Tanie linie lotnicze - Ryanair, Wizzair i inne

Miękka torba, ale o 10cm chyba się nie zmniejszy. :-(  Na szczęście znalazłam torbę, która tylko jeden wymiar przekracza o  2 cm - jakaś tolerancja chyba jest?  😉
slojma   I was born with a silver spoon!
19 września 2013 17:58
Nie wiem jak ryanair ale wizzair bardzo teraz zwraca uwage na torby. Leciałam we wtorek i przed wejściem na pokład każdy miał sprawdana dokładnie torbę. Dodatkowo, każdy kto miał torebkę dodatkowa np. taka na ramie, musiał ja wsadzić do podrecznego.
Ryanair jeśli wogóle to nie sprawdza dokładnie, wizzar za to co do centymetra.
Ojciec leciał ostatnio za ocean i oto co powiedział: widelczyki i noże plastikowe są 'łamane'/składane na pół, żeby nie można było nikogo pchnąć takim nożykiem, za to on sam został wpuszczony na pokład z parasolem z ostrym metalowym szpikulcem na końcu...
Wczoraj leciałam wizzem i nikt nie sprawdzał mi plecaka.
Ale fakt, niektórzy mają takie torby i upychają je na siłę w tym stojaczku, a potem nie da się zamknąć luku, a pod fotele się nie mieszczą  🤔wirek:
I nie, nie są to dokupione duże podręczne.  😵

W czwartek leciałam AirBaltic, lubię ich  😉
ovca   Per aspera donikąd
21 września 2013 12:13
Wczoraj leciałam wizzem i nikt nie sprawdzał mi plecaka.
Ale fakt, niektórzy mają takie torby i upychają je na siłę w tym stojaczku, a potem nie da się zamknąć luku, a pod fotele się nie mieszczą  🤔wirek:
I nie, nie są to dokupione duże podręczne.  😵


i właśnie z takimi cwaniakami którzy wpychają torby i siadają na nich żeby zmieściły się do 'stojaczka' nie da się nic zrobić. No bo weszło- weszło. A potem przychodzą do nas kary od linii po 300 euro za to że nie sprawdzamy bagaży... 😵
Inna sprawa, ze teraz upychaja siedzenia w ekonomiku na potege, ja mam problem, zeby swoje nogi zmiescic..nie mowiac juz o bagazu, pod fotel to chyba ledwo plaska torba na lapka wchodzi 😉
Miejsce pod fotelem jest dla mnie OK, ale ja zawsze mam plecak/kota w torbie, więc więcej miejsca mi nei potrzeba. No i niziutka jestem, więc nogi też mi wchodzą.

Ale wczoraj spadł mi telefon pod fotel, siedziałam w ostatnich miejscach i z tyłu miałam ścianę. Telefon upadł akurat przy niej. Musiałam się położyć między fotelami, żeby go wyjąć  😡
Moge wziac pesete (taka do brwi) w podrecznym?
Ja kilka razy wiozłam cały kit do manicuru, łącznie z małymi nożyczkami i nigdy nie miałam żadnego problemu  😉
Pęsetą chyba ni dy rydy nikogo sterroryzować.
Moge wziac pesete (taka do brwi) w podrecznym?


Mi pan na tureckim lotnisku kazal oddac 'scypcyki' 🤔
Ja psiocze i zawsze bede psioczyc na wizza.
Ceny caly czas ida w gore, obostrzen milion piecset, miejsca jak dla karla i czlowiek czuje sie jak sardynka w puszce. Nieprzyjemna obsluga w samolotach jak i na bramkach (ale tylko panie, z panami nigdy problemu nie mialam). No i te do przesady przeswietlane bagaze (ale tez tylko w PL). Za ciezki bagaz o 0,5 kg to doplata, za duzy to wypad
Z dwojga zlego juz chyba ryan jest lepszy, wiecej miejsca na nogi i nie robia problemow

Choc tym liniom i tak daleko do SASa, KLM, lufthansy czy norwegiana, a cenowo jest podobnie

Ciekawa jestem jak jutro potraktuja chlopakow w Katowicach....na stowe ktos bedzie jeczal
Po ostatnich w miarę dobrych doświadczeniach z Ryanem na trasie Gdańsk - Barcelona na następny ogień idzie Warszawa - Budapeszt. Jednak cena lotu jest nieporównywalna nawet do Wizza, tym bardziej po zmianie zasad podręcznego przez tych drugich.

Mnie w sumie skrupulatne sprawdzanie nie irytuje tak bardzo, jestem zwolennikiem stosowania się do zasad, tylko trochę mi brakuje numeracji miejsc, skutkiem czego jest to pchanie się do samolotu...
Choc tym liniom i tak daleko do SASa, KLM, lufthansy czy norwegiana, a cenowo jest podobnie

nie wiem jak wcześnie trzeba kupić bilety, żeby ceny linii, które wymieniłaś były podobne do tych w ryanie 😉 chyba też trochę zależy od kierunku i czasu kiedy kupuje sie bilet...
chociaż....

właśnie kupiłam bilety na za miesiąc do Madrytu. lecę swiss'em z warszawy i z bagazem w cenie, ryan lata tylko z krk, był tańszy tylko o 100zł ale musiałabym jeszcze dojechać do KRK, wizz z Warszawy był DROŻSZY niż swiss..
Ja lecialam z Wawy do Oslo za 150zl taniej, niż bym leciala z Krk do Oslo. Następnym razem dołożę tę kasę i skrócę podróż o jakieś 8h.
mery, ja latam głownie po Skandynawii, więc bilety kupione nawet z dna na dzień rzadko przekraczają 100, 200 zł.Do PL muszę kupić trochę wcześniej, zeby było taniej, np wizzair do Poznania 49 zł, czy ryanair za 30 zł, ale przy rayanie wiąże sie to z przesiadka, więc bardzo rzadko korzystam z tych linii
Ostatnio lecialam na kanary czarterem enterair ( chyba lotowski) za 260 zł.
Za trzy tygodnie lecę do Szkocji za 100 zł bezpośrednio 🙂
My dużo latamy i zwiedzamy i jak jest np tani bilet gdzieś, to bukuje i lecę na weekend. Uwielbiam takie spontany
Ostatnio lecialam na kanary czarterem enterair ( chyba lotowski) za 260 zł.

lotowski enter? nigdy w życiu 😉
My ostatnio lecieiśmy wizzem i w sumie nie narzekaliśmy. Za Bilety z WaWy do Eindhoven płaciliśmy 57zł... wracaliśmy z Paryża za 14euro... Oba samoloty startowały punktualnie, obsługa ok... Stan samolotu... no jak to w tanich liniach trochę syf, troche mało miejsca... ale cena mocno to rekompensuje bo jak patrzyliśmy na "normalne" linie to musielibyśmy zapłacić grubo ponad 1000 za osobę w jedną stronę...
Co do bagażu to na okęciu nie sprawdzali wcale, za to na BVA każdy musiał wkładać bagaż w ramki.
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
23 września 2013 23:22
[quote author=konia44 link=topic=25292.msg1881364#msg1881364 date=1379845143]
Ostatnio lecialam na kanary czarterem enterair ( chyba lotowski) za 260 zł.


lotowski enter? nigdy w życiu 😉
[/quote]

Potwierdzam 😉

Swoją droga, lecialam z nimi do Turcji w tym roku, opoznienie odlotu o 4 godZiny z powodów techniczNych, średnio mile panie oblusgujac na lotnisku, ale generalnie... Jak na tanie linie (bo do takich je zaliczamy, prawda?) nie było jakoś najgorzej 😉
martva przede wszystkim jest to czarter... a to chyba nawet gorsze od tanich linii 😉
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
24 września 2013 12:05
O proszę, to już całkiem rewelacja 🙂 niemniej jednak tak jak pisałam: najgorsZe podczas trwania przygody z tymi "operatorem" były panienka lotnisku 😉
mery, mam Tobie scan zakupu biletu wkleic?
Ja z enter jestem bardzo zadowolona. Loty na czas, bez opoznien, obsluga pokladowa ok, posilki na cieplo w porzadku, czysciutko.
Kapitan bardzo kontaktowy i czesto informowal o trasie lotu.

O niebo lepszy lot niz wizz

Z kolei linia sky spoznila sie jedynie 10 godzin....
Enter Air to linia lotnicza czarterowa. Ale jest opcja, że Lot nie miał swojego samolotu dostępnego i "wypożyczył" od Entera 😉
Mam dość Ryanaira. Rezerwowałam dziś bilety. Nie dość, że co chwila wywalało mi z płatności. To jeszcze nie przyjęło mi drugiego członu nazwiska u jednego z pasażerów. Nic po myślniku mi nie chciało przyjąć. Co z tym zrobić, ktoś wie?

edit: na infolinii jakiś pan powiedział, że oni wymagają tylko pierwsze imię, pierwsze nazwisko. Że tego po myślniku może nie być. Mam nadzieję, że tak jest 🙂
epk wpisz bez myslnika 🙂 Hiszpanie wpisują swoje dwa nazwiska, czesto tez dwa imiona i wszystko sie miesci...
mery, tylko mi to wywaliło ze strony i nie zauważyłam. Już rezerwacja zrobiona i zapłacone. Zobaczyłam, że tak przeszło jak mi przyszła na maila. No mam nadzieję, że nie będzie to problem. Najwyżej jeszcze raz przed odprawą on line zadzwonię na infolinię i potwierdzę 🙂
Epk, ja nie wpisuje myslnika, oddzielam nazwiska spacja i zawsze przechodzi bez problemow 🙂
epk to sie zorientuj wczesniej, bo inne nazwisko na dowodzie i inne na karcie to moze byc duzy problem dla Ryan'a... :/
No właśnie na infolini Ryan'a powiedział mi pan, że ich interesuje tylko pierwsze imię i pierwsze nazwisko. To po myślniku ich nie interesuje. Jak jest dwuczłonowe to ma być pierwszy człon, tego drugiego może nie być. Mógł mnie wprowadzić w błąd?
epk zadzwoniłam właśnie do koleżanki, która odprawia Ryan'aira, ma mi to jutro jeszcze potwierdzić, ale miała już taki przypadek kiedyś i nie pamięta czy jakiś problem z tym był- czyli, że raczej nie było 😉 jutro Ci napisze 🙂 
mery, dzięki 🙂
Ja w ogóle ręce załamałam przed chwilą. Rano rezerwowałam 2 bilety. Teraz dobijałam jeszcze jeden na ten sam lot. Cena wyższa - nie dużo, ale jednak tak. Na moich lotach rano rezerwowanych nie ma opłat EU261 i ETS oraz opłaty za odprawę on line. Niezła amba. Mam nadzieję, że jednak wszystkie polecimy tym samym samolotem 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się