Tanie linie lotnicze - Ryanair, Wizzair i inne

Gienia, doskonale Cie rozumiem, pomimo tego, ze czesto latam o wielu lat, to zawsze sie boje, ze cos pojdzie nie tak.
Jeszcze na krotkich rejsach, do 2h jeszcze jest ok, ale jak mam leciec nad oceanem to mnie trafia.
Teraz jak wracalam z Teneryfy to nad oceanem wpadlismy w takie turbulencje, ze sie luki na bagaze pootwieraly.
A kiedys nad berlinem zrzucalismy paliwo przed awaryjka......

No ale niestety jak sie chce podrozowac po swiecir, to czasem nie na wyjscia
Czy jakaś dobra dusza ma obeznanie jak wygląda jakiś tani przelot do Stambułu..? Lot lata, ale za jakieś kosmiczne pieniądze, a chciałabym z synem w następny weekend wyskoczyć- gdzie i jak najlepiej szukać..? 👀 😡
A skąd chcesz lecieć?
Z Warszawy 😉
ovca, mery pomocy!!!! Miałam do kupienia 11 biletów, pierwsze 10 kupiłam najpierw, bo do 10 była niższa cena. Ostatni 11 miał być kupiony na dziecko w wieku 12 lat i teraz jest problem bo matka dziecka ma juz bilet kupiony w tej dziesiątce, dziecku biletu kupić nie można bo wpisuję 0 dorosłych 1 <16 i mam info, że dziecko musi byc opieką dorosłego, ''aby kontynuować upewnij się, że dziecko jest pod opieką dorosłego'' i klik ''ok'' klikam i dupa. Da się coś z tym zrobić? Da się to dziecko dołączyć do matki?
ovca   Per aspera donikąd
14 września 2013 06:26
hanoverka jakie linie?
edit: wysyłam pw
zen o tanim locie do Stambulu to raczej możesz zapomnieć na tydzień przed odlotem... Jeszcze Turkish Airlines lata od nas ale tam tez bajonskie ceny niestety... 🙁

edit:ludzie praktykuja jeszcze lot Wizzairem do Kutaisi i stamtąd jakimiś busami czy marszrutkami ale nie wiem czy to dobra opcja na podróż tylko na weekend i jeszcze z dzieckiem.
mery, tak też myślałam, nawet przy wykorzystaniu punktów z mil- cena nadal jest czterocyfrowa i za nic nie chce mieć 1 z przodu 😁 😉
Znowu wielkie podziękowania dla niezastąpionej ovcy :kwiatek: Po raz kolejny nie udało mi się normalnie z biegu zarezerwować biletów, zawsze muszę coś pokiełbasić, no ale na szczęście ovca połączyła wszytko w całość i się udało  😅 dziękuję !!!!!!!!!!  😍

Także wczoraj na spontanie szybkim udało mi się kupić 10 biletów( dziś dokupiłam 11) do Londynu w dobrej cenie, biorę wszystkie moje koleżanki i jedziemy na 24 h do Londynu, będzie wesoło, obrabujemy Primarka, a przy okazji złapiemy przygodę  😜
zen, ja zawsze szukam przez loter.pl
Dziękuję :kwiatek: pomysł z odwiedzinami umarł definitywnie, bo o ile jeszcze cenę biletów jakoś byśmy znieśli, tak doba w hotelu, w którym stacjonuje ekipa mojego M., to koszt raptem 5 tyś zł 🤔 😵
ovca   Per aspera donikąd
15 września 2013 04:29
Znowu wielkie podziękowania dla niezastąpionej ovcy :kwiatek:


nie ma o czym mówić, dla mnie to jest pięć minut przed komupterem  :kwiatek: i do zobaczenia mam nadzieję!
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
15 września 2013 09:17
hanoverka, a masz jakąś sprawdzoną noclegownie w tym Lądku?
Czy koszt biletów w obie strony dla dwóch osób za 617zł do Barcelony/Girony to okazja? Wylot w połowie października na tydzień.
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
15 września 2013 12:45
wg mnie to super okazja 🙂
sęk w tym, że to lotnisko jest ze 100km od Barcelony.  🏇
buyaka, no właśnie zwróciłam uwagę. Czy dojazd do Barcelony jest utrudniony?
dodatkowe koszta i przedłużająca się podróż. Zależy też o której lądujesz. Mi by się nie uśmiechało po nocy tarabanić z lotniska taki kawał drogi.

Tutaj zerknij, a nuż znajdziesz przydatną informację, niestety nie mam czasu teraz niczego na własną rękę szukać - http://www.fly4free.pl/forum/viewforum.php?f=36
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
15 września 2013 18:24
przeczytalam tylko Barcelona  😎 nie, no jak 100 km to troche kiepskawo. moze jakbym jechala na conajmniej tydzien to by bylo ok, ale na np weekend z takim dojazdem to lipa.
ovca   Per aspera donikąd
15 września 2013 19:13
Czy koszt biletów w obie strony dla dwóch osób za 617zł do Barcelony/Girony to okazja? Wylot w połowie października na tydzień.


To dobra cena- może okazją bym tego nie nazwała ale taniej na ten termin raczej nie będzie 🙂 co prawda ostatnio sprzedawałam Gironę za jakieś 125 zł, ale na sześć tygodni przed odlotem, wtedy zazwyczaj jest najkorzystniej.
[quote author=Ktoś link=topic=25292.msg1875415#msg1875415 date=1379233040]
hanoverka, a masz jakąś sprawdzoną noclegownie w tym Lądku?
[/quote]
A nie mam żadnej. W tamtym roku byłam w Londynie po raz pierwszy i to tylko jakieś 9 h, w tym roku to aż 24 h, ale jak uda nam się u kogoś znajomego zostawić rzeczy to raczej spać nie będę  🤣
[quote author=Gienia-Pigwa link=topic=25292.msg1875752#msg1875752 date=1379265877]
przeczytalam tylko Barcelona  😎 nie, no jak 100 km to troche kiepskawo. moze jakbym jechala na conajmniej tydzien to by bylo ok, ale na np weekend z takim dojazdem to lipa.
[/quote]

Oj tam, godzina z kawałkiem w autokarze i jesteś w Barcy.
Z samego lotniska do Barcelony kursują autobusy dość często.
Ale cena nie jest atrakcyjna.
Kolejna wątpliwość z serii "bagaż podręczny" (jeśli jest jakiś oddzielny wątek o lataniu, to przepraszam). Czy maszynki jednorazowe są klasyfikowane do ostrych przedmiotów, których nie można w podręcznym przewozić? A jak np. ze słodzikiem w tabletkach?
Dzięki za odpowiedzi, czekam więc na atrakcyjną cenę.
ovca   Per aspera donikąd
16 września 2013 14:36
Kolejna wątpliwość z serii "bagaż podręczny" (jeśli jest jakiś oddzielny wątek o lataniu, to przepraszam). Czy maszynki jednorazowe są klasyfikowane do ostrych przedmiotów, których nie można w podręcznym przewozić? A jak np. ze słodzikiem w tabletkach?


zarówno maszynki, jak i słodzik weźmiesz bez problemu.
Dziękuję :kwiatek:
Jeszcze jedno pytanie, z lekką panikã, bo z rana wyjeżdżam: dopuszczalne wymiary podręcznego w cm to: 40x20x55, a mój ma 30x30x45, mogę mieć problem?  👀
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
19 września 2013 17:31
nie wiem czym lecisz ale jak tanimi to mozesz miec problem bo oni kaza wkladac w takie specjalne boksy i wtedy nie wlozysz.

w lufthansie zawsze mam troche za duzy podreczny ale oni nie robia problemu bo oddaje go dopiero przy wejsciu do samolotu do luku.
Lecę Ryanair...a jakiś patent z obwiązaniem torby sznurkiem da radę?  😁
Facella   Dawna re-volto wróć!
19 września 2013 17:37
To jest miękka torba czy sztywna walizka? Miękką torbę możesz jeszcze upchać, tylko nie możesz jej wtedy pakować na styk.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się