronze   "Born to chase and flee.."
08 września 2013 18:10
Daw-Mag robi siodła na miarę - mozna wysłac odlew gipsowy grzbietu lub zrobic pomiary krzywikiem.
Przymierzałam ostatnio pozyczonego Huberta w rozmiarze M na mojego konia i musze powiedziec,że pomimo,iz siodło było za waskie  to tunel na kręgosłup idealnie na 4 palce.
A ja poproszę o radę, co zrobić ze zbyt wyślizganym siedziskiem w siodle?
Możesz oddać do renowacji - dobry rymarz powinien wymienić skórę na siedzisku. Nie wiem czy tak się robi zwyczajowo, ale pomysł jest. Ale - DOBRY rymarz. Bo mam w garażu siodło, które "kleił" jakiś "ktoś" bo na pewno nie rymarz i skóra na siedzisku została przyklejona i bardzo szybko się odkleiła. :/
Mozę mnie ktoś oświecić, rozstał łęku w kiefferze 32 jak sie przekłada na Daw Maga??? :kwiatek:
Szukam i szukam i nie moge sie doszukać
Monoc   Kaski GPA dla wszystkich! :)
09 września 2013 16:30
Robiłam umowę kupna-sprzedaży siodła. Wstawiam tu, może komuś się przyda. 😉
Mozę mnie ktoś oświecić, rozstał łęku w kiefferze 32 jak sie przekłada na Daw Maga??? :kwiatek:
Szukam i szukam i nie moge sie doszukać



nie czasem L ( ? )
Witam. Czy mógłby mi ktoś podać długość siedziska siodła o rozmiarze 17,5? Przydadzą mi się również wymiary 16,5 oraz 17.
Kompletnie nie mogę rozgryźć jakiego moje jest rozmiaru. Niby kupiłam 17-17,5 ale po przeliczeniu na cale wyszło mi, że to 16,5 i sama już nie mam pojęcia, a jest mi to aktualnie dość potrzebne.
Adaaa   Me gusta el caballo, me gustas tu!
16 września 2013 09:11
BandA - 42cm, 43cm, 44cm [16.5", 17", 17.5"]  😉
Czyli jednak 16,5. Bardzo dziękuję Adaaa  :kwiatek:
Witam
Jestem tu nowa i jeszcze nie bardzo się orientuję co i jak, ale potrzebuję pomocy w podjęciu decyzji odnośnie siodła i mam nadzieję, że właśnie tutaj znajdzie się ktoś mądry, kto mi coś doradzi. Mianowicie chcę kupić ujeżdżeniówkę Prestige i mam do wyboru starego (ok.7-letniego) Top dressage oraz prawie nowego (2,5-letniego) Hippos dressage. Z jednej strony Hippos jest w miarę nowy, ale jak poczytałam, ta zaczęłam się mocno zastanawiać, bo raczej nikt się nim nie zachwyca, a na top dressage nie widziałam jeszcze żeby ktoś złego słowa użył, cena jest taka sama, co też raczej kieruje mnie w stronę topa, ale ten wiek i jeszcze małe załamanie skóry na sidzisku, sama nie wiem, dlatego jeśli zagląda tu ktoś mądry i doświadczony, to proszę o jakieś wskazówki. Z góry serdecznie dziękuję. 
Przede wszystkim poproś o numery siodeł i sprawdź ich przeszłość czy któryś nie jest kradziony.
Hej,
Nie ma moze któraś z was na sprzedaż klockó tylnych do kieffera garmischa ? Albo moze ktos cos wie gdzie kupic 🙂
Zwracam się do Was z kolejnym pytaniem. Bardziej opłaci mi się kupić używane siodło Sorrano Grand Georges czy nowego Winteca? Cena niemalże taka sama, chodzi mi o jakość. Niestety nie miałam jeszcze do czynienia z żadną z tych firm. O Sorrano zbytnio opinii znaleźć nie mogłam, a Wintec ma zarówno sporo pozytywnych i negatywnych. Które będzie Waszym zdaniem lepsze?
Zawsze lepsze nowe, sama sobie go pod siebie wyjeździsz, masz pewne pochodzenie, gwarancję.
bzdura. nowy pfiff dla przykladu a uzywany stuebben chociazby?
Zawsze lepsze nowe, sama sobie go pod siebie wyjeździsz, masz pewne pochodzenie, gwarancję.


Totalna bzdura  🙄
Nie chodzi o to, ale jeśli się nie siedziało w siodle takiej firmy to lepiej wziąć winteca, nie mówię to o pffifach to nie siodła...
Czy ktos z Was posiada siodlo Wintec Close Contact z systemem Cair i zechcialby sie podzielic opinia na jego temat?  :kwiatek:
czy mozecie polecic jakas firme, ktora robi siodła na zamowienie ? i robi pomiary z przyjazdem do konia ? 🙂
Prosze o pomoc,  stoję pomiędzy Daw-Mag'iem Hubertem, a Wintecem 250 z systemem Cair. Które wg was lepsze? Z góry dziękuje  :kwiatek:
Dava   kiss kiss bang bang
01 października 2013 07:18
czy mozecie polecic jakas firme, ktora robi siodła na zamowienie ? i robi pomiary z przyjazdem do konia ? 🙂


HB Contact 🙂
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
01 października 2013 12:39
Prosze o pomoc,  stoję pomiędzy Daw-Mag'iem Hubertem, a Wintecem 250 z systemem Cair. Które wg was lepsze? Z góry dziękuje   :kwiatek:


Plusem Winteca są wymienne łęki, ale z tych dwóch siodeł bardziej mi odpowiadał Daw-Mag Hubert.
Prosze o pomoc,  stoję pomiędzy Daw-Mag'iem Hubertem, a Wintecem 250 z systemem Cair. Które wg was lepsze? Z góry dziękuje   :kwiatek:


Ja moge sie wypowiedziec na temat Winteca GP bez Cair'a. Jestem bardzo zadowolona, wedlug mnie bardzo wygodne, dokupilam do niego klocki kolanowe i do jazdy rekreacyjnej moim zdaniem idealne. Duzym plusem jest mozliwosc wymiany leku. Tak mi sie spodobaly Wintecowe siodla, ze ostatnio skusilam sie na zakup Wintec Pro Jump z Cairem, z ktorego rowniez jestem zadowolona - siodelko jest leciutkie, idealnie lezy na moim Rudym a skoki w nim to czysta przyjemnosc. Z mojej strony polecam Winteca!
250 też?
250 też?

Ja dokladnie mam Wintec 500 GP. W 250 siedzialam raz i uwazam, ze rowniez jest wygodne, jednak ciezko jest mi sie wypowiedziec jak sie sprawuje na dluzsza mete 😉
a proszę powiedzcie jeszcze które z siodełek które wymieniłam wcześniej będzie "przyjazne" dla grzbietu konia, ja stawiam na wintec ze względu na cair ale może się mylę..  😉
Przyjazne będzie dobrze dopasowane. Z wintecami, mimo "systemów" zgłaszano wiele problemów z dopasowaniem. Ale DM Hubert też nie orzeł.
[quote author=Kinia16322 link=topic=31.msg1884772#msg1884772 date=1380133347]
czy mozecie polecic jakas firme, ktora robi siodła na zamowienie ? i robi pomiary z przyjazdem do konia ? 🙂


HB Contact 🙂
[/quote]

a żeby było szybciej niż za rok? I tak do 5 tys. najlepiej... Znam  Daw-Mag i p. Andersza. Ktoś jeszcze?
Bronze   "Born to chase and flee.."
27 października 2013 18:59
Tak do 5 tysięcy masz Prestige Roma. Equishop pasuje siodła z Prestige z tego co mi wiadomo, sama nie korzystałam z usług ( jeszcze :-)
A powiedzcie mi proszę jak rozmiarowo wygląda daw mag grand prix bo oni tam mają że M L XL więc nie wiem które wypada na 34/35 prestige a mam ograniczony budżet jak i to że na nówki się czeka po 2-3 mies różnych siodeł a jesteśmy bez siodła :/ z góry dzięki za info ! 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się